מוקד טלפוני: 1-700-707-233

אילוף כלבים

אילוף כלבים יכול להיות ממש חלום שמתגשם. מי מאיתנו לא היה רוצה שיגיע אליו לוחש לכלבים שיפתור ברגע את כל הבעיות? אבל שנייה לפני שאתם מתחילים בתהליך – ידעתם שיש כמה סוגים של אילוף כלבים, שישפיעו על תוצאות האילוף ועל הכלב שלכם? ואיפה עדיף לבצע את האילוף, בבית או בפנסיון? מוזמנים להמשיך לקרוא ולגלות את כל התשובות.

 אילוף כלבים

 


מתי צריך אילוף כלבים

אנחנו יודעים, לא תמיד קל לדעת מתי נוכל להתמודד עם הכלב בעצמנו, ומתי נצטרך עזרה מקצועית. כדי לענות לכם על השאלה הזאת, החלטנו לשאול מאלפי כלבים מתי כדאי להתחיל לאלף כלבים, והם המליצו להתחיל כבר בשלבים המוקדמים של האימוץ. אם הבאתם ממש עכשיו כלב הביתה, כדאי לחכות כמה ימים, אנחנו יודעים שזה קשה, אבל תהליך האילוף יהיה יעיל הרבה יותר אם תוכלו להגיד למאלף במה בדיוק אתם מתקשים, ולא פשוט "תאלף את הכלב". זה יקרה רק אחרי תקופה קצרה עם הכלב והיכרות ראשונית איתו. כאן תוכלו לקרוא טיפ על אילוף גורים.

מצד שני, אם אתם רואים שהכלב מתחיל לפתח סימנים של תוקפנות או לחץ – אל תהססו ופנו מיד לאילוף כלבים. לרוב, מדובר בסממנים שרק יחמירו עם הזמן, ומאלף כלבים יפתור את הבעיות בשלב הראשוני.

אבל הדבר הכי חשוב שאנחנו יכולים להגיד לכם הוא שאילוף כלבים תלוי בעיקר בהרגשה שלכם. אם אתם מרגישים קצת אבודים (וזה יותר מלגיטימי) ואתם רוצים לפנות למאלף שפשוט יסביר לכם איך לעבוד, זה כנראה הסימן הכי טוב שלכם ללכת לאילוף מחייך.


אילוף כלבים בבית או בפנסיון?

אז החלטתם לפנות למאלף כלבים כדי שיציל את המצב, אבל עכשיו הגיע הזמן להחליט מה עדיף - אילוף בבית או בפנסיון. החלטנו לא לתת לכם להתלבט לבד ושאלנו מאלפי כלבים איזו מבין האופציות היא המומלצת ביותר, והתשובה החד משמעית שלהם הייתה שבבית. כך שכמו שהבנתם, רוב המאלפים יעדיפו לבצע את האילוף אצלכם, אבל בסופו של דבר הבחירה תהיה שלכם.

אילוף כלבים | כלב קופץ

 

במקרה של אילוף כלבים בבית, המאלף יגיע אליכם לסדרת מפגשים בה הוא יבצע את כל תהליך האילוף יחד אתכם. למעשה, הכלב לומד כבר מהשלב הראשון לעבוד אתכם, הבעלים, ואתם אלה שמבצעים את תהליך האילוף בפועל. חשוב שתדעו שכל מי שנמצא בבית וכל מי שרוצה שהכלב יקשיב לו צריך להיות שותף באילוף, על מנת שתגיעו לתוצאות המיטביות.

כאשר פונים לאילוף כלבים בפנסיון, לעומת זאת, מי שעובד עם הכלב רוב הזמן הוא המאלף בלבד, ואתם תיכנסו לתמונה רק בשלב הסופי של האילוף. כמו כן, תהליך האילוף בפנסיון אינטנסיבי ומקצועי יותר מאשר בבית, ולכן כמעט תמיד יוביל לתוצאות טובות יותר.

אז איפה הקאץ'? כאשר הכלב יחזור מהפנסיון אליכם הביתה הוא אולי יהיה מאולף למופת ויעבוד עם המאלף בצורה מושלמת, אבל אתכם הוא יכיר פחות. לכן, יכול להיות שתרגישו שתוצאות האילוף לא מספקות כמו שרציתם. זה לא בהכרח נכון, הסיבה לכך היא שהכלב עוד לא התרגל לתנועות ולניואנסים שלכם - וזה יקרה עם הזמן.

 אילוף כלבים | כלבים משחקים

 


שיטות אילוף כלבים

כמו במקרה של חינוך ילדים, גם באילוף כלבים אין כללים ונוסחאות קבועים, אלא מדובר בסקאלה שלמה של גישות ושיטות אילוף שונות. כנראה שהדבר החשוב ביותר לפני שאתם מתחילים בתהליך האילוף יהיה לדעת מהי גישת האילוף שאתם מתחברים אליה ואיך אתם מעדיפים שהוא יתנהל. אז מהן שיטות אילוף הכלבים הנפוצות? טוב ששאלתם:

כמו שאמרנו, שיטות אילוף הכלבים נעות על פני סקאלה רחבה. בקצה אחד של הקשת ישנה הגישה המסורתית, לפיה מטרת האילוף היא להראות לכלב את מקומו בבית, ולהביא לכך שיציית לנו תמיד. מה שיעניין אותנו הוא בעיקר הביטוי ההתנהגותי של הכלב, ולא נתעניין בגורמים שהובילו לכך. הגישה המסורתית מתמקדת ברכישת  מיומניות בסיסיות כמו הליכה לטיול עם רצועה ואיך למשוך את תשומת הלב של הכלב.

בקצה השני של הסקאלה ישנה הגישה המודרנית. לפי הגישה הזו כן ננסה להבין מה בדיוק עובר על הכלב שלנו ולמה הוא עושה מה שהוא עושה. בסופו של דבר האילוף אולי לא יהיה מושלם, אבל המטרה העיקרית שלנו תהיה שהכלב יהיה שמח רוב הזמן ולכן לא יתנהג בצורה בעייתית. חשוב לדעת שלא מדובר בכללי ברזל, וכי ישנן גישות ביניים רבות. כמו כן, ניתן, ולפעמים אפילו מומלץ, לבצע אילוף כלבים המשלב שתי גישות אילוף או יותר. השיטה שהמאלף יעבוד לפיה תיקבע לאחר היכרות ראשונית אתכם ועם הכלב שלכם. לאחר מכן המאלף יוכל להחליט איך מתאים לעבוד במקרה הספציפי שלכם. חשוב לדעת שאמנם המאלף מחליט על גישת האילוף, אבל זה חייב להיעשות בתיאום אתכם – אז תוודאו שהגישה מוסכמת עליכם ושאתם מרגישים איתה בנוח.


כמה זמן נמשך אילוף כלבים

אילוף כלבים כולל, בדרך כלל, משמעת בסיסית. כלומר, המטרה היא לדאוג לכך שהכלב יציית לפקודות הקלאסיות "שב", "ארצה", "אלי", שילך איתנו יפה בטיול בחוץ ואולי טריק או שנייםמחייך. חשוב שתדעו שלא מדובר בפתרונות קסם, וגם לאחר האילוף כנראה שהכלב יקשיב לכם ברוב הזמן ולא במאה אחוז.

משך האילוף תלוי בלא מעט גורמים. התוצאות הסופיות שרוצים להפיק מהאילוף, המאלף, שיתוף הפעולה של הבעלים וכמובן הכלב עצמו. מאלפי כלבים ששאלנו ענו שהתהליך אילוף כלבים יכול להימשך פגישה אחת בלבד, במידה ומדובר בבעיות נקודתיות. אבל לרוב, אילוף כלבים בסיסי ידרוש 4-9 מפגשים בני שעה.  גם כששאלנו  כמה זמן לוקח לאלף כלב לצרכים, התשובה לא הייתה חד משמעית ונעה בין מספר שבועות לחודשים, כך שקשה לקבוע בוודאות כמה זמן ימשך האילוף. מחיר כל אחד מהמפגשים האלה נע בין 180-300 ₪, תלוי בוותק והניסיון של המאמן.
 

 אילוף כלבים | כלבים בחוץ

את המפגשים ניתן לקבוע בכל שבוע, שבועיים או אפילו מרווח יותר. בין מפגש למפגש כנראה שתקבלו "שיעורי בית" (אבל מהסוג הכיפי!) מהמאלף. ביצוע התרגילים האלו ושיתוף הפעולה שלכם ישפיע משמעותית על יעילות האילוף והקצב שלו, אז לא כדאי לחפף מחייך.

אילוף בפנסיון יימשך לרוב שלושה שבועות בהם הכלב נמצא בפנסיון, ולאחר מכן ארבעה מפגשים נוספים עם הבעלים. מחיר אילוף בפנסיון ינוע בין 4,000-6,000 ₪.


מאלפי כלבים מומלצים

אנחנו יודעים שהכלב שלכם כבר ממש חלק מהמשפחה, ואתם לא רוצים להביא סתם מאלף שידאג לו. אז איפה תמצאו מאלף כלבים מומלץ, שידאג לכלב שלכם לאורך כל התהליך ויביא לתוצאות הכי טובות שאפשר? ממש כאן תוכלו למצוא רשימה של מאלפי כלבים מומלצים, עם חוות דעת וציונים שהתקבלו מלקוחות קודמים! לאחר כל אילוף אנחנו מתקשרים כדי לקבל חוות דעת על המאלף ומעדכנים את הדירוג החדש באתר.  אז שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה אילוף כלבים?

מפגש אילוף כלבים עולה בין 250- 400 ש"ח, בהתאם לותק של המאלף והניסיון שלו. לרוב, אילוף כלבים בסיסי דורש בין 4-9 מפגשים, כך שבסך הכל תשלמו עבור האילוף בין 1,000-3,600 ש"ח.

אילוף כלבים בפנסיון יעלה בין 4,000-6,000 ש"ח.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק