מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת גריל גז

אם התמזל מזלכם ויש לכם חצר או מרפסת בבית, התקנת גריל גז היא רעיון שכדאי לכם לחשוב עליו. בין אם אנטרקוט מדיום רייר עושה לכם את זה או דווקא שיפוד ירקות וסייטן עסיסי – גריל גז הוא שיטה מהירה לצליה איכותית של מזון בכמויות גדולות וקטנות. אז איך מתבצעת התקנת גריל גז? כמה זה יעלה לכם? ואיך שומרים על בטיחות עם מכשיר כזה בחצר? מוזמנים לקרוא כאן.  


תהליך ההתקנה של גריל גז

לפני שיככב בעל האש המשפחתי הבא, תצטרכו לדאוג לחיבור של גריל הגז לגז. אם תכננתם לעשות את זה בעצמכם, חשוב שתדעו שעל פי תקן הבטיחות הישראלי את התקנת גריל הגז צריך לבצע טכנאי גז מוסמך. הסיבה היא שעבודת גז לא מקצועית, גם בחיבורים פשוטים יחסית, יכולה לגרום – וגרמה בעבר – לסכנת חיים.
טכנאי גז מוסמך צריך להיות בעל תעודה בתוקף. אפשר ומומלץ לבקש מטכנאי הגז שיגיע אליכם להציג את הרישיון שלו.

יש שתי אפשרויות להתקנת גריל גז:

1. חיבור לנקודת גז

אם במיקום הרצוי קיימת נקודת גז, הטכנאי יוכל לחבר את גריל הגז אליה. אם לא, תצטרכו לדאוג להתקנת נקודת גז. הטכנאי יוכל למשוך את הגז לנקודה החדשה מנקודת גז שאינה בשימוש, מפיצול של נקודת גז קיימת, או היישר מארון המונים או המיכלים.
את הגריל מחברים לנקודת הגז בעזרת צינור גומי. חשוב שתוודאו שהטכנאי מתקין אצלכם צינור חדש – תוכלו לראות את תאריך הייצור של הצינור מוטבע עליו. השנה שכתובה על גבי הצינור צריכה להיות זהה לשנה בה אתם מתקינים את גריל הגז!
חוץ מצינור הגומי הטכנאי מוסיף שני ברזים: אחד בתחילת שלוחת הגז החדשה, ואחד צמוד לגריל. הברז הצמוד לגריל הוא ברז מיוחד שנקרא ברז ניתוק מהיר. התפקיד שלו הוא לאפשר לכם לנתק ולחבר את גריל הגז כשתרצו ללא צורך בטכנאי גז (חוץ מבהתקנה הראשונית, כמובן). כך למשל בחודשי החורף כשהגריל אינו בשימוש, תוכלו להשאיר אותו מנותק ולא להסתכן בדליפת גז.

 התקנת גריל גז | ברז ניתוק מהיר

2. חיבור לבלון גז נפרד

באפשרות זו הטכנאי יציב במרפסת או בחצר שלכם בלון גז של עד 5 ק"ג, יתקין וסת שיגרום לזרימה של גז בכמות המתאימה לגריל הגז, ויחבר את גריל הגז אליו. ההתקנה צריכה להיות כך שבזמן ההפעלה של הגריל, יהיה מרחק של לפחות 2 מטר בין האש הגלויה לבלון הגז. 

האופציה הזאת פחות מומלצת, משתי סיבות:

  • בטיחותית: בלון גז במרפסת שלכם יכול לסכן ילדים בסביבה, לדלוף, ותצטרכו להיזהר עם אש בסביבתו. זו כבר לא תוכל להיות פינת העישון שלכם קריצה.
  • אספקת הגז הנפרדת יכולה לגרום לכם להיתקע בלי גז לגריל ברגעים הכי פחות מתאימים. תצטרכו לעקוב אחרי כמות הגז בבלון ולדאוג להחלפה או למילוי שלו כשצריך – טרחה שתיחסך מכם אם תחברו את גריל הגז אל מקור הגז של שאר הבית.

אז מתי בכל זאת כדאי לבחור באפשרות הזאת? במקרים בהם מסיבות של אילוצי תשתית חיבור לנקודת גז אינו אפשרי.

 לאחר התקנת גריל הגז

לאחר שטכנאי הגז יסיים את ההתקנה הוא יעשה בדיקת לחץ, כדי לוודא שהגריל עובד כמו שצריך ושאין דליפת גז. התקן מחייב בדיקת לחץ במשך רבע שעה, וודאו שטכנאי הגז לא מחפף ומסיים תוך כמה דקות.

 בתום העבודה הטכנאי צריך לחתום על טופס אישור שהעבודה נעשתה על ידי טכנאי גז מוסמך, ושביצע את בדיקות הלחץ והבטיחות הדרושות. הטופס נקרא טופס נורמטיבי והוא חובה מטעם המדינה. בלי הטופס חתום על ידי טכנאי גז מוסמך האחריות על גריל הגז שלכם לא תהיה תקפה.

 התקנת גריל גז | גריל גז במרפסת

בטיחות בגריל גז

גריל גז יכול בהחלט לשדרג את חייכם, אבל מצד שני הוספה של מכשיר צורך גז לחצר או למרפסת שלכם יכולה להיות מסוכנת אם לא שומרים על כללי בטיחות. הנה כמה כללים שכדאי להקפיד עליהם לצלייה טעימה ובטוחה:

  • סיימתם עם הגריל להיום? סגרו את ברז הגז! בצורה כזאת, גם אם ילד יסובב את אחד מהכפתורים של המכשיר בטעות, גז לא ידלוף החוצה.
  • צינור הגומי שמחבר בין הגריל לנקודת הגז מתבלה במהירות יחסית, בגלל החשיפה שלו לפגעי מזג האוויר מחוץ לבית. חשוב להקפיד להחליף את צינור הגומי לפחות אחת לחמש שנים כדי למנוע דליפות, ואפילו עדיף להחמיר ולהחליף אחת לשנתיים.
  • אם תרצו לשמור על צינור הגומי שלכם טוב יותר, תוכלו להתקין עליו מגן חום. קנו צינור PVC (אפשר למצוא בכל טמבוריה) והשחילו אותו מסביב לצינור הגומי שמחבר בין גריל הגז לנקודת הגז או הבלון. כך צינור הגומי לא יהיה חשוף ישירות לשמש, והוא יתייבש ויתבלה פחות.
 התקנת גריל גז | גריל גז

מחיר התקנת גריל גז

גריל גז ניתן לקנות בטווח מחירים רחב מאד, תלוי בדרישות שלכם. גריל גז סטנדרטי יכול לעלות 1,200-5,000 ₪ ויותר. כאן תוכלו לקרוא עוד על גריל גז מומלץ.

התקנת גריל גז עולה 250 ₪ בממוצע להתקנה בסיסית. המחיר כולל את העבודה ואת צינור הגומי הדרוש, ואינו כולל עבודות תשתית או הרכבה של הגריל. על הרכבה של הגריל תוכלו לשלם בנוסף עוד כמה מאות שקלים.

אם יש צורך בהתקנת נקודת גז בנוסף על התקנת הגריל, ברוב המקרים טכנאי הגז יוכל לעשות את שניהם בביקור אחד. מחיר התקנת נקודת גז לגריל וחיבור גריל גז נע בין 450-600 ₪, תלוי במקור הגז ממנו הטכנאי יוכל למשוך קו גז למיקום הרצוי. המחיר כולל את הברזים הדרושים לנקודת גז חדשה, את צינור הגומי מנקודת הגז לגריל ואת העבודה, ואינו כולל את מחיר צנרת הגז ממקור הגז לנקודת הגז החדשה. צנרת גז בעובי המתאים לגריל גז עולה 45-50 ₪ למטר.

אם אתם מתקינים גריל גז מחובר לבלון ולא לנקודת גז, אלה הסכומים מהם תצטרכו להיפרד: בלון גז 5 ק"ג עולה כ- 450 ₪, וסת הגז הנדרש עולה 150 ₪, ומחיר העבודה של הטכנאי בהתקנה הזו הוא 250 ₪. אם כך, מחיר התקנת גריל גז מחובר לבלון גז נפרד הוא כ- 850 ₪ בסך הכל.


טכנאי גז מומלצים

אם הגעתם עד פה, כנראה אתם מוכנים לצאת לדרך ולהתקין גריל גז. בדיוק בשביל זה, ריכזנו כאן באתר רשימה של טכנאי גז מומלצים, מדורגים על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. אל תשכחו להזמין אותנו למנגל!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה התקנת גריל גז?

התקנה בסיסית, לא כולל הרכבה או התקנת נקודת גז עולה 250 ש"ח בממוצע. 

מחירי התקנות מורכבות ניתן לראות בתוך המאמר.

איך מתקינים גריל גז?

יש שתי אפשרויות: לחבר את הגריל לנקודת גז שתתחבר לשאר מערכת הגז של הבית, או לחבר אותו לבלון גז נפרד. בשני המקרים את החיבור צריך לבצע טכנאי גז מוסמך.

איזה גריל גז מומלץ?

אם אתם מתלבטים איזה סוג לקנות, אתם מוזמנים לקפוץ לטיפ שלנו: גריל גז מומלץ, ולראות על מה טכנאי הגז המדורגים באתר המליצו.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק