מוקד טלפוני: 1-700-707-233

אריזת דירה

אריזת דירה עלולה להיות סיפור די מתסכל. בדיוק בשביל זה, הכנו עבורכם מספר טיפים שיהפכו את אריזת הדירה שלכם לקצת פחות מסורבלת. מי יודע, אולי בסוף עוד תהנו מהפרוייקט הזה. הכינו את הארגזים, מתחילים לארוז!


מועד התחלת אריזת הדירה

את אריזת הדירה כדאי להתחיל כחודש עד שבועיים לפני מועד המעבר. כולנו גם עובדים ורצים ממקום למקום עם הילדים, ועל כן חשוב שיהיה לכם מספיק זמן לארוז את הבית באופן חכם ויעיל שיקל עליכם מאוד את הפריקה בבית החדש. אז כדאי לפנות קצת זמן לנוסטלגיה בערבים, ולהתחיל לעבור על מגירות כמה שיותר מהר.

עם זאת, אל תתחילו את אריזת הדירה מוקדם מדי. לנווט בתוך מבוך ארגזים שבועות לפני המעבר ולגלות כל הזמן שארזתם דברים שאתם עוד צריכים להשתמש בהם, יכול להיות ממש מעצבן.


מיון לפני אריזת הדירה

תוך כדי אריזת הדירה (ואם הפועלים אורזים לכם עשו זאת לפני שהם באים), עברו על החפצים השונים בבית ומיינו אותם. אתם לא צריכים להעביר את כל מה שיש לכם בבית לבית החדש, ואתם אפילו תתפלאו כמה חפצים, בגדים וניירות אתם לא צריכים בבית שלכם כבר עכשיו.
 

 

נקודה המוטו הוא לזרוק כל דבר שלא עשיתם בו שימוש בשנתיים האחרונות. וכן, אנחנו מדברים גם ע הג'קט ששמרתם מהניינטיז. הוא לא יחזור לאופנה אז תתקדמו.

נקודה כדי לדעת מה לזרוק ומה להעביר, מומלץ לארוז את הדירה לא על פי חדרים כי אם על-פי קטגוריות. למשל, לארוז את כל הספרים בדירה, לאחר מכן את כל חפצי הנוי, ואחר כך את כל הבגדים. כך תוכלו לקבל פרספקטיבה על תכולת הבית שלכם, וככול שתתקדמו בתהליך אריזת הדירה, תדעו מה אתם צריכים ומה לא.

נקודה בנוסף, כמו שלא הולכים לעשות קניות בסופר רעבים, לא אורזים קודם את הדברים היקרים לנו. כאשר אנחנו אורזים דברים שאנו קשורים אליהם או משתמשים בהם הרבה, אנחנו נוטים לא לזרוק דברים רבים מתוך תקווה שעוד נשתמש בהם. על כן, כדאי להתחיל למיין ולארוז קודם את הדברים שרחוקים מאיתנו רגשית. כך תוכלו לקחת איתכם באמת מה שאתם צריכים ובכמות הראויה, ועד שתגיעו לדברים החשובים לכם תדעו בדיוק מה אפשר לשמור ומה לזרוק.
 

אריזת דירה

נקודה למשל, אם תתחילו לארוז את בגדי החורף בקיץ, לא תהיו בלחץ מזה שלא יהיו לכם מספיק סוודרים ותעיזו למסור סוף-סוף את סוודר הניאון שקניתם בצרפת, בידיעה שאתם לא באמת תעזו ללבוש אותו. רק מה שבאמת תלבשו יכנס לארגז.

נקודה כך גם בסדר האריזה, כדאי להתחיל את אריזת הדירה מהחדרים שהכי פחות בשימוש בבית ולהתקדם לחדרים המרכזיים יותר. לפיכך כדאי לארוז קודם את המחסן למשל, להמשיך לחדרים שאינם בשימוש יומיומי ואז ולסיים באריזת האזורים המרכזיים ביותר בבית.


קרטונים לאריזת הדירה

ארגז לסידור מחסן בואו נדבר על ארגזים. בניגוד למה שחושבים, פשיטה על הקרטוניה הקרובה לביתכם לא תיתן לכם את מלאי הקרטונים המספיק לאריזת הדירה. כמה ארגזים צריך למעבר דירה אתם שואלים? משפחה ממוצעת משתמשת בכ70 עד 100 ארגזים באריזת הדירה, את אלה תוכלו לקנות מהמוביל שלכם, לקחת מחברים שבדיוק עברו דירה או אפילו למצוא בפייסבוק בקבוצות מסירת הרהיטים ופרסום הדירות, שם פעמים רבות מציעים קרטונים למסירה.

ארגז לסידור מחסן באריזת הדירה, הכלל המנחה הוא לא לארוז קרטונים כבדים מדי. גם כי הפועלים גם הם בני אדם וגם כדי שלא יקרעו הארגזים בדרך מהבית למשאית ולהיפך. על כן, ספרים נארוז בקרטונים הקטנים ביותר, בבינוניים נארוז את כלי המטבח (עדיין חשוב לא להעמיס כדי שלא ישבר שום דבר) ובגדולים נארוז בגדים וצעצועים.

 

 

ארגז לסידור מחסן את הדברים השבירים בבית נארוז בנייר לבן (עיתון עלול להשאיר כתמי דיו על הכלים), בפצפצים או במגבות מטבח. את הארגזים המכילים דברים שבירים נסמן באופן ברור ובולט. מומלץ לא לסמן רק בכתב אלא גם בסמל המציין בבירור שתכולת הארגז שבירה, לטובת הפועלים שלא בהכרח דוברים או קוראים עברית. ואם אתם תוהים איך לארוז כוסות וצלחות אז הדרך המומלצת ביותר היא להשתמש בנייר אריזה.


תכנון נכון של אריזת דירה

נקודה אחד הדברים שיכולים מאוד להועיל ביום המעבר הוא לרשום במחברת מסודרת את פירוט תכולתו של כל ארגז וארגז. כמו כן, במהלך אריזת הדירה מאוד מומלץ לסמן את הארגזים לפי חדרים במדבקות צבעוניות או בסלוטייפ צבעוני ובדירה שאתם עוברים אליה לסמן את דלתות החדרים באותם מדבקות. כך המובילים ידעו בדיוק ובמהירות לאן להוביל כל ארגז.

נקודה המחברת תעזור לכם לפרוק את הדברים באופן מסודר וב"שליפת" חפצים שתצטרכו באופן מיידי ולא תכננתם. במידה ותצטרכו להוציא את הממיר של הטלוויזיה כי הטכנאי הקדים לדוגמא, תוכלו לדעת בקלות היכן הוא נמצא באמצעות המחברת.

נקודה נקודה נוספת בנוגע לתכנון במהלך אריזת הדירה – חשוב מאוד לתכנן את מיקום הרהיטים לפני שמגיעים המובילים לדירה החדשה. אתם יכולים לכתוב לכם על דף בפירוט "ספה חומה צמודה לקיר החלון בסלון", כך כשהמובילים יביאו את הרהיטים לחדר תוכלו להגיד להם בקלות היכן להניח את הרהיטים. למה לא לחסוך מהמובילים ומעצמכם כאב גב מיותר בהזזת רהיטים הלוך ושוב?

 


חפצי SOS

במהלך אריזת הדירה חשוב מאוד לא לשכוח ולהשאיר בצד מזוודה לימים הראשונים לאחר המעבר. במזוודה תארזו בגדים, מצעים, כלי רחצה, ציוד לתינוקות במידה ויש, תרופות, חפצים יקרי ערך סנטימנטלי או כספי שאתם רוצים לשמור קרוב וכל דבר שנראה לכם שלא תרצו לחפור בארגזים כדי למשות אותו החוצה.

בנוסף למזוודות, הכינו מספר ארגזי SOS עם הדברים החשובים שצריכים להיות זמינים לימים הראשונים. אותם ידעו המובילים לשים במקום מרכזי ואתם תוכלו לפרוק אותם דבר ראשון.


אריזה והובלה

מסדרות בתים מומלצות

למרות כל הטיפים המצוינים שנתנו לכם, לא חייבים לעשות את כל העבודה הזאת לבד. תוכלו לשכור את שירותיהן של מסדרות בתים שיארגנו לכם את כל החפצים בארגזים בסדר מופתי. בדיוק מהסיבה הזאת אספנו עבורכם כאן באתר מידרג המלצות של לקוחות קודמים על  מסדרות בתים מומלצות.

מובילים מומלצים

כדי שהמעבר יעבור חלק , חשוב לוודא שלחברת ההובלה יש ותק בשוק, ניסיון קודם ושורה ארוכה של ממליצים. באתר מידרג, ריכזנו עבורכם רשימה של חברות הובלה מומלצות.

לאחר שתקבלו את השירות, נציגה או נציג ממידרג יתקשרו אליכם על מנת לקבל חוות דעת וציונים אודות השירות שקיבלתם ויעדכנו את הדירוג באתר, כך שרשימת מסדרות הבתים והמובילים המומלצים מתעדכנת כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה אריזת דירה?

אפשרות סבירה ויעילה היא לשכור חברת אריזה שתארוז לכם את הבית במקצועיות ובזריזות. רוב מסדרות הבתים לוקחות בין 100-150 ₪ לשעה (יש גם יקרות יותר), ויש כאלו שיתמחרו לפי מספר הארגזים. מחיר לארגז נע לרוב בין 20-30 ₪. רוב המשפחות צריכות בערך יומיים ימי עבודת אריזה לדירה בגודל ממוצע, ככה שאפשר לומר שכל האריזה אמורה לעלות בסביבות 1,500 ₪. 

טיפים נוספים של מסדרות בתים מקצועיות באתר מידרג תוכלו לקרוא ממש כאן.

איך מתחילים לארוז דירה?

עצה טובה היא להתחיל מהחדרים בבית אשר נמצאים הכי פחות בשימוש במהלך היומיום. יותר קל לנו למיין ולזרוק דברים שאינם קרובים אלינו רגשית. אם נתחיל מהחפצים בחדרים שאנחנו פחות משתמשים בהם, עד שנגיע לחפצים היקרים לנו נדע בדיוק כבר מה לזרוק.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק