מוקד טלפוני: 1-700-707-233

אילוף גורים

מזל טוב! הבאתם גור כלבים מתוק הביתה ואתם לא מפסיקים לסובב ראשים ברחוב. לצד כל הכיף הזה, יש לא מעט אתגרים שמחכים לכם בדרך. אילוף גורים עוד בשלב מוקדם יעזור להתאים את הגור לחיי המשפחה ויהפוך את החיים המשותפים לנעימים יותר. אז איך נתמודד עם "הפתעות" לא נעימות, עם נשכנות וחשיפה לעולם? אילוף גורים הוא עצם העניין מחייך


צעדים ראשונים באילוף גורים

הכלל הראשון שצריך לזכור כשמדובר באילוף גורים הוא שגור כלבים הוא בדיוק כמו תינוק, וממש כמו תינוק שמצטרף למשפחה, גור הכלבים החדש שלכם יכניס הרבה אור לבית אבל ידרוש מכם גם לא מעט תשומת לב וסבלנות. גורים מגיעים כמו דף חלק לטוב ולרע – מצד אחד, לכם כבעלים זה משאיר לא מעט מקום לחוות וללוות את הגור החל מהשלבים המוקדמים שלו עד היציאה לעולם. מצד שני, התפקיד שלנו כבעלים ומאמנים הוא להציב גבולות וללמד אותו מה מותר ואסור בצורה הכי נעימה שאפשר.


אילוף גורים לצרכים

זה לא סוד שכלבים, ובייחוד גורי כלבים אוהבים להשאיר הפתעות לא רצויות ברחבי הבית. אם זה מנחם אתכם, גור הכלבים שלכם לא "עושה לכם דווקא". חשוב להבין שמדובר בצורך פיזי, הגור צריך לעשות הרבה צרכים והוא גם יעשה אותם בכל הזדמנות מהסיבה הפשוטה שהגוף שלו עדיין לא בשל להתאפק. מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להקל על הלחץ? ננסה להוציא את הכלב כל שעה-שעתיים ובעיקר אחרי משחק, שינה אוכל או שתייה שהם הזמנים העיקריים בהם הגור עושה את צרכיו למקום שבו מותר לו לעשות צרכים – בין אם זה טיול, חצר או למקום ייעודי שהכנתם בבית. אם אתם רוצים גם חוות דעת נוספת, שאלנו מאלפי כלבים כמה פעמים ביום כדאי להוציא גור, והם ענו פה אחד שכמה שיותר, יותר טוב.


אילוף גורים לנשכנות

אין ספק, זה די באסה שהמזון החביב על הגור שלכם הוא המילוי של הספה או גרוע מכך הגוף שלכם. כדאי לדעת שגורים חייבים לנשוך מכיוון שזאת התקופה בה השיניים שלהם גדלות. זוכרים שאמרנו לכם שגור הוא ממש כמו תינוק? אז ממש כמו שתינוקות מגלים את העולם דרך הידיים והפה, גורים מגלים את העולם דרך הפה. מה שאומר שכל אובייקט חדש בו הם יתקלו יכנס בשמחה לפה שלהם, ואם הוא כיף ללעיסה – מה טוב! לצערכם ולשמחתו של הגור, הצעצוע המועדף עליהם לנשיכה הוא הגוף שלנו - הוא רך, וגם משמיע קולות כשנושכים אותו אז מבחינת הכלב מדובר באטרקציה של ממש. אין מה להלחץ, מדובר בצורך פיזי שעובר עם הזמן. יחד עם זאת, נרצה לנתב את הנשכנות למקומות אחרים מהגוף שלנו בשלב מוקדם ככל האפשר, מאחר וההתנהגות הזאת יכולה להירכש וללוות את הגור גם בבגרות שלו. איך נעשה את זה אתם שואלים? הדבר המומלץ הוא לדאוג שבסביבתו של הגור ימצאו דברים שמותר לגור לנשוך כמו צעצועים. רצוי לרכוש צעצועים במגוון מרקמים, גם רכים וגם קשים.

 אילוף גורים | כלב לועס ספה

חשיפת הגור לעולם

השאלה מתי אפשר להתחיל להוציא גור החוצה היא שאלה קצת טריקית. מצד אחד, וטרינרים ממליצים לא להוציא גור עד סוף החיסונים, והם בהחלט צודקים כי מבחינה בריאותית הדבר הכי טוב הוא שהגור יישאר בבועה הביתית עד סוף התקופה הזאת כדי שלא ייחשף למחלות. מצד שני, חשוב להבין שמדובר בתקופה הכי קריטית עבור הגור להיחשף לעולם. עד גיל ארבעה חודשים קיים חלון הזדמנויות מיוחד לחשיפת גור הכלבים אל העולם וכל דבר אליו הגור ייחשף בשלב הזה, כל עוד מדובר בחוויה חיובית, ייחשב אצלו לחלק רגיל ונורמלי בעולם. גור שלא ייחשף בשלב הזה כמו שצריך לעולם עלול לגדול להיות כלב מאוד חששן. במידה ואתם רוצים שהגור שלכם מתחיל לפתוח סימנים של תוקפנות או לחץ  חריגים – אל תהססו ופנו בהקדם לאילוף כלבים.

 אילוף גורים | גור כלבים רץ בשדה

אז מה עושים? כמו כל דבר בחיים התשובה היא איזון והדרגתיות. מומלץ לדאוג להוציא את הגור מהבית בהדרגה - בהתחלה לחשוף אותו לזמן קצר ולאט לאט להגדיל את משך הזמן שהגור שוהה בחוץ. חשוב להקפיד שהיציאה תהיה למקומות נקיים כמו בתים של חברים או אפילו קניון, ולהשתדל להרחיק את הגור ממפגש עם כלבים לא מחוסנים או צואה של כלבים חולים.

יוצאים לטיול בפעם הראשונה? בסרטון הבא תוכלו לראות מה עושים עם כלב שמושך ברצועה


שיטת המקל והגזר?

אנחנו יודעים, לפעמים זה ממש לא פשוט לגדל גור כלבים, וכשהוא מחליט לאכול לצהריים את הספה החדשה שלנו זה גם ממש קשה להתאפק ולא לנבוח עליו (הבנתם? מחייך), אך יחד עם זאת מאוד חשוב להבין כשאנחנו צועקים על הגור הוא לומד שאנחנו כועסים, אבל הוא לא בהכרח מבין למה, וגם אם ממש נדמה שהוא מבין אותנו, הגור פשוט מגיב לכעס שלנו. אז פעם הבאה שאתם כועסים על הגור שלכם – ובואו נודה זה קורה לכולנו, תזמינו אותו אחר כך אליכם לקצת פינוקים ואהבה כדי שהוא ילמד שגם כשאתם כועסים אתם עדיין נחמדים ולא פוגעים בו.

 אילוף גורים | כלב שוכב על ספה

 


מאלפי כלבים מומלצים

אז אחרי שפתחתם את הבית ואת הלב שלכם לבן המשפחה החדש, נשארו רק חיסונים, לקנות אוכל מתאים ולהכין לו פינה לרבוץ בה. אחת הדרכים להוריד קצת לחץ בין כל העיסוקים היא להיעזר במאלף כלבים שיעזור לכם להתחיל את החיים המשותפים ביחד. כאן תוכלו למצוא רשימה של מאלפי כלבים מומלצים עם חוות דעת וציונים שהתקבלו מלקוחות קודמים. לנו נשאר רק לקנא ולאחל לכם בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה אילוף גורים?

לרוב, אילוף כלבים יעלה 180-300 ש"ח למפגש. 

מתי כדאי להתחיל להוציא גור כלבים החוצה?

שאלה טריקית. אם תשלאו וטרינר התשובה תהיה רק לאחר שקיבל את כל החיסונים (גיל כמה חודשים), אך רוב מאלפי הכלבים יגידו שעדיף להוציא בהדרגה ובבטחה את הגור כבר לפני, כדי שהוא יתרגל ולא יהיה מפוחד בעתיד. 

כמה זמן נמשך תהליך אילוף גורים?

בדרך כלל אילוף כלבים בסיסי לוקח 4-9 מפגשים בני שעה, אך עם גורים העסק קצת יותר מורכב ויידרש זמן רב יותר.

איך בוחרים מאלף כלבים?

הדבר הראשון שכדאי לדעת כשבוחרים מאלף כלבים הווא שמדובר בתחום פרוץ לחלוטין בארץ ואין עליו פיקוח. איך בכל זאת בוחרים מאלף כלבים מומלץ? בררו עם מאלף הכלבים מה בדיוק ההכשרה שלו ובקשו לדבר עם לקוחות קודמים כדי להיות הכי רגועים שיש  מחייךחוץ מזה, כאן תוכלו לקרוא עוד על איך בוחרים מאלף כלבים מומלץ

 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק