מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון כיריים

הכיריים לא עובדות, והאורחים שהזמנו לארוחה כבר בדרך, מה עושים? רגע לפני שתפנו לבשל באמצעים לא קונבנציונאליים כמו מיקרוגל, כדאי לכם לקרוא את הטיפ הבא על תיקון כיריים גז. אז מהם התיקונים הנפוצים בכיריים, כמה הם צפויים לעלות וגם איך ניתן לשמור על הכיריים? המדריך המלא לתיקון כיריים - לפניכם. אם באתם לכאן בגלל בעיה בכיריים חשמליות או אינדוקציה, ראו את המאמרים שלנו על תיקון כיריים חשמליות ועל תיקון כיריים אינדוקציה.


מי מתקן כיריים?

כשיש בעיה בכיריים, טלפון לחברת הגז לא יעזור. חברות הגז לא מטפלות בכלל בכל מה שקשור לכיריים, אלא רק בלחץ הגז שמגיע אליהן. מכיוון שמדובר בגז, וכל פעולה לא נכונה יכולה להגמר באסון, גם לא היינו ממליצים לכם להוציא את התיקונצ'יק שבכם ולנסות לפתור את הבעיה לבד מחייך האפשרות הבטוחה ביותר היא להזמין טכנאי גז אמין בעל רישיון לעסוק בעבודות גמ"פ - גז פחמימני מאודה. כשמדובר בביטחות שלכם ושל בני המשפחה שלכם אין מקום להתבייש. דרשו מהטכנאי שאתם מזמינים תעודה ווגאו שהיא בתוקף.


ניקוי כיריים

תאמינו או לא אבל 90 אחוז מהתקלות בכיריים נגרמות כתוצאה מניקוי לא תקני של הכיריים. למה הכוונה? שופכים על הכיריים מים או מרססים בחומרי ניקוי לא מתאימים. מצד שני גם לכלוך עלול להביא לסתימה של הכיריים.

איך בכל זאת נשמור על הכיריים נקיות? לא צריך להשתגע ולקנות חומרי ניקוי יקרים שמיועדים לניקוי כיריים. במקום, העבירו מטלית לחה על הכיריים אחרי כל שימוש, ולאחר מכן העבירו מטלית יבשה.

אם בכל זאת אתם רוצים להשתמש בחומרי ניקוי, אל תלכו על מסירי שומנים או על תרסיסים למיניהם, שיהרסו את שכבת האלומיניום שבכיריים. ניתן לשים מעט חומר ניקוי של CIF או אסטוניש בצורת קרם על סמרטוט. לאחר מכן יש להעביר מטלית לחה ולסיום מטלית יבשה, להסרת השאריות.

 תיקון כיריים

תיקון כיריים סתומות

הבעיה הנפוצה ביותר בכיריים היא סתימה של אחת הדיזות - אותם חרירים שמהם יוצא הגז לכיריים. הדיזה ממוקמת במרכז המבער, תוכלו לראות אותה אם תסירו את הכיפה השחורה, שעליה מניחים את הסיר. אם אתם בוחרים לעשות זאת בעצמכם בעזרת סיכת בטחון קחו בחשבון שפעמים רבות הסיכה נשברת בתוך הדיזה ואז רק החמרתם את המצב. ברוב הפעמים טכנאי הגז יפרק את הדיזה ויפתח את הסתימה בקלות, במקרים יותר מסובכים, הוא יבצע החלפה של הדיזה.

כיריים | דליפת גז כמה עולה תיקון כיריים סתומות?

מחיר סביר לניקוי דיזה, נע בין 200 ל- 220 ₪, כולל מע"מ. במידה וטכנאי הגז יחליף את הדיזה הוא יגבה מכם תוספת של 30 - 40 ש"ח לכל דיזה.


תיקון הצתה אלקטרונית בכיריים

כשההצתה האלקטרונית בכיריים תקולה בעצם לא יוצא אותו ניצוץ שאמור להוביל להבערת הגז. הבעיה בדרך כלל נובעת מרטיבות שהגיעה למערכת ההצתה. לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי גז רצוי לחכות כמה ימים - בחלק מהמקרים הרטיבות מתייבשת לבד וההצתה חוזרת לעבוד. במידה ועדיין התקלה ממשיכה, כנראה שתצטרכו להחליף את מערכת ההצתה האלקטרונית.

כיריים | דליפת גז כמה עולה להחליף מערכת הצהתה אלקטרונית?

המחיר של מערכת הצתה אלקטרונית משתנה בהתאם לדגם של הכיריים. טווח המחירים הממוצע שתשלמו עבור החלפת מערכת הצתה צריך לנוע בין 300 ל – 500 ₪ כולל מע"מ ועבודה. יש בכיריים דלכם יש שרשראות הצתה משוכללות המחיר יהיה גבוה יותר.


תיקון חיישן בטיחות כיריים

חיישן הבטיחות אחראי על הפסקת זרימת הגז במקרה שהלהבה נכבית. תחשבו על מצב של חור בבלון: אם תניחו אצבע על החור תמנעו את בריחת האוויר וזהו בדיוק תפקידו של חיישן הבטיחות.

ניתן לדעת שיש בעיה בחיישן אם הלהבה נכבית ברגע שמשחררים את היד מכפתור ההצתה. כלומר, אם האש בכיריים לא נתפסת. שימו לב! גם אם אתם מצליחים להדליק את הכיריים באמצעות מצית חשוב לתקן את חיישן הבטיחות. לא מדובר רק בנוחות, אלא בחיישן מציל חיים. 

כיריים | דליפת גז כמה עולה להחליף את חיישן הבטיחות של הגז?

לרוב מחיר ממוצע של החלפת חיישן ינוע בין 280 ל – 350 ₪, המחיר משתנה בהתאם לסוג החיישן,


תיקון להבה חלשה בכיריים

להבה חלשה בכיריים, היא תוצאה של אחת משתי סיבות:

  • דיזה חסומה - יכול להיות, שיש גוף שמפריע למעבר הגז בתוך הדיזה.
  • לחץ גז לא תקין - יכול להיות שלחץ הגז אל הכיריים שלכם נמוך.

כיריים | דליפת גז כמה עולהתיקון להבה חלשה בכיריים?

במקרה הראשון תשלמו עלות ביקור של טכנאי גז בלבד - כ-250 ש"ח.

במקרה השני, שבו הלחץ לא תקין, תצטרכו ליצור קשר עם חברת הגז, שבאחריותה לבדוק את תקינות הלחץ של מכשירי הגז.


טכנאי גז מומלצים בתיקון כיריים

אם ניסיתם הכל, אבל הכיריים בכל זאת לא משתפים אתכם פעולה, הגיע הזמן לקרוא לטכנאי גז. ואם כבר, אז שיהיה אחד אמין, כזה שהלקוחות שלו ממליצים עליו. צירפנו לכם רשימה של טכנאי גז מומלצים עם חוות דעת של לקוחות קודמים. אחרי כל תיקון כיריים אנחנו מתקשרים ללקוח ושואלים אותו איך היה - כי מה יותר טוב מחוכמת ההמונים?


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון כיריים סתומות?

בין 200-250 ש"ח, כולל מע"מ. 

מצת לכיריים לא עובד - מה עושים?

ברוב המקרים תקלה זו נובעת מרטיבות של הכיריים ולכן הפיתרון הוא לחכות בסבלנות. אם זה בכל זאת לא עובד, כנראה שתצטרכו להחליף את מערכת ההצתה האלקטרונית באמצעות טכנאי גז.

 

הלהבה בכיריים חלשה - מה עושים?

אם הלהבה חלשה, מדובר באחת משתי תקלות: האחת, חלק בגז סתום ולכן אין מעבר גז, השני הוא שלחץ הגז נמוך. 

אם מדובר בתקלה הראשונה תוכלו לפתור אותה באמצעות טכנאי גז. במידה ומדובר בתקלה השנייה תצטרכו ליצור קשר עם חברת הגז. 

איך מנקים כיריים גז?

רוב התקלות בכיריים נובעות מניקוי לא נכון. לכן, מומלץ לנקות את הכיריים באמצעות סמרטוט לח, ואם בכל זאת הצורך לנקות באמצעות חומר ניקוי בוער בכם - אל תשתמשו במסיר שומנים

כיוון שהוא הורס את שכבת האלומיניום. במקום זאת, השתמשו בחומר של ניקוי של CIF או אסטוניש, מרחו מעט על סמרטוט לח ואיתו נקו את הגז. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק