מוקד טלפוני: 1-700-707-233

גור כלבים בוכה בלילה

גור כלבים שבוכה בלילה זה דבר טבעי והגיוני. בכל זאת, מדובר בתינוק קטן שהגיע למקום זר וצריך עוד קצת זמן עד שיתרגל למצב החדש. כדי שתחזרו לישון כמו שצריך, בדקנו בטיפ הבא למה גור כלבים בוכה בלילה, מה אפשר לעשות כדי לעזור לו להתרגל ואיך משחקים וטיולים יגרמו לו לישון טוב בלילה (כשפעילים אז עייפים, נכון מפתיע?). קחו לכם עוד רגע קטן שלוק מהקפה, כי אנחנו מתחילים.

 

גור שבוכה בלילה

למה גור כלבים בוכה בלילה

אחרי שהבאתם את הגור הביתה, נתתם לו לשחק, לאכול, הוצאתם אותו לטיול והענקתם לו הרבה חום ואהבה, מגיע הלילה, ואיתו הבכי. אז למרות שזה אולי מבהיל ומלחיץ, חשוב להגיד שגור כלבים שבוכה בלילה זה דבר טבעי ונפוץ במיוחד, במיוחד אם מבינים את הסיבות שיכולות לגרום לו לבכות:

אילוף כלבים בדידות - קחו לכם כלל אצבע – גור הוא תינוק לכל דבר, וכל תינוק מתגעגע לאמא שלו. למרות שאתם רוצים לתת לו בית חם ומשפחה, הימים הראשונים בבית יהיו קשים בעקבות הגעגוע לאם והאחים, כך שזה לגמרי מובן שהגור בוכה ומנסה לקרוא למישהו במהלך הלילה.

אילוף כלבים מקום חדש - זוכרים את הסיבה הראשונה? אז חלק בלתי נפרד מכך שהגור מופרד מהמשפחה שלו, הוא גם המעבר למגורים עם אנשים שהוא לא מכיר במקום חדש שזר לו, מה שעשוי להיות מפחיד ומאיים (במיוחד בלילה), ויגרום לו לבכות.

אילוף כלבים צרכים - אם התחלתם בתהליך אילוף גור לצרכים, יכול להיות שאתם משתמשים בכלוב אילוף לכלב או גדר גורים. בשני המקרים, אם בחרתם לתחם את הגור במהלך הלילה, חשוב לזכור שהוא עדיין יכול להתאפק רק בין שעה לשעתיים, מה שיגרום לו להתעורר במהלך הלילה. בשביל לנסות להימנע לעשות צרכים בתיחום, לא מופרך שגור הכלבים יבכה בלילה וינסה לגרום לכם לבוא ולהוציא אותו.

 


מה עושים כשגור בוכה בלילה

חוץ מהלילות הלבנים – גור כלבים שבוכה בלילה שובר לנו קצת את הלב (גם הקשוחים מביננו יודו), וצריך לחשוב מה עושים בנושא. במקרה הזה, יש שתי שיטות אילוף גורים עיקריות בכל מה שקשור לטיפול בבכי בלילה, אבל הן מנוגדות אחת לשנייה ומתחלקות לשתי גישות אילוף שונות:  

 

התעלמות מהבכי

השיטה שייכת לגישת האילוף המסורתית, בה צריך ללמד את הגור לציית לנו, להראות לו "מי הבוס" בבית ולטפל יותר בבעיות שהכלב גורם להם (נשכנות, נביחות) מאשר לאבחן מה גורם לכלב לבצע אותם. מאלפי כלבים שפועלים לפי שיטה זאת, ימליצו לכם (למרות הקושי הרב) לנסות להתעלם מכך ששגור הכלבים בוכה במהלך הלילה, וטוענים שאם מתעלמים, הגור ילמד להתרגל ובסופו של דבר הבכי ייפסק תוך ימים בודדים. אלו שתומכים בשיטה ינמקו שאם מעניקים לגור כלבים שבוכה בלילה יותר מדי תשומת לב ולא מנסים להרגיל אותו למצב החדש, התהליך ייקח זמן רב יותר.

 

גור בוכה בלילה

 בואו לקראת הכלב 

הגישה השנייה שייכת לגישת האילוף המודרנית, בה בודקים למה הכלב מתנהג כפי שהוא מתנהג מבחינה רגשית ומאבחנים את הקשיים שלו. לפי גישה זו, הכלב אולי יציית לנו פחות, אבל בסופו של דבר נגדל כלב שמח ומאושר, אשר מתנהג בצורה שטובה גם לנו. בהתאם לגישה, אם גור הכלבים בוכה בלילה ומיילל בימיו הראשונים בבית, אל תתעלמו ממנו, אלא בואו לקראתו. תמיכה בגור תגרום לו להרגיש יותר בנוח ותעזור לו להסתגל לישון לבד ללא בכי בימים שאחרי. במקרה הזה יש שתי דרכי פעולה:

אחד אופציה ראשונה היא לקום בכל פעם שהגור בוכה במהלך הלילה, ללטף אותו, להוציא לצרכים במידת הצורך ולחכות איתו עד שיירדם. ניתן לחזור על התהליך בימים הראשונים של הגור בבית עד שילמד להתרגל למקום החדש.

שתיים אופציה שנייה היא להיות פיזית עם הגור בלילות הראשונים, בין אם זה לסדר לו פינה בחדר השינה שלכם או אפילו לישון על ידו בסלון. זה אולי עלול להיראות כמו שיטה לא יעילה שתאריך את זמן ההתרגלות של הכלב, אבל יש רעיון הגיוני מאחוריה. אם גור הכלבים בוכה בלילה בלי שאף אחד ייגש אליו, הוא יכול לזכור את האירוע כחוויה שלילית וטראומתית במיוחד, אשר תשפיע גם על הלילות האחרים. ככה שאם נהיה רגישים כלפי הקושי של הגור ונבוא לקראתו, בסופו של דבר הוא יתרגל ויחווה חוויה טובה.

 

 

כוכבית אילוף גור כלבים שבוכה בלילה יכול להיות ארוך ואפילו מתסכל אם לא רואים תוצאות מהר, כך שזה לגמרי מומלץ והגיוני להתייעץ עם מאלף כלבים בנושא. רק טיפ מאיתנו, בגלל השוני בשיטות, חשוב לבחור במאלף כלבים ששיטת האילוף שלו תואמת גם את הגישה שלכם, כדי שתרגישו בנוח לאורך התהליך 😊.


גור כלבים בוכה בלילה – טעויות נפוצות

אילוף כלבים לכעוס על הגור – אמצע הלילה, אתם צריכים לקום עוד כמה שעות לעבודה וגור הכלבים בוכה בלילה ולא נותן לכם לישון. לגיטימי לכעוס, אבל חוץ מעצבים מיותרים זה לא ייתן לכם יותר מדי. אם תכעסו על הגור, תצעקו עליו או תענישו אותו בגלל הבכי, הוא לא יבין שהוא עשה משהו לא בסדר אלא רק יבין שאתם כועסים עליו ויתכנס יותר בתוך עצמו. בסיטואציה בה מביאים גור חדש הביתה, צריך להבין שתעמדו בהתחלה בפני לא מעט קשיים, כמו עשיית צרכים ברחבי הבית וגם כמה לילות ללא שינה, אבל בסוף אחרי לא מעט סבלנות והכלה, הגור יתרגל ואתם תחזרו לישון כמו שצריך. אם בכל זאת יצא שכעסתם על הגור וצעקתם עליו, הקפידו אחרי ללטף אותו, להראות לו חיבה וכך להראות לו שאתם עדיין אוהבים אותו 😊.

 

אילוף כלבים תשומת לב מוגזמת לגור – אי אפשר שלא להתלהב מהגור החדש ולרצות לשחק וללטף אותו כל הזמן. זה אולי כיף במהלך היום, אבל הגור יתרגל לכך שמתייחסים אליו 24/7, וכשיגיע הלילה הוא יתקשה להיות לבד והוא עשוי, באופן מפתיע – לבכות. לכן, נסו לתת לגור זמן אישי במהלך היום בו הוא נח ומשחק לבד והמשיכו בעיסוקים שלכם בבית מבלי להקדיש לו תשומת לב בכל רגע, מה שיעזור לו להתרגל ל"זמן לבד" גם בלילה.

 

אילוף כלבים סבלנות – אנחנו יודעים שאנחנו לא מגלים לכם את אמריקה כאן, אבל נדגיש ונחזור שבכל מה שקשור לגור כלבים שבוכה בלילה, סבלנות היא שם המשחק. יש גורים שיתרגלו מהר מאוד לסיטואציה החדשה ויפסיקו לבכות בלילה תוך יום או יומיים, ויש גורים יותר תלותיים שתהליך ייקח להם זמן ממושך יותר. אבל בסוף, כולם מתרגלים - אז אל תתייאשו😉 .

 

גור כלבים בוכה בלילה

טיפים לאילוף גור שבוכה בלילה

בשביל לעזור לגור הכלבים שלכם להפסיק לבכות בלילה ולהתחיל להתרגל למצב החדש, החלטנו לזרוק לכם עוד עצם ולתת טיפים נוספים שיעזרו לכולכם לחזור לישון כמו שצריך:

אילוף כלבים תארגנו פינה נעימה לגור – תארגנו לגור פינה נעימה (בסלון או בחדר השינה שלכם אם בחרתם בגישה השנייה), עם מזרון, משחקים וכל מה שיגורם לו להרגיש בנוח ולישון שינה עמוקה. תוכלו לשים שם משחק או עצם, איתם הוא יתעסק במקום החדש לפני שיירדם. כך הגור ירגיש בנוח והסיכוי שיבכה בלילה יפחת.

 

אילוף כלבים עייפו את הגור – כמו שהבחנתם, הגור שלכם ישן מלא במהלך היום (תינוק, כבר אמרנו?), מה שיכול לגרום לו להיות ערני במהלך הלילה, ולבכות בימיו הראשונים. בשביל לנסות להימנע מגור כלבים שיבכה בלילה, נסו לעייף את הגור כמה שיותר – תוציאו אותו לטיולים ארוכים, תשחקו איתו, תלמדו אותו דברים חדשים, וככה שכשיגיע הלילה הוא יהיה מותש ויירדם צ'יק צ'ק.

 

גור בוכה בלילה

מאלפי כלבים מומלצים

גור כלבים שבוכה בלילה זה לא גזירת גורל. אולי יהיו לכם כמה לילות לבנים, אבל בסופו של דבר הגור יתרגל והבית יחזור להיות שקט. אם התהליך קצת מורכב לכם ואתם וצריכים עזרה, ריכזנו רשימה של מאלפי כלבים מומלצים, המדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים אמיתיים. אז לפני שתרימו טלפון למאלף כלשהו, חשוב שתקראו קודם את ההמלצות 😊


שאלות נפוצות לדף זה

למה גור כלבים בוכה בלילה?

גור יכול לבכות בלילה מכמה סיבות עיקריות: ראשית, העובדה שהרגע הוא הופרד ממשפחתו והגיע למקום חדש וזר עשויה להוות טריגר משמעותי לכך שהוא ירגיש בודד בלילה, ינסה לקרוא להם ויבכה. סיבה נוספת שיכולה להיות לכך שגור בוכה בלילה היא אם הוא מתוחם בכלוב אילוף או גדר גורים, וצריך לעשות צרכים. הגור לא ירצה לעשות את הצרכים במקום שהוא ישן וינסה לקרוא לכם על ידי ייללות ובכי.

מה עושים אם גור כלבים בוכה בלילה?

יש שתי דרכי פעולה בולטות להתמודדות עם גור כלבים שבוכה בלילה. הדרך הראשונה שייכת לגישת האילוף המסורתית ודוגלת בהתעלמות עד מהבכי עד שהגור יתרגל. לעומת זאת, הדרך השניה שייכת לגישת האילוף המודרנית יותר, בו ננסה לבוא לקראת הגור ונקום אליו, נשהה לידו עד שיירדם ואפילו נישן לידו בימים הראשונים, עד שהוא ירגיש בנוח. כמובן שכל זה על קצה המזלג ובשביל לדעת לפעול בצורה טובה, כדי שתקראו את הטיפ.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק