מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון כיריים

הכיריים לא עובדות, והאורחים שהזמנו לארוחה כבר בדרך, מה עושים? רגע לפני שתפנו לבשל באמצעים לא קונבנציונאליים כמו מיקרוגל, כדאי לכם לקרוא את הטיפ הבא על תיקון כיריים. בטיפ נפרט על תקלות כיריים נפוצות, מחיר תיקון, ניקוי נכון של כיריים וגם איפה תוכלו למצוא טכנאי כיריים מומלץ באזור שלכם. לאלה מכם שנמאס מכיריים גז ורוצים לנסות כיריים חשמליות, הקדשנו חלק שלם שמסביר את היתרונות והחסרונות של סוגי כיריים שונים.

 


תיקון כיריים – תקלות נפוצות

כשיש בעיה בכיריים, טלפון לחברת הגז לא יעזור. חברות הגז לא מטפלות בכלל בכל מה שקשור לכיריים, אלא רק בלחץ הגז, שמגיע אליהן. אז מי יכול לטפל בבעיה בכיריים?

לא היינו ממליצים לכם להוציא את התיקונצ'יק שבכם ולנסות לפתור את הבעיה לבד smile. כי אתם מתעסקים פה עם מערכת, שפועלת על גז – לא הדבר הכי בטוח בעולם. במקום, אתם יכולים לפנות לטכנאי גז אמין, שיפתור את הבעיה במחיר סביר. נפרט מיד, מה נחשב מחיר סביר לכל סוג של תיקון כיריים.

תיקון כיריים

 


כיריים סתומות

הבעיה הנפוצה ביותר בכיריים היא סתימה של אחת הדיזות - אותם חרירים שמהם יוצא הגז לכיריים. הדיזה ממוקמת במרכז המבער, תוכלו לראות אותה אם תסירו את הכיפה השחורה, שעליה מניחים את הסיר. בעלי חוש טכני, יכולים להכניס סיכת ביטחון בעדינות אל חריץ הדיזה, על מנת לאפשר מעבר של גז.

עם זאת, טיפול עצמי בבעיה עלול להוביל לטעות, שתגרום לנזק - לדוגמא אם סיכת הביטחון תשבר בתוך הדיזה.

בכל מקרה, מחיר תיקון של כיריים סתומות, לא אמור לעלות יותר מדי. ברוב הפעמים טכנאי הגז יפרק את הדיזה ויפתח את הסתימה בקלות, במקרים יותר מסובכים, הוא יבצע החלפה של הדיזה.

::  כמה עולה תיקון של כיריים סתומות?

מחיר סביר לניקוי דיזה, נע בין 200 ל- 220 ₪, כולל מע"מ. במידה וטכנאי הגז, יחליף את הדיזה הוא יגבה מכם תוספת של 30 - 40 ש"ח לכל דיזה.

הצתה אלקטרונית לא עובדת

בעצם לא יוצא אותו ניצוץ, שאמור להוביל להבערת הגז. הבעיה בדרך כלל, נובעת מרטיבות, שהגיעה למערכת ההצתה. לעיתים סבלנות – זה הפתרון. לאחר מספר ימים הרטיבות תתייבש וההצתה תחזור לפעולה.

במידה ועדיין התקלה ממשיכה, כנראה שתצטרכו להחליף את מערכת ההצתה האלקטרונית.

::  כמה עולה להחליף את מערכת ההצתה האלקטרונית?

המחיר של מערכת הצתה אלקטרונית משתנה בהתאם לדגם של הכיריים. יש כיריים שמצריכות, שרשראות הצתה משוכללות. טווח המחירים הממוצע שתשלמו עבור החלפת מערכת הצתה, צריך לנוע בין 300 ל – 500 ₪ כולל מע"מ ועבודה.

חיישן הבטיחות של הגז לא עובד

חיישן הבטיחות אחראי על הפסקת זרימת הגז, במקרה שהלהבה נכבית. תחשבו על מצב של חור בבלון. אם תניחו אצבע על החור, תמנעו את בריחת האוויר וזהו בדיוק תפקידו של חיישן הבטיחות.

ניתן לדעת שיש בעיה בחיישן, אם הלהבה נכבית ברגע, שמשחררים את היד מכפתור ההצתה. כלומר, אם האש בכיריים לא נתפסת.

::  כמה עולה להחליף את חיישן הבטיחות של הגז?

המחיר משתנה בהתאם לסוג החיישן, לרוב מחיר ממוצע של החלפת חיישן ינוע בין 280 ל – 350 ₪, כולל מע"מ ועבודה.

להבה חלשה

להבה חלשה בכיריים, היא תוצאה של אחת משתי סיבות:

  • דיזה חסומה - יכול להיות, שיש איזה שהוא גוף, שמפריע למעבר הגז בתוך הדיזה.
  • לחץ גז לא תקין - יכול להיות, שלחץ הגז אל הכיריים שלכם נמוך.

במקרה הראשון, ביקור של טכנאי גז, בפחות מ- 250 ₪ יפתור את הבעיה. במקרה השני, שבו הלחץ לא תקין, תצטרכו ליצור קשר עם חברת הגז, שבאחריותה לבדוק את תקינות הלחץ של מכשירי הגז.


ניקוי כיריים

תאמינו או לא אבל 90 אחוז מהתקלות בכיריים נגרמות כתוצאה מניקוי לא תקני של הכיריים. למה הכוונה? שופכים על הכיריים מים או מרססים בחומרי ניקוי לא מתאימים. מצד שני גם לכלוך עלול להביא לסתימה של הכיריים.

ניקוי כיריים

איך בכל זאת נשמור על הכיריים נקיות? לא צריך להשתגע ולקנות חומרי ניקוי יקרים, שמיועדים לניקוי כיריים, במקום, העבירו מטלית לחה על הכיריים אחרי כל שימוש, ולאחר מכן העבירו מטלית יבשה.

אם בכל זאת, אתם רוצים להשתמש בחומרי ניקוי, אל תלכו על מסירי שומנים או על תרסיסים למיניהם, שיהרסו את שכבת האלומיניום שבכיריים. במקום, ניתן לשים מעט חומר ניקוי של CIF או אסטוניש בצורת קרם על סמרטוט. לאחר מכן, יש להעביר מטלית לחה ולסיום מטלית יבשה, להסרת השאריות.


טכנאי גז מומלצים בתיקון כיריים

אם ניסיתם הכל, אבל הכיריים בכל זאת לא משתפים אתכם פעולה, הגיע הזמן לקרוא לטכנאי גז. ואם כבר, אז שיהיה אחד אמין, כזה שהלקוחות שלו ממליצים עליו. צירפנו לכם רשימה של טכנאי גז מומלצים עם חוות דעת של לקוחות קודמים. אחרי כל תיקון כיריים אנחנו מתקשרים ללקוח ושואלים אותו איך היה - כי מה יותר טוב מחוכמת ההמונים?


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון כיריים סתומות?

בין 200-250 ש"ח, כולל מע"מ. 

מצת לכיריים לא עובד - מה עושים?

ברוב המקרים תקלה זו נובעת מרטיבות של הכיריים ולכן הפיתרון הוא לחכות בסבלנות. אם זה בכל זאת לא עובד, כנראה שתצטרכו להחליף את מערכת ההצתה האלקטרונית באמצעות טכנאי גז.

 

הלהבה בכיריים חלשה - מה עושים?

אם הלהבה חלשה, מדובר באחת משתי תקלות: האחת, חלק בגז סתום ולכן אין מעבר גז, השני הוא שלחץ הגז נמוך. 

אם מדובר בתקלה הראשונה תוכלו לפתור אותה באמצעות טכנאי גז. במידה ומדובר בתקלה השנייה תצטרכו ליצור קשר עם חברת הגז. 

איך מנקים כיריים גז?

רוב התקלות בכיריים נובעות מניקוי לא נכון. לכן, מומלץ לנקות את הכיריים באמצעות סמרטוט לח, ואם בכל זאת הצורך לנקות באמצעות חומר ניקוי בוער בכם - אל תשתמשו במסיר שומנים

כיוון שהוא הורס את שכבת האלומיניום. במקום זאת, השתמשו בחומר של ניקוי של CIF או אסטוניש, מרחו מעט על סמרטוט לח ואיתו נקו את הגז. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק