מוקד טלפוני: 1-700-707-233

סידור הבית

סידור הבית הוא משימה שלעיתים נראית בלתי אפשרית. לא תמיד יש לנו את הזמן, הרצון או היכולת להתמודד עם ערימות הבלגן שהצטברו אצלנו בבית. בדיוק לשם כך קיימות חברות מקצועיות לסידור הבית, המבצעות את המיון, הארגון והסידור עבורכם. אז למי מתאים סידור בית מקצועי, איך עובד התהליך וכמה זה עולה בכלל? הכנו לכם מדריך שיעשה לכם סדר בבלאגן מחייך


סידור בית מקצועי

אם שאלתם את עצמכם למי מתאים סידור בית מקצועי, התשובה היא לכולם. כשהבלאגן השתלט עליכם ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל לסדר, כשאתם לא מצליחים למצוא בגדים בארון וכשאיבדתם כל גישה לחדר המשחקים של הילדים – זה סימן שאתם צריכים סידור בית מקצועי. בתקופה בה שני בני הזוג מחזיקים בקריירה ומגדלים ילדים, חוסר הסדר בבית נובע פעמים רבות מחוסר זמן.

במידה ואתם בעלי הפרעות קשב וריכוז – יש לכם סיבה טובה להשתמש בסידור בית מקצועי. אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז מתקשים להתמודד עם חוסר סדר ויעדיפו לעזוב את הבית מאשר לארגן אותו.

בנוסף, אם אתם אנשים שנמצאים בתקופות מעבר בחיים, יהיה לכם קל יותר להסתייע במסדרת בית מקצועית. במקרים רגישים של גירושין, מעבר לדיור מוגן או פטירה של קרוב, סידור הבית הופך לפשוט יותר כשהוא נעשה על ידי מסדרות בתים חיצוניות ואובייקטיביות. הן לא סנטימנטליות לחפצים כמוכם וזה יכול להקל עליכם את מלאכת הסידור.

סיבה טובה נוספת להזמנת סידור בית מקצועי הוא חג הפסח כמובן – החג הזה סוחט מאיתנו כל אנרגיה אפשרית, ואם אפשר להיעזר במסדרות בתים חרוצות ואנרגטיות – למה לא? 

 בית מבולגן

אילו שירותים כולל סידור בית מקצועי?

חברות סידור הבית מסייעות בסוגים שונים של סידור, לפי הצורך האישי שלכם: החל מסידור ארונות המטבח, דרך סידור בית לקראת מכירה ועד סידור הניירת בבית. פירטנו את סוגי הסידור לפניכם:

סידור הבית לפני ואחרי מעבר דירה

סידור בית מקצועי כולל עזרה באריזה שלפני מעבר הדירה וסיוע בפריקה וסידור של החפצים בעת ההגעה לבית החדש. מסדרות הבית המקצועיות עוזרות בסיווג ומיון החפצים עוד בשלב האריזה, על מנת שלא תגיעו לבית החדש עם פריטים שאין לכם בהם צורך.

ועכשיו דמיינו את הסיטואציה הבאה: יום של מעבר דירה, הילדים בין הרגליים, המובילים מתרוצצים, אתם מגיעים לדירה החדשה וסביבכם הכל קרטונים. הדבר היחיד שבא לכם עכשיו זה לשבת רגל על רגל – אבל יש קרטונים לפרוק. דמיינו שבאותו רגע מגיעות מסדרות בתים שעושות את מלאכת הפריקה והסידור בעצמן. מדהים לא?

 סידור בית מקצועי

סידור הבית אחרי פטירה

סידור בית לאחר פטירה הוא תהליך רגשי ואיטי ומשתנה מאדם לאדם. מסדרות הבתים לוקחות בחשבון את כל הפרמטרים החשובים: מי צריך להמשיך לגור בבית? כמה זמן עבר מאז הפטירה? האם יש פריטים שחשוב לכם לשמור עליהם? במקרים כאלו, למסדרות הבתים יש את יתרון האובייקטיביות – הן יכולות להמליץ בצורה כנה אילו חפצים לא כדאי לכם לשמור.

סידור הניירת בבית

למי מאיתנו זה לא קורה: אנחנו מקבלים דואר ושומרים אותו בצד, אוגרים אותם ביחד עם שאר מסמכי הבנק, הביטוח, הפנסיה והשכירות. ביום בהיר אחד אנחנו מגלים שאין לנו שליטה על ערימת הניירת שנוצרה לנו. אחד מסידורי הבית החשובים זה סידורי הניירת. מסדרות הבתים עושות גם את זה (בהתאם לבקשה שלכם). הן יעזרו לכם למיין את הדואר החשוב ויפטרו מהטפל. במקרים רבים, הן יארגנו לכם את הניירת בתיקייה מסודרת שתאפשר לכם לשמור על הסדר לטווח ארוך ולמנוע ממסמכים חשובים ללכת לאיבוד.

 

סידור הבית לקראת מכירה

אם אתם רוצים למשוך קונים פוטנציאלים לבית שלכם, הדבר הכי חשוב הוא שהוא ייראה ביתי ומסודר כלפי חוץ. בית מבולגן ועמוס בחפצים לא ימשוך קונים. לכן, בעת סידור הבית לקראת מכירה מסדרות הבית שמות דגש גדול יותר על הצד הוויזואלי של הבית ופחות יורדות לפרטים, כמו סידור הבגדים בארונות, למשל.

בסידור הבית לקראת מכירה, מסדרות הבית דואגות שהחלל יראה פתוח ולא עמוס מאוד בחפצי נוי. הן יציעו לשנות מיקומים של פריטים בבית ולעיתים או להחליף רהיטים מסוימים. במקרים אחרים הן יסייעו לכן בבחירת פריטים שיעניקו לבית אוירה חמימה וביתית. כל אלו ישפיעו על המראה הנקי והמרווח של הבית ויסייעו לכם בתהליך המכירה.

 סידור בית

 


תהליך סידור הבית

אם לרגע נבהלתם וחשבתם שבעת סידור הבית מגיעה מישהי שפשוט זורקת לכם חפצים לפח – אתם יכולים להירגע. תהליך סידור הבית נעשה ביחד אתכם, כשבשלב הראשון המטרה של מסדרת הבית היא להכיר אתכם ולהבין מהם הצרכים שלכם. ההיכרות נעשית על ידי שאילת שאלות מנחות: מי גר בבית בעבר ומי גר היום? באילו חפצים אתם משתמשים באופן יומיומי ובאילו לא השתמשתם כבר כמה שנים?

לאחר שלב ההיכרות (שיכול להתבצע גם באופן טלפוני), מגיע השלב הקשה יחסית – שלב המיון. השלב הזה מנוהל כמעט תמיד יחד אתכם כי אתם אלו שמחליטים על מה לשמור ומה לא. אחרי המיון הראשוני, המסדרת יכולה לעבוד בעצמה.

סידור הבית יעבוד בצורה האידיאלית ביותר ברגע שתיתנו אמון מלא במסדרת המקצועית. אנחנו נוטים לשמור חפצים שאין לנו בהם שימוש כלל וקונים בגדים שאנחנו לא צריכים ואפילו לא לובשים. מסדרות הבית דואגות להיפטר מכל העומס ולרוב מוסרות את הבגדים והחפצים לתרומה.

מה קורה אחרי שמסדרת הבית עוזבת?

אחת המטרות של מסדרות הבתים היא להראות לכם כיצד להתנהל בסדר וארגון. בנוסף, במהלך סידור הבית פריטים שעד אז היו זרוקים, יאוחסנו פתאום בצורה מסודרת, מסמכים יכנסו לקלסרים ומשחקים לקופסאות. ברגע שיהיה לכם מקום מוגדר עבור כל פריט יהיה לכם קל יותר להתנהל בצורה נכונה ביומיום שלכם, והבית לא ישוב להיות תוהו ובוהו כמו שהוא היה לפני הסידור.

אבל כמובן שהרבה מזה תלוי גם בכם. מסדרות הבית מקנות לכם את הבסיס והשיטה להתנהלות מאורגנת, אולם אתם אלו שצריכים לרצות לשמור על זה. אבל אתם תמיד יכולים להזמין אותן שוב


כמה עולה סידור הבית?

המחיר לסידור בית נע בין 100-150 ש"ח לשעה, תלוי בחברה.

במידה וסידור הבית מתבצע על ידי יותר מאישה אחת המחירים עשויים לעלות, אולם קחו בחשבון כי אז הסידור גם יקח הרבה פחות זמן.

משך זמן הסידור משתנה בהתאם לגודל הבית ובעיקר בהתאם לתכולה שלו. מספר שעות העבודה תלוי גם בכוח ובסבלנות שלכם. יש אנשים שחמש שעות ביום יספיקו להם, ולעומתם אנשים שיהיו שיסכימו גם ל – 8 שעות סידור ביום. אתם צריכים למיין ולקבל החלטות, שממילא לא תמיד קלות, ולכן יש התאמה ליכולת האישית שלכם.

ואם אתם רוצים לדעת על זה קצת יותר, כדאי לכם לקרוא את המאמר שלנו על מחירי סידור הבית.


טיפים לסידור הבית

הבית של רובנו, כנראה, לא נראה כמו מוזיאון ישראל. בלאגן בבית מקשה עלינו את ההתנהלות היומיומית או פשוט לא נעים לנו בעין. לפניכם כמה טיפים לסידור, שיעזרו לכם לשמור על בית מאורגן ונעים, ולא רק בפסח.

סידור חדר ילדים

חדר הילדים או חדר המשחקים הוא אחד המקומות שבמקרה הטוב נצטרך לפלס בו את דרכנו ובמקרה הרע פשוט נימנע מלהיכנס אליו. אז איך שומרים על חדר מאורגן ונעים למשחק?

השתמשו בקופסאות אחסון – אחד הכלים שעוזרים לעשות סדר זה לאחסן את  המשחקים בקופסאות סגורות או סלסלות ולמנוע פיזור של המשחקים בחדר. כדאי שקופסאות האחסון יהיו שקופות כדי שתוכלו לדעת את תכולתן.

הפרידו בין נושאים – כדאי לעשות הפרדה בין סוגי המשחקים: כך למשל, מכוניות יהיו  מרוכזות במקום אחד, בובות במקום אחר, ולגו בנפרד. זה עושה סדר בחדר וחוסך לילד זמן ותסכול במציאת המשחק.

שתפו את הילד בתהליך הסידור – בצעו את הסידור יחד עם הילד. ההבנה של שיטת הסדר והארגון תגרום לו לחזור ולסדר בעצמו. הבהירו לו שאין להוציא משחק חדש לפני החזרת המשחק הקודם למקום.

לפני סידור החדר

 סידור בית

אחרי סידור החדר

 סידור בית
 סידור בית

 

סידור ארונות בגדים

מיינו את הבגדים - עשו לכם כלל: בגד שלא נלבש למעלה משנה – יוצא מהארון!  אנחנו נוטים לשמור בגדים שמבזבזים לנו מקום ולא באמת שימושיים עבורנו.

סדרו לפי עונה – אם הארון שלכם מאפשר זאת, הקצו מדף נפרד לכל עונה. אם לא, השתמשו בחלק הפנימי של הארון לאחסון בגדי החורף או הקיץ.

סדרו לפי נושאים – חלקו את הבגדים לערימות נפרדות: חולצות יומיומיות, חולצות לערב, סוודרים וכן הלאה. זה יחסוך לכם זמן בבחירת בגדים.

 

 סידור בית

איך מסדרים את הניירת בבית

מיינו את הדואר – פתחו את מכתבי הדואר ברגע שהם מגיעים, ומיינו אותם: היפטרו מעלוני הפרסומת, חוברות המבצעים והמעטפות, שתופסים לכם סתם נפח בבית, והשאירו רק את התוכן החשוב.

סדרו את המסמכים בקלסרים – פיתרון יעיל לסידור המסמכים הוא תיוקם בקלסרים וסידורם על פי נושאים. הפרידו כל נושא בתוך הקלסר באמצעות חוצץ: חוצץ של מסמכי ביטוח, חוצץ של מסמכי דירה, חוצץ של מסמכי הרכב וכו'. כך לא תאגרו מסמכים מיותרים וגם תשמרו על הסדר. השאירו במקום נגיש אליכם קלסר ובו נושאים לטיפול או חשבונות לתשלום. לאחר הסיום, תייקו גם אותם כמובן.

 

סידור לקראת מעבר דירה

למיין, למיין, למיין – אל תיכנסו לבית החדש עם חפצים שאתם לא משתמשים בהם – זה בדיוק הזמן להיפטר מהם. כך פריקת הארגזים בבית החדש תהיה יעילה ופשוטה יותר כי מה שהגיע הוא רק מה שאתם צריכים.

ארזו את הארגזים לפי חדרים – סמנו את הארגזים לפי החדרים אליהם הם שייכים. הקפידו לרשום במדוייק מה הולך לאיזה חדר – זה יסייע לכם בשלב הפריקה.

ארגנו תיק לימי המעבר – ארזו לכם בתיק קטן בגדים וחפצים לימים של המעבר כדי  שלא תצטרכו לפרק קרטונים רק בשביל למצוא את מברשת השיניים...

סידור הבית לפסח

חג הפסח הוא חג מעייף. ניקיון וסידור הבית הופך עבור אנשים רבים למטלה קשה ובלתי נסבלת. כדי לא לטבוע בבלאגן, הציבו לעצמכם יעדים מראש, וארגנו את הבית בצורה הדרגתית ואיטית. הקדישו פעם או פעמיים בשבוע לסידור והניקיון ואל תתעסקו בזה כל היום. אחרי הכל, יצאנו מעבדות לחירות...

הטיפ החשוב ביותר לסידור הבית הוא לזרוק. בני אדם הם טיפוסים אגרנים. אנחנו  לא אוהבים לזרוק דברים וקשה לנו להיפרד. אבל סידור בית בצורה יעילה ואפקטיבית יוכל לקרות רק אם תלמדו להיפטר מהדברים שמעלים אצלכם אבק כבר כמה שנים.

 סידור בית

 


מסדרות בתים מומלצות

אם החלטתם שאתם רוצים להזמין מישהי שתבצע עבורכם את מלאכת סידור הבית, כדאי שתבחרו מישהי בעלת ניסיון ומיומנות ויחס אישי נעים. כדי להקל עליכם את החיפוש, הכנו לכם רשימה של מסדרות בתים מומלצות לפי חוות דעת של  לקוחות  קודמים. לאחר סידור הבית, נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח, מקבלת ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכנת את הדירוג באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה סידור הבית?

סידור בית מקצועי עולה בין 100-150 ש"ח לשעה, תלוי בחברה. בנוסף יש חברות שיגבו מחירים גבוהים יותר במקרים שבהם מגיעה יותר מאישה אחת לסידור הבית.

אילו טיפים קיימים לסידור הבית?

הטיפ הכי חשוב שאנחנו יכולים לתת לכם הוא לזרוק. אין טעם לשמור דברים שלא השתמשתם בהם וגם לא תשתמשו. זה תופס מקום ועושה לכם בלאגן בבית

האם אפשר להזמין סידור בית לאחר מעבר דירה?

כן. אחד השירותים שניתנים בסידור בית מקצועי הוא סידור לפני ואחרי מעבר דירה. הסידור כולל מיון, ארגון ואריזת הפריטים בצורה אפקטיבית, ופריקת הארגזים בבית החדש.

האם אפשר להזמין סידור בית לפסח?

כן. אחד השירותים הנפוצים של מסדרות הבתים הוא סידור הבית לפסח. שימו לב שזה לא כולל ניקיון של הבית, אלא ארגון, מיון וסידור הפריטים בבית.

האם אפשר להזמין סידור בית לפני מכירה?

כן. אחד השירותים הניתנים על ידי מסדרות בתים כולל סידור בית לפני מכירה, כאשר ההתמקדות היא יותר בצד הויזואלי ופחות ירידה לפרטים הקטנים (כמו סידור קופסאות ארונות המטבח).

איך עובד תהליך סידור הבית?

כדי שסידור הבית יעשה בצורה אפקטיבית, מסדרת הבית מקדישה זמן להיכרות עם דיירי הבית, על מנת להבין את צורכיהם. שלב המיון מתבצע יחד איתה ולאחר מכן היא יכולה להמשיך בעצמה. כמובן שזה משתנה בהתאם לאדם, ותלוי בזמן, הסבלנות והיכולת האישית של כל אחד.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק