מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת כיריים גז

קניתם כיריים גז חדשות? איזה כיף! התקנת כיריים גז היא השלב הבא בדרך לארוחת הערב. גם אם אלה הכיריים הראשונות בדירה, וגם אם אתם מחליפים כיריים קיימות, יש כמה דברים שכדאי שתדעו על התקנת כיריים גז לפני שהטכנאי מגיע: איזה הכנות מקדימות צריך לעשות, מה תהליך ההתקנה, מי יכול להתקין כיריים גז וכמה כל העסק אמור לעלות.


הכנות להתקנת כיריים גז

כדי להתקין את הכיריים צריכה להיות נקודת גז במיקום הרצוי. אם אתם מחליפים כיריים גז קיימות, אתם יכולים להיות די בטוחים שהיא שם  קריצה. אם אתם עוברים מכיריים חשמליות לכיריים גז, או מתקינים כיריים לראשונה בדירה חדשה, יכול להיות שתצטרכו לפני התקנת הכיריים לדאוג להתקנת נקודת גז מתאימה. בהרבה מקרים יוכל טכנאי הגז להתקין את נקודת הגז ואת הכיריים באותו הביקור – אבל הוא יצטרך לדעת על זה קודם, על מנת להביא את הציוד הדרוש ולפנות את כמות הזמן הדרושה.

 התקנת כיריים גז | כיריים ועליהן סיר

אם אתם מתקינים כיריים גז שיושבות על מיקום מובנה בשיש, וודאו שאתם קונים כיריים שמתאימות לגודל הקיים בשיש שלכם. זה אולי נשמע מובן מאליו אבל קורה הרבה שטועים בזה, וזה מייקר את ההתקנה משמעותית. המוכר בחנות יכול לומר לכם "זה רק חצי סנטימטר יותר, זה ייכנס" – זה לא ייכנס! חיתוך שיש להתאמת מקום לכיריים הוא תהליך יקר גם אם חותכים רק חצי סנטימטר. מומלץ לקנות כיריים מעט קטנות יותר מהגודל המובנה, ובשום אופן לא גדולות יותר. טכנאי הגז הוא לא איש שיש ולא נגר, וגם אם תבקשו ממש יפה הוא לא יוכל להתאים את הנישה של הכיריים לכיריים גדולות מידי.
אם אין לכם נישה מתאימה בשיש, תצטרכו לפני ההתקנה להזמין איש שיש שיבצע חיתוך או הגבהה כדי ליצור מקום מתאים לכיריים החדשות שלכם. כאן תוכלו לקרוא עוד על חיתוך שיש.

אם אתם מתקינים כיריים גז שמשולבות עם תנור, הקפידו להתקין אותן במקום שאינו קרוב מידי לארונות המטבח. על פי תקן הבטיחות בישראל, צריך רווח של 65 ס"מ לפחות בין הכיריים לבין הארון שמעליהן.

 כיריים גז על שיש | כיריים גז משולבות

התקנת כיריים גז

חדשות טובות: התקנת כיריים גז היא תהליך פשוט שלוקח 20 דקות בערך (במידה וקראתם את הפסקה הקודמת והזמנתם כיריים שמתאימות לשיש מחייך).

מי יכול להתקין כיריים גז?

על פי תקן הבטיחות הישראלי, רק טכנאי גז מוסמך מורשה להתקין כיריים גז. אמנם מדובר בהתקנה פשוטה יחסית והרעיון לבצע אותה עצמאית מפתה, אבל עדיף להשקיע את המחיר בהתקנה תקנית ולא לסכן את החיים של בני הבית.

תוכלו להזמין טכנאי גז דרך החברה ממנה קניתם את הכיריים או באופן פרטי. טכנאי גז מוסמך צריך להחזיק ברישיון בתוקף, אל תתביישו ובקשו מהטכנאי שיגיע אליכם הביתה לראות את התעודה שלו. היא נראית קצת כמו רישיון נהיגה, כרטיס עם הפרטים של הטכנאי והתמונה שלו.

 התקנת כיריים גז | כיריים גז זכוכית

מהלך ההתקנה

הטכנאי שיגיע אליכם קודם כל יבצע בדיקה של הכיריים במד לחץ, לוודא שאין דליפות גז. הוא יחבר את צינור הגומי, ויחזק אותו בעזרת בנדים (חבקי מתכת, מעין אזיקונים) אל ברז הגז מצד אחד ואל הכיריים מהצד השני. לסיום הטכנאי יניח את הכיריים במקום המיועד להן בשיש.
הצינור צריך לעמוד בתו תקן, ומופיע עליו תאריך: בשל הבלאי היחסית גבוה שלו, צינור גומי זקוק להחלפה פעם בחמש שנים על פי החוק. כך שגם אם כבר היה קיים צינור גומי במקום, בהרבה מקרים כדאי להחליף אותו בהתקנה של כיריים חדשות. חוץ מהצינור ומהבנדים, התקנת כיריים גז בדרך כלל לא דורשת חלקים נוספים.

 התקנת כיריים גז | חיבור צינור גומי לברז גז

אחרי ההתקנה, טכנאי הגז יפתח את ברז הגז ויבדוק שהמבערים עובדים והכל תקין. הוא יבצע בדיקות לחצים בצינורות הגז הרלוונטיים, יוודא שכל החיבורים אטומים כמו שצריך ושאין דליפות – לא מהכיריים עצמן ולא מהצנרת. בתום העבודה הטכנאי צריך לחתום על אישור שההתקנה בוצעה על ידי טכנאי גז מוסמך. הטופס הזה הוא חובה מטעם המדינה, ובלעדיו האחריות על הכיריים החדשות שלכם לא תהיה תקפה.  האחריות על הכיריים היא מטעם חברת הכיריים ולא המתקין, והיא בדרך כלל לשנה. 


מחיר התקנת כיריים גז

טווח המחירים לכיריים גז רחב מאד, ותלוי בחברה, במספר המבערים, בעיצוב ובעוד הרבה גורמים. תוכלו לשלם על כיריים מ200 ₪ עד 3,000 ₪ ויותר, זה תלוי בעיקר בכם. אם תרצו, תוכלו להתייעץ טלפונית עם הטכנאי שיתקין את הכיריים על דגם מומלץ לצרכים שלכם. כאן תוכלו לקרוא עוד המלצות על כיריים גז.

מחיר התקנת כיריים גז עומד לרוב על 200-250 ₪, בהזמנת טכנאי גז פרטי. המחיר כולל את העבודה ואת צינור הגומי שצריך להוסיף אם יש בו צורך.


לקוחות מידרג מצלמים - התקנת כיריים גז

התקנה וחיבור של כיריים גז.
צילום: אשקלון.
חיבור של כיריים גז והזזה של נקודת גז.
צילום: אמיר שפירא, שוהם.
התקנה של כיריים גז כולל החלפה של כיריים ישנים ...
צילום: ליאת ג. ראשון לציון.
תיקון צנרת גז שבורה, הלחמה והארכת צנרת גז קיימת ...
צילום: מני שבת, קרית אתא.
התקנת כיריים גז והחלפת ברז גז, ההתקנה כללה ...
צילום: ר. ל. גבעתיים.
התקנה של ברז גז וחיבור של כיריים גז.
צילום: תל אביב.
פירוק והתקנה של כיריים גז מחברת לי-ונט.
צילום: מירב קטן, רמת גן.
התקנת כיריים חדשות של חברת מץ.
צילום: יפעת אמסל, הרצליה.
חיבור תנור כיריים גז.
צילום: ענבל פרטל, תל אביב.
התקנת כיריים של חברת Kupper.
צילום: חיים גולן, קרית אונו.

טכנאי גז מומלצים

אז מי יקרב אתכם אל ארוחת הערב הנכספת? אם אתם כבר משקיעים את הכסף בהזמנת טכנאי גז, כדאי שזה יהיה בעל מקצוע אמין שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. בדיוק בשביל זה אספנו עבורכם רשימה של טכנאי גז מומלצים, מדורגים על פי חוות דעת על עבודות גז קודמות. תוכלו להזין את העיר שלכם ולמצוא טכנאי גז מומלץ באזור.
לאחר כל עבודה, נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח כדי לקבל ממנו חוות דעת על בעל המקצוע, כך שהדירוג באתר נשאר מעודכן.


שאלות נפוצות לדף זה

מה צריך לעשות לפני התקנת כיריים גז על שיש?

אם קיימת נישה בשיש שמיועדת להתקנת כיריים - לוודא שאתם קונים כיריים גז בגודל המתאים.

אם נישה כזו לא קיימת עדיין, תוכלו לפנות לאיש שיש כדאי שיחתוך לכם אחת כזו. כאן תוכלו למצוא רשימה של אנשי שיש מומלצים.
ישנם גם מעט טכנאי גז שמתעסקים גם בעבודות שיש, אבל אם אתם זקוקים לכזה וודאו את זה לפני שיגיע אליכם. רוב טכנאי הגז אינם מוסמכים לחתוך שיש, ואם תזמינו אותם להתקין כיריים בלי שתהיה נישה בגודל המתאים הם יוכלו רק לחבר את הכיריים ולא להציב אותן במקום. 

מי מוסמך להתקנת כיריים גז על פי החוק בישראל?

על פי תקן הבטיחות הישראלי, רק טכנאי גז מוסמך יכול לבצע התקנה או חיבור של כיריים גז. הסיבה היא שעבודת גז רשלנית, אפילו בהתקנה פשוטה, יכולה להוביל לדליפת גז ולסכן חיים.

מה המחיר של התקנת כיריים גז?

ברוב המקרים התקנת כיריים גז עולה 200-250 ש"ח. אם ההתקנה דורשת עבודות תשתית היא תעלה יותר. כאן תוכלו לקרוא עוד על מחיר התקנת כיריים גז.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק