מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פרזול למטבח

הפרזול הוא חלק חשוב ומהותי מהמטבח, לא פחות מהארונות והמגירות. הפרזול יכול להשפיע גם על הנוחות שלכם במטבח וגם על העיצוב שלו, אז הכנו לפניכם מדריך מפורט שמסביר אילו סוגי ידיות, מסילות וצירים קיימים, וכמה יעלה לכם כל הפרזול הזה? כל מה שצריך לדעת על פרזול למטבח

 פרזול למטבח

 


פרזול למטבח

הפרזול במטבח הוא כל דבר שאינו הארון והמגירות עצמם, או בעצם, כל מה שהוא לא עץ. מדובר בידיות, הצירים והמסילות. מדובר גם במנגנונים מיוחדים לארונות ולמגירות – נתקלתם במגירה שנשלפת עד הסוף? מדובר במסילה מיוחדת שהיא חלק מפרזול הארון. ראיתם ארון קרוסלה, שבתוכו יש מדפים מסתובבים? זה מנגנון פרזול מיוחד למטבח. ומה לגבי טריקה שקטה,  מגירות "גלריות" ואפילו קלפות? כל אלו הם מוצרי הפרזול.

מה לא ייחשב פרזול? ידית אינטגרלית למשל, שהיא טבועה בתוך המגירה ולכן היא לא חלק נפרד ממנה, ואותה יעשה הנגר בתהליך בניית המגירות.

דוגמא למטבח שכל המגירות בו בעלות ידית אינטגרלית:

 פרזול למטבח ידית אינטגרלית

 

כשאתם באים לבנות או לשפץ מטבח, הפרזול מתחלק לשלושה סוגים: צירים לארונות, מסילות למגירות וידיות.

את הצירים הנגר יבחר ויתקין בעצמו, הוא לא יתייעץ אתכם אלא פשוט ימצא את הפיתרון שהכי יתאים לסוג הארונות שלכם, בהתאם למפתח הארון.  לגבי המסילות למגירות הוא יתייעץ אתכם, אבל יספק ויתקין אותן בעצמו. ואת הידיות אתם כבר בוחרים ורוכשים בעצמכם – הנגר לא יספק את זה עבורכם ולא יכלול את זה במחיר המטבח.

חשוב לדעת – סוגי הידיות למטבחים, כמו גם מהמחירים שלהם, נעים בטווח רחב. יש מספר חברות שמוכרות מוצרי פרזול למטבח, כשהמוכרות שבהן הן: בלום, יעד, גראס ודומיסיל. לכל אחת יש מוצרים שונים ומחירים שונים, ומעבר לחברות אלו יש כמובן גם אתרים כמו איביי ועלי אקספרס, שניתן להזמין מהם מוצרי פרזול ובכך לחסוך בעלות. מסיבות אלו, מחירי פרזול נעים בטווח רחב שבין שקלים בודדים ועד מאות שקלים ליחידה.

 פרזול למטבח מגירות

פרזול למטבח - צירים לארונות

הצירים הם החלק הבסיסי ביותר של הפרזול במטבח. הם החלק שיושב בתוך הארון משני צדדיו, ומאפשר פתיחה וסגירה תקינה שלו. הצירים גם קובעים את הזווית שבה הארון ייפתח – מרבית ארונות המטבח נפתחים בזוית של 90 מעלות, ואולם יש צירים שמאפשרים פתיחה של 135 מעלות לדלתות שהן לא בזוית ישרה, ואפילו צירים שמאפשרים פתיחה של 180 מעלות. אלו כמובן יתאימו לארונות לא סטנדרטיים אלא ייחודיים.

 צירי הארונות כמעט ולא נראים לעין ולכן אין להם משמעות אסתטית, אבל יש משמעות לאיכות שלהם – אחרי הכל, אף אחד לא רוצה ארון מטבח שלא נפתח בצורה טובה.

ציר סטנדרטי ללא טריקה שקטה יחושב לרוב בעלות הארון ולא תשלמו עליו מחיר נוסף.

ציר טריקה שקטה יעלה לרוב באיזור ה-25 ש"ח לציר. בכל ארון יש שני צירים, אחד לדלת ימין ואחד לשמאל, ולכן עבור צירים ליחידה שלמה, שמורכבת מזוג ארונות, תשלמו באיזור ה- 100 ש"ח. ניתן לראות שצירי טריקה שקטה לארונות לא מהווים תוספת משמעותית למחיר, ולכן בהשקעה נמוכה יחסית תוכלו לקבל תמורה גדולה.

 פרזול ציר ארון מטבח

פרזול למטבח -מסילות למגירות

חלק נוסף שנכלל במוצרי הפרזול הוא המסילות למגירות. המסילות למגירות המטבח משתנות ביניהן גם באיכות, גם בסוג וגם במראה. ישנן מסילות שיהיו זולות אבל לא יחזיקו מעמד בנשיאת המגירה ולכן כדאי להשקיע מעט יותר כדי לקבל מוצר איכותי.

סוגי מסילות:

  • מסילה סטנדרטית ללא טריקה שקטה – זאת המסילה הרגילה, הפשוטה כמו שאתם מכירים מפעם, לפני שהצטרפו למטבח חידושי פרזול נוספים.
  • מסילת טריקה שקטה - נדמה שאין היום מטבח שמורכב בלי מסילות טריקה שקטה במגירות, שמאפשרות סגירה שקטה ואיטית של המגירה גם אם טרקנו אותה בחוזקה. גם מסילות הטריקה השקטה משתנות באיכותן, ובשוק תוכלו למצוא טריקה שקטה באיכות נמוכה ובאיכות גבוהה, שישתנו כמובן במחיר.
  • מסילות שליפה מלאה/שליפה כפולה – מכירים את זה שאתם פותחים את המגירה ומנסים להגיע למה שנמצא בסוף שלה אבל לא מצליחים לראות מה יש שם? אז במגירות שליפה הבעיה הזאת נפתרת, כי המסילה מאפשרת למגירה להיפתח לחלוטין אל מחוץ לארון ולראות את כל התכולה שלה. מסילות אלו יהיו יקרות יותר ממסילות סטנדרטיות.
  • מסילות גלריות – אלו מסילות גבוהות שמאפשרות לשאת מוטות גלריה  – אלו מגירות שבהן יש פתח בצדדים, כך שניתן לראות חלק מתכולת המגירה. זהו פרזול שתורם לאסתטיקה של מגירות המטבח.
 פרזול למטבח גלריות
  • מסילות זכוכית – אלו מסילות למגירות המוסיפות דופן זכוכית משני צידי המגירה. גם המסילות האלה תורמות בעיקר למראה היוקרתי של המגירה, ומחירן יהיה בהתאם לכך, גבוה יותר.  
 פרזול למטבח זכוכית

פרזול למטבח - ידיות

אמנם הידיות נראות כמו חלק קטן ושולי, אך מבין מוצרי הפרזול למטבח הן משמעותיות מאוד כי הן תורמות רבות לעיצוב הסופי של המטבח. אתם תופתעו לגלות כמה השפעה יש למראה הידיות על כלל המטבח שלכם, ולכן כדאי להשקיע מחשבה כשבוחרים אותן ולהתאים אותן לעיצוב הארונות והמגירות.

הידיות לארונות ומגירות המטבח משתנות לפי סוג החומר והאיכות ולפי המראה. כך למשל, הידית הזולה ביותר תהיה ידית מניקל, ואילו היקרה ביותר תהיה ידית קריסטל. עם זאת, לכל סוג ידית יש טווח של מחירים – ידית אלומיניום למשל, יכולה להגיע ברמת תמחור זולה, בינונית ויקרה, בהתאם לאיכות ולמראה שלה. בנוסף, מראה הידיות מתחלק לשניים: ידיות בסגנון מודרני וידיות בסגנון עתיק – אלו ידיות בעלות עיצוב כפרי ומראה כמו של פעם.

כפי שציינו, את הידיות אתם קונים בעצמכם, ובגלל טווח האפשרויות הרחב של הפרזול, מחירי הידיות ינועו בין 4-250 ש"ח לידית.

דוגמאות לידיות למטבח בסגנונות שונים:

 פרזול למטבח ידיות שחורות
 פרזול למטבח ידיות ענתיק
 פרזול למטבח ידיות ניקל
 פרזול למטבח ידיות כפריות
 פרזול למטבח ידיות לארונות
 פרזול למטבח ידיות ענתיקה
 פרזול למטבח ידיות מגירות
 פרזול למטבח סוגי ידיות

מחירי פרזול למטבח

מחירי צירים:

ציר ארון סטנדרטי טריקה רגילה – מחושב כבר בעלות הארון

ציר ארון טריקה שקטה – 25 ש"ח לציר

 

מחירי מסילות:

מחיר מגירה עם מסילות סטנדרטיות, ללא טריקה שקטה – 200-350 ש"ח

מחיר מגירה עם מסילות טריקה שקטה – 350-550 ש"ח

מחיר מגירה עם מסילות גלריה – 450-700 ש"ח

מחיר מגירה עם מסילות שליפה מלאה – 600-1,000 ש"ח

מחיר מגירת זכוכית עם מסילות טריקה שקטה– 1,400 ש"ח

 

מחירי ידיות:

מחיר ידית ניקל – 4-44 ש"ח לידית

מחיר ידית אלומיניום – 7-143 ש"ח לידית

מחיר ידית בציפוי עור – 16-143 ש"ח לידית

מחיר ידית פורצלן – 10-70 ש"ח לידית

מחיר ידית ענתיק (עשויה ברזל, כסף כהה, פליז או נחושת) – 6-157 ש"ח לידית

מחיר ידית קריסטל – 16-334 ש"ח לידית

 

אם אתם רוצים לחשב בעצמכם כמה יעלה המטבח שלכם, מוזמנים להיכנס למחשבון המטבחים שיתן לכם הערכת מחיר למטבח לפי הפרמטרים האישיים שלכם. 

אם החלטתם לא לשפץ ולא לבנות מטבח חדש, או אם מתחשק לכם חיפוי זכוכית למטבח, ובכלל, כל מה שקשור לשיפוץ מטבח תוכלו למצוא בדף שהכנו לכם עם כל המידע לשיפוץ מטבחים


נגרי מטבחים מומלצים

אחרי שלמדתם על הפרזול, זה הזמן לבחור נגר מטבחים מקצועי שיתקין את הפרזול שתמיד חלמתם עליו במטבח שלכם. ריכזנו לכם רשימה של נגרי מטבחים מומלצים שיש עליהם חוות דעת מלקוחות קודמים שנעזרו בהם לבנות מטבח. תתחדשו!


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה פרזול למטבח?

מוצרי הפרזול הם כל מה שלא מהווה חלק מהארון עצמו, כמו הידיות, הצירים והארונות.

מה המחיר של ציר טריקה שקטה?

מחיר מגירה עם מסילת טריקה שקטה נע בין 350-550 ש"ח

מה המחירים של פרזול למטבח?

מחיר פרזול משתנים בהתאם לסוג החומר, האיכות והמקום שממנו תקנו. ניתן לקנות ידיות בחברה אבל ניתן גם להזמין באתרי האינטרנט ובכך לחסוך בעלויות.

מחירי ידיות לארונות ודלתות מטבח נעים בין שקלים בודדים למאות שקלים.אנשים שהתעניינו בפרזול למטבח התעניינו גם בזה...

מטבחים ומחירי מטבחים
עיצוב מטבחים
עיצוב מטבחים
מחירון שיפוץ מטבחים
קלפה למטבח


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק