מוקד טלפוני: 1-700-707-233

חיפוי עץ לקיר

עומדים לפני שיפוץ הבית או עיצוב דירה חדשה ומחפשים רעיונות לשדרוג אחד החדרים? חיפוי עץ לקיר יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. חיפוי עץ לקיר הפך בשנים האחרונות לחביב הקהל בזכות המראה המרשים שלו והאווירה הנעימה שהוא משרה בחלל. אז איך מתחילים להתעסק עם חיפוי עץ לקיר, איזה סוגים של חיפויים יש וכמה יעלה לנו כל הסיפור הזה? הכנו מדריך שלם עם כל התשובות.

 חיפוי עץ לקיר

 


למה כדאי לעשות חיפוי עץ לקיר?

מעבר למראה המיוחד של העץ בבית, לחיפוי עץ לקיר כמה יתרונות מרכזיים:

 

מגוון עיצובים

אם אתם בוחרים לעשות חיפוי עץ לקיר, אפשרויות העיצוב שלו הן אינסופיות כמעט. את החיפוי אפשר לעשות מכל סוג עץ שרק תרצו, הוא יכול להיות מבריק כמעט כמו זכוכית ויכול להיות מט וטבעי כמו העץ. כמו כן, ניתן לצבוע את העץ בכל צבע שתבחרו ולחתוך אותו בכל צורה. אז תתפרעו מחייך.

 

התאמה לרהיטים

אחת האפשרויות הנפוצות בחיפוי עץ לקיר היא שילוב רהיטים בחיפוי. כאשר יוצרים חיפוי עץ, ניתן ליצור בו נישה או מעמד לטלוויזיה, לשלב בו דלת, וכמעט כל דבר שרק תרצו.

 

 חיפוי עץ לקיר עם טלוויזיה

 

תחזוקה קלה ופשוטה

יתרון משמעותי של חיפוי עץ לקיר הוא שהוא לא דורש תחזוקה כמעט. אחרי שסיימתם עם ההתקנה, למעשה סיימתם עם עבודות התחזוקה. העץ עמיד מאוד ונשאר לשנים ארוכות, מבלי שתצטרכו להתעסק איתו. בניגוד לעבודות עץ שונות הדורשות שימון ותחזוקה קבועה של העץ, במקרה של חיפוי עץ לקיר זה לא המצב והדבר היחיד שכדאי לעשות הוא לנגב אבק מדי פעם באמצעות מטלית לחה.


אז למה לא לעשות חיפוי עץ?

קודם כל, כי זה כאב ראש. בחירת חיפוי עץ לקיר יכולה להיות משימה לא כל כך פשוטה, ותהליך הכנת החיפוי יכול לארוך שבועות ארוכים. אז תתכוננו נפשית לפני שאתם נכנסים לסיפור הזה.

כמו כן, החיסרון המשמעותי של חיפוי העץ הוא מחירו הגבוה. נכון שאפשר לעשות כל דבר כמעט בחיפוי העץ, אך עם זאת על כל דבר כזה תצטרכו להוסיף לא מעט כסף. כמה בדיוק? תכף נרחיב על זה.

חיפוי עץ בסלון

סוגים של חיפוי עץ לקיר

ישנם שני סוגים עיקריים של חיפוי עץ לקיר – חיפוי מעץ מלא או חיפוי מציפוי עץ.

 

חיפוי מעץ מלא

ממש כמו שזה נשמע, בחיפוי מעץ מלא מדובר פשוט בלוחות מסותתים מעץ שהנגר חותך בהתאם לצורה שביקשתם, ואותם מתקינים על הקיר. חיפוי מעץ מלא יהיה עמיד במיוחד ושום דבר כמעט לא יוכל להרוס אותו. מצד שני, הוא יקר כמעט פי שניים מאשר ציפוי העץ.

 

חיפוי מציפוי עץ

גם כאן יש כמה סוגים משניים של חיפוי העץ, אבל באופן כללי מדובר בשתי שכבות של חיפוי: השכבה הראשונה עשויה מחומר דמוי קרטון (או חומר סינטטי אחר), והשכבה השנייה היא שכבת עץ דקה, הנקראת בשפה המקצועית פורניר, אותה מצמידים על גבי השכבה התחתונה והיא זו שיוצרת את מראה העץ.

 חדר עם חיפוי עץ

 


איך בוחרים חיפוי עץ?

השלב הכי חשוב לפני שמתקינים חיפוי עץ לקיר הוא להחליט איך בדיוק אתם רוצים שהחיפוי יראה – לכל השאר הנגר כבר ידאג. כמו שאמרנו קודם, אפשר ליצור את חיפוי העץ בכל צורה כמעט, בכל צבע ומכל עץ, מה שעלול לבלבל.

אז אם ראיתם חיפוי עץ יפהפה אצל חברים, או שגלשתם באינטרנט וראיתם תמונה של חיפוי והחלטתם שכזה בדיוק אתם רוצים בבית – רצוי ואפילו מומלץ לשלוח את התמונה של החיפוי הרצוי לנגר בתוספת המידות הרצויות, ומשם הנגר יוכל לתת לכם הצעת מחיר ולהתחיל לעבוד.

במקרה ואתם עוד לא כל כך סגורים על המראה המדויק של החיפוי שאתם רוצים, זה הזמן להתייעץ עם הנגר. חלק מהנגרים יגיעו אליכם הביתה עם דוגמאות שונות של חיפויים ושל עצים, וישבו אתכם על העיצוב הרצוי. לחלופין, לפעמים תוכלו להגיע ממש לנגריה כדי לראות את העצים ולבחור את סוג החיפוי.

 דוגמאות של חיפוי עץ לקיר

אבל, חשוב שתדעו שגם אם בחרתם חיפוי עץ שאהבתם במיוחד וביקשתם מהנגר להכין לכם חיפוי זהה – כמעט בלתי אפשרי להגיע לאותו המראה בדיוק. הסיבה לכך היא שהעץ הוא חומר טבעי, וכל גזע עץ שונה קצת, ולכן גם החיפוי שיעשה ממנו יראה מעט אחרת.

סיימנו עם השלב הזה? מעולה, עכשיו אפשר להתקדם.


הכנה והתקנה של חיפוי עץ לקיר

תהליך ההכנה של חיפוי עץ לקיר משתנה מאוד בהתאם לסוג החיפוי והעיצוב שבחרתם, אבל באופן כללי ההכנה תתבצע כך:

בשלב הראשון, הנגר יכין את לוחות העץ (או את ציפוי העץ), יסתת אותם בהתאם לצורה המבוקשת, ישייף ויצבע במידת הצורך. שימו לב שתהליך הזה לא פשוט ויכול לקחת לא מעט זמן. סיתות העצים, השיוף והצביעה הם תהליכים מורכבים שדורשים לא מעט עבודה ומיומנות גבוהה. לרוב השלב הזה לוקח שבועיים עד חודש, אז יכול להיות שתאלצו להיאזר בקצת סבלנותמחייך .

השלב הבא הוא התקנת חיפוי העץ. גם כאן, ניתן להתקין את חיפוי העץ בכמה צורות בהתאם למבנה הקיר שלכם בבית ולעיצוב של חיפוי העץ שבחרתם. לרוב, התקנת חיפוי עץ לקיר תעשה בשיטת התקנה נסתרת, בה לוחות העץ מתחברים אחד לשני כמו פאזל, ללא ברגים חיצוניים שפוגמים במראה.

 

 התקנה של חיפוי עץ לקיר

 


מחירים של חיפוי עץ לקיר

מחיר של חיפוי עץ לקיר מושפע מלא מעט גורמים – מורכבות העבודה, סוג העץ, צביעת העץ וסוג ההתקנה. בכמה בדיוק ישפיע כל דבר על המחיר קשה להגיד, שכן זה משתנה מאוד בין עבודה לעבודה ובהתאם לנגר עצמו.

נקודה חשובה בנוגע למחיר חיפוי עץ לקיר הוא הובלת חיפוי העץ לביתכם. זה אולי מפתיע, אבל ההובלה של חיפוי העץ יכולה להוסיף לא מעט למחיר העבודה. כשהנגר יגיע כדי להתקין את החיפוי הוא יגיע עם לוחות העץ, ולפעמים לא כל כך קל להכניס אותם לבית או למעלית. בחלק מהמקרים יכול להיות שאפילו תצטרכו להשתמש במנוף כדי להכניס את חיפוי העץ לבית, מה שייקר את המחיר באופן משמעותי.

 

חיפוי עץ לקיר | עצים מחיר של חיפוי מציפוי עץ יהיה 800-1,500 ₪ למ"ר.

חיפוי עץ לקיר | עצים מחיר של חיפוי מעץ מלא יהיה 1,300-2,000 ₪ למ"ר.

חיפוי עץ לקיר | עצים שילוב של ריהוט בחיפוי העץ יעלה את המחיר ב1,000-6,000 ₪, בהתאם לסוג הריהוט.

חיפוי עץ לקיר | עצים אם יש צורך להשתמש במנוף כדי להוביל את חיפוי העץ לביתכם, המחיר יעלה ב-300-800 ₪.


נגרים מומלצים

חיפוי עץ לקיר היא עבודה לא זולה ולא פשוטה, אז אם אתם כבר משקיעים זמן וכסף בחיפוי העץ, כדאי שהתוצאה תהיה בדיוק כמו שאתם רוצים. כדי לעזור לכם עם זה, ריכזנו עבורכם רשימה של נגרים מומלצים המתמחים בחיפוי עץ לקיר. אז שיהיה בהצלחה, ותתחדשו!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה חיפוי קיר מעץ?

חיפוי עץ לקיר מתומחר לפי מטר רבוע. המחיר משתנה מאוד בין כל עבודה ומשתנה בהתאם למורכבות העבודה הנדרשת, סוג העץ, ההובלה לביתכם ועוד.

באופן כללי, חיפוי עץ לקיר יעלה בין 800-2,000 ש"ח למ"ר.

איך עושים חיפוי עץ לקיר?

תהליך ההכנה של חיפוי עץ לקיר עלול להיות מורכב וארוך קצת, אז תתכוננו נפשית :)

ראשית יש לבחור את העיצוב שאתם רוצים, ולאחר מכן הנגר יבצע את העבודה. הנגר יסתת את לוחות העץ, ישייף ויצבע לפי רצונכם, ולאחר מכן יגיע אליכם הביתה כדי להתקין את חיפוי העץ.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק