מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ביטוח הובלות

ההובלה לא תמיד עוברת בשלום. אומנם, כל עוד אין נזקים חמורים, נושא הביטוח לא עולה, אך כאשר המשאית מעורבת בתאונה או בכל מקרה אחר בו נגרם נזק משמעותי לציוד - כדאי מאוד שיהיה למוביל ביטוח בתוקף. הביטוח המדובר אינו ביטוח על המשאית אלא על התכולה.

מומלץ לבדוק את נושא הביטוח לפני העברה ולא אחרי הנזק. בקשו מהמוביל להציג בפניכם את פוליסת הביטוח שלו – פוליסת "רכוש במעבר". ישנן חברות הובלה שיציגו לכם את הביטוח על המשאית. ביטוח זה מכסה נזקים למשאית בלבד והוא רלוונטי לחברת הובלות שלא מבצעת הובלות של דירות. אך מי שעושה הובלות של דירות צריך להציג בפניכם פוליסה במכסה את הרכוש שלכם ולא שום דבר אחר.


ביטוח הובלות

ישנם הבדלים גדולים ומהותיים בין הפוליסות השונות הקיימות בשוק. ריכזנו עבורכם להלן את הנקודות החשובות.

טיפ מאיתנו: בכדי למנוע גניבות מומלץ לקחת את דברי הערך ברכבכם הפרטי.

טבלת השוואה עבור ביטוח הובלת דירה

נושא לבדיקה
פוליסת ביטוח בעייתית 
פוליסת ביטוח תקינה
גובה הכיסוי של הפוליסה פחות מ-100,000 ₪ יותר מ-100,000 ₪
כיסוי נזקים בטעינה ובפריקה לא כולל כולל וכתוב במפורש
מי חברת הביטוח שמבטחת לא מוכרת כלל חברה מוכרת וידועה
מי המשאית המבוטחת לא זהה למשאית בפועל המשאית איתה אתם עוברים
גובה ההשתתפות העצמית יותר מ-10,000 ₪ עד 10,000 ₪

שימו לב חלק מחברות ההובלה ינפנפו בביטוח, כתנאי למעבר דירה בשלום וחלק אף ידגישו בפניכם כי אם אתם רוצים ביטוח, תצטרכו לשלם יותר. אך במציאות הביטוח לא יכול להבטיח את שלום הציוד והוא גם אינו מבטיח שיפצו אותנו במקרה של נזק לרכוש. זאת מכיוון, שעלות ההשתתפות העצמית גבוהה מאוד ולכן במקרה הטוב, המובילים יציעו לתקן בעצמם את הנזק, במקרה הרע, הם פשוט לא יפצו אותנו.

נקודה הביטוח יופעל במידה ומשאית ההובלה תעבור תאונה או תיגנב. לכן, חשוב לוודא שלחברת ההובלות יש ביטוח כזה. עם זאת, אין שום סיבה שחברת הובלה תגבה יותר עבור ביטוח הובלות כיוון שהביטוח הוא אלמנט מובנה. אלמנטים שכן ישפיעו על מחיר ההובלה הם היקף התכולה, המרחק, החודש, היום בשנה ותוספות שונות כגון פירוק והרכבה, שימוש במנוף, אריזה וכדומה.

נקודה כדי לדעת מה עוד כלול במחיר הובלה, תוכלו להיכנס למחירון ההובלות של מידרג. המחירון מבוסס על 10,000 דיווחי מחירים של הובלות, שביצעו לקוחות אמיתיים. באמצעות המחירון תוכלו לחשב כמה תעלה ההובלה שלכם תוך 20 שניות בלבד. רוצים לנסות? לחצו כאן, לחישוב מחיר הובלה.

אריזת דירה

רגע לפני שאתם מזמינים הובלה – הנה מה שחשוב לדעת על אריזת דירה

 


מובילים מומלצים

אז עכשיו, כשאתם יודעים כל מה שצריך לדעת על ביטוח הובלות, הגיע הזמן לדאוג להובלה עצמה. בשביל זה ארגנו לכם רשימת מובילים מומלצים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. ורק שההובלה תעבור בשלום.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה הובלה?

במחשבון ההובלות של אתר מידרג, תוכלו לבדוק כמה עולה הובלה - לחצו על הקישור כדי לנסות את המחירון :)

לכל הובלה יש ביטוח?

לא. זה תלוי האם למוביל יש ביטוח הובלה. לפני שסוגרים עם חברת הובלה כדאי להזמין את חברת ההובלה לבדיקה. בדקו במעמד זה שיש ביטוח לחברת ההובלה. 

תוכלו לראות כיצד נראה הביטוח:

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק