מוקד טלפוני: 1-700-707-233

חידוש רהיטים

חידוש רהיטים יכול להיראות כמו עבודה פשוטה, אבל גם כשמחדשים רהיטים ישנים עדיף לעבוד עם בעלי מקצוע אמינים. אספנו עבורכם מידע שימושי על חידוש רהיטים – אילו רהיטים אפשר לחדש, איך מתבצע תהליך חידוש הרהיטים וכמה זה אמור לעלות.


חידוש רהיטים מעץ

כשמדברים על חידוש רהיטים, עוסקים לרוב בחידוש רהיטי עץ. המחיר היקר יותר של רהיטים מעץ מלא, בנוסף לעמידותם הגבוהה, מוביל לזה שרהיטים אלו מגיעים יותר לחידוש.

 

חידוש רהיטים מעץ ישן

חידוש רהיטים ישנים הוא הסוג הנפוץ יותר בחידוש רהיטים. הלכה מתקלפת, העץ נשרט, ועוד תיקונים מסוג זה יכולים להיפתר די בקלות על ידי מומחה לחידוש רהיטים.

איך מחדשים רהיטים מעץ ישן?

  • רהיטים ישנים צריכים לעבור קודם כל ניקוי, וקילוף של הלכה הישנה.

  • השלב הבא הוא שיוף של הרהיט עד לשכבת העץ.

  • לאחר שהרהיט חוזר למצבו המקורי ניתן להתחיל ולעבוד על הצביעה.

 חידוש רהיטים ישנים

תהליך חידוש רהיטים מתרחש לרוב בבית העסק. יש בעלי מקצוע המציעים הובלה של הרהיט מבית הלקוח אליהם. במקרים של רהיטים גדולים, שמסובך להוביל לבית העסק, ניתנת אפשרות של צביעה בבית הלקוח, וחשוב לברר האם קיים שירות כזה אצל בית העסק מראש.

 

חידוש רהיטים מעץ חדש

למה לחדש רהיטים מעץ חדש אתם שואלים? ובכן, ישנן שתי סיבות אפשריות לחידוש רהיטים מעץ חדש:

:: כדי להעניק לרהיט צבע חדש - צביעת רהיט חדש בצבע שונה כוללת שיוף קל בלבד, מריחת צבע יסוד ולאחריה מספר שכבות צבע.

:: כדי להעניק לרהיט חדש סגנון עתיק – צביעת רהיט חדש במראה מיושן נעשית בשיטת ''דיסטרסינג" (Distressing) – שיופים קלים (עדינים או גסים) במקומות שונים ברהיט שיוצרים מראה מעט מקולף ווינטג'י מחייך.

 צביעת רהיט

טכניקות חידוש רהיטים

צביעת רהיטים בלכה שקופה

צביעת רהיט בלכה שקופה שומרת בעצם על המראה המקורי של חומר הגלם של הרהיט, אך מעניקה לו שכבת מגן בגימור של לכה, שמגינה על הרהיט.

צביעת רהיטים בלכה מגוונת

לכה מגוונת היא לכה שקופה בעלת גוון. כמו בצביעה של רהיט בלכה שקופה, היא מגינה על הרהיט אך גם מעניקה לו צבע.

 חידוש רהיטים

 

חידוש רהיטים בפוליטורה

פוליטורה היא בעצם תערובת של שרף מדוללת בתמיסת אלכוהול, המיועדת לשימור וחידוש רהיטים (רסטורציה). תהליך הצביעה בפוליטורה הוא ארוך יותר מזה של הלכה, כיוון שהוא נעשה על ידי מריחה במטלית רכה הנספגת בחומר, ולא בהברשה או ריסוס.

ההבדל המרכזי בין פוליטורה ללכה הוא בכך שהפוליטורה נספגת בעץ, כך שלמעשה התחושה של המגע ברהיט תהיה של רהיט העץ, ולא של שכבת המגן כמו בלכה. עם זאת, צביעת רהיט בפוליטורה תעניק הגנה מופחתת מפני שחיקה של הרהיט, ותהיה עמידה פחות לשריטות ומכות מאשר שכבה של לכה. לכן, פוליטורה מיועדת לרוב לצביעת פנים ברהיטים, ולא כציפוי חיצוני בחידוש רהיטים.

 

חידוש רהיטים בצביעה שקופה (צבע ווש)

צביעת רהיט בצבע ווש היא בעצם צביעה רגילה, רק שהצבע שבו משתמשים הוא שקוף ומאפשר את הנראות של רהיט העץ מבעד לצבע לאחר החידוש. חשוב לזכור – שקיפות היא תכונה ולא צבע, ולכן כל צבע יכול להיות גם שקוף מחייך.

 

חידוש רהיטים בצבע אטום

צבע אטום מעניק כיסוי צבע מלא לרהיט עץ, ויכול לשדרג לגמרי רהיט ישן לפריט צבעוני שימשוך תשומת לב וייתן את הטון העיצובי בסביבה.

 צביעת רהיטים

חידוש רהיטים בצבע מטאלי

צבע מטאלי הוא צבע שבו חלקי מתכת קטנים שמשווים לצבע ברק מנצנץ. השלב האחרון בתהליך חידוש הרהיט הוא ציפוי לכה, שמגינה על חלקי המתכת ומעניקה אפקט נצנוץ מוגבר.


מחירים של חידוש רהיטים

מחירי חידוש רהיטים משתנים מרהיט לרהיט, ומשיטת חידוש אחת לאחרת. למרות זאת, ניסינו לשאול את בעלי המקצוע מה טווח המחירים לחידוש רהיטים פופולאריים. חשוב לציין שמדובר בחידוש רהיטים סטנדרטי, ללא תוספות מיוחדות. המחירים כמובן עשויים לעלות במקרים מיוחדים, כמו רהיט המורכב מצירים רבים שדורש פירוק והרכבה ארוכים יותר.

טבלה: מחירי חידוש רהיטים

חידוש רהיט טווח מחירים
מחיר חידוש כיסא 150 - 300 ש"ח
מחיר חידוש שולחן פינת אוכל 500 - 1500 ש"ח
מחיר חידוש מזנון 700 - 900 ש"ח
מחיר חידוש ארון 2 דלתות 600 - 1000 ש"ח

קחו בחשבון שזמן העבודה הממוצע של חידוש רהיט הוא בין חמישה ימים לשבועיים.

אחריות על חידוש רהיטים

רוב בעלי המקצוע לא מדברים על אחריות כשמגיעים לחדש אצלם רהיט, אך אם תתעקשו הם יעניקו לכם אחריות על החידוש בדומה לקניית רהיט חדש – של שנה.

לכן, אם מדובר ברהיטים זולים, כמו רהיטים מאיקאה, כדאי לשקול היטב האם משתלם לחדש אותם, או שעדיף לקנות רהיט חדש. לעומת זאת, במקרה של רהיט יקר, מעץ מלא, לרוב משתלם לחדש את הרהיט ולא להוציא את סכום הקנייה של הרהיט שוב.


טיפים לשמירה על רהיטים מחודשים

ניקיון רהיטים מחודשים

:: כשמנקים רהיטים אחרי חידוש, חשוב לא להשתמש בחומרי ניקוי חזקים, דוגמת אקונומיקה ומסירי שומנים למיניהם, שמזיקים לציפוי הרהיט.

:: אין לשפוך על רהיט מחודש מים חמים. המים החמים פוגעים בדבקים – הן של העץ ממנו עשוי הרהיט, הן של הצבע שהשתמשנו בו כדי לחדש את הרהיט.

:: לא משנה באיזה חומר אתם משתמשים - בכל אופן, אין לשפשף רהיט מחודש עם סקוץ'. השפשוף בחומר הקשה יפגע בציפוי של הרהיט.

:: אז איך מנקים רהיט מחודש? השיטה הטובה ביותר היא להעביר עליו מטלית לחה בעדינות, ולאחר מכן לייבש עם נייר סופג. בדרך זו תישמר השכבה החיצונית של הרהיט באופן מלא ותוכלו ליהנות מרהיט נקי שגם נראה כמו חדש מחייך

 

 טיפים לשמירת רהיטים מחודשים

דגשים נוספים בשמירה על חידוש רהיטים

:: אין להשאיר רהיט מחודש חשוף לשמש באופן קבוע. השמש מכלה חומרים, ואין סיבה שהיא תפסח על הרהיט המחודש שלכם.

:: אין לצייר על רהיטים מחודשים בטושים על בסיס אלכוהול – הם נספגים בצבע של הרהיט ובלתי אפשרי להוריד אותם לאחר מכן. אז אם יש לכם ילדים אמנים – עדיף שתרחיקו אותם מהרהיט המחודש. מחייך.


שיטות של חאפרים בחידוש רהיטים

הנה מספר טיפים שילמדו אתכם כיצד להיזהר מחאפרים בתחום חידוש הרהיטים.

צבעים לחידוש רהיטים

גם בצבעי היסוד יש צבעים מומלצים יותר ופחות: צבעי יסוד המבוססים על מים הם פחות חזקים מאשר צבעי יסוד על בסיס טינר. צבע היסוד העמיד ביותר הוא צבע יסוד אפוקסי.

  • סוג הצבע – כדאי לבדוק באיזה סוג צבע לחידוש רהיטים בעל המקצוע משתמש. צבעים בשמות לא מוכרים או בתוצרת של מדינות נידחות, הם צבעים פחות מומלצים מאשר שמות כמו נירלט וטמבור, השולטים היום בתחום הצבע בארץ.

  • שימוש בצבע יסוד – בצביעת רהיטים בצבע אטום, חשוב לברר אם בעל המקצוע משתמש קודם בצבע יסוד שישמש בסיס טוב לצבע, כיוון שיש בעלי מקצוע שאינם יוצרים שכבת יסוד לצבע, אלא משייפים מעט את הרהיט ומיד מתחילים בצביעת הגוון.

  • מספר שכבות הצבע – ככל שבעל המקצוע צובע יותר שכבות על צבע היסוד, כך גימור הצבע של הרהיט יהיה אחיד ועמיד יותר.

המלצות קודמות על חידוש רהיטים

המלצות ותמונות - תמיד אפשר לבקש מבעל המקצוע תמונות של עבודות קודמות, ולבחון את התוצאות. אפשר גם לאסוף חוות דעת של לקוחות קודמים ולשמוע אם הם מרוצים מחידוש הרהיט שלהם.

 


מחדשי רהיטים מומלצים

כאן במידרג חסכנו לכם את העבודה ואספנו עבורכם המלצות של לקוחות אמתיים על בעלי המקצוע שנמצאים באתר. מחייך לאחר כל עבודה של בעל מקצוע, אתר מידרג מתקשר ללקוח ומקבל ממנו חוות דעת על חידוש הרהיטים, כך שרשימת מחדשי הרהיטים המומלצים מבוססת על שיחות טלפון אמתיות בלבד עם לקוחות שחידשו רהיטים עם בעלי המקצוע שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איך לצבוע רהיטים?

האפשרויות בצביעת רהיטים רבות, ותלויות בעיקר בטעם אישי, ובמטרה של צביעת הרהיט. נפרוש כאן את סוגי צביעת הרהיטים המרכזיים:

:: צביעת רהיטים בלכה - צביעת רהיט בלכה שקופה שומרת על המראה המקורי של חומר הגלם של הרהיט, אך מעניקה לו שכבת מגן בגימור של לכה, שמגינה על הרהיט.

:: צביעת רהיטים בפוליטורה - פוליטורה, היא תערובת המיועדת לשימור וחידוש רהיטים (רסטורציה). תהליך הצביעה בפוליטורה ארוך יותר מזה של הלכה, וההבדל ביניהם הוא שהפוליטורה נספגת בעץ, כך שהמגע ברהיט יהיה של רהיט העץ, ולא של שכבת המגן כמו בלכה.
צביעת רהיט בפוליטורה תעניק הגנה פחותה מזו של לכה מפני שחיקה של הרהיט, ותהיה עמידה פחות לשריטות ומכות. לכן, פוליטורה מיועדת לרוב לצביעת פנים ברהיטים, ולא כציפוי חיצוני בחידוש רהיטים.

:: חידוש רהיטים בצביעה שקופה (צבע ווש) - צבע ווש הוא צבע שקוף המאפשר את הנראות של רהיט העץ מבעד לצבע לאחר החידוש.

:: חידוש רהיטים בצבע אטום - צבע אטום מעניק כיסוי צבע מלא לרהיט עץ, ויכול לשדרג לגמרי רהיט ישן לפריט צבעוני שימשוך תשומת לב וייתן את הטון העיצובי בסביבה.

איך לחדש רהיטים?

איך לחדש רהיטים מעץ ישן?
רהיטים ישנים צריכים לעבור קודם כל ניקוי, וקילוף של הלכה הישנה. לאחר מכן מבצעים שיוף של הרהיט עד לשכבת העץ, ורק לאחר שהרהיט חוזר למצבו המקורי ניתן להתחיל ולעבוד על הצביעה.

איך לחדש רהיטים מעץ חדש?
ישנן שתי סיבות אפשריות לחידוש רהיטים מעץ חדש:

:: אם אתם רוצים להעניק לרהיט צבע חדש - צביעת רהיט חדש בצבע שונה כוללת שיוף קל בלבד, מריחת צבע יסוד ולאחריה מספר שכבות צבע.

:: אם תרצו להעניק לרהיט חדש סגנון עתיק – צביעת רהיט חדש במראה מיושן נעשית בשיטת 'דיסטרסינג' (Distressing) – שיופים קלים (עדינים או גסים) במקומות שונים ברהיט שיוצרים מראה מעט מקולף ווינטג'י מחייך

כמה עולה לחדש רהיטים?

מחירי חידוש רהיטים משתנים מרהיט לרהיט, ומשיטת חידוש אחת לאחרת, אך זהו טווח המחירים הממוצע לחידוש רהיטים פופולאריים. חשוב לציין שמדובר בחידוש רהיטים סטנדרטי, ללא תוספות מיוחדות. המחירים כמובן עשויים לעלות במקרים מיוחדים, כמו רהיט המורכב מצירים רבים שדורש פירוק והרכבה ארוכים יותר.

:: מחיר חידוש כיסא - 150 - 300 ש"ח
:: מחיר חידוש שולחן פינת אוכל - 500 - 1500 ש"ח
:: מחיר חידוש מזנון - 700 - 900 ש"ח
:: מחיר חידוש ארון 2 דלתות - 600 - 1000 ₪

איפה ניתן למצוא מחדש רהיטים באזור שלי?

כאן באתר מידרג ריכזנו רשימה של מחדשי רהיטים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל חידוש, צוות האתר מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דירוג על העבודה של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מחדשי הרהיטים המומלצים באזורכם.

איפה אני יכול למצוא צבעים מומלצים באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של צבעים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת צביעה, צוות האתר מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דירוג על העבודה של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת הצבעים המומלצים באזורכם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק