מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מזגן מולטי אינוורטר

מזגן מולטי אינוורטר יכול להיות פתרון טוב לבתים שרוצים שליטה במזגן בכל חדר בנפרד אבל בלי לתלות הרבה מדחסים בחוץ. גם לכם יש מתבגר שמזיע גם בפריזר וילדה שתמיד קר לה? מוזמנים לקרוא כאן את כל הפרטים על מזגן מולטי אינוורטר: איך זה עובד? למי זה מומלץ? ולמה חשוב לשים לב אם מחליטים ללכת על מזגן מולטי אינוורטר? מתחילים!

 מזגן אינוורטר - מומלץ או לא?

מה זה מזגן מולטי-אינוורטר?

מזגן מולטי אינווטר נשמע כמו החלומות האלה שאנחנו חולמים לעצמינו – הלוואי שהיה אפשר להתקין כמה יחידות מזגן על מנוע אחד, איך לא המציאו את זה כבר? אז חדשות טובות: המציאו את זה כבר!

באופן יותר ענייני, מזגן מולטי-אינוורטר הוא מערכת מזגנים שמקושרות ליחידה חיצונית (מנוע ומדחס) אחת. בתוך הבית המזגן יכול להיראות כמו יחידת מזגן רגילה, או כמזגן סמוי, ומחוץ לבית תלוי רק מנוע אחד שכולם מחוברים אליו.

מעבר לכך מזגן המולטי משתמש בטכנולוגיית האינוורטר – טכנולוגיה מוכרת בשוק הישראלי שמאפשרת למזגן להשתמש בתפוקת חשמל משתנה. בעוד מזגן רגיל צורך את אותה כמות החשמל כל הזמן, מפסיק לעבוד כאשר הטמפרטורה בחדר מגיעה לטמפרטורת היעד וממשיך כשהיא משתנה, האינוורטר מסוגל לצרוך פחות חשמל כשצריך וכך גם חוסך חשמל וגם שומר על טמפרטורה יציבה בחדר.

כמו כן במולטי-אינוורטר ניתן לשלוט במזגן בכל חדר בנפרד – להחליט על טמפרטורה, להדליק ולכבות. זהו יתרון משמעותי לעומת מזגן מרכזי למשל, בו המזגן דולק בכל הבית כל זמן שהוא מופעל, מה שצורך המון חשמל.

אז יש לנו כאן מזגן שנשמע כמו הבן של סופרמן ודן חסכן: יכולות מרובות בגוף אחד עם ערכים של חיסכון והסתכלות ארוכת טווח. רוצו להכיר להורים.

מדחס של מזגן מולטי אינוורטר

התקנת מזגן מולטי-אינוורטר

התקנת מזגן מולטי-אינוורטר

התקנת מזגן מולטי-אינוורטר דומה להתקנת מזגן מרכזי. מכיוון שכל המזגנים בחדרים מחוברים למנוע חיצוני אחד, הצנרת המחברת ביניהם עוברת דרך תעלות בתקרה, דבר שצריך להכין מבעוד מועד. 

באופן אידיאלי הקבלן מכין את התשתית למזגן עם בניית הדירה, וכך הכול מוכן להתקנה פשוטה יחסית. אבל ממש לא כולנו קונים לנו דירות קבלן על  ימין ועל שמאל, ובדירת יד שנייה הטכנאי יצטרך להכין את התשתית בעצמו, מה שיוסיף לזמן העבודה, אבל מה לעשות.

לאחר בניית התשתית הטכנאי יתקין את יחידות המזגן בכל חדר בבית, ויחבר אותן אל המנוע החיצוני. מבחינת נראות, המזגן בחדר נראה כמו מזגן רגיל, ורק אתם תדעו שמבפנים הוא מיוחד.

מחיר התקנת מזגן מולטי-אינוורטר הוא בערך פי שלושה ממחיר התקנת מזגן מרכזי רגיל. "אין ספק שההתקנה של מולטי-אינוורטר היא יקרה בהרבה, וגם לוקחת יותר זמן. אבל לדעתי זה שווה את זה ועוד איך ולטווח ארוך, כי מה שהוצאת על התקנה יחזור אלייך בחשבונות החשמל. מולטי-אינוורטר הוא חסכוני בהרבה". אמר לנו אלי, מתקין מזגנים המדורג באתר בציון 9.9.        

לפעמים להתקנת מזגן מולטי-אינוורטר יש עוד עיכוב קטן בסוף – יש חברות מזגנים שישלחו נציג מטעמן לבדוק את עבודת ההתקנה. כן באשכרה. העניין הוא שמזגני מולטי-אינוורטר הם יקרים וגם עלות התיקונים שלהם, שבשנים הראשונות החברה מכסה, יקרה מאוד. לכן חברות המזגנים רוצות לוודא שהכול הותקן כראוי ולהימנע מתיקונים הנובעים מהתקנה חאפרית. דוגרי זה רק לטובתכם בסופו של דבר (אם החברה באמת שלחה מישהו).

 מולטי אינוורטר - צריך רק מדחס אחד

למי מתאים להתקין מזגן מולטי אינוורטר?

"בכל מקום שמתלבטים בו אם עדיף מזגן מיני מרכזי או מזגן מולטי אינוורטר, אני תמיד ממליץ על מולטי אינוורטר." אמר אביעד, טכנאי מיזוג אוויר עם 1912 חוות דעת באתר. אז בעצם, מזגן מולטי-אינוורטר מתאים לכל מקום. למנועים חזקים במיוחד אפשר לחבר אפילו עשרה מאיידים שונים, כך שגם אם הבית שלכם מרובה חדרים במיוחד, זאת עדיין הבחירה בשבילכם.

מכיוון שיש לו רק מנוע אחד מחוץ לבית, בניגוד למזגן עילי לו לכל מאייד יש מנוע שתלוי מחוץ לבית (יש מצב שהזכרנו את זה כבר) מולטי איוורטר טוב במיוחד לבניינים עם תקנות בהם אסור לתלות מנועי מזגן חיצוניים רבים, למי שנגמר לו המקום במסתור הכביסה ולמי שחושב שמנועי מזגנים זה מסורבל ומכוער (וצודק).

לחללים גדולים במיוחד לעומת זאת, מזגן מולטי-אינוורטר פחות מתאים. אם הסלון שלכם מאוד גדול וגבוה, יחידת מזגן אחת לא תצליח לקרר ולחמם אותו כראוי ותאלצו להתקין בחלל כמה מאיידים, מה שיהיה מסורבל ולא אסטטי. בחללים גדולים עדיף ללכת על מזגן מרכזי שאפשר ליצור לו מספר פתחים ולסגור עניין.


חסרונות של מזגן מולטי-אינוורטר

למזגני מולטי-אינוורטר יש שני חסרונות מרכזיים:

  1. כשהיחידה החיצונית הולכת, כל הבית מושבת – מכיוון שכל יחידות מזגן המולטי-אינוורטר מחוברות למנוע אחד, אם יש תקלה במנוע זה אומר שאין לכם מזגן בשום מקום בבית. גם בקיץ וגם בחורף, זה לא מצב סימפטי.
  2. תיקונים יקרים – במקרה של תקלה, כמו שמזגן המולטי-אינוורטר יקר, כך גם התיקונים שלו יקרים, ואפילו יקרים מאוד. זאת הסיבה שחברות המזגנים כל כך נזהרות בהתקנה, כדי שלא יהיו שום תקלות. תיקון כרטיס ביחידת המנוע למשל, תעלה לכם בסביבות 3,000 שקלים. אך עם התקנה טובה וקצת מזל, לא אמורות להיות לכם יותר מדי תקלות.
    מזגן מולטי אינוורטר- יחידה פנימית

איזה מזגן מולטי-אינוורטר מומלץ?

כששאלנו את טכנאי המזגנים איזה מזגן מולטי-אינוורטר מומלץ ביותר, כולם אמרו שאם רוצים ללכת על ההכי טוב, ללכת על מיצובישי. אבל, הוא יקר פי כמה ממזגנים מוכרים ונוחים יותר לכיס הישראלי. "מיצובישי יקר פי שלושה ממזגנים אחרים והוא שווה את זה" אומר אלי, "גם מזגן מולטי אינוורטר מחברה בעל מחירים נוחים יותר יכול לעשות את העבודה יפה מאוד, אבל צריך מזל כדי שלא יהיו תקלות לאורך זמן".

לגבי דבר אחר כולם הסכימו שהוא הכי חשוב – אחריות. כשקונים מזגן מולטי-אינוורטר חשוב לקנות אותו מחברה גדולה ומוכרת שאתם יודעים שתתן לכם גב במקרה של תקלה. ניתן בכיף להתייעץ על האחריות של החברות השונות עם טכנאי המזגנים ולעשות השוואה. רוב החברות נותנות אחריות של 3-5 שנים, וכמו שאנחנו תמיד אומרים בנוגע לאחריות – כמה שיותר, יותר טוב!


מתקיני מולטי אינוורטר מומלצים

מזגן מולטי-אינוורטר זה חתיכת דבר. זאת קנייה גדולה ועבודה גדולה לא פחות, שחשוב שתעשה על הצד הטוב ביותר. במידרג תוכלו למצוא טכנאי מיזוג מומלצים המתמחים בהתקנת אינוורטר. עכשיו תתקינו בראש שקט, בהצלחה!


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק