מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחיר התקנת מזגן 1 כ"ס
מתקינים מזגנים בחדרים ורוצים לדעת שאתם לא משלמים מחיר מופקע? אמנם מדובר במזגן "קטן" יחסית אבל מחיר התקנת מזגן 1 כ"ס מתחיל באזור ה־֫600 ₪ ליחידה בודדת, ויכול להגיע גם ל־1,000 ₪ ויותר עקב תוספות שונות: קידוחים בבטון, חציבות, הארכת צנרת, ועוד. במאמר שלפניכם תמצאו את כל הפרטים על מחיר התקנת מזגן 1 כ"ס – מחירי המזגנים השונים, מחירי ההתקנה והתוספות, טיפים ללקוחות, מתקיני מזגני 1 כ"ס מומלצים ועוד. יאללה בואו.


איפה כדאי להתקין מזגן 1 כ"ס

אם כבר הכל סגור ומה שחסר לכם זה מספר של מתקין, דלגו לפסקה הבא. אבל אם אתם עוד רוצים לדעת איפה כדאי להתקין מזגן 1 כ"ס ואיפה לא, שווה שתדעו שמזגן 1 כ"ס מומלץ לחדרים בגודל של עד 10 מ"ר. הגודל הזה הוא הגודל הממוצע של חדר שינה סטנדרטי, כאשר בחדרים גדולים יותר תצטרכו מזגן גדול יותר. למשל ביחידת הורים של 12 מ"ר כדאי לבחור במזגן של 1.5-1.25 כ"ס, ואילו המזגן המומלץ לסלון של 30-25 מ"ר הוא 3-2.5 כ"ס. בכל מקרה לפני שאתם מתקינים את המזגן, שווה כמובן להתייעץ עם מתקין מזגנים.

מזגן 1 כ"ס בחדר שינה

מחיר התקנת מזגן 1 כ"ס

כמו כל מחיר של התקנת מזגן עילי, הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להפריד בין מחיר המזגן עצמו ובין מחיר ההתקנה. זה נכון שרוב מתקיני המזגנים גם משווקים מזגנים בעצמם, אבל אם תרצו תמיד תוכלו גם לקנות את המזגן בעצמכם. מתלבטים באיזו חברה לבחור ? קראו כאן על מזגן מומלץ.

מחיר בסיסי של התקנת מזגן 1 כ"ס הוא 800-600 ₪*. המחיר כולל את התקנת המעבה (היחידה החיצונית) על תושבת ואת התקנת היחידה הפנימית, כולל קידוח בקיר לצורך מעבר צינורות הגז. כפי שתראו בפסקה הבאה, במקרים מסוימים תצטרכו לשלם גם יותר מזה.

כוכבית כל המחירים המצוינים במאמר לא כוללים מע"מ.

  


התקנת מזגן 1 כ"ס – מחיר המזגן

מחיר מזגן 1 כ"ס משתנה לפי חברות המזגנים ולפי הדגם. בדרך כלל מזגנים מחברות פמילי, האייר, סאגה או פיילוט יהיו זולים יותר ממזגנים של חברות טורנדו, סמסונג, LG, אלקטרה ותדיראן. המזגנים היקרים ביותר הם מזגנים של חברות יוקרה כמו מיצובישי או פוגי'טסו.

 מחיר מזגן 1 כ"ס של חברות פמילי, פיילוט, האייר או סאגה הוא 1300-1,000 ₪*.

 מחיר מזגן 1 כ"ס של חברות טורנדו, סמסונג, LG, אלקטרה או תדיראן הוא 2,000-1,500 ₪*.

 מחיר מזגן 1 כ"ס של מיצובישי או פוגי'טסו הוא 4,500-4,000 ₪.

 

כוכבית המחירים הללו מתייחסים למזגנים רגילים. אם אתם מעוניינים ברכישה של מזגן אינוורטר, טכנולוגיה שמאפשרת למזגן לשלוט בצריכת החשמל, המחיר צפוי להיות כפול (שימו לב שזה לא רלוונטי למיצובישי ופוגי'טסו שהם תמיד מזגני אינוורטר).

 

רוצים לדעת עוד על אינוורטר? ראו הסבר של מתקין מזגנים מנוסה:


תוספות מחיר להתקנת מזגן 1 כ"ס

 למחיר הבסיסי של התקנת המזגן יכולות להתווסף עלויות שונות בהתאם לתנאי השטח בדירה:

 

קידוח נוסף

אם המזגן נמצא בחדר פנימי, סיכוי גדול שבשביל ההתקנה שלו יהיה צורך ביותר מקידוח אחד. קידוח בקיר אריחים רגיל זה לא ביג דיל ולא תצטרכו לשלם עליו, אך קידוח בקיר בטון זה כבר עניין שלוקח זמן ולכן גם כסף.

תוספת המחיר עבור קידוח בקיר בטון היא 300-150 ₪.

קידוח בבטון בעת התקנת מזגן 1 כ"ס

 

הארכת צנרת

בדרך כלל המחיר הבסיסי של התקנת המזגן מגלם בתוכו גם 3 מטרים של צנרת גז מן היחידה החיצונית לפנימית. כאשר מדובר במזגן בחדר פנימי או לחלופין כאשר היחידה החיצונית מותקנת במרחק גדול מהרגיל (על הגג למשל) כנראה שתצטרכו יותר מ־3 מטר והמתקין יצטרך להאריך את הצנרת באמצעות הלחמה.

 מחיר הארכת צנרת הוא 120-80 ₪ לכל מטר.

 

ראו את רפי, מתקין מזגינים מומלץ, מסביר על הכנת הצנרת למזגן:

 

הסתרת צנרת

הסתרת צנרת פירושה כיסוי של צנרת הגז של המזגן כך שלא תעבור לכם באמצע הבית ותכער אותו בצורה יוצאת דופן. כל זה רלוונטי כמובן רק כאשר היחידה הפנימית לא צמודה לקיר חיצוני ולכן הצינורות חייבים לעבור בתוך הבית. אם הבית שלכם ממילא במהלך שיפוץ זאת הזדמנות מצוינת לבקש מקבלן השיפוצים ליצור מראש מקום בקיר לצינורות הגז. אם זה לא המצב, תצטרכו לבחור כיצד להסתיר את הצנרת – בתוך הקיר עצמו (יקר ויפה יותר) או מחוצה לו בתוך תעלות פלסטיק (זול יותר ויפה פחות).

 מחיר הסתרת צנרת למזגן 1 כ"ס בתעלות פלסטיק (PVC) הוא 50-35 ₪ למטר.

 מחיר הסתרת צנרת למזגן 1 כ"ס בקיר אריחים הוא 80-40 ₪ לכל מטר.

 מחיר הסתרת צנרת למזגן 1 כ"ס בקיר בטון הוא 120-80 ₪ למטר. אם תרצו שהמתקין עצמו גם יסגור את הקיר אחרי שהוא שם בו את הצנרת, המחיר יטפס ויכול להגיע עד ל־200 ₪ למטר. אם אתם או הוא לא בעניין של הסגירה, תצטרכו להזמין קבלן גבס או קבלן שיפוצים שיסגור את הפינה, תרתי משמע.

 

פירוק מזגן ישן

אם המזגן החדש מחליף מזגן אחר, תצטרכו לשלם גם על פירוק המזגן הישן.

מחיר פירוק מזגן ישן עד 2 כ"ס הוא 250-150 ₪, כולל פינוי החלקים.

 

התקנה בגובה

מה שעוד יכול להשפיע על המחיר לרעה הוא גובה הדירה שלכם. התקנת מזגן 1 כ"ס בקומה גבוהה עלולה להביא עימה עלויות נוספות על המחיר הבסיסי – הארכת צנרת הניקוז במקרה שהצנרת הרגילה לא מספיק קרובה לקרקע, שימוש במנוף להתקנת המעבה במקרה שאין גישה נוחה להתקנה וסחיבת החלקים בבניין ללא מעלית.

 תוספת המחיר עבור הארכת צנרת המים למזגן היא 100 ₪.

 תוספת המחיר עבור שימוש במנוף היא 450-300 ₪ לשעה.

 תוספת המחיר עבור התקנה בקומה גבוהה ללא מעלית היא 200-150 ₪.

מעבה מזגן 1 כ"ס בקומה גבוהה

התקנת מזגן 1 כ"ס – מחירים לדוגמא

אז דיברנו ודיברנו ועכשיו הגיע הזמן לתכל'ס. לפניכם דוגמאות מעסקאות אמתיות שביצעו לקוחות דרך מתקיני מזגנים באתר מידרג:

נקודה מחיר התקנה של מזגן עילי אלקטרה 1 כ"ס - 700 ₪ כולל מע"מ.

נקודה מחיר התקנת מזגן 1 כ"ס בממ"ד של חברת אלקטרה כולל אספקה – 1,000 ₪ כולל מע"מ.

נקודה מחיר התקנת 2 מזגנים עיליים בעלי 1 כ"ס של חברת טורנדו – 1,800 ₪ כולל מע"מ.

נקודה מחיר התקנת שני מזגנים 1 כ"ס תדיראן אינוונטר כולל פירוק ופינוי מזגן ישן – 2,050 ₪ כולל מע"מ.

נקודה מחיר אספקה והתקנת שני מזגנים עיליים של חברת תדיראן בעלי 1 כ"ס כולל קידוח בקיר בטון – 3,600 ₪ כולל מע"מ.

נקודה מחיר התקנת ואספקת 3 מזגנים של חברת טורנדו שניים של 1 כ"ס ואחד של 1.25 כ"ס – 6,800 ₪ כולל מע"מ.

התקנת מזגן 1 כ"ס

מחיר התקנת מזגן 1 כ"ס בממ"ד

קודם כל שתדעו – מותר להתקין מזגן בממ"ד. מה שכן, בשביל לשמור על התקניות של הממ"ד, כלומר על האיטום שלו מפני התקפה כימית, יש צורך בהתקן מיוחד המאושר בידי פיקוד העורף, המוכר בשם התקן עומר או התקן עידו. אם מדובר בדירה חדשה סיכוי סביר שהממ"ד שלכם כבר הגיע עם ההתקן, ומחיר ההתקנה לא יושפע מכך. אם לא, תצטרכו לקנות את ההתקן, מה שכמובן יעלה את המחיר.

מחיר התקן עומר/עידו להתקנת מזגן בממ"ד הוא 1,000-700 ₪


טכנאים מזגנים מומלצים להתקנת מזגן 1 כ"ס

אז מרוצים מהמחיר? גם אם לא, מקווים שלפחות מרוצים מהמאמר קריצה התקנת מזגן 1 כ"ס זו עבודה פשוטה יחסית, ולכן כדאי למצוא בשבילה בעל מקצוע אמין, כזה שלא תצטרכו לקרוא לו שוב אחרי יומיים ושייקח מכם מחיר הוגן. ממש בשבילכם אספנו רשימה של טכנאי מזגנים מומלצים להתקנת מזגן 1 כ"ס, וכולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים. תהנו!
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק