מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון ארונות הזזה

תיקון ארונות הזזה אולי לא נשמע כמו המשימה הדחופה ביותר, עד שדלת ארון ההזזה שלכם נתקעת – ואתם מוצאים את עצמכם בצד הלא נכון שלה. אז אם קמתם בבוקר וגיליתם לאימתכם שכל הבגדים שלכם כלואים בתוך רהיט זדוני שמסרב להיפתח, חכו רגע לפני הטלפון לנגר הקרוב. כאן תוכלו לקרוא על הסיבות שככל הנראה גרמו לארון שלכם לפתוח בשביתה, על הסכומים שמהם תיאלצו להיפרד כדי לשחרר את הבגדים מהשבי, ועל תחזוק נכון של ארונות הזזה על מנת למנוע את התקלה הבאה. 


ארונות הזזה

ארונות ההזזה נכנסו לחיינו לפני כמה עשורים, ומאז דוחקים בעקשנות את רגליהם של ארונות הפתיחה הרגילים. את הדלתות הנעות פנימה והחוצה על צירים מחליפים כאן לוחות מעץ או זכוכית שנעים על גבי מסילות, מה שיוצר גם חסכון במקום וגם מראה אסתטי. הארונות עצמם יכולים להיות מקובעים לקיר או מונחים כרגיל בחדר. חשוב לדעת שעם כל היתרונות האסתטיים, ארונות ההזזה יקרים יותר - גם במחיר הקניה וגם בעלויות התיקון וההעברה שלהם.

 תיקון ארונות הזזה | ארון הזזה דלתות זכוכית

ברוב ארונות ההזזה הדלתות נחות על המסילות והגלגלים שנמצאים מתחתיהן. בחלק מהארונות קיים מנגנון דלתות מרחפות, בו המסילות והגלגלים נמצאים מעל הדלתות, והן בעצם תלויות עליהם ולא נחות על המסילה התחתונה. המנגנון הזה שקט יותר ומלכלך פחות – אבל גם יקר יותר ומורכב יותר לתיקון. חוץ ממנו, תוכלו להתקין בארון שלכם מנגנון טריקה שקטה, ועוד מגוון פיצ'רים לבחירתכם: ממגרות ומתקן תליה, עד לקרש גיהוץ נשלף ואפילו טלוויזיה (!) ארונות בהתאמה אישית ניתן להזמין מחברת ריהוט או מנגר מומחה.


תיקון גלגלים בארונות הזזה

אם הדלת בארון שלכם מסרבת להיפתח, או נעה בצורה לא חלקה, ברוב המקרים מדובר בתקלה שקשורה לגלגלים. שתי תקלות הגלגלים הנפוצות ביותר הן:

  • גלגלים נשברו או נשחקו
  • גלגלים יצאו מהמקום או יצאו מכיוון

תקלות הגלגלים קורות ממגוון סיבות: פגיעה כתוצאה ממכה חזקה בארון, בלאי טבעי של הזמן, חדירה של אבק או תופעת לוואי של התקנה לא נכונה. בגדים או חפצים שלא מונחים מספיק עמוק בתוך הארון (אנחנו יודעים הרי שלא סידרתם כבר חודשיים קריצה) נתפסים בדלת ומפריעים לתנועה שלה, ויכולים גם הם לגרום לתקלה.


עלויות תיקון של תקלות גלגלים

אם הגלגלים בארון שלכם שלמים ובריאים ורק יצאו מהמקום לא תצטרכו להחליף חלקים, ועלות התיקון תיקבע לפי הזמן שייקח לנגר לתקן. הזמן יושפע בעיקר מגיל הארון והמצב שלו, וגם מסוג המנגנון - כמו שכתבנו, מנגנון דלתות רחף מסובך יותר לתיקון. כיוון גלגלים או ייצוב דלת יעלו בממוצע 300-400 ₪.

אם מדובר בגלגלים שנשברו או נשחקו התיקון ידרוש החלפה לגלגלים חדשים. כמה תעלה לכם ההחלפה? זה בעיקר תלוי בסוג הגלגלים שיתאימו לארון שלכם. מחיר סט של ארבעה גלגלים נע בין 50-280 ₪ לגלגלים סטנדרטיים, טווח המחירים רחב מאד בגלל ההבדלים בסוגי הארון ובסוגי הפרזולים. הנגר שיגיע אליכם יספק את הגלגלים המתאימים לארון ויפרק את דלתות ההזזה על מנת להחליף אותם. זה יעלה לכם 350-500 ש"ח להחלפה של זוג גלגלים, ועבור החלפה של זוג נוסף תשלמו עוד 150-200 ש"ח. שימו לב: בכל דלת הזזה יש שני גלגלים, כך שבארון רגיל בעל שתי דלתות יש ארבעה גלגלים בסך הכל. 

חשוב לדעת: הגלגלים החלופיים צריכים להיות תואמים בדיוק לארון. אם הארון שלכם ישן, הנגר יצטרך לעבוד קשה כדי למצוא גלגלים כאלה, ויגבה תשלום נוסף בהתאם. אם משום מה הגלגלים המתאימים לארון שלכם יצאו מייצור – זה יכול לקרות אם חברת הארונות נסגרה, לדוגמא – הנגר ייאלץ לקצר או להחליף את דלת הארון, וזה יהפוך את התיקון ליקר בהרבה. כשאתם מתחדשים בארון הזזה, כדאי לוודא שהפרזול בו אתם משתמשים נפוץ ולא ספציפי מידי, ושייך לחברה גדולה ויציבה.

 תיקון ארונות הזזה | ארון הזזה חזית עץ ומראה

תיקון דופן בארונות הזזה

החלק הכי נחבט בארון ההזזה שלכם הוא הדופן. כל פעם שאתם סוגרים את הארון היא מקבלת מכה – לא הייתם רוצים להיות היא קריצה. כיום, ברוב הארונות החדשים מותקנים מעצורים שבולמים את דלת ההזזה מילימטר לפני שהיא פוגעת בדופן, וקיים גם מנגנון טריקה שקטה. אבל בארונות ישנים יותר אין מעצורים כאלה והמכות גורמות לבלאי בדופן, כך שמידי פעם היא משתחררת מהמקום ומערערת את היציבות של המדפים. זו תקלה נפוצה שכדאי לטפל בה במהירות יחסית כדי למנוע נזק נוסף לארון. הנגר שיגיע אליכם יחזיר את הדופן למקום, יחזק את החיבורים שלה וישקם את מצב המדפים. עלות תיקון ממוצע מסוג כזה היא 350-400 ₪.

את התפרקות הדופן תוכלו למנוע יחסית בקלות: הקפידו על סגירה עדינה של דלתות ההזזה ואל תטרקו אותן. אם יש לכם ילדים בבית זו תהיה משימה קשה יותר, ונמליץ לכם בחום להצטייד בארון בעל מעצורים או מנגנון טריקה שקטה.


תקלות נוספות בארונות הזזה

חוץ מתקלות בגלגלים ובדופן, שהן הרוב המכריע של התקלות שקורות בארונות הזזה, קיימים עוד שני סוגי תיקונים שאולי יהיה לכם צורך בהם. אלה תיקונים יקרים ונדירים יחסית, ואם הם קורים כדאי לכם לשקול ברצינות לקנות ארון חדש ולא לתקן את הקיים: 

  • החלפת דלתות: את לוחות הענק הנוסעים תיאלצו להחליף רק אם הצלחתם לשבור אותם, או לפגוע בפרופיל (מסגרת המתכת של הדלת) בצורה שאי אפשר לתקן. החלפת דלת רגילה תעלה 750-1,000 ₪, והחלפת דלת מראה תעלה 1,300-1,500 ₪.
  • החלפת מסילות: החלפה שנדרשת לעיתים נדירות, לרוב אחרי שנים רבות של שימוש לקוי שגרם למסילה להישחק ולהתעוות. כשזה קורה, צריך להחליף את המסילות, את הגלגלים ואת הפרזול הכולל של הדלת. במסילה סטנדרטית, תצטרכו להיפרד מ1,000-1,200 ₪ עבור ההחלפה בדלת אחת.
 תיקון ארונות הזזה | תיקון מסילה

כך תמנעו את התקלה הבאה

רגע אחרי שתיקנתם – או רגע לפני שהארון התקלקל, כדאי שתאמצו הרגלי תחזוק שימנעו מהתקלה הבאה להופיע. הנה שלושה טיפים לתחזוקה נכונה שיחסכו לכם כסף וכאב ראש:

  • ניקיון: שואב האבק הוא חברה הטוב ביותר של מסילת ארון ההזזה. כדאי לשאוב את המסילות בכל פעם שהאבק מתחיל להיות נראה לעין. התדירות משתנה מארון לארון, אנחנו ממליצים לשאוב לכל הפחות פעם בחצי שנה. אם לא שואבים האבק מצטבר ומזיק לגלגלים ולמסילות. אם אין לכם שואב, אפשר לנקות את המסילות גם בעזרת פן.
  • סדר: חפצים או בגדים שנתפסים בדלת כשהיא זזה גורמים לדלת לצאת מהמקום. כדאי לא להעמיס על הארון יותר מידי, ולשמור על מדפים מסודרים – או לכל הפחות לשמור על מרחק בין הבלגן שבפנים לדלתות הארון.
  •  לא לטרוק! כמו שציינו קודם, ההתנגשות של הדלת בדופן מזיקה לדלת, לדופן וגם למסילות. סגרו את הדלת בעדינות – אחר כך תוכלו ללכת לחפש משהו אחר להכות בו.
 תיקון ארון הזזה | מסילות בתוך ארון עץ

טיפ אחרון וייחודי קצת תורם לנו עודד, נגר בעל 140 חוות דעת במדרג: "שמנו את המסילות בעזרת קרם ידיים. זה עוזר לתנועה חלקה יותר של הדלתות, וגם מוסיף ריח מחייך". מוזמנים לנסות בבית.


אפשר לתקן ארון הזזה לבד?

אנחנו יודעים, יש לכם ידי זהב ואתם רוצים לעשות את זה בעצמכם. אם לארון שלכם מנגנון רגיל של דלתות נחות, בתיקונים קטנים זה בהחלט אפשרי, ויש גם נגרים שנותנים ייעוץ טלפוני בו תוכלו להיעזר. מנגנוני דלתות מרחפות מסובכים יותר, ובהם תיקון עצמאי הוא פחות אופציה. בכל מקרה, שימו לב: בניגוד לארון פתיחה רגיל, לארון ההזזה שלכם מנגנונים עדינים ונוטים להתקלקל, ואם תתנסו בהם בלי ניסיון או הכוונה תוכלו בקלות להפוך תקלה קלה לתיקון מסובך ויקר.

אם תבחרו ללכת על זה, הנה טיפ לטיפול בתקלה נפוצה: אם הדלת או אחד הגלגלים יוצאים מהמקום, זה בהרבה מקרים בגלל שהגלגלים יצאו מכיוון. בתחתית הארון יש מערכת גלגלים ובצידה בורג לכיוונון הלחץ של הגלגל כלפי המסילה. תוכלו להחזיר את הדלת או הגלגל למקום, ולאחר מכן לחזק או לשחרר את הבורג על מנת להגיע לכיוון אופטימלי.
תיקון כזה יכול להחזיק אבל יכול גם להיות תיקון "פלסתר": אחרי תקופה מסויימת הדלת או הגלגלים שוב יצאו מהמקום, ואז יהיה כדאי ליצור קשר עם איש מקצוע שיטפל בבעיה.


תיקון ארונות הזזה- תמונות מלקוחות מידרג

פירוק אי והתקנת ארון מטבח מעץ אלון בהתאמה לשיש.
צילום: ש. א. תל אביב.
בניית ארון בגדים סנדוויץ' שכלל גם תכנון הארון.
צילום: א. מ. גבעת שמואל.
בניית ארון נעליים.
צילום: אסתי וייב, רמת גן.
בניית ארון לנישה בחדר וארון נוסף לנישה מתחת ...
צילום: נ. ה. תל אביב.
בניית ארון בחדר אמבטיה.
צילום: מיכאל קריימרמן, פתח תקווה.
בניית ארון למסדרון ומגירת תבלינים למטבח בבית.
צילום: אולג אנטוני, גדרה.
הכנת ארון קיר גדול.
צילום: יוסף חנין, הוד השרון.
בניית יחידת מגירות לארון.
צילום: יונתן לוין, רמת גן.
בנייה של חדר ארונות ואי למטבח.
צילום: א. ק. פתח תקווה.
בניה והתקנה של ארון תלוי בחדר.
צילום: חנה פ. בני ברק.

נגרים מומלצים

אם הארון שלכם מתעקש לראות איש מקצוע, כדאי לכם לוודא שהוא אמין ובעל המלצות. לנגרים אין בתי ספר ואין תעודות, וכדי לא ליפול על חאפר כדאי לכם לעשות שיעורי בית.
ריכזנו בשבילכם רשימה של נגרים מומלצים שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר ממאות לקוחות קודמים כמוכם. לאחר כל תיקון נציג ממדרג מתקשר ללקוח ומקבל ממנו חוות דעת וציונים על הביקור, כך שאתם יכולים להתרשם מהביקורות שלקוחות קודמים נתנו על כל נגר, לראות אילו סוגי עבודות הנגר ביצע, האם הוא לקח מחיר הוגן, עמד בזמנים ועוד.


שאלות נפוצות לדף זה

דלת הזזה תקועה - מה הסיבות?

דבר ראשון כדאי לבדוק אם אין חפץ קטן או לכלוך שנמצא על המסילה ומפריע לתנועה של הדלת. אם המסילה ריקה, לרוב דלת הארון נתקעת בגלל בעיה בגלגלים: גלגלים שיצאו מהמקום או יצאו מכיוון, או גלגלים שנשחקו או נשברו. 

דלת הזזה תקועה - מה אפשר לעשות?

וודאו שהמסילה ריקה ונקיה ומאפשרת מעבר חלק לדלת. בדקו אם הדלת או אחד הגלגלים יצאו מהמקום. אם כן, תוכלו לנסות (בזהירות!) להחזיר אותם למקום בעצמכם. תוכלו גם להתקשר לנגר ולבקש ממנו ייעוץ טלפוני. אם הבעיה מורכבת יותר כדאי להזמין איש מקצוע - מנגנון דלתות ההזזה עדין ונוטה להתקלקל וכדאי לא להתעסק בו בלי ניסיון או הכוונה.

מה המחיר של תיקון ארון הזזה?

אם התיקון בארון שלכם לא דורש החלפת חלקים, אלא רק כיוון גלגלים, ייצוב דלת או חיזוק דופן, הוא לרוב יעלה 300-400 ש"ח.

מה המחיר של החלפת גלגלים בדלת הזזה?

אם הפרזול בארון שלכם לא נדיר מידי, החלפת זוג גלגלים תעלה 350-500 ש"ח, תלוי בסוג הגלגלים הדרוש. עבור החלפת זוג נוסף תיפרדו מ150-200 ש"ח. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק