מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים למעבר דירה

עומדים לעבור דירה? מזל טוב! בדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם את כל הטיפים למעבר דירה שחשוב שתדעו כדי לעבור בראש שקט. אז ממה צריך להיזהר במעבר דירה? כמה זה עולה ומה משפיע על מחיר של מעבר דירה? כל הטיפים כאן.

 


טיפים למעבר דירה - ממה כדאי להיזהר

כדי שמעבר הדירה יעבור בשלום, הנה כמה טיפים שמבוססים על תלונות על הובלות שיעזרו לכם לדעת ממה להיזהר ואיך להימנע ממצבים לא נעימים בזמן מעבר הדירה. או בקיצור, כל הטיפים לאיך להוביל בלי להפיל קריצה


המוביל לא מגיע למעבר הדירה

ישנם שירותי הובלה שאימצו את השיטה של לתת הצעת מחיר נמוכה בכדי "לסגור" את העבודה. במשך הזמן שעובר ממועד הסגירה עם הלקוח ועד ההובלה המוביל ממשיך לתת הצעות נוספות לאותו מועד בדיוק, על-אף שכבר סיכם עם לקוח אחר על הובלה במועד זה. במידה והוא מצליח למצוא הובלה אשר תכניס לכיסו יותר כסף, הוא פשוט לא מגיע להובלה הראשונה שסוכמה. במקרה הטוב, הוא יתקשר להתנצל שאינו יכול לבצע הובלה באותו יום כי העובד שלו שבר את הגב או את הרגל או שגנבו לו את המשאית.

 טיפ מאיתנו: כדי למנוע מצב כזה, בהסכם עבודה עם כל שרות הובלות יש להוסיף פיצוי מוסכם בגובה 1,000 ש"ח במידה והמוביל לא הגיע, מכל סיבה שהיא.


שינויים בזמן מעבר הדירה

חברת הובלות אשר מציעה הצעת מחיר נמוכה באופן משמעותי מחברות הובלה אחרות מהווה תמרור אזהרה לסחיטה אפשרית בהמשך. אופן הסחיטה הוא כך: בשלב הראשון מסכם המוביל עם הלקוח על מחיר נמוך, ללא הסכם עבודה, כמובן, בכדי 'לסגור' את העבודה. ביום ההעברה המוביל מתחיל להעמיס את הדירה ואז… באמצע ההעברה הוא עוצר ואומר: "לא אמרת לי שאתם קומה שלישית וגם לא אמרת ש… , אתה תצטרך להוסיף עוד 500 שקל על הסיפור הזה וגם זה, תאמין לי, לא משתלם לי…" אם נקלעתם לסיטואציה כזו עליכם להיות אמיצים ולהגיד למוביל לפרוק חזרה את כל הריהוט ולהסתלק. ברוב המקרים, הוא ייסוג מניסיון הסחיטה.

טיפ מאיתנו: אפשרות אחת היא לחתום על הסכם עבודה לאחר שהמוביל ראה את הדירה. אפשרות נוספת היא לדאוג לשלוח בוואטסאפ למוביל את כל הפרטים של ההובלה ושל מעבר הדירה כולל: באיזה קומה מדובר? מה בדיוק החפצים שצריך להוביל ואיך נראה שביל הגישה והאם יש בו מדרגות? (מומלץ גם לצרף תמונות). כך יהיה לכם תיעוד של כל המידע שנתתם למוביל לפני ההובלה והוא לא יוכל לטעון שהפתעתם אותו.

אריזה במעבר דירהאין ביטוח על ההובלה

ישנן חברות הובלות שמנסות לחסוך בעלויות ולא נותנות ביטוח על ההובלה. משמעות הדבר היא שבמידה ותתרחש תאונה ורכושכם ייפגע, חברת הביטוח לא תפצה את המוביל. במידה ורכוש רב ויקר נפגע, המוביל עלול שלא לעמוד בהוצאה בעצמו ואתם תצרכו להתמודד עם תביעה שתגזול זמן רב וספק אם תשיגו פיצוי הולם על עגמת הנפש ואיבוד הזמן.

 טיפ מאיתנו: בקשו לראות את פוליסת הביטוח של תכולת המשאית. אל תתבלבלו, לא ביטוח משאית - המסמך שחלקם יציגו לכם, אלא ביטוח תכולה של העברת דירה!


פועלים עייפים בזמן מעבר הדירה

פועלים ועלולים לגרוםלנזקים בזמן מעבר הדירה לעומת פועלים רעננים.

 טיפ מאיתנו: בקשו להיות ההובלה הראשונה באותו יום. הובלה אחר-הצהרים טובה פחות. הובלה בערב עלולה להיות בעייתית!

אין הסכם כתוב

אם חברת הובלות מנסה להשאיר פרטים מעורפלים "ביום העברה כבר נסתדר..." או שאינם שואלים פרטים בסיסיים שעליהם לשאול בכדי לתת הצעת מחיר מדוייקת, דעו כי הם למעשה סוללים את הדרך לסחיטה בהמשך.

 טיפ מאיתנו: הסכם עבודה עם המוביל הוא כלי שיסייע ללקוח למנוע סחיטה מצד המוביל בהמשך. הסכם העבודה צריך לכלול את כל פרטי הציוד המועבר ברמת הפירוט המקסימלית. בנוסף יכלול ההסכם את מועד ההעברה המדויק, העלות סופית (כולל עלות אריזה \ פירוק והרכבת רהיטים - במידה ויש צורך) ופיצוי מוסכם במקרה של אי-הגעה. אין שום חובה להעניק תשר לפועלים אך מומלץ בחום לדאוג להם לשתייה קרה ואולי אף לכיבוד קל.
 

מה זה בעצם חוזה עבודה להובלה?

הצעת מחיר מופרזת

שיטה זו הנה שיטה הפוכה לשיטת ההצעה הזולה. בתקופת העומס, ישנם שרותי הובלות המנצלים את הלחץ של הלקוחות למצוא מוביל לתאריך הרצוי ומציעים לעיתים הצעות מחיר מופרזות, אשר תלושות לחלוטין מהמציאות, בתקווה שהלקוח הלחוץ יסגור אתם.

טיפ מאיתנו: גם אם אתם בלחץ, מומלץ בחום לעשות השוואת מחירים. פערים בין חברות הובלה עשויים להגיע לעשרות אחוזים! על המוביל להגיע ולתת הצעת מחיר לאחר שראה את תכולת הדירה ודרכי הגישה. הצעת מחיר אינה כרוכה בתשלום. מכיוון ששרותי הובלות רבים מנסים לחסוך זמן זה, הם מנסים לתת הצעה בטלפון. נוהג זה יוצר את רוב חילוקי הדעות והחיכוכים בין הלקוח ובין המוביל. כדאי לדרוש את הגעת המוביל לדירה, למעט אם מדובר במס' קטן של פריטים סטנדרטיים (מכונת כביסה 5 ק"ג לדוגמה) והגישה לבית איננה מורכבת. ניתן גם לחסוך את ההגעה באמצעות טופס מסודר הנשלח באמצעות וואטסאפס או אי-מיל בו ממלאים את כל הפרטים הנדרשים.


מעבר דירה - תמונות מלקוחות מידרג

הובלה קטנה דירת 2 חדרים בתוך העיר ללא מעלית ...
צילום: יאנה י. חולון.
הובלת ארון הזזה בתוך רמת גן כולל פירוק והרכבה.
צילום: אלמוג גנור, רמת גן.
הובלה של מקרר אמנה כולל פירוק דלתות והרכבה.
צילום: אושרי א. חיפה.
הובלה של דירה בת 3 חדרים הכולל פירוק והרכבה ...
צילום: א. מ. כפר סבא.
הובלה של דירת 4 חדרים מירושלים לדירת דופלקס ...
צילום: מאיר שרביט, ירושלים.
הובלת דירה בת שלושה חדרים מאורנית לטל מנשה ...
צילום: יפעת ב. אורנית.
הובלת משרדים כולל שירותי אריזה, פירוק והרכבת ...
צילום: דפנה רושט, כפר סבא.
הוצאת ספה ישנה, פירוק, הרכבה והובלה של החדשה. ...
צילום: סטס פבלנקו, רמת השרון.
הובלת דירה בת שלושה חדרים ממושב שפיר שכלל שירותי ...
צילום: יפעת אבנון, קרית מלאכי.
הובלת ספה, תנור ומיטה מראש העין לחולון כולל ...
צילום: איתמר גליק, חולון.

מה משפיע על מחיר הובלה במעבר דירה

אחרי שראינו את הטיפים למעבר דירה, בטח תרצו לדעת מה משפיע על מחיר ההובלה. הנה הגורמים המרכזיים שמשפיעים על כמה תשלמו בסופו של דבר על ההובלה במעבר הדירה:


זמן העבודה ומספר הפועלים שצריך למעבר הדירה

בניגוד למה שמקובל לחשוב, המרחק אינו הפרמטר המרכזי בקביעת המחיר אלא זמן העבודה ומס' הפועלים. כאשר מוביל ניגש לתת הצעת מחיר, השאלה העיקרית המנקרת במוחו היא כמה זמן תיקח ההובלה וכמה פועלים נדרשים לצורך זה. המוביל מנסה, ע"פ רוב, "לדחוף" שתי הובלות באותו יום ולכן הוא בוחן כמה פועלים ידרשו בכדי לסיים את ההובלה הראשונה בזמן סביר.

הפרמטרים אשר יקבעו מס' הפועלים הם הציוד ודרכי הגישה אל הבית. המוביל צריך לדעת את פירוט הציוד, כלומר, לא רק "יש לנו מקרר וארון…", אלא גם" כמה ליטר המקרר, כמה דלתות יש לארון וכו'. גם הגישה אל הדירה ההיא פרמטר משמעותי ביותר. העברת דירה מקומת קרקע מהירה בהרבה מדירה בקומה רביעית ללא מעלית. בדרכי הגישה המוביל יבחן את הקומה, המעלית, רוחב הפתחים וחדר המדרגות, והגישה מהחנייה ועד פתח הבית.


מרחק הנסיעה

מרחק הנסיעה הוא פרמטר נוסף אשר משפיע על המחיר, במיוחד לאור עליית מחירי הדלק, אך היות והמרחקים בארץ אינם גדולים, חשיבות המרחק קטנה לעומת מדינות אחרות.


זמן מעבר הדירה

רוב האנשים מעדיפים לעבור במהלך החודשים יולי-אוגוסט. לכן, כ- 80% מההובלות לדירות פרטיות מתבצעות בתקופה זו. כתוצאה מכך יש עומס גדול על המובילים וזה מביא לעליית מחירים. הפער בין הובלה בקיץ לחורף עשוי להגיע ל- 30% ואף יותר.


עלויות נוספות

המוביל נושא בעלויות נוספות כגון ביטוח עבור תכולת המשאית, משרד, פרסום וכו'. עלויות אלו מועמסות על ההובלות במהלך השנה.
 

הובלה במעבר דירה

מחירי הובלה למעבר דירה

בסופו של דבר, מעניינת אותנו רק השורה התחתונה – כמה זה עולה לנו? בדיוק לצורך הזה, העלינו לאתר מחשבון הובלות משוכלל שיעזור לכם לדעת כמה תעלה ההובלה. מה כל כך מיוחד בו? מחשבון הובלות זה נבנה על סמך עשרות אלפי דיווחים של מחירי הובלות, שנתנו לקוחות אמיתיים. ניתן לחשב בו החל מעלות הובלת חדר בתוך העיר ועד הובלת דירת 7 חדרים מאילת למטולה, כולל אריזה, מנוף ופירוק והרכבה. לא צריך להכניס מלא נתונים, רק כמה קליקים ותוך 20 שניות, ניתן לקבל פחות או יותר את טווח המחיר של ההובלה.

בסרטון הבא תוכלו לראות איך עובד מחירון ההובלות:
 


מובילים מומלצים למעבר דירה

אחרי שקראתם את כל הטיפים למעבר דירה שהייתם צריכים, הגיע הזמן להתקשר לחברת ההובלה. בדיוק לצורך זה הכנו בשבילכם רשימה של מובילים מומלצים שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר מלקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית לאחר שביצעו מעבר דירה עם מוביל מהרשימה. שיהיה מעבר מוצלח ושקט!


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא חברת הובלות מומלצת באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של חברות הובלה מומלצות, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל הובלה, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מובילים מומלצים באזורכם.

מאיפה משיגים קרטונים לאריזת דירה?

כיום, רוב חברות ההובלה מספקות קרטונים לאריזה. לכן, כשאתם פונים לחברת הובלה, ודאו מראש שהיא תוכל לספק לכם גם קרטונים. בקשו מהמובילים קרטונים אחידים, שיקלו על סידור הארגזים ברכב או במשאית.

עבור כלים שבירים מזכוכית – בקשו מחברת ההובלה, קרטונים עבים בעלי דופן כפולה.

דאגו לבקש מחברת ההובלה חומרי אריזה נוספים, שיעזרו לכם לשמור על הרהיטים במהלך ההובלה. תוכלו לראות בסרטון שצירפנו באיזה מוצרי אריזה יהיה עליכם להצטייד, לפני אריזת הרהיטים:

מהו ביטוח הובלות?

כשתדברו לראשונה עם חברת ההובלה, ודאו כי יש בבעלותה ביטוח, שמכסה את תכולת המשאית. הביטוח, משמעותו פיצוי מלא של הלקוח על שבר או נזק לפריט, שנפגע בעת ההעברה.

חשוב לציין, שהביטוח יינתן רק על ציוד שחברת ההובלה עטפה בעצמה. במקרה, שבו הלקוח הוא זה שעטף או ארז את הפריט, הביטוח יכסה רק חלק מעלות הפריט, שנפגע. מהסיבה הפשוטה, שהלקוח יכול לשתול מבעוד מועד פריט שניזוק, על מנת לקבל פיצוי מחברת ההובלה.

איך לארוז דירה?

הנה כמה טיפים לאריזת דירה נכונה:

עשו רשימה של כל החפצים בבית. דאגו לחלק את הרשימה, לכלים שבירים/ לא שבירים; פריטים כבדים / קלים והקפידו להתאים את החפצים לחדרים השונים בבית, לדוגמא: כלי מטבח, פריטי סלון וכדומה. לאחר מכן, מיינו את הארגזים השונים לפי הרשימה. כלומר, שימו את כלי המטבח בארגז משותף, וכן הלאה. כך, יהיה לכם קל יותר בשלב פירוק הארגזים.

נוסף לרשימת "הדברים שעולים למשאית", דאגו גם לעשות רשימה נפרדת, של חפצי SOS , שלא תארזו ותיקחו איתכם - כמו תרופות, מוצצים לתינוק, בקבוקי מים, לפטופ וכדומה.

על כל ארגז רשמו את הפריטים, שהכנסתם. רצוי גם להדביק על כל ארגז מדבקה צבעונית, שתסמן את החדר שאליו מיועדת הקופסא. לאחר מכן הכינו מקרא, כמו בתמונה למטה, שיעזור לכם לפרוק את הארגזים בחדרי הבית:

בהנחה ויש לכם נייר גרוס, השתמשו בו בכדי לרפד את הארגזים. כך, תוכלו למנוע מצב של מעיכת הקופסא.

מומלץ לארוז פריטים, שעלולים להישבר במצב עמידה ולא במצב של שכיבה, בכדי למנוע מצב של שבר כתוצאה מטלטול הארגזים. כמו כן, עדיף לעטוף את הכלים השונים עם נייר עטיפה ולא נייר עיתון, שעשוי להשאיר אחריו סימנים. חפצים כבדים כמו ספרים, עדיף לארוז בארגזים קטנים, על מנת להקל על המובילים.

 

איך להוביל מקרר?

הובלת מקרר היא לא משימה פשוטה. קודם כל, צריך להקפיד, שהמקרר יהיה הפריט האחרון, שאותו יעמיסו המובילים למשאית ובמהלך ההובלה עצמה, יש לוודא שהמובילים לא משכיבים את המקרר.

כאשר, תגיעו לדירה החדשה, בקשו מהמובילים להציב המקרר במקומו אך בדקו, שהם לא מחברים אותו לשקע. מכיוון, שהמקרר זקוק למנוחה של שעתיים לפחות, על מנת לאפשר לגז ולשמן, להתייצב במקום.

צפו בסרטון, שבו טכנאי מקררים מסביר על הובלת מקרר:

איך כדאי לבצע הובלת מיטה?

ברוב הפעמים, עדיף לפרק את המיטה, על מנת למנוע מצב, שבו תגיעו לדירה החדשה, תגלו שהמיטה לא נכנסת ותצטרכו לחשוב על דרכים יצירתיות כדי להתמודד עם הבעיה. עדיף לקחת מוביל, שעובד עם נגר קבוע, על פני סבלים, שיפרקו וירכיבו את המיטה בעצמם. כי למעשה, סבלים אלה הם סתם כולבויניקים, שלא עוסקים בפירוק והרכבה מקצועית של מיטה ולכן, אם תיקחו סבלים כאלה, רוב הסיכויים, שתקבלו בסוף ההובלה מיטה עקומה.

כמה עולה הובלה?

העלינו לאתר מחירון הובלות מיוחד שמבוסס על דיווחים של 10,000 לקוחות, שביצעו שירותי הובלה שונים. תוכלו לחשב באמצעות המחירון, כמה עולה ההובלה שלכם בפחות מ- 30 שניות.

לחצו כאן כדי לחשב כמה עולה הובלה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק