מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הנדימן

פעם היו קוראים לו כלבויניק, היום כולם מכירים אותו בתור הנדימן, אבל מהי המומחיות של ההנדימן, בעל מקצוע שהוא קצת מהכול? בטיפ הבא, נסביר איזה עבודות התיקונצ'יק עושה, איך הנדימן יכול לחסוך לנו כסף, מתי נפנה לתיקוניצ'יק ומתי גם לא כדאי.


הנדימן – רקע כללי

זה נגר? זה אינסטלטור? איש אלומיניום, או אולי שיפוצניק? לא, זהו הנדימן, בעל מקצוע, שהוא קצת מהכל. אם תרצו מדובר בבעל המושלם עם ידי זהב להשכרה מחייך. הוא זה, שייתלה את התמונות, או ירכיב את מדף התבלינים מאיקאה, שקניתם לפני שנתיים. הוא זה, שיקצר את רגלי השולחן או ישמן את צירי הדלת החורקת.

בקיצור, הוא זה, שיבצע את כל התיקונים הקטנים בבית, שדחיתם במשך חודשים. ואם אתם רוצים הגדרה יותר רשמית – הנדימן הוא בעל מקצוע שיש לו הכשרה בסיסית במגוון תחומים.

בהמשך, נפרט את כל סוגי העבודות, שעבורן כדאי להזמין הנדימן.

 הנדימן מומלץ

 

 


הנדימן – סוגי עבודות

הנה רשימה קצרה של עבודות, שבהן מתמחה ההנדימן:

 • תלייה – ההנדימן יתלה כל דבר, מקטן ועד גדול. כמו לדוגמא: תליית תמונות, תליית מדפים, תליית טלויזיה או lcdd, תליית אהילים, תליית וילונות, תליית מנורות ועוד
 • הרכבה – ההנדימן יכול להרכיב עבורכם מקלחון או אמבטיה, או לבצע הרכבת ארון, הרכבת מערכת קולנוע ביתי, הרכבת מיטות, הרכבת רהיטים, הרכבת זרוע ברקן ועוד...
 • תיקוני טיח או צבע - תיקונים קלים ולא טיוח או צבע של כל הבית.
 • תיקוני אינסטלציה קלים – כמו לדוגמא: החלפת ברז, התקנת אסלה ועוד...
 • תיקוני נגרות – ההנדימן לא יבנה לכם מטבח אבל הוא בהחלט יוכל לקצר דלתות,  ליישר שולחנות, או לבצע כל תיקון נגרות קטן אחר.
 • תיקוני תריסים – כמו לדוגמא: החלפת חבל או שלב בתריס, התקנת תריסים ועוד...
 • תיקון מנעולים ודלתות – כמו לדוגמא: החלפת מנעול, תיקון צירים ועוד...
 • תיקונים קטנים נוספים – כמו לדוגמא: הדבקת קרמיקה או מרצפת, שיצאה מהמקום.

מתי נפנה להנדימן?

יש מקרים שבהם ההנדימן יחסוך לנו בזבוז של כסף וזמן מיותר, ויש מקרים שבהם עדיף לפנות לבעל מקצוע מומחה בתחום, כמו שיפוצניק או נגר. מתי עובר הגבול בין הצורך בהנדימן, לצורך בבעל מקצוע אחר? מיד נסביר.

נפנה להנדימן – עבור תיקונים קטנים ובסיסיים

המרצפת יצאה מהמקום, התקשרתם לשיפוצניק, שבזמנו עשה לכם את הריצוף, אבל הוא אמר לכם שהוא עמוס. שיפוצניק אחר, אמר לכם שהוא לא מגיע לאזור, למרות שרק אתמול הוא סיים עבודה אצל השכנה שלכם, ורק השיפוצניק השלישי יתוודה, שהעבודה "קטנה עליו".

הרבה בעלי מקצוע לא ששים, בלשון המעטה, להגיע לעבודות קטנות, כמו הדבקת מרצפת, או הרכבת ארונות, כי שם לא נמצא הכסף הגדול. ההנדימן, לעומת זאת, לא יתבייש לעשות עבודות קטנות. כי בעוד, שעבור השיפוצניק עבודות כמו הדבקת קרמיקה או תיקוני טיח, נחשבות ל"פינישים", עבור ההנדימן, זה עיקר העבודה.

לכן, אם מדובר בעבודה קטנה ובסיסית, הזמינו הנדימן ולא שיפוצניק לדוגמא, שייגבה מכם כפליים רק עבור הטרחה. לעבודות יותר גדולות הזמינו איש מקצוע מומחה בתחום.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים הנדימן הביתה

הנה 3 דוגמאות שיסבירו מתי כדאי לפנות להנדימן ומתי לבעל מקצוע אחר:

1. אם אתם רוצים להחליף חבל בתריס, תוכלו להיעזר בהנדימן אבל אם אתם צריכים להחליף מנוע בתריס חשמלי, דרוש לכם כבר איש תריסים, שיידע איך לכייל את המנוע.

2. אם אתם רוצים לעשות תיקון קטן של צבע בקיר, תוכלו להיעזר בהנדימן אבל אם אתם רוצים לבצע צביעת דירה שלמה, דרוש לכם כבר צבעי, שיידע לשים את כמות שכבות הצבע הנכונה.

3. אם אתם רוצים להחליף חלון עץ באמבטיה בחלון אלומיניום, דרוש לכם כבר איש אלומיניום. ההנדימן אולי יידע לפרק את חלון העץ, אך להרכיב את חלון האלומיניום, ככל הנראה, הוא לא יידע מחייך.

נפנה להנדימן – עבור ביצוע מספר תיקונים

חוק מרפי אומר, שברגע שצצה תקלה אחת, מיד יצטרפו אליה עוד מספר תקלות. לכן, כשהברז במטבח יתחיל לנזול, פתאום גם שקע החשמל ייצא מהמקום, המדף ייפול והמפתח ייתקע בדלת. אם זהו המצב גם אצלכם, ההנדימן הוא בעל המקצוע בשבילכם.

במקום להזמין בנפרד אינסטלטור, חשמלאי, נגר ומנעולן, לשלם לכל אחד עלות ביקור, לתאם זמני הגעה ולהפסיד ימי עבודה, ניתן פשוט להזמין תיקונצ'יק, שיסדר את כל התקלות במכה אחת, והכי טוב – נצטרך לשלם לו רק עבור ביקור אחד מחייך.

לסיכום

אם אגרתם הרבה עבודות קטנות, פנו להנדימן. עבור עבודה ספציפית ונקודתית או עבור עבודה גדולה, פנו לבעל מקצוע מומחה. לדוגמא: עבור החלפת ברז בלבד, עדיף  לפנות לאינסטלטור. בחישוב פשוט, האינסטלטור, ככל הנראה החליף כבר מעל ל- 1000 ברזים, לעומת זאת, סביר להניח, שהתיקונצ'יק, החליף רק עשרה. אם אתם רוצים להחליף ברז וגם לתלות מדף, פנו להנדימן.


שלוש שאלות שחשוב לשאול כל הנדימן

כשתרימו טלפון אל התיקונצ'יק, זכרו לשאול אותו את השאלות הבאות, שינחו אותו ואתכם, לגבי התיקונים:

1. מה הם תחומי הידע שלך? להנדימן יש ידע בסיסי במגוון תחומים, אך אין זה אומר  שהוא מספיק מנוסה בסוג העבודה שאתם צריכים. לכן, לפני שאתם מזמינים אותו, בררו כמה פעמים הוא ביצע את אותה עבודה. המלצה שלנו: אל תסתמכו על כך,  שהתיקונצ'יק יגיד "אני אנסה", ובקשו ממנו להפנות אתכם ללקוחות, שהוא כבר ביצע להם עבודה, כדי לשמוע את חוות הדעת שלהם, ולברר מהי רמת המומחיות שלו בעבודה שאתם צריכים.

2. האם יש אביזרים מסוימים שצריך לקנות לפני העבודה? ברוב המקרים, ההנדימן יביא ארגז כלים אבל הוא לא יביא את חומרי החילוף עצמם. לכן לדוגמא , אם  תרצו להתקין מוט לוילון אמבטיה, אתם אלה שתדרשו להביא לו את המוט, המתלים והטבעות, הוא כבר ידאג לקדיחה ולברגים.

3. איך אתה מתמחר את העבודה? יש שתי שיטות, שבהן התיקונצ'יק מתמחר את  העבודה – לפי שעות או לפי סוג העבודה. נפרט על כך בהרחבה בהמשך.


הנדימן - מחירים

כפי שציינו קודם יש שתי שיטות, שבהן ההנדימן מתמחר את העבודה שלו – לפי סוג עבודה או לפי שעות. איך בדיוק נקבע המחיר, בכל אחת מהשיטות? מיד נפרט.

מחיר לפי סוג עבודה:

רוב התיקונצ'יקים, יוכלו לתת לכם הערכת מחיר כבר בשיחה הטלפונית. איך נקבע המחיר לפי סוג עבודה? ההנדימן, יבקש מכם רשימה מפורטת של התיקונים בבית,  ויתמחר ביחד את עלות כל עבודה. הוא יכלול בחישוב את עלות הדלק, המיסים, זמן העבודה, עלות תוספת החומרים והקושי.

מחיר מינימום עבור הגעה של הנדימן, עומד בממוצע על 200 – 250 ₪. במחיר  זה תוכלו לתלות מדף עד שלושה מדפים (תלוי בגודל) או לתלות טלוויזיה / תמונה / אהיל /וילון או לבקש ממנו שירכיב לכם מגירה וכדומה...

הנה עוד כמה דוגמאות למחירים, בתחום התיקונים הקטנים:

עלות התקנת דלת הזזה – עבור החזרת דלת הזזה, שיצאה מהמקום, עלות התיקון עומדת בממוצע בין 300 ל – 500 ₪. המחיר ישתנה, בהתאם לסוג הדלת.

עלות התקנת טלויזיה גדולה - מחיר התקנת טלויזיה גדולה על קיר, עומד בממוצע על 300 – 350 ₪. המחיר ישתנה בהתאם לגודל הטלויזיה. חשוב לציין, שהעלות אינה כוללת את זרוע ברקן, אלא רק את ההתקנה עצמה.

עלות התקנת אסלה - מחיר התקנה של אסלה, נע בממוצע בין 400 ל – 500 ₪.  המחיר ישתנה בהתאם לסוג האסלה והוא אינו כולל את אספקת האסלה עצמה.

עלות התקנת מקלחון – מחיר התקנה של מקלחון, נע בדרך כלל בין 300 ל – 500.  המחיר ישתנה בהתאם לגודל המקלחון, זמן העבודה הדרוש, הסיכון שהזכוכית תשבר, כולל התקנת אגנית / לא כולל התקנת אגנית, ותוספת סיליקון. נדגיש, שהמחיר המוצע כאן, לא כולל את עלות המקלחון עצמו.

נמליץ לכם, לרכז את שלל העבודות הקטנות ביחד. מכיוון, שעבור ההנדימן תליית מדף אחד או שלושה לדוגמא בדרך כלל ייצא באותו מחיר.

טיפ קטן נוסף, שיעזור לכם למנוע הפתעות לגבי המחיר בהמשך - לפני שאתם  מרימים טלפון להנדימן, ערכו רשימת מכולת ואפילו צלמו תמונות של התיקונים הדרושים. כך, התיקונצ'יק יוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת יותר עבור העבודה.

מחיר לפי שעות עבודה

רוב התיקונצ'יקים לא עובדים בשיטה זאת, מפני שהיא לא מאפשרת מדד מדויק של חישוב העבודה שעשו. לדוגמא, תיקונצ'יק מהיר יכול לתלות בשעה שלושה מדפים, מנורה ותמונה, כשתיקונצ'יק אחר יכול לעשות באותו פרק זמן רק מדף אחד.

איך נקבע מחיר ההנדימן לפי שעות? לרוב עבור שעת העבודה הראשונה תחויבו בממוצע בין 200 ל-250 ₪ כולל מע"מ ועבור כל שעה נוספת, תחויבו בממוצע בין 80 ל- 180 ₪.

מה קורה אם התיקונצ'יק עובד לאט מדי, למה שנשלם יותר? ההנדימן יכול להיות מאוד מקצועי, אך אותה יסודיות יכולה לגזול זמן יקר. אם אתם רואים שלהנדימן נדרש זמן רב עבור כל תיקון, תוכלו פשוט לעצור אותו באמצע.

כאן תוכלו לקרוא עוד על מחירים של הנדימנים.


תיקונים קטנים - עשה זאת בעצמך

לפעמים נדמה לנו שהתיקון מורכב מדי ואין לנו שום דרך לפתור את הבעיה לבד אבל לפעמים מה שנראה מורכב יכול להיות ממש פשוט. צירפנו כאן שלושה סרטונים שמדגימים איך נוכל לפתור תקלות קטנות בבית בעצמנו, במקום לקרוא להנדימן:

הנדימן מסביר איך לכוון צירים בארונות מטבח

 

תיקונצ'יק מסביר איך להחליף צילינדר

הנדימן מסביר איך לבצע החלפת גלגלים

 


איך נבדיל בין הנדימן מקצועי לחאפר

הדוגמאות הבאות, יעזרו לנו לא ליפול על חאפרים, שמתיימרים להיות תיקונצ'יקים מקצועיים:

 • "נתחשבן אחר כך" - הנדימן מקצועי יבקש מכם פירוט של העבודות שאותן אתם  מעוניינים לעשות. חאפר יגיד "אל תדאגו, אני אעשה את העבודה ונתחשבן אחר כך".
 • "בלי ארגז כלים" - להנדימן מקצועי תמיד יהיה במכונית ארגז כלים וציוד הדרוש  לביצוע התיקונים. לעומת זאת, החאפר יגיע לביתכם עם זוג ידיים ריקות, ויסנג'ר אתכם להביא סולם מהשכנים.
 • "לא כולל שירות" – הנדימן מקצועי יתמחר מראש את סוג העבודה או את מחיר שעת  העבודה, כולל מע"מ, דלק, חומרים, זמן וקושי העבודה. חאפר יציע לכם מחיר ממש זול בטלפון וכשיגיע לבית הוא יכפיל את המחיר בטענה – שהמחיר הראשוני, לא כלל חומרים, מע"מ או את הכסף במדחן, שהוא שם בחניה.

המלצות על הנדימן

כל אחד יכול לקחת ארגז כלים ולהציג את עצמו כתיקונצ'יק, כי לא דרושה לכך שום הכשרה או תעודה. הרבה פעמים אנו שומעים על מקרים שבהם הנדימן הדביק את הקרמיקה בצורה עקומה, שיום אחרי התיקון הדלת שוב יצאה מהמקום או שהטלויזיה נפלה ישר אחרי שההנדימן תלה אותה.

באתר מידרג, תוכלו למצוא הנדימן מומלץ לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל  עבודת תיקון קטנה, אנו מתקשרים ללקוח ומקבלים ממנו את תיאור השירות ושואלים אותו כיצד הוא מדרג את אותו הנדימן. כך, שאתם פשוט יכולים להתרשם מהציונים, שלקוחות קודמים נתנו על כל הנדימן, לראות אילו סוגי עבודות ההנדימן ביצע, האם הוא לקח מחיר הוגן, עמד בזמנים ועוד...


שאלות נפוצות לדף זה

איך לקדוח בקיר? צירפנו תשובה בוידאו!

מאחורי הקירות בבית יכולים להסתתר חוטי חשמל. לכן, לא בכל מקום אפשר לקדוח. בטיפ הבא, תמצאו הסבר איך לקדוח בקיר, מבלי לפגוע בחוטי חשמל: 

 

מה זה הנדימן?

הנדימן הוא בעל מקצוע שיש לו הכשרה בסיסית במגוון תחומים, כמו: תלייה, הרכבה, תיקוני צבע וטיח, תיקון תריסים, תיקון מנעולים ועוד.

כמה עולה שירות של הנדימן?

מחיר מינימום עבור הגעה של הנדימן, עומד בממוצע על 200 – 250 ₪. 

התקנת דלת הזזה- בין 300 ל – 500 ₪. 

התקנת טלויזיה גדולה - בין 300-350 ש"ח. 

התקנת אסלה- בין 400-500 ש"ח. 

התקנת מקלחון - בין 300-500 ש"ח

איך מכוונים צירים של ארון מטבח?

 

איך מחליפים צילינדר?

 

איך מתקנים תריס תקוע?

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק