מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הובלות - טיפים

אריזת דירה

רגע לפני שאתם מזמינים הובלה – הנה מה שחשוב לדעת על אריזת דירה

 


הובלות - שיטות של חאפרים

המוביל לא מגיע

שיטה ידועה של שרותי הובלות "חאפרים" היא לתת הצעת מחיר נמוכה בכדי "לסגור" את העבודה. במשך הזמן שעובר ממועד הסגירה עם הלקוח ועד ההובלה ה"חאפר" ממשיך לתת הצעות נוספות לאותו מועד בדיוק, על-אף שכבר סיכם עם לקוח אחר על הובלה במועד זה. במידה והוא מצליח למצוא הובלה אשר תכניס לכיסו יותר כסף, הוא פשוט לא מגיע להובלה הראשונה שסוכמה. במקרה הטוב, הוא יתקשר להתנצל שאינו יכול לבצע הובלה באותו יום כי העובד שלו שבר את הגב או את הרגל או שגנבו לו את המשאית…

טיפ: בכדי למנוע מצב זה בהסכם עבודה עם כל שרות הובלות יש להוסיף פיצוי מוסכם בגובה 1000 ש"ח במידה והמוביל לא הגיע, מכל סיבה שהיא.

גניבה

לפני כשנה התפרסמה ידיעה על עבריינים אשר הציגו את עצמם כחברת הובלות וכך גנבו את תכולתן של 8 דירות. גניבות מסוג זה הן נדירות אך גניבות 'קטנות' מתרחשות לעיתים קרובות. החשש גדול במיוחד כאשר מדובר בפועלים זמניים מהשטחים (לעיתים קרובות ללא אישורים נדרשים).

טיפ: בכדי למנוע גניבות מומלץ לקחת את דברי הערך ברכבכם הפרטי.

סחיטה

חברת הובלות אשר מציעה הצעת מחיר נמוכה באופן משמעותי מחברות הובלה אחרות מהווה תמרור אזהרה לסחיטה אפשרית בהמשך. אופן הסחיטה הוא כך: בשלב הראשון מסכם המוביל עם הלקוח על מחיר נמוך, ללא הסכם עבודה, כמובן, בכדי 'לסגור' את העבודה. ביום ההעברה המוביל מתחיל להעמיס את הדירה ואז… באמצע ההעברה הוא עוצר ואומר: "לא אמרת לי שאתם קומה שלישית וגם לא אמרת ש… , אתה תצטרך להוסיף עוד 500 שקל על הסיפור הזה וגם זה, תאמין לי, לא משתלם לי…" אם נקלעתם לסיטואציה כזו עליכם להיות אמיצים ולהגיד למוביל לפרוק חזרה את כל הריהוט ולהסתלק. ברוב המקרים, הוא ייסוג מניסיון הסחיטה.

טיפ: מומלץ לחתום על הסכם עבודה לאחר שהמוביל ראה את הדירה.

אין ביטוח

ישנם חברות הובלות אשר מנסים לחסוך בעלויות ולכן אינן מבטחות את תכולת המשאית. המשמעות של הדבר היא שבמידה ותתרחש תאונה ורכושכם ייפגע, חברת הביטוח לא תפצה את המוביל. במידה ורכוש רב ויקר נפגע, המוביל עלול שלא לעמוד בהוצאה בעצמו ואתם תצרכו להתמודד עם תביעה שתגזול זמן רב וספק אם תשיגו פיצוי הולם על עגמת הנפש ואיבוד הזמן.

טיפ: בקשו לראות את פוליסת הביטוח של תכולת המשאית. אל תתבלבלו, לא ביטוח משאית - המסמך שחלקם יציגו לכם, אלא ביטוח תכולה של העברת דירה!

פועלים עייפים

פועלים עייפים יעבירו את רכושכם בחוסר אכפתיות ועלולים לגרום נזקים. פועלים רעננים יעשו את העבודה היטב.

טיפ: בקשו להיות ההובלה הראשונה באותו יום. הובלה אחר-הצהרים טובה פחות. הובלה בערב עלולה להיות בעייתית!

אין הסכם כתוב

אם חברת הובלות מנסה להשאיר פרטים מעורפלים "ביום העברה כבר נסתדר..." או שאינם שואלים פרטים בסיסיים שעליהם לשאול בכדי לתת הצעת מחיר מדוייקת, דעו כי הם למעשה סוללים את הדרך לסחיטה בהמשך.

טיפ: הסכם עבודה עם המוביל הוא כלי שיסייע ללקוח למנוע סחיטה מצד המוביל בהמשך. הסכם העבודה צריך לכלול את כל פרטי הציוד המועבר ברמת הפירוט המקסימלית. בנוסף יכלול ההסכם את מועד ההעברה המדויק, העלות סופית (כולל עלות אריזה \ פירוק והרכבת רהיטים - במידה ויש צורך) ופיצוי מוסכם במקרה של אי-הגעה. אין שום חובה להעניק תשר לפועלים אך מומלץ בחום לדאוג להם לשתייה קרה ואולי אף לכיבוד קל.

מה זה בעצם חוזה עבודה להובלה?

הצעת מחיר מופרזת

שיטה זו הנה שיטה הפוכה לשיטת ההצעה הזולה. בתקופת העומס, ישנם שרותי הובלות המנצלים את הלחץ של הלקוחות למצוא מוביל לתאריך הרצוי ומציעים לעיתים הצעות מחיר מופרזות, אשר תלושות לחלוטין מהמציאות, בתקווה שהלקוח הלחוץ יסגור אתם.

טיפ: גם אם אתם בלחץ, מומלץ בחום לעשות השוואת מחירים. פערים בין חברות הובלה עשויים להגיע לעשרות אחוזים! על המוביל להגיע ולתת הצעת מחיר לאחר שראה את תכולת הדירה ודרכי הגישה. הצעת מחיר אינה כרוכה בתשלום. מכיוון ששרותי הובלות רבים מנסים לחסוך זמן זה, הם מנסים לתת הצעה בטלפון. נוהג זה יוצר את רוב חילוקי הדעות והחיכוכים בין הלקוח ובין המוביל. מומלץ בחום לדרוש את הגעת המוביל לדירה, למעט אם מדובר במס' קטן של פריטים סטנדרטיים (כגון: מכונת כביסה 5 ק"ג) והגישה לבית איננה מורכבת. ניתן גם לחסוך את ההגעה באמצעות טופס מסודר הנשלח באמצעות פקס או אי-מיל בו ממלאים את כל הפרטים הנדרשים.


הובלות - תמונות מלקוחות מידרג

הובלת ארון הזזה בתוך רמת גן כולל פירוק והרכבה.
צילום: אלמוג גנור, רמת גן.
הובלה של דירה בת 3 חדרים הכולל פירוק והרכבה ...
צילום: א. מ. כפר סבא.
הובלה של דירת 4 חדרים מירושלים לדירת דופלקס ...
צילום: מאיר שרביט, ירושלים.
הובלת דירה בת שלושה חדרים מאורנית לטל מנשה ...
צילום: יפעת ב. אורנית.
הובלת משרדים כולל שירותי אריזה, פירוק והרכבת ...
צילום: דפנה רושט, כפר סבא.
הוצאת ספה ישנה, פירוק, הרכבה והובלה של החדשה. ...
צילום: סטס פבלנקו, רמת השרון.
הובלת דירה בת שלושה חדרים ממושב שפיר שכלל שירותי ...
צילום: יפעת אבנון, קרית מלאכי.
הובלת ספה, תנור ומיטה מראש העין לחולון כולל ...
צילום: איתמר גליק, חולון.
הובלה של דירת ארבעה חדרים בתוך תל אביב, כולל ...
צילום: ‫עמנואל קרמר‬‎, תל אביב.
הובלת דירת ארבעה חדרים כולל פירוק והרכבת רהיטים ...
צילום: גידי ו. תל אביב.

מה משפיע על עלות הובלה?

 1. זמן העבודה ומס' הפועלים

  בניגוד למה שמקובל לחשוב, המרחק אינו הפרמטר המרכזי בקביעת המחיר אלא זמן העבודה ומס' הפועלים. כאשר מוביל ניגש לתת הצעת מחיר, השאלה העיקרית המנקרת במוחו היא כמה זמן תיקח ההובלה וכמה פועלים נדרשים לצורך זה. המוביל מנסה, ע"פ רוב, "לדחוף" שתי הובלות באותו יום ולכן הוא בוחן כמה פועלים ידרשו בכדי לסיים את ההובלה הראשונה בזמן סביר.

  הפרמטרים אשר יקבעו מס' הפועלים הם הציוד ודרכי הגישה אל הבית. המוביל צריך לדעת את פירוט הציוד, כלומר, לא רק "יש לנו מקרר וארון…", אלא, כמה ליטר המקרר וכמה דלתות יש לארון וכו'. גם הגישה אל הדירה הנה פרמטר משמעותי ביותר. העברת דירה מקומת קרקע מהירה בהרבה מדירה בקומה רביעית ללא מעלית. בדרכי הגישה המוביל יבחן את הקומה, המעלית, רוחב הפתחים וחדר המדרגות, והגישה מהחנייה ועד פתח הבית.

  קיים הבדל משמעותי בין עלות פועל לא מקצועי - פועל אשר נלקח באופן חד-פעמי, ללא תלוש משכורת, ובין פועל מקצועי - פועל אשר עובד באופן קבוע ומקבל משכורת חודשית (או יומית) מהמעסיק. עלות יום עבודה של פועל לא מקצועי בענף תהיה כ - 200 שקלים ואילו עלות של פועל מקצועי עשויה להגיע ל - 300 שקלים ליום עבודה.

 2. מרחק נסיעה

  מרחק הנסיעה הנו פרמטר נוסף אשר משפיע על המחיר, במיוחד לאור עליית מחירי הסולר, אך היות והמרחקים בארץ אינם גדולים, חשיבות המרחק קטנה לעומת מדינות אחרות.

 3. תקופה

  רוב האנשים מעדיפים לעבור במהלך החודשים יולי-אוגוסט: סטודנטים - כי הלימודים הסתיימו, זוגות צעירים - כי חתונות רבות מתרחשות בקיץ מאותם שיקולים, משפחות - כי לא מעונינים להעביר את הילדים מסגרת באמצע שנה. לכן, כ- 80% מההובלות לדירות פרטיות מתבצעות בתקופה זו. כתוצאה מכך יש עומס גדול על המובילים וזה מביא לעליית מחירים. הפער בין הובלה בקיץ לחורף עשוי להגיע ל- 30% ואף יותר.

 4. עלויות נוספות

  המוביל נושא בעלויות נוספות כגון ביטוח עבור תכולת המשאית, משרד, פרסום וכו'. עלויות אלו מועמסות על ההובלות במהלך השנה.

מה נחשב להובלה קטנה?

מה זה הובלה קטנה ומה חשוב לבדוק לפני ביצוע הובלה כזו?


כמה עולה הובלה?

בסופו של דבר לא באמת איכפת לנו ממה מורכב מחיר ההובלה, אלא מעניינת אותנו רק השורה התחתונה – כמה זה עולה לנו? העלינו לאתר מחשבון הובלות משוכלל, שיעזור לכם לדעת. מה כל כך מיוחד בו? מחשבון הובלות זה נבנה על סמך 10,000 דיווחים של מחירי הובלות, שנתנו לקוחות אמיתיים. ניתן לחשב בו החל מעלות הובלת חדר בתוך העיר ועד הובלת דירת 7 חדרים מאילת למטולה, כולל אריזה, מנוף ופירוק והרכבה. לא צריך להכניס מלא נתונים, רק כמה קליקים ותוך 20 שניות, ניתן לקבל פחות או יותר את טווח המחיר של ההובלה.

מחירון הובלות - הסבר


המלצות על מובילים

"המובילים האלה כל כך לא סימפטיים", "הם שברו לי את הרגל של השולחן", "מחיר ההובלה היה מופקע", המשפטים האלה הם רק חלק מהשם הרע שדבק בענף ההובלות לאורך השנים ומה הפלא, כשכל אחד עם משאית יכול בקלות לקרוא לעצמו מוביל. אז איך מגיעים למוביל מומלץ ולא נופלים על חאפר? חשוב לוודא שלחברת ההובלה יש ותק בשוק, ניסיון קודם ושורה ארוכה של ממליצים. באתר מידרג, ריכזנו עבורכם רשימה שלחברות הובלה מומלצות , שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר מלקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית לאחר שביצעו שירות עם מוביל מהרשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא חברת הובלות מומלצת באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של חברות הובלה מומלצות, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל הובלה, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מובילים מומלצים באזורכם.

מאיפה משיגים קרטונים לאריזה?

כיום, רוב חברות ההובלה מספקות קרטונים לאריזה. לכן, כשאתם פונים לחברת הובלה, ודאו מראש שהיא תוכל לספק לכם גם קרטונים. בקשו מהמובילים קרטונים אחידים, שיקלו על סידור הארגזים ברכב או במשאית.

עבור כלים שבירים מזכוכית – בקשו מחברת ההובלה, קרטונים עבים בעלי דופן כפולה.

דאגו לבקש מחברת ההובלה חומרי אריזה נוספים, שיעזרו לכם לשמור על הרהיטים במהלך ההובלה. תוכלו לראות בסרטון שצירפנו באיזה מוצרי אריזה יהיה עליכם להצטייד, לפני אריזת הרהיטים:

מהו ביטוח הובלות?

כשתדברו לראשונה עם חברת ההובלה, ודאו כי יש בבעלותה ביטוח, שמכסה את תכולת המשאית. הביטוח, משמעותו פיצוי מלא של הלקוח על שבר או נזק לפריט, שנפגע בעת ההעברה.

חשוב לציין, שהביטוח יינתן רק על ציוד שחברת ההובלה עטפה בעצמה. במקרה, שבו הלקוח הוא זה שעטף או ארז את הפריט, הביטוח יכסה רק חלק מעלות הפריט, שנפגע. מהסיבה הפשוטה, שהלקוח יכול לשתול מבעוד מועד פריט שניזוק, על מנת לקבל פיצוי מחברת ההובלה.

איך לארוז דירה?

עשו רשימה של כל החפצים בבית. דאגו לחלק את הרשימה, לכלים שבירים/ לא שבירים; פריטים כבדים / קלים והקפידו להתאים את החפצים לחדרים השונים בבית, לדוגמא: כלי מטבח, פריטי סלון וכדומה. לאחר מכן, מיינו את הארגזים השונים לפי הרשימה. כלומר, שימו את כלי המטבח בארגז משותף, וכן הלאה. כך, יהיה לכם קל יותר בשלב פירוק הארגזים.

נוסף לרשימת "הדברים שעולים למשאית", דאגו גם לעשות רשימה נפרדת, של חפצי SOS , שלא תארזו ותיקחו איתכם - כמו תרופות, מוצצים לתינוק, בקבוקי מים, לפטופ וכדומה.

על כל ארגז רשמו את הפריטים, שהכנסתם. רצוי גם להדביק על כל ארגז מדבקה צבעונית, שתסמן את החדר שאליו מיועדת הקופסא. לאחר מכן הכינו מקרא, כמו בתמונה למטה, שיעזור לכם לפרוק את הארגזים בחדרי הבית:

בהנחה ויש לכם נייר גרוס, השתמשו בו בכדי לרפד את הארגזים. כך, תוכלו למנוע מצב של מעיכת הקופסא.

מומלץ לארוז פריטים, שעלולים להישבר במצב עמידה ולא במצב של שכיבה, בכדי למנוע מצב של שבר כתוצאה מטלטול הארגזים. כמו כן, עדיף לעטוף את הכלים השונים עם נייר עטיפה ולא נייר עיתון, שעשוי להשאיר אחריו סימנים. חפצים כבדים כמו ספרים, עדיף לארוז בארגזים קטנים, על מנת להקל על המובילים.

 

איך להוביל מקרר?

הובלת מקרר היא לא משימה פשוטה. קודם כל, צריך להקפיד, שהמקרר יהיה הפריט האחרון, שאותו יעמיסו המובילים למשאית ובמהלך ההובלה עצמה, יש לוודא שהמובילים לא משכיבים את המקרר.

כאשר, תגיעו לדירה החדשה, בקשו מהמובילים להציב המקרר במקומו אך בדקו, שהם לא מחברים אותו לשקע. מכיוון, שהמקרר זקוק למנוחה של שעתיים לפחות, על מנת לאפשר לגז ולשמן, להתייצב במקום.

צפו בסרטון, שבו טכנאי מקררים מסביר על הובלת מקרר:

איך כדאי לבצע הובלת מיטה?

ברוב הפעמים, עדיף לפרק את המיטה, על מנת למנוע מצב, שבו תגיעו לדירה החדשה, תגלו שהמיטה לא נכנסת ותצטרכו לחשוב על דרכים יצירתיות כדי להתמודד עם הבעיה. עדיף לקחת מוביל, שעובד עם נגר קבוע, על פני סבלים, שיפרקו וירכיבו את המיטה בעצמם. כי למעשה, סבלים אלה הם סתם כולבויניקים, שלא עוסקים בפירוק והרכבה מקצועית של מיטה ולכן, אם תיקחו סבלים כאלה, רוב הסיכויים, שתקבלו בסוף ההובלה מיטה עקומה.

כמה עולה הובלה?

העלינו לאתר מחירון הובלות מיוחד שמבוסס על דיווחים של 10,000 לקוחות, שביצעו שירותי הובלה שונים. תוכלו לחשב באמצעות המחירון, כמה עולה ההובלה שלכם בפחות מ- 30 שניות.

לחצו כאן כדי לחשב כמה עולה הובלה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק