מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תליית טלויזיה

טלויזיה חדשה לחלוטין יכולה לשדרג את הסלון ולהפוך אותו לקולנוע הפרטי שלכם. כדי שתליית הטלויזיה לא תהפוך לסרט רע, הכנו עבורכם מדריך ובו כל מה שצריך לדעת על תליית טלויזיה –  איזה סוגי מתלים מתאימים לאיזה קיר, על מה חשוב להקפיד וכמובן כמה זה עומד לעלות.


מתקן לתליית טלויזיה

יש שני סוגים עיקריים של מתקנים לתליית טלויזיה:

  1. מתקן זרוע – היה נפוץ בעבר כשהטלויזיות היו גדולות וכבדות. היום משתמשים במתקן זרוע רק במקרים בהם רוצים לתלות את הטלויזיה על קיר בזווית ורוצים שיהיה אפשרי לשנות את זוויות הטלויזיה. מתקן זרוע מתאים לקיר בטון או קיר בלוקים (הקיר הנפוץ בבית) בלבד, ואינו מתאים לקיר גבס מפני שהוא לא מספיק חזק כדי להחזיק את הזרוע.
  2. מתקן צמוד קיר – מעין מוטות מתכת שבאמצעותן ניתן לתלות את הטלויזיה על הקיר כך שלאחר ההתקנה לא יראו כלל את המתקן. מתקן תליה צמוד קיר מתאים לכל סוגי הקירות – גבס, בטון ובלוקים
 תליית טלויזיה על זרוע | מתלה טלויזיה צמוד קיר

את מתקן התלייה לטלויזיה לרוב תרכשו בעצמכם בחנויות ציוד לבית כמו ACE או הום-סנטר. חשוב שלא תיקחו את מתקן התלייה הראשון שאתם רואים אלא תתייעצו עם המוכר בחנות איזה מתקן מתאים לגודל הטלויזיה שלכם. מתקני התלייה מחולקים לפי גודל המסך ומשקל הטלויזיה, ולכן אין טעם לקנות מתקן תלייה לפני שקונים טלויזיה. לרוב מחיר מכשיר תליית טלויזיה פשוט נע בין כמה עשרות שקלים ל-200 ש"ח, תלוי בעיקר בגודל הטלויזיה ובעונה בשנה בה אתם קונים שכן במבצעים המחיר יכול לרדת לחצי.


גובה תליית הטלויזיה

הגובה בו ממקמים את הטלויזיה הוא לא סתם החלטה שרירותית לפי מה שנראה טוב בעין. משפחה ממוצעת מעבירה שעות רבות מול המסך, ורצוי מאוד שתעשו את זה בכיף, ללא כאבי עורף או צוואר. אז איך בוחרים את המיקום? הנדימן מיומן יחלק את הטלויזיה ל-3  חלקים לרוחבה (אל תדאגו, הוא לא הולך לצייר לכם על הטלויזיה אלא רק לסמן לעצמו). לאחר מכן הוא יבקש מכם להתמקם במקום ממנו אתם רוצים לצפות בטלויזיה (אם זה בסלון אז בישיבה, אם זה בחדר שינה אז בשכיבה). המיקום האידיאלי הוא כך שהעיניים שלכם יגיעו לקצה העליון של השליש התחתון של הטלויזיה, או קצת מעל (לכיוון החצי).  ברוב המקרים, אם צופים בטלויזיה בישיבה על ספה בגובה סטנדרטי מומלץ לתלות את הטלויזיה בגובה של 80-90 ס"מ מהרצפה. אם הטלויזיה מיועדת לחדר השינה, ואתם מתכננים לצפות בה בשכיבה הגובה המומלץ הוא 120-140 ס"מ מהרצפה.

 גובה תליית טלויזיה

 


תליית טלויזיה על קיר גבס

קיר גבס אמנם חלש יותר מקיר בלוקים, אבל אל דאגה – אם זה הקיר האידיאלי מול הספה, רוב הסיכויים שבכל זאת תוכלו לתלות עליו את הטלויזיה. אם רפרפתם והגעתם לפה, נזכיר שעל קיר גבס ניתן לתלות טלויזיה רק בעזרת מתקן תליה צמוד קיר ולא בעזרת זרוע. לא בטוחים האם הקיר מגבס או מבלוקים? פשוט דפקו עליו – אם הצליל חלול הקיר עשוי גבס. אם הטלויזיה ממש קטנה וקלה, ניתן לתלות אותה בעזרת זרוע, אבל זה פחות מומלץ. 

בקירות גבס תליית הטלויזיה תעשה בעזרת דיבלים מיוחדים לקיר גבס, כאלה שנכנסים בקלות לקיר ומתפצלים בסוף על מנת לחזק את האחיזה שלהם בקיר. את הדיבלים רצוי לחבר באמצעות מברג או מברגה, ולא בעזרת מקדחה או פטישון. הגבס עצמו אינו מספיק חזק להחזיק משקל טלויזיה ולכן מחברים את מתלה הטלויזיה לניצבי המתכת שמחברים בין לוחות הגבס. ניתן לאתר את הניצבים בעזרת אפליקציה מיוחדת לכך שנקראת METAL DETECTOR או באמצעות מגנט חזק (כזה שיש להנדימן מיומן ולא כזה עם תמונה מהחתונה של הבן דוד מחייך)

בקיר בטון או קיר בלוקים ניתן לתלות את הטלויזיה על כל חלק בקיר ללא הגבלה, וניתן להשתמש בזרוע או במתלה צמוד קיר. קירות אלה עבים יותר ולכן משתמשים במקדחה או פטישון.


לקוחות מצלמים - תליית טלויזיה

תליית שלושה מסכי טלוויזיה בדירה.
צילום: איציק בן שיטרית, בת ים.
הובלה והתקנה של מסך טלוויזיה 55 אינצ' ומקרן ...
צילום: גיא ירון, ראשון לציון.
תליית טלוויזיה על זרוע בקיר גבס.
צילום: יוסי טל, נס ציונה.
הסרה ותליה של טלוויזיה.
צילום: אתי קליין, גבעתיים.
התקנת זרוע לטלוויזיה, הרכבת ארון ותלית וילונות.
צילום: עדיאל בריסק, רמות השבים.
התקנת טלוויזיה על הקיר כולל אספקת המתלה וסידור ...
צילום: יעל אליסוף, קרית אונו.
תליית טלוויזיה על הקיר.
צילום: בן חבד, חיפה.
תלייה של טלוויזיה, מוט במטבח למחבתות ושתי תמונות. ...
צילום: רון ליטמן, תל אביב.
תליה והתקנה של זרוע ברקן מהתקרה עבור טלוויזיה.
צילום: נעם נעמני, הוד השרון.
תליית שתי טלוויזיות, שתי מראות ותמונה, התקנת ...
צילום: ליאור וילדיקן-גנור, תל אביב.

טיפים שהכול תלוי בהם

טלויזיה | תליית טלויזיהתליית טלויזיה היא עבודה די פשוטה, אך יחד עם זאת כשקודחים חשוב מאוד להיזהר שלא לפגוע בחוטי חשמל והארקה. חוטי החשמל בדרך כלל נמצאים בקו האופקי לשקע, ובקו תחתון מאמצע השקע (צורת T) . אם החלטתם לתלות את הטלויזיה בעצמכם – סמנו איפה לא לקדוח.

טלויזיה | תליית טלויזיההנדימן אמין ישתמש בפלס כדי לוודא שהטלויזיה תלויה בקו ישר ומדויק, ולא יסתמך על מראה בלבד.

טלויזיה | תליית טלויזיהבתליית טלויזיה יש קטע מעט טריקי –  הסימון על הקיר בשלב המדידות לא צריך להיות בקו הטלויזיה עצמה, אלא במיקום הרצוי לברגים של המתלה.

טלויזיה | תליית טלויזיהמתלה הטלויזיה שקונים מגיע בדרך כלל עם דיבלים, אך לא תמיד אלו הדיבלים שצריך להשתמש בהם – זה תלוי בעיקר בסוג הקיר בו אותם רוצים לקדוח. אם הזמנתם הנדימן לצורך תליית הטלויזיה אמורים להיות לו כל סוגי הדיבלים, ואם אתם עושים זאת לבד תוכלו להיעזר במדריך הבא:


מחיר תליית טלויזיה

ברוב המקרים תשלמו עבור תליית טלויזיה בין 200-250 ש"ח, לא כולל עלות הזרוע אותה תרכשו באופן עצמאי. המחיר מושפע בעיקר מסוג מתקן התליה – על תליית טלויזיה באמצעות זרוע תשלמו בסביבות ה-250 ש"ח, ועבור תליה צמודת קיר תשלמו יותר קרוב ל-200 ש"ח. במקרים מסוימים המחיר יכול להתייקר מעט (בכ-50 ש"ח):

  • אם אתם רוצים לתלות את הטלויזיה בתוך נישה קטנה העבודה דורשת מההנדימן יותר דיוק, ובהתאם תהיה ארוכה ויקרה יותר.
  • תליית טלויזיה על קיר בטון תעלה מעט יותר בהשוואה לקיר גבס או בלוקים.
  • גם במקרה שאתם מעוניינים לתלות את הטלויזיה מהתקרה תצטרכו להוסיף כמה עשרות שקלים כי ההתקנה מורכבת וארוכה יותר.

הנדימנים מומלצים לתליית טלויזיה

כדי למנוע מכם כאבי צוואר מבאסים שנגרמים ממיקום לא טוב של הטלויזיה, רכזנו עבורכם רשימה של הנדימנים מומלצים לתליית טלויזיה.  כל מה שנשאר לכם זה להכנס לרשימה, לבחור את העיר שלכם, לקרוא חוות דעת על לקוחות קודמים, לבחור הנדימן שיתלה לכם את הטלויזה ו...לראות סרטים בכיף!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תליית טלויזיה?

לרוב, תליית טלויזיה תעלה בין 200-250 ש"ח.

האם אפשר לתלות טלויזיה על קיר גבס?

כן, אך רק באמצעות מתלה צמוד קיר, ולא באמצעות זרוע. רצוי לתלות את הטלויזיה על ניצבי המתכת שבתוך הקיר

באיזה גובה תולים טלויזיה?

חלקו את הטלויזיה ל-3 לרוחבה. כשאתם יושבים / שוכבים במקום ממנו תצפו בטלויזיה, העיניים שלכם צריכות להגיע לגובה הקצה העליון של השליש התחתון, כלומר קצת מתחת לאמצע הטלויזיה. 

איך תולים טלויזיה מהתקרה?

אם התקרה שלכם לא מגבס תוכלו לתלות טלויזיה מהתקרה בעזרת מוטות מיוחדים המיועדים לכך. ניתן למצוא את המוטות בכל חנות המוכרת ציוד לבית כמו הום-סנטר. 

איך לבחור מתקן תליה לטלויזיה?

מתקן התליה צריך להתאים לגודל הטלויזיה ולמשקל שלה, ולכן אין טעם לרכוש מתקן תליה לפני שקניתם טלויזיה. המוכרים בחנויות כלי הבית ידעו לעזור לכם להתאים את מתקת התליה לגודל הטלויזיה שלכם - העזרו בהם. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק