מוקד טלפוני: 1-700-707-233

אילוף גורים לצרכים

הגור שלכם הכי מתוק שיש: הוא משחק, מכשכש בזנב, מלקק אתכם בפנים ו... עושה את הצרכים שלו בכל רחבי הבית. אם נמאס לכם לעשות ספונג'ה אחרי הגור כל היום, שתדעו שאילוף גורים לצרכים זה כנראה מה שיציל אתכם, אבל חשוב לדעת שגם ידרוש מכם לא מעט התמדה וסבלנות. אז נגבו את הדמעות, הניחו את המגב וקראו את כל מה שצריך לדעת על אילוף גורים לצרכים.

 

אילוף גור לצרכים

 


אילוף גורים לצרכים

הדבר הכי חשוב כרגע הוא שתקבלו את העבודה שלגור, כמו לתינוק, אין את היכולת להתאפק זמן רב והשבועות הראשונים לחייו יהיו מלאים בעשיית צרכים מיידית ברחבי הבית. כמה מלאים? בערך כל שעתיים - שלוש. חשוב לציין שבמהלך השבועות הראשונים לחייו של הכלב, אסור יהיה להוציא אותו החוצה עד שיעבור את כל החיסונים הנדרשים, אך מגיל 8-9 שבועות ואילך, הגור כבר בוגר יותר, מה שאומר שניתן להתחיל לאלף אותו לצרכים.


איך מאלפים גורים לצרכים

כשמדובר על אילוף גורים, חשוב להתחיל בתהליך ממש בחודשים הראשונים לחייו של הגור. גם על מנת שילמד את חוקי הבית כבר מההתחלה וגם כדי שיצליח להיגמל מעשיית צרכים ברחבי הבית כמה שיותר מהר, לטובת כל הצדדים. חשוב לדעת שאין שיטה אחת בלבד לאילוף גורים לצרכים, אך כן יש כמה שיטות שעובדות במקביל:

גור חמוד  אילוף גורים באמצעות טיולים - מי שנמצא בבית לאורך שעות היום ופנוי להוציא את הכלב כמה שיותר, הרי זה משובח. במקרה זה, ניתן להתחיל באילוף מהרגע שהחיסונים הסתיימו והגור רשאי להסתובב בחוץ בביטחון. היציאות ידרשו כל שעתיים עד ארבע שעות, ובעיקר אחרי כל הפעמים שבהם הכלב ישן, אוכל ומשחק, אשר ממריצים את חילוף החומרים של הגור ואת הצורך בעשיית צרכים. אחרי כל עשיית צרכים מוצלחת בחוץ, תוכלו לפנק את הגור בחטיף או צ'ופר כלשהו, מה שיעזור לו להבין שהוא כנראה עושה משהו טוב ולהמשיך לעשות את הצרכים בחוץ. ככל שיעבור הזמן והגור יגדל, הוא יצליח להתאפק יותר ויסתפק בפחות טיולים. למרות שתמיד עדיף כמה שיותר 😊.

גור כלבים  אילוף גורים באמצעות תיחום – כלב נחשב לחיה נקייה, אשר תשתדל לא לעשות את הצרכים שלה במקום בו היא אוכלת וישנה. בהתאם לכך פותחה שיטת התיחום, אשר במהלכה הגור נמצא בתוך כלי המגביל את המרחב שלו במשך זמן קצוב. כך בעצם הגור לומד להתאפק ולעשות את צרכיו רק בטיול, אליו הוא יוצא ישירות בתום זמן התיחום. תיחום יכול להיעשות על ידי כלוב אילוף, גדר גורים או כלוב הטסה (על כך בפירוט בסרטון שמתחת), כאשר לכל גור עשוי להתאים פתרון אחר. לא הסתפקנו בדוגמאות השונות ושאלנו מאלפי כלבים מה עדיף – גדר גורים או כלוב אילוף. התשובות היו חצויות, כך ששני הפתרונות נחשבים מצוינים. אם תהליך הגמילה ממשיך גם כשהגור שלכם כבר נהיה כלב גדל, תשמחו לשמוע שמאלפי כלבים מציינים שאין הגבלה על הגיל בו אפשר להשתמש בכלוב אילוף, ככה שאתם יכולים להיות רגועים.

 

אם החלטתם ללכת על תיחום כדי לאלף את הגור לצרכים, נדרשת התייעצות עם מאלף כלבים על צורת התיחום המתאימה, צורת האילוף ומשך השהייה של הגור בכלוב (הגור ישהה רק שעות בודדות). באופן כללי, תיחום לא מתאים לכל סוגי הכלבים ויש גורים שעלולים לפחד מהכלוב ואפילו לפתח תופעות ורגשות שליליים לכל התהליך אם הוא יעשה בצורה לא מקצועית ונכונה לכלב.

כוכבית חשוב לציין שהתיחום לא פוטר יציאה לטיולים, אלא רק משמש כפתרון למניעת עשיית צרכים בבית. בכל אופן, כל עוד התהליך מבוצע בצורה מקצועית ואחרי ייעוץ, תיחום נחשב לשיטה יעילה לאילוף כלבים לצרכים, ועל הדרך גם ימנע מהגור השובב להסתובב בבית ולהרוס את הספה והשטיח שבסלון.

 


אילוף גורים לצרכים על פד

אם הייתם תלמידים טובים, אתם בטח זוכרים שציינו שאפשר להתחיל באילוף גור לצרכים רק מגיל 8-9 שבועות. אז מה עושים עד אז? מורטים שיערות ועושים מנוי לחברת ניקיון? ובכן, אתם יכולים להירגע. במקרים כאלו האנושות לא אכזבה והמציאה פתרון בדמות פד לצרכים. הפד עשוי חומר סופג שנועד להכיל את צרכיו של הגור. את הפד פורסים במקום מסוים בבית, כאשר בחלק מהפדים יש ריח שמעודד את הגור לעשות מעליו את הצרכים, מה שמעודד את תהליך האילוף. חשוב לציין שפד לצרכים יכול לשמש כפתרון גם בתהליך אילוף הגור, וניתן בהתחלה אפילו לשים אותו בשטח התיחום. עם כל זאת, שיטת הפד לא תמיד עובדת באופן עקבי, אך עדיין יהיה נחמד שהצרכים ייעשו עליה פעם ב..., במקום כל פעם על השטיח שהרגע חזר מניקוי.

 

פד אילוף גורים לצרכים

אילוף גורים לצרכים - עשו ואל תעשו

אם שאלתם את עצמכם כמה זמן לוקח לאלף גור לצרכים, קחו בחשבון שהתהליך יכול לקחת בין חודש לחצי שנה, ובמקרים מיוחדים להימשך אפילו שנה (!), כאשר קל מאוד לעשות טעויות בדרך. כדי לנסות להימנע מהם כמה שיותר, יש כמה מעשים שיעזרו לכם להצליח בתהליך:

וי תוציאו את הגור לטיולים ארוכים – זה נכון שרובנו לא זמינים לצאת כל כמה שעות בודדות עם הגור לטיול, אך בטיולים שאתם כן מבצעים הקפידו לעשות טיולים ארוכים. כך תוכלו לוודא שהגור עושה באמת את הצרכים שלו ולא רק עסוק בגירויים שהטיול יוצר לו. זה עלול להביא למצב לא נעים בו הגור יישכח מצרכיו במהלך הטיול הקצר ויעשה אותם ברגע שתחזרו הביתה והאילוף לא יהיה יעיל. טיפ קטן מאיתנו - אם במהלך הטיולים גיליתם שהגור עושה את הצרכים שלו במקום קבוע, חזרו לשם גם אם אתם מרעננים מדי פעם את המסלול, ובכך תצרו לו מקום בו הוא תמיד ירגיש בנוח ויזכור לעשות את צרכיו, מה שיעזור לאילוף הגור.

וי  השגיחו על הגור - גם אם הרגע חזרתם מטיול והגור עשה צרכים, אם אתם חושדים שהוא מתנהג מוזר, הוא מרחרח את הרצפה ומתנהג בעצבנות, יש מצב שהוא צריך לצאת פעם נוספת. בשביל למנוע תאונות ופאשלות שיהרסו לכם את הבית ואת תהליך האילוף, נסו להיות ערניים כמה שניתן, שימו לב לגור, לאן הוא הולך ובעיקר לסימנים שיכולים להעיד שהוא צריך לעשות צרכים.

חוץ מהחיזוקים הנדרשים, יש כמה פעולות שרצוי להימנע מהם כמה שניתן על מנת לגרום לתהליך האילוף להצליח:

איקס  אל תכעסו על הגור – זה לגיטימי להתעצבן אבל בכל זאת – נסו לא לכעוס על הגור יותר מדי אם שוב הוא עשה את הצרכים בבית. כעס, עונשים ואלימות לא רק יהרסו את האילוף לצרכים, הם גם יובילו לתקשורת לקויה, יגרמו לכלב לפחד לעשות צרכים לידכם, לנסות להעלים את הצרכים מעינכם והכי גרוע – לפחד מכם באופן כללי.

איקס תהיו קולים – דמיינו סיטואציה: לא הייתם בבית כמה שעות, הגור לא ראה אתכם הרבה זמן וברגע שאתם מגיעים אתם מגלים שהוא שוב עשה את הצרכים על השטיח. אם תהפכו את הפשלה הזאת לעניין גדול, תתעצבנו ותעשו סצנה, סיכוי לא רע שהגור דווקא ימשיך בהתנהגות הזאת, מכיוון שהוא יחשוב שככה הוא זוכה בתשומת לב הבית. בשביל למנוע את כל זה, פשוט נשמו עמוק, נקו את האזור והמשיכו בשלכם. כהכנה מוקדמת, העלימו את כל השטיחים והדברים שאולי תצטערו עליהם אם הגור יעשה עליהם צרכים, וכך תמנעו גם מנזק וגם מכעס מיותר.

 

 


אילוף כלבים עם מאלף

תוכלו לנסות לאלף את הגור לצרכים לבד, אך בגלל שהתהליך כולל לא מעט עליות ומורדות וטעויות שיכולות להיעשות בדרך (במיוחד אם בוחרים להשתמש בתיחום), התייעצות עם מאלף כלבים בשלב כלשהו היא דבר הכרחי - גם כדי להצליח לעבור את התהליך בשלום ובמהרה ובעיקר בשביל למנוע חוויות שליליות שיכולות לגרום לנזק נפשי לגור ולפגוע במערכת היחסים שבין הבעלים לכלב. 

חוץ מהייעוץ, תוכלו להיעזר בשירותיו של מאלף כלבים מומלץ לכל אורך התהליך, אשר בתיחלתו תתבצע פגישת ייעוץ ואבחנה (בו המאלף יכיר את הגור ויתאים עבורו את שיטת האילוף המתאימה), ולאחר מכן יערכו פגישות אילוף נוספות במרווחים משתנים (בהתאם לקצב הגור), בו יפגוש המאלף את הגור, יעקוב אחר קצב ההתקדמות שלו ויחלק טיפים ועצות להמשך התהליך. 

 

אילוף גור לצרכים בטיול

 


אילוף לצרכים בבית או בפנסיון

אם בחרתם ללכת על אילוף צרכים בצורה מקצועית, כמעט תמיד מאלף הכלבים הוא זה שיגיע אליכם הביתה ולא אתם אליו. זה לא סתם המצב, שאלנו מאלפי כלבים מה עדיף, אילוף בבית או בפנסיון, והתשובה החד משמעית הייתה שעדיף לבצע אילוף בבית.

למה, אתם שואלים? ובכן, קודם כל יש מאלפי כלבים שמלכתחילה מבצעים אילוף לצרכים רק בבית הגור, בעיקר בגלל שהם אינם זמינים להוציא אותו לטיולים בתדירות מספקת. אבל, הסיבה העיקרית לכך שעדיף לאלף לצרכים בבית ולא בפנסיון היא שיש להרגיל את הגור לקבל פקודות מבעליו באופן אישי. בשיטה זאת הגור ילמד את החוקים בסביבתו הטבעית ויפתח את התקשורת עם בעליו. בנוסף לכך, גם אם האילוף יתרחש בפנסיון, עדיין תהיה לכם עבודות אילוף כאשר הגור יחזור אליכם, בגלל שתצטרכו להרגיל אותו לקבל פקודות גם מכם ולא רק מהמאלף הנחמד. בכל מקרה, אם החלטתם לפנות לפנסיון כדי לאלף את הגור לצרכים, מוזמנים לקרוא את הטיפ שכתבנו על אילוף כלבים בפנסיון.

 

 


אילוף גורים לצרכים - מחיר

מחיר מחיר פגישת היכרות ואבחון של שעה - שעה וחצי עם מאלף כלבים יהיה בין 250-400 ₪

מחיר מחיר כל שעת אילוף נוספת יהיה בין 250-300 ₪.

קחו בחשבון שאי אפשר לדעת בהתחלה כמה פגישות אילוף הגור שלכם יצטרך, כאשר יש גורים שמספיק להם 3 פגישות, אבל בממוצע יתבצעו בין 4-8. אם אתם כבר מתעניינים בעוד סוגי אילוף ורוצים לדעת כמה זה הולך לעלות לכם, חקרנו מהם המחירים של אילוף כלבים, וכל התשובות בפנים.  

 

חינוך גור לצרכים בטיול

 


מאלפי כלבים מומלצים

אילוף גור לצרכים יכול לקחת זמן ממושך וידרוש ממכם לא מעט במהלך התקופה הזאת. אם אתם מתכננים להתחיל בתהליך ורוצים להתייעץ, הכנו רשימה של מאלפי כלבים מומלצים, המדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. כל חוות הדעת אמיתיות ונועדו בסופו של דבר כדי שתוכלו לקרוא, להתרשם מההמלצות ולהחליט בהתאם במי להיעזר. שיהיה בהצלחה 😊

 


שאלות נפוצות לדף זה

איך לאלף גור לעשות צרכים בחוץ?

בגדול כתבנו על זה מאמר שלם, אבל בקצרה נספר שתוכלו לאלף את הגור שלכם לעשות צרכים בחוץ על ידי הוצאה מרובה של טיולים (כל שעות בודדות בהתחלה), ולהיעזר בכלי תיחום שונים, אשר מגבילים את מרחב הכלב למספר שעות ובכך מרגילות אותו להתאפק ולא לעשות את הצרכים בבית, אלא רק בטיול, אליו הוא יוצא מיד בתום זמן התיחום. 

מתי אפשר להתחיל לאלף גור לצרכים?

במהלך השבועות הראשונים לחייו של הכלב אסור להוציא אותו החוצה עד שיעבור את כל החיסונים הנדרשים, אך מגיל 8-9 שבועות ואילך, הכלב כבר גדול יותר, מצליח להתאפק זמן רב יותר ורשאי לצאת החוצה - מה שאומר שניתן להתחיל לאלף אותו. 

כמה זמן לוקח לאלף גור לצרכים?

אילוף גור לצרכים יכול לקחת בין חודש לחצי שנה, ובמקרים מיוחדים גם כשנה שלמה. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק