מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כלוב אילוף לכלב

כלוב אילוף לכלב יכול לתת לפתור לכם שתי ציפורים במכה אחת – הוא גם ישמש כאמצעי השגחה על הכלב, וגם יעזור לו להיגמל מעשיית צרכים ברחבי הבית. אז אם כלוב אילוף לכלב נשמע לכם טוב מכדי להיות אמיתי, אתם צודקים – השימוש בכלוב דורש לא מעט תרגול, התמדה, שינוי הריהוט בסלון ובעיקר הרבה סבלנות, אך בסופו של דבר התוצאות מדברות בעד עצמן. שנתחיל?

 

כלב בכלוב אילוף

 


כלוב אילוף לכלב

כלוב אילוף לכלב הוא חלק ממשפחת "תיחום הכלבים", בה עושים שימוש בכלי עזר שונים על מנת לתחם את שטח המחייה של הכלב ברחבי הבית. למרות שזה נראה קצת כמו עונש, לכלוב אילוף לכלב יש מטרות טובות והוא לחלוטין לא אמצעי ענישה לכלב! בעצם, כלוב אילוף נועד לעזור גם לכם וגם לכלב במגוון דברים, ולאחר תהליך ההסתגלות תוכלו לראות תוצאות יפות.

אז לפני שנצלול לעניינים, ניתן קצת פרטים טכניים על הכלוב: הוא עשוי מתכת, בעל גג, ובד"כ קיים באורך של 40-120 ס"מ, רוחב של 40-70 ס"מ וגובה של 50-80 ס"מ, למרות שניתן גם למצוא מידות מיוחדות לכלבים גדולים במיוחד. כלוב אילוף מתאים בעיקר לכלבים גדולים, כלומר, בעיקר כל סוגי הכלבים שאינם קטנים ממש (כמו שיצו, פומרניין, צ'יואווה וכו'). למה? לכלוב אילוף לכלב, בניגוד לסוגי תיחום אחרים, יש גג שמונע מהכלבים לקפוץ החוצה, מה שלא כל כך נחוץ במקרה של כלבים קטנים. בנוסף, הכלוב כבד יחסית כך שגם כלבים גדולים לא יצליחו לגרור אותו ברחבי הבית.

כלוב אילוף

 

מתלבטים אם כלוב אילוף יתאים לכלב שלכם? ובכן, זה באמת לא הכי ברור ולכל כלב יכול להתאים אמצעי תיחום אחר ולכן מומלץ להתייעץ עם מאלף כלבים ולהחליט ביחד אם עדיף לבחור בפתרון אחר – כמו גדר גורים או כלוב הטסה, שגם הם חלק ממשפחת התיחום. באופן כללי, שאלנו מאלפי כלבים מה עדיף, גדר גורים או כלוב אילוף, והתשובות היו חצויות לכאן או לכאן – כך ששתי האופציות יכולות להיות טובות מאוד.

 


מתי צריך כלוב אילוף

כמו שרמזנו בפסקה הקודמת, יש כמה מקרים בהם כלוב אילוף יוכל לסייע לכם:

אחד כלוב אילוף לגמילה מצרכים – המטרה העיקרית של כלוב אילוף לכלב הוא לשמש כלי עזר לאילוף גורים לצרכים. כלוב אילוף מבוסס על התפיסה שהכלב הוא חיה נקיה, ולכן הוא לא יעשה את צרכיו בשטח בו הוא ישן ואוכל. על בסיס זה, כלוב האילוף מגביל את שטח המחיה של הכלב לכמה שעות, אשר במהלכן הוא יימנע לעשות את צרכיו בכלוב. בתום זמן התיחום נוציא את הכלב מיד לטיול, שם הוא אמור לעשות את צרכיו וכך יתרגל לעשות צרכים בחוץ  ולא בתוך הבית.

מספר שתיים כלוב אילוף כאמצעי השגחה – בטח כבר גילתם על בשרכם שהכלב שלכם סקרן, אוהב לרוץ ברחבי הבית, לשחק וללעוס כל מה שקיים – ספה, שטיח, שלט של טלוויזיה. בקיצור לכלב יש פוטנציאל גבוה לעשות הרבה בלאגן והרס בבית, ואם אין לכם עיניים בגב (זה שאת/ה מורה לא אומר עדיין שיש לך 😊 ), כלוב אילוף לכלב יכול לשמש כאמצעי השגחה יעיל. הדבר הכרחי גם במיוחד כשאתם מחוץ לבית, למרות שצריך לקחת בחשבון שלא מדובר בפתרון קסם ולא תוכלו להיעדר ליותר מכמה שעות כל פעם, בטח לא בהתחלה ולפני שהכלב התרגל לכלוב (עוד על כך בהמשך).

שלוש כלוב אילוף להרגעה – זה לא כלל גורף לכל הכלבים, אבל כלוב אילוף לכלב יכול לשמש כאמצעי הרגעה וביטחון עבור כלבים שצריכים את הפרטיות שלהם. הכלב יודע ששטח כלוב האילוף הוא שלו בלבד ושם הוא יכול לנוח, לשחק ולהיות עם עצמו.

 


התאמת כלוב האילוף לכלב

זה אולי נראה מובן מאליו, אבל לא כל כלוב יתאים לכל כלב, בעיקר בגלל הבסיס עליו אנחנו מסתמכים, לפיו כלב לא יעשה את הצרכים במקום שהוא אוכל וישן. אם יש לנו גור קטן ונשים אותו בכלוב גדול, הדבר לא יפריע לו לעשות את הצרכים בצד אחד של הכלוב ולישון בצד אחר. בגדול, כלוב האילוף צריך להיות מקום בו הכלב ירגיש בנוח וייהנה לשהות בו, ולכן חשוב להתאים את הכלוב למידות הכלב, ולהתייעץ בחנות החיות או עם מאלף כלבים. 

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה היא שכלוב אילוף לא בהכרח מתאים לכל כלב. יש כלבים שהתיחום עלול לפגוע בהם, שכן הם תלותיים מאוד או מפחדים מהנראות והרעש של הכלוב. לכן נמליץ לכם גם הפעם להיעזר במאלף שיעזור לכם לאבחן את הכלב שלכם ולהחליט האם כלוב אילוף (או אמצעי תיחום באופן כללי) מתאימים לו בכלל.


הרגלת הכלב לכלוב אילוף

הרגע הגדול הגיע וכלוב האילוף הגיע הביתה? איזה כיף, אבל חשוב לזכור שאסור להכניס את הכלב ביום הראשון לכלוב לכמה שעות ולהיעלם מהבית. יש צורך בתהליך הדרגתי, בו נוודא שהכלב מרגיש בנוח ומסתדר בכלוב. אין דרך אחת נכונה להרגיל את הכלב לכלוב והתהליך משתנה בין מאלפי הכלבים השונים, אבל באופן כללי זה יהיה כך:

כלב ארוך  תחילה, נזמין את הכלב להיכנס אל הכלוב בעזרת מזון וחטיפים, אך נשאיר את דלת הכלוב פתוחה.

כלב ארוך  בשלב הבא נתחיל לאט לאט לסגור את דלת הכלוב כשהגור בפנים, ונרגיל אותו לשהות בתוכו במשך מספר דקות, כשאנחנו עדיין לידו.

כלב ארוך  נאריך בהדרגה את זמן השהייה של הכלב בכלוב האילוף, נעלם מטווח הראייה שלו לזמן קצר ונראה כיצד הוא מגיב. בסופו של דבר הכלב אמור להתרגל לעניין הכלוב, בתוספת תרגולי אילוף אשר במהלכם ננסה לשכנע אותו להיכנס מרצון לכלוב (אם אתם כבר עכשיו רוצים לדעת למה אנחנו מתכוונים, דלגו לפסקה הבאה).

בסופו של דבר, כלב יכול להישאר בתוך הכלוב רק 5-6 שעות מקסימום, ואם מדובר על גור צעיר - אפילו פחות זמן: גם כי מדובר בזמן ממושך מדי שעלול לגרום לגור לחוויה שלילית וגם כי הוא יצטרך לעשות צרכים עד אז. בקיצור, כדאי להתייעץ עם מאלף כלבים על אופן ההרגלה ומשך השהות של הכלב בכלוב, בהתאם להתקדמותו בתהליך.

 

אילוף גור לצרכים בכלוב אילוף

איך משתמשים בכלוב אילוף לכלב

מעבר להרגלת הכלב לכלוב, יש עוד כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם כשמשתמשים בכלוב אילוף. קל מאוד לעשות טעויות בדרך וכל דבר כזה עלול לפגוע בתהליך האילוף, בכם ובכלב. אבל אל דאגה, אנחנו כאן כדי לוודא שזה לא יקרה:

 גור חמוד  חוויות חיוביות – חשוב מאוד לדעת, כלוב אילוף לכלב הוא אף פעם לא אמצעי ענישה, ובכדי למנוע ממנו להיות כזה אסור לעשות טעויות כמו לצעוק על הכלב כדי שיכנס או להכניס אותו בכוח אל הכלוב. הבסיס לשימוש בכלוב אילוף לכלב מבוסס על יצירת חוויות חיוביות, החל מהכנסה של חטיפים ועצמות לכלוב שיפתו את הכלב להיכנס, ועד יצירת מקום נוח עם מזרון וצעצועים, שישרו על הכלב שלווה ונחת. בכל פעם שהכלב ייכנס לכלוב, גם אם מרצונו החופשי וגם על ידי "מתן שוחד", הריעו לו, תנו קריאת הידד וגרמו להרגיש שהוא עשה את הדבר הנכון. כך גם הכלב ירצה להיכנס לכלוב מיוזמתו וגם יהיה לו נחמד וכיף, מה שיהיה טוב לכולנו.

גור חמוד  מקמו את כלוב האילוף במיקום מרכזי – כדי לעזור לכלב להרגיש עדיין שהוא חלק מהוויה הביתית, מקמו את כלוב האילוף במקום מרכזי בבית כדי שעדיין ירגיש בחברתכם. אנחנו יודעים שזה יכול קצת לכער את הסלון, אבל היי- זה עדיף  מאשר שהכלוב יהיה בחדר צדדי בו הכלב לא יראה אתכם ויהיה בודד ועצוב ☹.

גור חמוד  טיול לפני הכניסה לכלוב - לפני שנכניס את הכלב לכלוב, חשוב ורצוי להוציא קודם את הכלב לטיול, אשר במהלכו הוא יפרוק אנרגיה, ישחק ויעשה צרכים. כך נדע שאנחנו מכניסים את הכלב לכלוב האילוף בראש שקט, וגם הכלב יינצל את הזמן על מנת לנוח ולצבור אנרגיה.

 

כלב בתוך כלוב אילוף

טיפים לשימוש בכלוב אילוף לכלב

אם נותרו לכם עוד שאלות בנושא או סתם אתם סקרנים מה עוד חשוב לדעת על כלוב אילוף לכלב, הנה כמה טיפים:

נקודה התחילו ביום הראשון -  אם רוצים להשתמש בכלוב אילוף, כדאי שתתחילו כמה שיותר מהר. אין צורך להתחיל בתהליך ההרגלה לכלוב ביום הראשון של הכלב בית, אך כדאי שבשלב שהכלב מגיע, כלוב האילוף כבר יהיה נוכח בסלון. זאת על מנת שהכלב יכיר בקיומו ויזהה אותו כחלק מהבית, כך שההרגלה תהיה קלה יותר.

 

נקודה גיל זה רק מספר –שאלנו מאלפי כלבים עד איזה גיל אפשר להשתמש בכלוב אילוף לכלב, והתשובה החד משמעית הייתה היא שאין הגבלה. כן, מה ששמעתם, אפשר להשתמש בכלוב אילוף גם אם הכלב שלכם כבר בן 7. אבל, אין ספק שתהליך ילך בצורה הכי מהירה וחלקה אם מדובר על אילוף גורים, בעיקר בגלל שהם ילמדו בקלות יותר את חוקי הבית בזכות גילם הצעיר.

 

כלב בתוך כלוב אילוף

 

נקודה התמדה בכלוב אילוף – בשביל לגרום לכלב לרצות להיכנס לכלוב במקרים שמתאימים לכם (נניח לפני שאתם יוצאים לקניות או לעבודה), צריך להרגיל את הכלב להיכנס לכלוב גם כשאתם בבית ולהקדיש לכך זמן והתמדה. אם תנסו להכניס את הכלב לכלוב רק שאתם עומדים לצאת, הוא יבין שהוא עומד להישאר לבד ולא ירצה להיכנס. בשביל לשבור את הקישור שהכלב עושה, יש להכניס אותו ולהרגיל אותו לכלוב בלי קשר ליציאה מהבית.

 

נקודה תרגול - אם לא תקדישו זמן ועבודה עם הכלב על ההרגלה לכלוב אילוף, הסיכוי שהכלב יתרגל לבד ויעשה לכם חיים נוחים יהיה קטן יותר. חשוב שתקדישו בהתחלה יום, יומיים ואפילו שלושה של עבודה עם הכלב וכלוב האילוף, החל מתרגול כניסה ויציאה, הרגלה של הכלב בתוך כלוב האילוף שאתם נוכחים בחדר, מתרחקים לכמה דקות וכו'. כל אלו יכולים להכריע בסופו של דבר אם הכלב יתרגל תוך ימים ספורים או זמן ממושך יותר, שבדיעבד ידרוש מכם הרבה יותר זמן וסבלנות.

 

 


הרגלה לכלוב אילוף בעזרת קונג

אם הגעתם על לכאן, קבלו טיפ אילוף קטן מאיתנו. למי שלא מכיר, קונג הוא צעצוע אשר בתוכו ניתן להטמין מזון עבור הכלב, אותו הוא מצליח לאכול באמצעות משחק ולעיסה. איפה זה פוגש אתכם? ובכן, חוץ מהמשחק והשעשוע, הקונג יכול לעזור לכם להרגיל את הכלב להיכנס לכלוב האילוף:

שמים בתוך הקונג קצת מזון לכלב+בשר או חטיף מיוחד, ומכניסים לתוך הכלוב. נותנים לכלב לאכול את הקונג בפנים מבלי לסגור את השער, וכשהוא מסיים מורים לו לצאת. הקונג מחייב התעסקות ולעיסה של כמה דקות, מה שיגרום לכלב להישאר כמה דקות בכלוב האילוף בכל פעם. חוזרים על המעשה מספר פעמים במשך חצי שעה – שעה, ולאחר מכן מכניסים את הקונג שוב אל הכלוב, אך הפעם סוגרים את השער ולא נותנים לכלב להיכנס לתוכו. הכלב מתחיל להבין שיש בתוך הכלוב משהו שהוא אוהב, והוא כנראה יחכה ליד הכלוב וינסה להיכנס אליו. אחרי כמה דקות נפתח את השער של הכלוב, והכלב ייכנס מרצון, נשאיר אותו שם במשך דקות ספורות, ואז שוב נחזור על התהליך. בסופו של דבר מדובר על טכניקת אילוף שתגרום לכלב לרצות להיכנס לכלוב האילוף והדבר ייתפס אצלו בצורה חיובית.

 

אילוף כלב באמצעות קונג

 


כלוף אילוף לכלב – מחירים

מחיר כלוב אילוף לכלב נע בין 150-450 ₪, ומושפע בעיקר מהגודל שלו, המגיע באורך של 40-120 ס"מ, ובמידות יותר גדולות לכלבים מיוחדים. אופציה לא רעה שיכולה להוזיל לכם את המחיר משמעותית היא קנייה של כלוב אילוף יד שנייה, שיכול לעלות כמעט חצי ממחיר כלוב חדש. 

אם תרצו עזרה של בעל מקצוע, מחירי מאלפי כלבים נעים בין 200-400 ₪ לפגישת היכרות, כאשר כל פגישת אילוף נוספת תעלה בין 200-300 ₪. 


מאלפי כלבים מומלצים

כמו שבטח הספקתם להבין, כלוב אילוף לכלב יכול לשמש כפתרון נהדר לגמילה מצרכים וכאמצעי השגחה, אך קל מאוד לעשות טעויות בדרך ולגרום לכלב ולראות את כלוב האילוף כדבר מאיים. אם אתם רוצים להתייעץ, אנחנו מצרפים רשימה של מאלפי כלבים מומלצים, המדורגים לפי חוות דעת קודמות של לקוחות אמיתיים. כל זה נועד בסופו של דבר כדי שתוכלו לקרוא בצורה ישירה את ההמלצות וחוות הדעת ולהחליט בהתאם במי להיעזר. בהצלחה 😊


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של כלוב אילוף לכלב?

מחיר כלוב אילוף לכלב נע בין 150-450 ש"ח, כאשר ההבדלים במחיר מושפעים מגודל הכלוב עצמו. 

כמה זמן משתמשים בכלוב אילוף לכלב?

משך הזמן שתשמשו בכלוב אילוף לכלב תלוי בכלב, אבל גם לא מעט בכם. אם אתם נעזרים בכלוב אילוף לכלב לצורך אילוף לצרכים, התהליך עצמו יכול לקחת כמה שבועות ואפילו עד חצי שנה. לעומת זאת, אם אתם נעזרים בכלוב אילוף לכלב כאמצעי השגחה על הכלב, תוכלו להיעזר בו כמה זמן שתרצו - עד שתרגישו שאתם סומכים על הכלב ושהוא יכול לשהות בבית מבלי שתשגיחו עליו ב-7 עיניים. 

עד איזה גיל אפשר להשתמש בכלוב אילוף לכלב?

אפשר להשתמש בכלוב אילוף לכלב בכל גיל - גם אם הכלב שלכם גור בן כמה חודשים וגם אם הוא כבר בן 7. למרות זאת, אין ספק שהתהליך שלשמו אתם צריכים כלוב אילוף ילך מהר וחלק יותר אם מדובר על גור בן כמה חודשים. 

מה זה כלוב אילוף לכלב?

או, זאת שאלה יפה מאוד! במקרה כתבנו עליה מאמר שלם, אבל בקצרה - כלוב אילוף לכלב הוא כלוב שמטרתו להשגיח ולאלף את הכלב, וחס וחלילה לא לשמש כאמצעי ענישה. כלוב אילוף לכלב משמש כאמצעי יעיל לאילוף כלב לצרכים, יכול להשגיח על הכלב אם מדובר בגור שובב וגם יכול לחזק את הביטחון העצמי של הכלב ולתת לו פרטיות אם הוא צריך. בכל מקרה, לפני שמשתמשים בכלוב אילוף לכלב, חשוב להתייעץ עם מאלף כלבים על אופן השימוש.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק