מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פירוק מזגן

עושים שיפוץ? עוברים דירה ולוקחים את המזגן על הגב? סתם רוצים לשדרג את המזגן ממלחמת השחרור? פירוק מזגן זו עבודה די פשוטה שאולי אפילו תוכלו לבצע בעצמכם. אספנו עבורכם כל מה שחשוב לדעת על פירוק מזגן – מה בדיוק התהליך, כמה הוא עולה, טיפים וכמובן טכנאי מזגנים מומלצים לפירוק מזגן.


פירוק מזגן

אין ספק שכל מי שהיה אי פעם בחוף הים בתור ילד למד שיעור חשוב לחיים – הרבה יותר קל לפרק מאשר לבנות. הדבר נכון גם בעולם מיזוג האוויר. פירוק מזגן נעשה בסדר פעולות פשוט יחסית: יניקת הגז במדחס, ניתוק היחידה החיצונית ולבסוף ניתוק היחידה הפנימית. אם בורכתם בזוג ידיים טובות, זמן ורצון לחסכון, אתם יכולים לנסות לפרק את המזגן בעצמכם, רק קראו לפני את הדגשים שלנו לפירוק מזגן לבד. אם אתם לא מנויים על הרשימה הנ"ל, תצטרכו לקרוא לטכנאי מזגנים והוא יבצע את העבודה. מעוניינים להחליף את המזגן הישן בחדש? קראו כאן על מזגנים מומלצים ועל מזגן מיני מרכזי מומלץ.

מזגן אחרי פירוק

 


פירוק מזגן עילי

פירוק מזגן עילי הוא הפשוט ביותר בכל סוגי המזגנים. לטובת מי ששכח, נזכיר שהמזגן העילי בנוי משני חלקים – יחידה חיצונית הקרויה מעבה ויחידה פנימית הקרויה מאייד. אלו הם שלבי פירוק מזגן עילי:

  1. יניקת הגז – השלב הראשון והחשוב ביותר הוא העברת הגז שנמצא בתוך הצינורות אל תוך המעבה, שם הוא יישמר עד השימוש הבא במזגן. הטכנאי יפעיל את המזגן וישחרר את הגז אל תוך המעבה, ובפעם הבא שתתקינו את המזגן לא תצטרכו למלא גז.  
  2. ניתוק היחידות – הטכנאי ינתק את צינורות הגז מן המעבה ואז יפנה ליחידה הפנימית, ינתק אותה מהברגים, יוריד אותה לרצפה וזהו – המזגן מפורק.
  3. פינוי וטיוח – השלב האחרון במלאכה הוא סתימת החורים בקיר ופינוי חלקי המזגן אם אתם לא מעוניינים לשמור אותם.
  4. התקנה – אם פירקתם את המזגן לצורך החלפתו במזגן חדש, תוכלו כבר לתכנן מראש עם הטכנאי שיתקין לכם מזגן חדש לאחר פירוק המזגן הישן. קראו כאן על מחיר התקנת מזגן עילי. שימו לב – מחיר התקנת המזגן מחושב בנפרד ממחיר הפירוק, גם כאשר אתם משתמשים באותו טכנאי.
 

פירוק מזגן מיני מרכזי

פירוק מזגן מיני מרכזי עובד על אותם העקרונות של פירוק מזגן עילי רגיל, אך הוא מסובך ויקר יותר כי לרוב לצורך הוצאת חלקי המזגן  צריך לפתוח חלק מהנמכת הגבס ולאחר מכן להחזיר את התקרה לקדמותה, עבודה שבשבילה יש לפנות לקבלן גבס ולקבל ממנו הצעת מחיר. אם הפירוק נועד לצורך התקנה של מזגן מיני מרכזי חדש, קראו כאן על מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי.

מתלבטים אם להתקין מזגנים עיליים או מזגן מיני מרכזי? הקשיבו לרפי, טכנאי מזגנים מומלץ:


פירוק מזגן רצפתי

מפרקים את המזגן הרצפתי מתקופת הצנע? דרך פעולת הפירוק של מזגן רצפתי זהה לגמרי לזו של פירוק מזגן עילי, אך מדובר במזגן כבד הרבה יותר ולכן המחיר קצת גבוה יותר (ממש תכף נגיע לשם). כמו כן אם מדובר במזגן ישן במיוחד יכול להיות שזה יהיה בלתי אפשרי לאסוף את הגז כיוון שסגירת ברז הגז תהרוס אותו לגמרי, ואם תרצו להתקין אותו מחדש תצטרכו לקרוא לטכנאי מזגנים לצורך מילוי גז.


מחיר פירוק מזגן

מחיר מחיר פירוק מזגן עילי קטן, עד 2 כ"ס הוא 250-150 ₪, כולל פינוי המזגן וסתימת החורים בקיר.

מחיר מחיר פירוק מזגן עילי גדול, 2 כ"ס ומעלה, הוא 350-200 ₪, כולל פינוי המזגן וסתימת החורים בקיר.

מחיר מחיר פירוק מזגן רצפתי הוא 400-250 ₪, כולל פינוי המזגן וסתימת החורים בקיר.

מחיר מחיר פירוק מזגן מיני מרכזי הוא 700-500 ₪, לא כולל מחיר של עבודות גבס.

מחיר המחיר הממוצע לפתיחה וסגירה של הנמכת גבס לצורך פירוק של מזגן מיני מרכזי הוא 1,500-1,000 ₪, תלוי בגודל התקרה שיש לפתוח.


פירוק מזגן – טיפים

אם החלטתם לנסות את כוחכם בפירוק המזגן, קחו שני דגשים חשובים:

כוכב משקל – מזגנים יכולים לשקול הרבה מאוד. רק כדי לסבר את האוזן נספר שמשקל של מעבה יכול להגיע ל־100 קילו! אל תתפתו להרים את המעבה לבד, זה בדיוק הזמן לגייס את השכן ממול שנעזר בכם להכניס את הספה בשבוע שעבר.

כוכב איסוף הגז – זה בעצם השלב המסובך ביותר, ואם לא תעשו אותו כמו שצריך גם תזהמו את הסביבה וגם תאבדו את הגז של המזגן. ככה זה עובד בקצרה: עליכם להפעיל את המזגן בקירור על הטמפרטורה הנמוכה ביותר. ממעבה המזגן שלכם יוצאים שני צינורות ברזל צמודים שסגורים בקצה שלהם באמצעות אומים המתאימים למברג אלן – אלו צינורות הגז שלכם (אל תתבלבלו עם צינור החשמל שנמצא בנפרד). עליכם לסגור את האום של הצינור הדק יותר, להשאיר את המזגן דולק למשך דקה ואז לסגור את האום של הצינור העבה יותר ולכבות את המזגן. לאחר מכן אתם יכולים לנתק את הצינורות מן המעבה. ברכותינו, הוסמכתם לאיסוף גז מזגנים!

צינורות גז במזגן

טכנאי מזגנים מומלצים לפירוק מזגנים

אז אחרי שפירקנו את התהליך לגורמים, הגיע הזמן לדבר האמיתי ;) פירוק מזגן זו עבודה שכדאי להפקיד בידי בעל מקצוע אמין וישר, כזה שיעשה עבודה כמו שצריך ולא יגבה מכם כסף מיותר. בדיוק לשם כך יצרנו רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים לפירוק מזגן, כולם מדורגים לפי חוות דעת אמתיות שתוכלו לקרוא. 


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של פירוק מזגן?

מחיר פירוק מזגן עילי תלוי בגודל שלו. מחיר פירוק של מזגן קטן, כלומר מזגן עד 2 כ"ס יהיה 250-150 ש"ח, ואילו של מזגן גדול, מעל 2 כ"ס, יהיה 350-200 ש"ח. 

מה המחיר של פירוק מזגן מרכזי?

מחיר הפירוק של המזגן עצמו הוא 700-500 ש"ח. חוץ מזה ברוב המקרים תצטרכו לשלם לקבלן גבס 1500-1000 ש"ח לצורך פתיחת הנמכת הגבס והבנייה שלה מחדש

האם אפשר לפרק מזגן לבד?

אם יש לכם חוש טכני וידיים טובות תוכלו לפרק את המזגן העילי לבד, אך חשוב מאוד שתבצעו את איסוף הגז כראוי, כפי שהסברנו במאמר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק