מוקד טלפוני: 1-700-707-233

אילוף כלבים בפנסיון

לכאורה, אילוף כלבים בפנסיון הוא כל מה שרצינו: מאלף כלבים מקצועי לוקח את הכלב לתקופה מסוימת, וכמו קסם הכלב חוזר אלינו אחר כך מאולף למופת. אבל האמת היא שאילוף כלבים בפנסיון הוא רק חצי הדרך, וגם בסיומו תישאר לכם לא מעט עבודת אילוף עם הכלב (אבל כיפית!) כדי לשמר את תוצאות האילוף. אז למי מתאים אילוף כלבים בפנסיון? מתי כדאי לפנות לאילוף בפנסיון, מתי עדיף לאלף בבית ואיך עושים את כל זה בצורה נכונה שלא תפגע בכלב בעתיד? הכנו מדריך עם כל מה שצריך לדעת.

 מאלף בפנסיון עם כלב

 


אילוף כלבים בפנסיון - כדאי או לא?

הדבר הכי חשוב שאתם צריכים לדעת הוא שאילוף כלבים בפנסיון לא מתאים לכל מצב, ותלוי בעיקר בצורך שלכם מהאילוף. אנחנו יודעים שכנראה הדבר שאתם הכי רוצים כרגע הוא שמישהו פשוט ייקח מכם את הכלב ויטפל בו, אבל האמת היא שרוב מאלפי הכלבים לא יקבלו כלב לאילוף בפנסיון כל כך מהר. בסופו של דבר זה לטובתכם, כי יש מקרים שאילוף בבית יהיה הרבה יותר יעיל גם לכם וגם לכלב (וגם זול יותר, אבל נגיע לזה בהמשך).

מתי לא? נתחיל דווקא מהמקרים בהם לא כדאי לקחת את הכלב לאילוף בפנסיון. אם הבאתם כלב חדש הביתה ואתם פשוט רוצים לבצע אילוף בסיסי, רוב מאלפי הכלבים ימליצו לכם לבצע אותו בבית ולא בפנסיון. הסיבה לכך היא שאילוף כלבים מתבצע באמצעות התניות, וכדי שהוא יתבצע על הצד הטוב ביותר צריך שההתניות הללו יקושרו אליכם ואת הבית שלכם, ולא אל הפנסיון.

מתי כן? במידה ולכלב שלכם יש בעיות התנהגותיות של ממש כגון תוקפנות, נבחנות או חרדת נטישה שאתם מתמודדים איתן באופן יומיומי, כנראה שמפגשים שבועיים עם מאלף לא יספיקו ועדיף לפנות לפנסיון. ככה האילוף יתבצע מחוץ לבית, בניתוק מסוים מהבעיות הנוכחיות והמאלף יוכל לבודד את הבעיה ההתנהגותית ולטפל בה בצורה יעילה הרבה יותר.

 כלב נובח שצריך אילוף בפנסיון

 


אילוף גורים בפנסיון

איזה כיף, הבאתם גור חדש הביתה! למרות שאתם בטח לא לגמרי יודעים מה לעשות עם הדבר הזה שמתרוצץ לכם בבית אנחנו חייבים להגיד שמאוד לא מומלץ לשלוח את הגור לאילוף בפנסיון מכיוון שהאילוף פשוט לא יהיה יעל כל כך. וזה לא רק אנחנו אומרים. אפילו שאלנו מאלפי כלבים  מה עדיף, אילוף בבית או בפנסיון, וכולם המליצו על אילוף בבית כאופציה הטובה ביותר. צריך לזכור שאילוף גורים הוא תהליך מתמשך ואין אפשרות לאלף את הגור בפנסיון ולהחזיר אותו אליכם מחונך ומאולף למופת. גם אחרי חודש בפנסיון הגור יחזור אליכם פחות או יותר כמו שהיה, כי ההתנהגויות של הגורים תלויות גיל ולא אילוף. בנוסף, התקופה בה הגור עדיין קטן היא ההזדמנות הכי טובה ליצור קשר ביניכם ובין הגור, כזה שישפיע על יכולת האילוף שלו בעתיד ועל הקשר שלכם לאורך השנים – אז לא חבל לשלוח את הגור לפנסיון בתקופה הזאת? אז נכון שלא רצוי לשלוח גור לפנסיון אבל בהחלט יש דברים אחרים שאפשר לעשות. כאן תוכלו למצוא את כל המידע שצריך על אילוף גורים.

במידה והחלטתם לשלוח את הגור לאילוף בפנסיון, שימו לב שלא כל המאלפים מאלפים גורים בפנסיון שלהם, ואלה שכן יקבלו בדרך כלל גורים מגיל חצי שנה ומעלה.

 


תהליך אילוף כלבים בפנסיון

אילוף כלבים בפנסיון כולל שלושה שלבים: פגישה ראשונית, האילוף בפנסיון עצמו וסיום האילוף בבית:

 

שלב ראשון - פגישת אבחון

עוד לפני שאתם שולחים את הכלב לאילוף בפנסיון, חשוב לבצע פגישה כלשהי עם המאלף בה הוא יוכל להכיר אתכם ואת הכלב ולהתרשם מהמצב הכללי. לאחר הפגישה המאלף יוכל להגיד לכם האם לדעתו יש לשלוח את הכלב לאילוף בפנסיון או שניתן לבצע אילוף בבית. בחלק מהמקרים ניתן להסתפק בשיחה טלפונית עם המאלף בה תתארו את ההתנהגות הבעייתי של הכלב והוא כבר ידע איך להמשיך, אבל בדרך כלל המאלף יצטרך להגיע אליכם הביתה כדי לראות את הכלב ממש בסביבתו הטבעית ולראות בעצמו מה המצב ועל מה צריך לעבוד. בפגישה הזאת המאלף יוודא שהכלב שלכם יוכל להתמודד עם האילוף בפנסיון ועם כל השינויים שזה מצריך כך שהאילוף יהיה יעיל ולא יגרום לכלב לטראומות וחרדות נטישה.

 

שלב שני – אילוף הכלב בפנסיון

החלטתם יחד עם המאלף שהדרך הטובה ביותר לאילוף הכלב היא בפנסיון? כשתגיעו לפנסיון עם הכלב המאלף ינחה אתכם מה בדיוק לעשות ואיך להיפרד ממנו בצורה נכונה, וזהו! אתם חופשיים לחזור הביתה ולהעביר את השרביט למאלף. לרוב, אילוף בפנסיון נמשך בין 3-5 שבועות, כאשר בכל יום המאלף לוקח את הכלב 3-4 פעמים לאילוף (אינטנסיבי משהו). האילוף נעשה בצורה אישית לכלב שלכם ובהתאם לדברים שצריך לעבוד עליהם, כאשר ברוב המקרים האילוף יעשה בצורה יחידנית וחלק מהפעמים הכלב יצטרף לקבוצת כלבים – שוב, בהתאם לדברים שהכלב צריך לעבוד עליהם.

חשוב שתדעו שאמנם הכלב נמצא בפנסיון, אבל זה לא אומר שאתם יכולים לגמרי לשכוח ממנו ולחזור לאחר חודש לקחת אותו, כי חלק מהמאלפים ירצו שתגיעו מדי פעם לאילוף משותף. זה גם יקל על הגעגועים לכלב מחייך.

 כלב באילוף בפנסיון

 

שלב שלישי – סיום האילוף

היום המרגש הגיע והגעתם להחזיר את הכלב הביתה לאחר התקופה הארוכה בפנסיון. אנחנו לא רוצים לבאס, אבל העבודה שלכם עוד לא נגמרה, שכן הכלב אולי מאולף למופת כרגע אבל כשתגיעו הביתה יכול להיות שתרגישו שהאילוף לא הביא לתוצאות טובות כמו שרציתם. הסיבה לכך היא שהכלב אולף בפנסיון ועבד יחד עם המאלף ופשוט עוד לא התרגל אליכם ואל הסביבה הנוכחית. בדיוק בגלל זה אילוף בפנסיון כולל עוד שניים - שלושה מפגשים בבית שלכם יחד עם המאלף, בהם הוא ייתן לכם תרגילים וכלים לעבודה בהמשך. הדברים הללו חשובים במיוחד ואם לא תקפידו לבצע אותם  האילוף בפנסיון יהיה חסר טעם.


מה צריך לוודא לפני שלוקחים את הכלב לאילוף בפנסיון?

כדי שתוצאות האילוף בפנסיון יהיו הכי טובות שאפשר, הנה שלושה דברים שחשוב לבדוק לפני שאתם שולחים את הכלב לאילוף:

אילוף כלבים תנאי הפנסיון: כמו במלונות, יש פנסיונים 5 כוכבים ומה לעשות, יש גם פנסיונים פחות יוקרתיים... אז לפני שאתם שולחים את הכלב לפנסיון, כדאי להגיע ולראות את הפנסיון ולוודא שהסביבה שלו מתאימה לכם ושהוא נראה נעים מספיק. כמו כן, תוודאו שהפנסיון מאובטח מפני בריחה, שהכלבים מחוסנים ושהתנאים הפיזיים מספקים. בנוסף, ישנם פנסיוניים ביתיים בהם ישנם רק 5-6 כלבים בכל רגע נתון ויש פנסיוניים גדולים הרבה יותר עם כמה עשרות כלבים ולפעמים לכל כלב מתאים משהו אחר, אז תתייעצו עם המאלף גם לגבי זה.

 

אילוף כלבים שיטת האילוף: באילוף כלבים יש כמה וכמה גישות הנעות על פני סקאלה רחבה. יש מאלפי כלבים העובדים בשיטה המסורתית, כאשר לפי גישה זו מטרת האילוף היא להראות לכלב את מקומו בבית ולגרום לכך שיציית תמיד. מה שיעניין את המאלף הוא איך לגרום לכלב לציית כמה שיותר, ופחות בגורמים שהובילו לכך. לעומת זאת, בקצה השני של הסקאלה ישנה הגישה החיובית. בגישה הזו ההתמקדות היא בגורמים שהובילו את הכלב להתנהגויות, כאשר המטרה היא שהכלב יהיה שמח ומרוצה רוב הזמן – ולכן יציית לנו ויתנהג כמו שאנחנו רוצים. שימו לב שמדובר בסקאלה רחבה של גישות ויש הרבה מאוד גישות ביניים, אבל הדבר החשוב ביותר הוא לשאול את המאלף באיזו גישה הוא עובד, ולשלוח את הכלב לאילוף רק במידה שאתם מרגישים בנוח עם השיטה.

 

אילוף כלבים תיאום ציפיות: כמו שכבר בטח הבנתם אם קראתם עד כאן, אילוף בפנסיון הוא לא פתרון קסם, ולא תמיד המאלף יוכל לפתור את כל הבעיות בצורה מושלמת. למשל, במידה והכלב שלכם תוקפי בצורה קיצונית, אל תצפו שלאחר חודש בפנסיון הוא יחזור אליכם רגוע לחלוטין. לכן, חשוב מאוד לבצע תיאום ציפיות עם המאלף, לברר למה בדיוק הוא מכוון ולהבין מה התוצאות הריאליות מהאילוף.


אילוף כלבים בפנסיון - מחיר

אילוף כלבים בפנסיון יהיה יקר יותר מאשר אילוף כלבים בבית, ומחירו ינוע בין 4,000-6,000 ₪. הסיבה לכך היא שהמחיר מגלם בתוכו גם את מחיר האילוף בפנסיון, גם את השהייה עצמה וגם את המפגשים בבית לאחר האילוף בפנסיון. כמו כן, זוכרים שאמרנו שהאילוף בפנסיון עצמו אינטנסיבי הרבה יותר מאשר אילוף בבית? אז זו עוד אחת מהסיבות למחיר הגבוהמחייך . ואם אתם רוצים לדעת עוד קצת על מחירי אילוף כלבים – כתבנו מאמר שלם עם כל מה שצריך לדעת.


מאלפי כלבים מומלצים

אם החלטתם לשלוח את הכלב לאילוף למשך תקופה ארוכה, בטח חשוב לכם לשלוח אותו לאילוף בפנסיון מומלץ ואמין. כאן תמצאו מאלפי כלבים מומלצים המבצעים אילוף בתנאי פנסיון, עם חוות דעת והמלצות מלקוחות קודמים! לאחר כל אילוף בפנסיון, אנחנו שואלים את הכלב איך היה לו (סתם, אנחנו מתקשרים לבעלים) ומקבלים חוות דעת עבור האילוף! אז שיהיה בהצלחה.


שאלות נפוצות לדף זה

אילוף כלבים בבית או בפנסיון?

במקרה בו אתם צריכים אילוף סטנדרטי לפקודות קלאסיות (שב, ארצה, רגלי, אליי וכדומה) - עדיף לבצע אילוף בבית ולא בפנסיון.

לעומת זאת, במידה ואתם צריכים אילוף מקצעוי יותר לבעיות התנהגותיות ספציפיות, כמו תוקפנות, חרדה וכדומה - עדיך לפנות לאילוף בפנסיון

מה המחיר של אילוף כלבים בפנסיון?

אילוף כלבים בפנסיון עולה בין 4,000-6,000 ש"ח, בהתאם לתנאי הפנסיון.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק