מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דמפר למזגן

הקיץ הגיע ואיתו, איך אפשר בלי, התעוררו לחיים גם המריבות העונתיות על המזגן. זעקות שבר של "קר לי" או "חם לי" נזרקות לחלל האוויר ואתם חוששים שעוד רגע תגיעו למצב של משבר הומינטרי. בדיוק בשביל זה הומצא הדמפר למזגן. דמפר למזגן הוא התקן למזגן מיני מרכזי (שבו אין אפשרות לשלוט על המזגן של כל חדר בנפרד), שעושה פעולה די פשוטה שיכולה לעזור לשלום בית – סוגר את פתח המיזוג ומאפשר לבני הבית או לעובדי המשרד להנות מרמות שונות של מיזוג.


דמפר למזגן - נעים להכיר

אם מותקן לכם בבית מזגן מיני מרכזי, אתם ודאי יודעים שהאוויר של המזגן מגיע לחדרים השונים דרך צינורות גדולים מתחת לתקרה, "שרשורים" בשפה המקצועית. הדמפר (במלעיל) הוא מעין עיגול גדול ממתכת שבקצהו תריסים שנסגרים וחוסמים את האוויר הממוזג כשאתם לא מעוניינים בו. באופן כזה, חדרים מסויימים בבית יכולים לקבל יותר מזגן וחדרים אחרים פחות – ומתקבל מזג נעים (תרתי משמע) לכולם. חשוב להבין שהדמפר לא שולט בטמפרטורת המזגן אלא בסך הכל מווסת אותה, כך שבקיץ הדמפר יעשה שיהיה פחות קר בחדר, ובחורף הדמפר ייגרום לכך שיהיה פחות חם בחדר (כשהמזגן פועל).

 

 דמפר למזגן לפני התקנה

 

 

אז איך הקסם הזה עובד? השליטה בדמפר יכולה להתבצע בכמה דרכים:

דמפר למזגן דמפר ידני למזגן - הדרך הבסיסית להשתמש בדמפר היא באמצעות השלט. אל הדמפר מחוברת עינית קטנה שמותקנת על הקיר, וכשאתם לוחצים על השלט העינית נותנת פקודה לדמפר להיסגר או להיפתח, לפי מה שבחרתם. לדוגמא אם אתם מרגישים שכבר קר מספיק, או שאין צורך כרגע למזג חדר ריק, פשוט סוגרים את הדמפר עם השלט.

דמפר למזגן דמפר אוטומטי למזגן - דרך מתקדמת יותר היא לכוון את הדמפר בצורה אוטומטית, כך שיסגור את עצמו לפי טמפרטורה מסוימת, זאת באמצעות חיישן טמפרטורה שמותקן על הדמפר. כך אתם יכולים לבחור מהי הטמפרטורה שבה תרצו להפסיק את המיזוג באותו החדר. 
למשל אם בקיץ הפעלתם את המזגן שלכם על 22 מעלות, ובחדר מסוים נמצא מישהו שבטמפרטורה הזו טוען שהוא הופך לאיש קרח, הוא יכול לכוון מראש שהדמפר ייסגר ברגע שהטמפרטורה בחדר תגיע ל25 מעלות. 

דמפר למזגן דמפרים חכמים - חוץ משתי התכונות הקודמות, שנמצאות בכל דמפר, ישנם היום גם דמפרים מתקדמים שנקראים דמפרים חכמים. הייחודיות שלהם היא שמלבד הסגירה האוטומטית לפי הטמפרטורה, יש להם את היכולת לווסת באופן אוטומטי את העוצמה של תנועת האוויר שהמזגן מזרים לחדר באמצעות סגירה הדרגתית של הדמפר, מה שבמידה מסוימת תורם לחסכון בחשמל. 

 דמפר למזגן ושרשור

  


התקנת דמפר למזגן

התקנה של דמפר למזגן היא עבודה שכל טכנאי מזגנים שמתעסק עם מזגן מיני מרכזי אמור לדעת לבצע. את הדמפרים עצמם הטכנאי יספק לכם, וכמו בכל התקנה של תוסף לאביזר קיים תמיד כדאי ששני החלקים יהיו של אותה החברה – לכן אם יש לכם למשל מזגן מיני מרכזי של תדיראן, עדיף שגם הדמפר יהיה של חברת תדיראן.

ככה זה הולך - את הדמפרים מתקינים באמצע הצינור השרשורי המוביל לכל חדר, ולשם כך טכנאי המזגנים יחתוך את השרשור במקום המתאים ויכניס באמצעו את הדמפר. חוץ מהדמפר עצמו ההתקנה כוללת גם רכיבים אלקטרוניים שמחוברים למעבה (היחידה החיצונית של המזגן) הראשי של המזגן ועינית על הקיר בכל חדר שבו יהיה דמפר.

אם אתם מתקינים את הדמפרים יחד עם ההתקנה של המזגן, לא אמורה להיות בעיה של גישה אל השרשור. התקנת דמפרים למזגן קיים יכולה להיות מסובכת יותר אם הנמכתם את התקרה בשביל המזגן וחלק מפתחי השירות נחסמו, ובמקרה כזה תצטרכו גם עבודה של איש גבס בשביל לפתוח ולסגור את הגבס, מה שייקר את עלות העבודה (תכף נגיע גם לזה, אל דאגה). ההמלצה שלנו – צלמו את פתחי המזגן ותראו לטכנאי המזגנים לפני שאתם מזמינים אותו לעבודה.

 מזגן מיני מרכזי עם הנמכת גבס

מחיר התקנת דמפר למזגן

אז כמה יעלה לכם שלום בית שכזה? מחיר התקנת דמפרים נקבע לפי שני קריטריונים:

אחד סוג הדמפר - כפי שציינו קודם, יש שני סוגים של דמפרים - "טיפש" וחכם. כפי שציינו קודם, ההבדל בין הטיפש והחכם הוא שלדמפר החכם יש גם היכולת לווסת את העוצמה של תנועת האוויר שהמזגן מזרים לחדר, ובהתאם הוא גם עולה יותר. 

מספר שתיים כמות הדמפרים - כמו בהרבה עבודות, התקנה של כמה מוצרים ביחד תעלה פחות מאשר התקנה של מוצר בודד. 

 

 

מחירים לדוגמא

מחיר התקנת מערכת דמפרים (4-3 מוצרים) "טיפשה" עולה בסביבות 2,200-1,600 ש"ח. התקנת מערכת "חכמה" עולה 3,000-2,500 ש"ח.

מחיר התקנת דמפר בודד עולה 800-700 ש"ח לדמפר טיפש, ויכולה להגיע ל-1,000 ש"ח לדמפר חכם. 


דמפר למזגן וחסכון בחשמל

היתרון המרכזי בהתקנת דמפר למזגן הוא נוחות - בני הבית יזכו להנות מטמפרטורות שונות המתאימות להם. בניגוד לתפיסה המקובלת, התקנת דמפרים למזגן לא תורמת לחסכון בחשמל. הסיבה לכך פשוטה - הדמפר הוא כעין תריס שנסגר, ואין לו השפעה על עוצמת המזגן. גם אם הדמפרים סגורים בכל החדרים מלבד הסלון, המזגן עדיין יעבוד על אותה עוצמת כוח סוס ויצרוך אותה כמות של חשמל, רק שבמקום להתפזר בחדרים כל האוויריגיע לסלון. אם מה שאתם מחפשים זו דרך לחסוך בחשמל, שווה לכם לשקול קודם כל התקנה של מערכת אינוורטר, מערכת שיודעת לווסת את צריכת החשמל של המזגן לפי דרישה. שילוב של מזגן אינרווטר ודמפרים חכמים כן יכולה להביא לחיסכון משמעותי בחשמל.


טכנאי מזגנים מומלצים להתקנת דמפר למזגן

אחרי הנשימה העמוקה שלקחנו בעולם האוויר הממוזג, יכול להיות שאתם כבר מעוניינים "לדמפר" את הבית. התקנת דמפר למזגן היא עבודה שכדאי להפקיד בידי בעל מקצוע אמין, ובדיוק בשביל זה יצרנו בשבילכם רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים להתקנת דמפר למזגן שיעשו בשבילכם עבודה איכותית ואמינה, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים. שיהיה קיץ נעים והכי חשוב – בלי מריבות על המזגן!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של התקנת דמפר למזגן מיני מרכזי?

העלות של התקנת דמפר למזגן מיני מרכזי משתנה לפי כמות הדמפרים ולפי סוג הדמפר שאותו תרצו להתקין. בדרך כלל, התקנה של ארבעה דמפרים רגילים ("טיפשים") אמורה לעלות 500-400 ש"ח לכל דמפר, 2000-1600 ש"ח בסך הכל, כולל הדמפרים עצמם.

 

מהם סוגי הדמפרים השונים?

ישנם סוגי דמפרים: דמפרים רגילים ("טיפשים") שנסגרים לפי לחיצת כפתור ולפי טמפרטורה שקבעתם מראש, ודמפרים חכמים, שיודעים גם לווסת את עוצמת האוויר הממוזג שנכנס לחדר לפי הטמפרטורה שקבעתם. 

האם התקנת דמפרים למזגן חוסכת בחשמל?

בניגוד לדעה הרווחת התקנה של דמפרים, אפילו דמפרים חכמים, לא מביאה חסכון משמעותי בחשמל.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק