מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת יונקרס

דמיינו את הסיטואציה – יום חורף קר, אתם מחכים שיגיע תורכם למקלחת, הדוד דולק כבר יותר משעה, המתקלח האחרון יוצא ואומר שיש מים חמים, ואז, אתם נכנסים למקלחת – והמים קפואים. אם תסריט האימה הזה מוכר לכם – זה סימן שאולי הגיע הזמן שתתקינו יונקרס. אז למה יונקרס, איך עובדת ההתקנה וכמה זה יעלה לכם? מדריך מחמם לפניכם מחייך


התקנת יונקרס

עם העלייה במחירי החשמל, והנוחות של חימום מים בגז, התקנת יונקרס בבתים הפכה להיות פופולרית. לא עוד המתנה ארוכה למקלחת חמה או מים שנגמרים באמצע המקלחת.

עובדה שחשוב לדעת: היונקרס קיבל את שמו כמו הג'יפ והפלאפון – זהו למעשה שם של חברה גרמנית שמייצרת מחממי מים בגז, ומאז משמש השם "יונקרס" לתיאור כל מחממי המים בגז.

קיימים שני סוגים של מערכת יונקרס – האחת היא יונקרס לחימום מים והשנייה היא תנורי הסקה יונקרס. ניתן להתקין מערכת יונקרס משולבת שתשמש אתכם גם לחימום הבית באמצעות הסקה וגם לחימום המים בגז. מערכת משולב נוספת שניתן להתקין היא מערכת יונקרס שמחוברת לדוד השמש.

ברגע שהמים בדוד מתקררים, היונקרס נכנס לפעולה באופן אוטומטי, עד שהוא מחמם את המים לטמפרטורה הרצויה שהגדרתם מראש. המשמעות היא שכל עוד יש מים חמים בדוד השמש, היונקרס לא יפעל, וכך תוכלו לחסוך בגז.

אם שאלתם את עצמכם, אז כן, ניתן להתקין מערכת הסקה יונקרס בלבד, אולם זה פחות נפוץ היום – הרעיון הוא שאם כבר עושים את כל עבודת התשתית של התקנת יונקרס להסקה, כדאי להתקין גם יונקרס מחמם מים על הדרך.

 התקנת יונקרס

 


יתרונות וחסרונות בהתקנת יונקרס

יתרונות בהתקנת יונקרס

יש כמה יתרונות בולטים בהתקנת יונקרס: ראשית, כפי שציינו לפני כן, חימום המים נעשה בצורה מהירה מאוד. ברגע הפעלת היונקרס, נדלק מצת חשמלי. המצת מדליק להבה במבערים, ומעל למבערים עובר צינור נחושת שמעביר מים חמים לברז. הנחושת מתחממת תוך שניות ספורות, וכך יש לכם מים חמים שימשיכו לזרום עד סגירת הברז. כך, אין צורך לתכנן מראש את הדלקת היונקרס ואפשר פשוט להיות ספונטניים עם המקלחת.

יתרון נוסף הוא התשלום על חימום המים – בניגוד לדוד שמש או חשמל, שבו אתם משלמים על משך הזמן שבו הדוד פעל, לאחר התקנת יונקרס תשלמו רק על השימוש האמיתי שלכם במים החמים. קרה לכם שהדלקתם את הדוד וחיכיתם שהמים התחממו, אבל באיזשהו שלב ויתרתם והלכתם לישון? כל האנרגיה והחשמל שבזבז הדוד – נזרק לפח. בהתקנת יונקרס זה לא קורה – תשלמו רק על משך הזמן שהדלקתם את היונקרס.

ועוד יתרון חשוב – היונקרס מביא איתו שלום בית, ושם את הקץ למריבות משפחתיות על מקלחת, פשוט כי יש מספיק מים חמים לכולם, ועם מינימום המתנה.

 התקנת יונקרס

חסרונות בהתקנת יונקרס

החיסרון המשמעותי ביותר בהתקנת יונקרס הוא עלויות הגז. היות ובישראל אין פיקוח על מחירי הגז, ובשוק שולטות ארבע חברות גז עיקריות, מחירי הגז נוסקים. עם זאת, כפי שציינו, בהתקנת יונקרס אתם משלמים רק על משך הזמן שבו היונקרס באמת עבד, ולכן לא בהכרח תשלמו יותר.

חיסרון נוסף בהתקנת יונקרס הוא מחיר ההתקנה הראשונית – גם בהתקנת יונקרס כמחמם מים וגם בהתקנת הסקה, ההתקנה בפעם הראשונה תהיה יקרה יחסית, אך עם זאת, לטווח הארוך זה ישתלם לכם.

"הבעיה עם יונקרס זה כשאנשים נכנסים למקלחת הם צריכים לצאת. בדוד רגיל אנחנו מרגישים שהמים מתחיל להתקרר אז אנחנו ממהרים לסיים להתקלח או שיש מישהו אחרינו. ביונקרס אנשים לוקחים את הזמן במקלחת וזה עולה יותר." (ירון, 348 חוות דעת באתר)

"כל מי שקונה יונקרס או הסקה על גז, בחודש הראשון שהוא משתמש בו הוא מקבל חשבוניות מטורפות ולאט לאט הוא לומד לחסוך." (אריאל, 357 חוות דעת באתר)


תהליך התקנת יונקרס

יש הבדל בין התקנת יונקרס לחימום מים ובין התקנת יונקרס להסקה. כדי להתקין יונקרס להסקה יש צורך בהרמת ריצוף על מנת להתקין את התשתית ליונקרס, שכוללת הנחת צנרות של מים וגז. לכן, יונקרס להסקה מומלץ להתקין רק אם אתם משפצים את הבית או בונים בית חדש.

לעומת זאת, יונקרס לחימום מים ניתן להתקין בכל בית. ברוב הבתים כבר קיימת תשתית גז, כך שטכנאי הגז צריך להגיע להתקין את היונקרס בלי הרבה עבודה. גם במידה וקוטר צינור הגז קטן מדי, ניתן להגביר את לחץ הגז, דבר שלוקח יותר עבודה אבל פותר את הבעיה. בכל מקרה, בהתקנת יונקרס לחימום מים לא תצטרכו הכנות מקדימות מראש, ואפילו מכשיר היונקרס עצמו מגיע יחד עם טכנאי הגז. אם תשתית גז לחימום מים במקלחת לא קיימת בבית שלכם, התהליך ידרוש התקנת נקודת גז חדשה. 

חשוב שתדעו כי כל חברת גז משמשת כיבואנית של חברת יונקרס אחרת. כך למשל, חברת פז גז מייבאת את היונקרס של חברת Rinnai היפנית. עם זאת, מציינים טכנאי הגז, כי אין חובה לרכוש דווקא את המוצרים של חברה מסויימת, וניתן להתקין כל מכשיר. טכנאי הגז מגיע אליכם לבית עם מוצר שהוא ממליץ עליו, אולם במידה והחלטתם שאתם רוצים מכשיר של חברה אחרת – תוכלו לבקש זאת בלי בעיה.

 התקנת יונקרס

 


מחירי התקנת יונקרס

מחירי התקנת יונקרס לחימום מים משתנים בהתאם לכמות הליטרים שהמכשיר מכיל, ובהתאם למורכבות ההתקנה. מכשירי יונקרס נעים בין 15, 18, 24 ליטרים, בית ממוצע לרוב ישתמש במכשירים של 18 ליטרים או פחות.

מחיר התקנת יונקרס לחימום מים, בגודל 18 ליטרים כולל התקנה נע בין 4000-5000 ש"ח.

מחיר התקנת יונקרס לחימום מים כולל תשתית נע בין 5000-6000 ש"ח.

מחיר התקנת יונקרס משולב עם מערכת הסקה נע בין 10,000-12,000 ש"ח.

"בדרך כלל לבתים מספיק 14 ליטר לדקה. זה מאוד תלוי בספיקה של מערכת המים בבית. אם הספיקה של המערכת בבית היא 7-8 ליטרים בדקה והיונקרס מסוגל לחמם 14 ליטר בדקה, היונקרס תמיד יוכל לתת יותר ממה שיש בבית. תמיד מומלץ להתקין יונקרס שנותן פי שניים ממה שצריך." (חיים, 528 חוות דעת באתר).

"התאמת היונקרס לא מתבצעת לפי כמות האנשים בבית כמו בדוד, ביונקרס מה שחשוב זה הזרימה של המים. ככל שיש לי יותר לחץ מים בבית, אני אצטרך יונקרס יותר גדול. טכנאי הגז בודק את ספיקת המים בבית וממליץ. אי אפשר להתקין יונקרס של 15 ליטרים כשהספיקה בבית היא 20 ליטרים, זה לא יספיק." (זוהר, 1285 חוות דעת באתר).

כאן תוכלו לקרוא עוד על מחיר חימום מים בגז.

אחריות על התקנת יונקרס

אחריות על התקנת יונקרס נעה בין שנה לשנתיים, כאשר טכנאי הגז מעניק את האחריות על השירות, והיבואן מעניק את האחריות למוצר עצמו.


מחיר חימום מים בגז

אמנם קשה לחשב את עלויות החימום בגז, היות והן משתנות מחברה לחברה, אבל ננסה:

נניח כי התעריף שגובה ממכם חברת הגז לקוב גז הוא 20 ₪ וכי זמן המקלחת הממוצע עומד על 10 דקות, ששוות לצריכה של 0.14 קוב גז. בנתונים אלו עלות מקלחת אחת תהיה 2.8 ₪.

אם חברות הגז גובות פחות או יותר בין 10 ל- 30 ₪ עבור קוב גז, טווח המחירים הממוצע עבור מקלחת אחת של עשר דקות, ינוע בין 1.4 ל - 4.2 ₪.

"מכשירי היונקרס של היום הרבה יותר חסכוניים בגלל נצילות גבוהה של החום, החום לא הולך לאיבוד בדרך. נצילות של הבעירה זה אומר שפחות גז נלקח, יש מאוורר מיוחד שעובד לפי מהירויות משתנות ומבער חכם יותר. זה לא יותר יקר מחשמל, אבל כשמדובר בגז אנשים נשארים יותר במקלחת ויש רציפות של מים חמים אז משתמשים יותר." (זוהר, 1285 חוות דעת באתר).

"עלות החימום בגז תלויה בזמן המקלחת, אבל הזמינות, הנוחות והמהירות שווים את זה. זה לא היסטרית יותר זול מחשמל, אבל הנוחות מכסה על המחיר. במשפחה של חמש נפשות כשכולם צריכים להתקלח, דוד לא יספיק. עם יונקרס אפשר להתקלח מתי שרוצים כמה שרוצים, זה תורם לשלום בית." (חיים, 528 חוות דעת באתר).

 התקנת יונקרס
 

המלצות מטכנאי גז להתקנת יונקרס

  • בדקו את הרישיון של טכנאי הגז – "חשוב מאוד לוודא שלטכנאי הגז יש רישיון בר תוקף לעבודות גז, ואפשר ואף כדאי לבקש ממנו לראות. כל תשתית של גז מחוייבת שתיעשה על ידי טכנאי גז מוסמך ולא על ידי הקבלן."
  • רצוי להזמין טכנאי מוסמך עם המלצות – "יש טכנאי גז שמתקינים את היונקרס בצורה לא נכונה והמכשיר לא מחמם את המים, הם עושים טעויות בתשתית. קשה ללקוח לדעת אם מה שהטכנאי התקין לו תקין או לא, ומבחינה בטיחותית זה גם מסוכן, לכן כדאי לפנות לטכנאי מוסמך עם המלצות."
  • בקשו הסברים מטכנאי הגז – "כדאי לבדוק יחד עם הטכנאי את הפירוט הטכני של היונקרס. לבקש מהטכנאי הסבר על הפעלה בסיסית של היונקרס, ותקלות אפשריות."
  • וודאו עם טכנאי הגז התאמה של המכשיר להספק המים שלכם – "נתקלתי כבר בטכנאים ששמו מכשיר עם הספק נמוך לעומת הזרימה של הבית. אז המים היו בזרימה מאוד גבוהה אבל המכשיר לא הצליח לחמם את המים, והדיירים קיבלו מים קרים. "

מתקיני יונקרס מומלצים

התקנת יונקרס צריכה להיעשות בצורה טובה, גם כדי שתוכלו ליהנות מהשימוש ביונקרס, אבל גם עבור הביטחון שלכם. לכן, חשוב לקחת טכנאי גז מומלץ, מוסמך ובעל רישיון בתוקף. כאן במידרג, ריכזנו לכם רשימה של טכנאי גז מומלצים.  אחרי כל התקנת  יונקרס שהם מבצעים, אנחנו מתקשרים ללקוחות ומבקשים מהם חוות דעת וציונים על השירות שהם נתנו. כך, לפני התקנת יונקרס אתם יכולים לדעת שבחרתם טכנאי גז מומלץ על פי חוות דעת של לקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להתקין יונקרס?

מכשירי יונקרס נעים בין 15, 18, 24 ליטרים, בית ממוצע לרוב ישתמש במכשירים של 18 ליטרים או פחות. מחיר התקנת יונקרס לחימום מים, בגודל 18 ליטרים כולל התקנה נע בין 4000-5000 ש"ח. מחיר התקנת יונקרס לחימום מים כולל תשתית נע בין 5000-6000 ש"ח.

כמה עולה להתקין הסקה בגז?

מחיר התקנת יונקרס משולב עם מערכת הסקה נע בין 10,000-12,000 ש"ח.

איך מתקינים יונקרס?

יש הבדל בין התקנת יונקרס לחימום מים ובין התקנת יונקרס להסקה. כדי להתקין יונקרס להסקה יש צורך בהרמת ריצוף על מנת להתקין את התשתית ליונקרס, שכוללת הנחת צנרות של מים וגז. לכן, יונקרס להסקה מומלץ להתקין רק אם אתם משפצים את הבית או בונים בית חדש.

לעומת זאת, יונקרס לחימום מים ניתן להתקין בכל בית. ברוב הבתים כבר קיימת תשתית גז, כך שטכנאי הגז צריך להגיע להתקין את היונקרס בלי הרבה עבודה. גם במידה וקוטר צינור הגז קטן מדי, ניתן להגביר את לחץ הגז, דבר שלוקח יותר עבודה אבל פותר את הבעיה. בכל מקרה, בהתקנת יונקרס לחימום מים לא תצטרכו הכנות מקדימות מראש, ואפילו מכשיר היונקרס עצמו מגיע יחד עם טכנאי הגז.

כמה עולה לחמם מים בגז?

נניח כי התעריף שגובה ממכם חברת הגז לקוב גז הוא 20 ₪ וכי זמן המקלחת הממוצע עומד על 10 דקות, ששוות לצריכה של 0.14 קוב גז. בנתונים אלו עלות מקלחת אחת תהיה 2.8 ₪. אם חברות הגז גובות פחות או יותר בין 10 ל- 30 ₪ עבור קוב גז, טווח המחירים הממוצע עבור מקלחת אחת של עשר דקות, ינוע בין 1.4 ל - 4.2 ₪.

איפה אפשר למצוא טכנאי גז מומלץ?

כאן במידרג, ריכזנו לכם רשימה של טכנאי גז מומלצים. אחרי כל התקנת  יונקרס שהם מבצעים, אנחנו מתקשרים ללקוחות ומבקשים מהם חוות דעת וציונים על השירות שהם נתנו. כך, לפני התקנת יונקרס אתם יכולים לדעת שבחרתם טכנאי גז מומלץ על פי חוות דעת של לקוחות קודמים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק