מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים למעבר דירה

בכל סרט אמריקאי מעבר דירה הוא תמיד מתוק ופסטורלי: הזוג מחייך זה לזו בשעה שהם מדביקים את הדבק על קופסת הקרטונים האחרונה, מחזיקים ידיים ומביטים אל עבר ההתחלה החדשה. אבל, מה לעשות, במציאות יש קרטונים בין הרגליים ובלאגן בעיניים. כל זה בשביל לעבור 2 רחובות במעלה השכונה. 
במקום ללכת לאיבוד בין כל הבלאגן, ריכזנו לכם במקום אחד את כל הטיפים החשובים למעבר דירה: איך משיגים קרטונים לאריזה בחינם (או בתשלום), מאיפה מתחילים לארוז דירה, איך אורזים מטבח, כמה זמן מראש צריך להזמין הובלה ומה יעזור לכם להוריד את מחיר ההובלה. 

 טיפים למעבר דירה

 


טיפים למעבר דירה

כל מעבר דירה מתחיל באריזה, וכל אריזה מתחילה בקרטונים. אבל השאלה היא – מאיפה מביאים קרטונים למעבר דירה?

אז מה התשובה? קרטונים למעבר דירה אפשר פשוט למצוא? זה יספיק? עדיף לקנות? אפשר להשיג כמות טובה בחינם? התשובה היא שהכל נכון, אבל זה תלוי בצורך ובהעדפה האישית שלכם.

קרטונים להובלה – טיפים

קרטונים למעבר דירה ניתן להשיג בשלוש דרכים:

1. חנויות המספקות קרטונים בתשלום : חיפוש מהיר בגוגל יעלה לכם חנויות, אנשים וחברות המספקים קרטונים מכל הגדלים וכל הסוגים, ובכל כמות שתצטרכו. היתרון הוא שניתן לקבל קרטונים חדשים ולא משומשים, כאלה שמותאמים לצורך האישי שלכם מבחינת גודל וחוזק וכמובן אין הגבלה על הכמות. החיסרון הוא שעל הקרטונים האלה תצטרכו לשלם.
 

אריזה במעבר דירה

2. איסוף קרטונים מקרטוניה : אם אתם רוצים פשוט לצאת ולאסוף בעצמכם ובחינם קרטונים, תוכלו להשיג זאת בקרטוניה הקרובה לביתכם אותה תמצאו ליד קניונים, סופרים ומכולות. החיסרון הגדול כאן הוא שיש הגבלה על כמות הקרטונים שתוכלו לאסוף ולא בטוח שזה יספיק לכם לאריזה של כל הבית, ובנוסף, כמובן, חיסרון בפעולת האיסוף וליקוט הקרטונים, שדורשת זמן ומאמץ. מעבר לכך, מדובר בקרטונים משומשים שלא תמיד יהיו במצב טוב, או כאלה שלא תואמים את הדברים שתרצו לאחסן בהם. למשל, אם מצאתם קרטוניה שכל הקרטונים בה גדולים ודקים, זה לא יעזור לכם לאריזה של מדף הספרים. והיתרון? אם אתם זוג צעיר בלי הרבה פריטים לאריזה זה יכול להספיק לכם, וכמובן, הקרטונים בחינם.

3. קבלת קרטונים מהמוביל : המוביל יכול לספק לכם קרטונים לאריזה שיהיו גם במצב טוב וגם בחינם, ולא מעט מובילים אכן עושים זאת לפני מעבר הדירה. כשאתם בוחרים מוביל שיבצע עבורכם את ההובלה, הוסיפו את הקרטונים כפרמטר שעל פיו תבחרו את המוביל. אם נתקלתם בשני מובילים מצוינים במחיר דומה שאחד מהם מספק קרטונים ואחד לא – הנה לכם התשובה במי לבחור.

אחרי שמצאתם/קיבלתם/קניתם קרטונים, הנה כמה טיפים לשימוש בהם:

 • לכל קרטון לאריזה יש את היעוד שלו –  כדי ל לעשות חיים קשים למובילים וכדי לשמור על הציוד שלכם, כדאי להתאים את עומס הפריטים לקרטונים. קרטונים גדולים ודקים יהיו טובים לדברים קלים כמו בגדים, שמיכות, מצעים וכו'. לעומתם, הקרטונים הקטנים והעבים יהיו טובים לדברים כבדים יותר כמו ספרים למשל. סוג נוסף של קרטונים הוא קרטונים עם דופן כפולה, אלו יהיו טובים לאריזה של דברים שבירים.
   
 • אל תעמיסו יותר מדי על הקרטונים – גם אם יש לכם את התחושה שהמובילים יכולים לשאת על גבם כל משקל, אל תארזו קרטונים כבדים מדי כי הם פשוט יקרעו וחבל. ארזו משקל סביר בכל קרטון, כזה שהקרטון יוכל לשאת.
  דירה ארוזה במהלך מעבר דירה

   

 • אל תשאירו רווחים בתוך הקרטונים – במהלך מעבר הדירה, יש הרבה תנועה ותזוזות וכל תנועה כזו יכולה להשפיע על החפצים שארזתם בתוך הקרטון. אם בתוך הקרטונים יהיה רווח בין החפצים הם פשוט יתנגשו אחד בשני ויקבלו מכות וסדקים. לכן, הקפידו לא להשאיר מרווחים בין הפריטים.
   
 • ארגזים שבירים ארזו נכון – הקפידו לארוז את השבירים כשאתם מרפדים את התחתית במגבת, בד. ואיך לארוז כוסות וצלחות? לכך מומלץ להשתמש בנייר אריזה מיוחד שגם אותו, תוכלו לקבל מהמוביל.

טיפים לאריזה לפני מעבר דירה

הגענו לחלק החשוב – האריזה. מה הופך את האריזה לכל כך מורכבת? זה נעוץ בכמה סיבות: האחת היא שזה לא פשוט לארוז את כל חייכם לכמה קרטונים, בייחוד כשמדובר בהרבה פריטים שלא עשיתם להם סינון כבר כמה שנים טובות.

שנית, כי עד המעבר אתם צריכים עוד לגור בבית ולנהל בו חיים נורמליים – אז איך יודעים מה לארוז לפני ואת מה להשאיר לסוף, ואיך גורמים לבית לא להפוך למסלול מכשולים בדרך? הדבר אחרון הוא שלא ברור איך נכון לארוז: מה עושים עם הדברים הקפואים במקפיא, איך אורזים את צנצנות הריבה והשמן זית, ומה עם בקבוקי השמפו? אבל אולי השאלה החשובה ביותר היא: מאיפה מתחילים?!

תנשמו עמוק, הכנו לכם כמה טיפים טובים ופרקטיים לאריזה לפני מעבר דירה:

נקודה התחילו באריזת הפריטים הפחות משומשים – זו התשובה לשאלה איך מתחילים לארוז את הדירה. תתחילו מהדברים שאתם כמעט ולא משתמשים בהם, כאלו שלא יחסרו לכם אם הם ישבו עכשיו בקרטון, ומשם תתקדמו ברמת תדירות השימוש. תופתעו לגלות שיש לכם בבית לא מעט דברים כאלה, מה שמוביל אותנו לטיפ הבא:

נקודה נצלו את האריזה לסינון חפצים – מעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת לעשות סדר וארגון ועל הדרך להיפטר מפריטים שכבר לא משתמשים בהם. אם מדובר בבגדים, ההמלצה היא לא להעביר אתכם בגד שלא לבשתם בשנה האחרונה (אלא אם כן זו שמלת ערב סופר אלגנטית). אבל זה נכון לגבי הרבה דברים אחרים – אתם לא משתמשים? אל תצרו לעצמכם זבל, תמסרו, תתרמו והעיקר אל תעבירו אתכם הלאה.

נקודה ארזו לפי חדרים ולפי נושאים – יש אנשים שיגידו לכם לארוז את הבית רק לפי נושאים, כלומר, כל הצעצועים באותו ארגז, כל העזרה הראשונה בארגז אחד וכל מוצרי ההיגיינה בארגז אחר. אחרים יגידו לכם שזה ממש לא נכון ואתם צריכים לארוז לפי חדרים, כי זה יקל עליכם בפריקת הארגזים. אנחנו אומרים – שלבו את השיטות. תארזו את המטבח באותו ארגז אבל בתוך הארגזים ארגנו את הציוד לפי נושאים: כל הממרחים בארגז אחד, כל הקערות בארגז אחר. לא תמיד פורקים את כל הארגזים יחד, ולכן אם תרצו משהו קטן, כמו גפרורים למשל, תדעו לאיזה ארגז לפנות ולא תלכו לאיבוד.
 

אריזה לפי נושאים

נקודה סמנו את הארגזים – בהמשך לטיפ הקודם, מומלץ מאוד לסמן את הארגזים לפי חדרים, כך שלכם וגם למובילים יהיה קל. ההמלצה הטובה ביותר היא שימוש במדבקות, כאלו שיהיו בולטות לעין, או מדבקות של צבעים או מדבקות עם כיתוב של החדר המתאים, וגם את זה לפעמים ניתן לקבל מהמוביל. שימו לב לא לסמן רק את החלק העליון של הארגז אלא גם את כל הדפנות שלו, כך יהיה לכם קל יותר למצוא אותם.

נקודה אריזה בשקיות זבל – אריזה בשקיות זבל יכולה להיות מאוד נוחה, בעיקר לאריזה של בגדים. גם את הבגדים שתלויים על קולבים ניתן להכניס יחד דרך חור בשקית, כך שהשקית עוטפת את כל הבגדים. החיסרון בשקיות זבל יכול להיות העובדה שאתם או המובילים תתבלבלו עם הזבל האמיתי – לכן כדאי להיזהר.

נקודה כלים שבירים - כלים שבירים הקפידו לעטוף בנייר לבן או נייר אריזה כדי לשמור עליהם, והכי חשוב זה להקפיד לציין על הארגז שיש בו דברים שבירים, כדי להנחות את המובילים. נסו לא לעטוף בעיתון כי הוא יכול להשאיר אחריו סימני דיו על הכלים.
 

אריזת כלים שבירים במהלך מעבר דירה

נקודה ארזו לכם תיק לימים הראשונים - בימים הראשונים כדאי שיהיה אתכם תיק קרוב ליד עם כל הדברים שתצטרכו לימים הקרובים וגם פריטי SOS. הכינו לכם בגדים, פיג'מות, מברשות שיניים ושיער, בנוסף קחו אתכם תרופות, כסף, מפתחות ומטענים לפלאפונים.

נקודה פריטים יקרים או בעלי ערך סנטימנטלי קחו אתכם באוטו.

נקודה אריזת המטבח – בקבוקים פתוחים קחו אתכם באוטו כי אתם לא רוצים שכל הרהיטים שלכם ישטפו בשמן. דאגו לעטוף בניילון נצמד את הבקבוק כדי לאטום אותו. את המקפיא תקפידו להפשיר לפני כן, וכמובן לרוקן את המקרר. קרח שנשאר במקפיא ימס במהלך ההובלה וחבל.
אם אתם רוצים לדעת עוד על אריזת מטבח. בסרטון הבא, תראו איך לארוז מטבח שלב אחרי שלב.
 

כוכב ומה לגבי שירותי אריזה? לשירותי אריזה יש יתרונות וחסרונות. היתרון המשמעותי הוא הזמן והמשאבים שתחסכו על אריזת הדירה, כי יש מישהו שיעשה את זה בשבילכם. החיסרון המשמעותי הוא שאדם חיצוני לא יודע ממה להיפטר ומה צריך לארוז ביחד עם מה, וכל אלו יובילו לקושי גדול יותר בפריקה.


טיפים להובלה במעבר דירה

איך מוצאים מוביל מומלץ וכמה זמן לפני המעבר כדאי להזמין הובלה? לפניכם טיפים להובלה:

ארגז לסידור מחסן מוביל מומלץ הוא מוביל עסוק – המשמעות היא שאם אתם רוצים מוביל טוב, כדאי להזמין אותו בין 3-4 שבועות מראש, וכמובן שאם מדובר בהובלה בעונה החמה (יולי-אוגוסט) כדאי להזמין אפילו יותר זמן מראש, כך תגדילו את הסיכויים שהמוביל שתרצו יהיה פנוי.

ארגז לסידור מחסן קבלו המלצות – לא כל מוביל הוא מוביל מקצועי וכשמדובר בחפצים יקרי ערך לא כדאי למסור אותם לידיים של מישהו חסר ניסיון וידע. לכן, מצאו מוביל שקיבלתם עליו המלצות.

ארגז לסידור מחסן מחירי ההובלה –  כמו בעולם החתונות, כך גם מחירי ההובלה עולים בתקופות העמוסות. חוץ מחודשי הקיץ העמוסים, גם בתחילת וסוף חודש יש עומס בהובלות, כיוון שזה הזמן שבו מתחילים חוזי שכירות. אם יש לכם אפשרות להתפשר על הזמן בחודש שבו תתבצע ההובלה, זה יוכל להוזיל עבורכם את המחיר.

ארגז לסידור מחסן ודאו שלמוביל יש ניסיון רלוונטי – במידה ואתם מובילים פריטים מיוחדים, כמו פסנתר למשל, ודאו עם המוביל שיש לו ניסיון עם הובלה כזו, כי לא כל אחד יכול לעשות אותה בצורה טובה.

הובלה במעבר דירה

ארגז לסידור מחסן קבלו הצעת מחיר רק ממוביל שראה את הדירה – כדי שמוביל יוכל לתמחר עבורכם את ההובלה הוא צריך לדעת בין היתר כמה מהרהיטים דורשים פירוק, איזו גישה יש להובלת הרהיטים, כמה חפצים יש לכם בבית וכמה מהם מסורבלים וכבדים. לשם כך הוא חייב להגיע לדירה. אל תסמכו על מוביל שנותן לכם הצעת מחיר טלפונית מבלי לראות את הדירה. אגב, ציינו למוביל את כל מה שהוא צריך לדעת על ההובלה עצמה: אם המעלית בבניין מקולקלת ואם יש לכם עצירות בדרך. ככה אף אחד מכם לא יופתע.

ארגז לסידור מחסן תעדו את פרטי ההובלה - אחרי שסגרתם עם מוביל דאגו לתעד את העסקה כולל המחיר, אפילו בהודעת וואטסאפ שמסכמת את ההזמנה ומחירה ומזכירה למוביל את התאריך והשעה שקבעתם.

ארגז לסידור מחסן דברו על פיצוי – כדי להימנע ממצב של הברזה, סכמו מראש עם המוביל על סכום פיצוי במידה והוא לא מגיע.

ארגז לסידור מחסן ארזו תיק ליום ההובלה - ביום ההובלה כדאי להשאיר לכם תיק שיהיה בו אוכל ושתייה, כוסות, קפה, מים וחלב, כדי שתוכלו לשרוד את היום וגם להציע למובילים על הדרך.

ארגז לסידור מחסן תהיו נוכחים ביום ההובלה - כדאי להיות עם המובילים כשהם מגיעים לדירה החדשה כדי שתוכלו להכווין אותם בעצמכם בהנחת הרהיטים והארגזים, דבר שיקל עליכם בפריקה.


כמה עולה הובלת דירה?

כאן ריכזנו לכם מחירים של הובלות, וכאן תמצאו מחשבון הובלות שבו תוכלו לבדוק כמה תעלה לכם ההובלה לפי הפרמטרים האישיים שלכם.


מובילים מומלצים

אם קראתם את כל הטיפים למעבר דירה, ודאי הבנתם שכדי לבחור מוביל מומלץ כדאי להיעזר בהמלצות של אנשים אחרים. אז נחשו מה, ריכזנו לכם רשימת מובילים עם המלצות מלקוחות קודמים, כאלה שאנחנו בעצמנו התקשרנו לשאול אותם איך הייתה ההובלה והאם הם היו מרוצים. כל התשובות שהם ענו לנו מופיעות באתר, אנחנו לא מסננים אף חוות דעת. שיהיה מעבר קל ומוצלח!

 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה זמן לוקח לארוז דירה?

משך זמן אריזת הדירה תלוי בקצב האישי שלכם ובכמות הפריטים שיש לכם, אבל לרוב זה לוקח מינימום של מספר ימים. לכן, מומלץ לא להשאיר את אריזת הדירה לרגע האחרון ועדיף להתחיל לארוז את הפריטים שבהם כמעט ולא משתמשים ביומיום.

איך מתחילים לארוז דירה?

את הדירה כדי להתחיל לארוז מהחפצים שבהם משתמשים פחות או כמעט ולא משתמשים ביומיום. חשוב לשים את הקרטונים במקום שלא מפריע להתנהלות שלכם ולשגרה עד המעבר. 

כמה זמן מראש צריך להזמין הובלה?

כדאי להזמין הובלה מספר שבועות מראש, ואם מדובר בעונה החמה, חודשים יולי-אוגוסט, כדאי להזמין אפילו חודשיים מראש, כדי לוודא שלא תישארו בלי מוביל. 

איך לארוז בגדים למעבר דירה?

את הבגדים מומלץ לשים בשקיות גדולות ורחבות, או בשקיות זבל, אבל שימו לב לא להתבלבל עם הזבל האמיתי. בגדים בתלייה אפשר להכניס דרך חור בתחתית השקית כך שהקולב נמצא למעלה ושאר הבגדים מכוסים על ידי השקית. 

איפה משיגים קרטונים לאריזה?

קרטונים לאריזה ניתן לבקש מהמוביל, לאסוף בקרטוניה ליד חנויות מכולת וקניונים או לקנות מחנויות יעודיות המוכרות קרטונים לאריזה. 

כמה עולה הובלת דירה?

הכנו לכם כאן את כל המחירים של הובלות וגם מחשבון הובלות שבו תוכלו לחשב בעצמכם את ההובלה שלכם. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק