מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ריפוד ספות

ריפוד ספות הוא פתרון מצוין שהמציאו בדיוק עבורכם, שכמו רבים, מתקשים להיפרד מהספה הישנה. הספה שלנו היא פינת המפלט והמנוחה שלנו, וחשוב לנו שתהיה הכי נוחה שיש. לכן, כשכבר נקשרנו לאחת, נעשה הכול לפני שנצטרך להחליף אותה. כדי שלא תצטרכו לקום מהספה, אספנו כאן עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת על ריפוד ספות. תתרווחו 


ריפוד ספות

ריפוד ספות היא פעולה שיכולה להיחשב מיותרת בעיני אחדים. "במקום ההשקעה והכסף, עדיף לקנות ספה חדשה", יגידו לכם. אבל עבורנו – הספה הישנה שלנו היא הכי טובה בעולם: היא כבר מכירה את תנוחות הישיבה שלנו, היא שוקעת בדיוק במידה הנכונה, ואתם, עדיין זוכרים לה חסד נעורים על כל הפעמים שנרדמתם עליה בלילות הקיץ החמים.

אז יש לנו בשורה מעולה בשבילכם – היום, כבר לא צריך להחליף את הספות הבלויות. ריפוד הספה מחדש יעשה את העבודה באופן מושלם, ויאפשר לכם להישאר עם הספה הישנה, מבלי לאבד אישה מרוצה. כאן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת על ריפוד ספות.

 ריפוד ספות

סוגי בדים לריפוד ספות

בדים טבעיים

הבדים הטבעיים, כמו כותנה ופשתן, הם הבדים הנעימים ביותר למגע ונחשבים גם לבדים יפים. בדים טבעיים יעניקו לספה שלכם מראה קליל ואוורירי. עם זאת, אלו הבדים שמתלכלכים הכי מהר, ודי בקלות, והם בעלי בלאי גבוה.

אם בכל זאת החלטתם ללכת על ריפוד ספות בבדים טבעיים, כנראה שתצטרכו גם מידע לגבי הניקוי שלהם. באופן כללי, קיימים חומרי כביסה עדינה או מסירי כתמים, אך שימוש עצמאי בהם על בדים טבעיים אינו מומלץ, כיוון שהוא עלול להוריד צבע מהבד, או חלילה להותיר על הספה כתם גדול יותר מהכתם שאיתו התחלנו. לכן, אם אתם מתכוונים לנקות את הספה בעצמכם, כדאי שתקראו בטיפ ניקוי הספות כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

בדים סינתטיים

הבדים הסינתטיים הם בדים חזקים ועמידים הרבה יותר, בהשוואה לבדים הטבעיים. לרוב, הבדים הסינתטיים הם בדים דוחי כתמים המונעים חדירת נוזלים וניתנים לניקוי הרבה יותר בקלות: את חלק מהבדים הסינתטיים ניתן לנקות באמצעות מים וסמרטוט לח בלבד.

בנוסף, קיימים כיום בשוק בדים סינתטיים בדוגמאות רבות, כמו למשל בד סינתטי דמוי עור, כך שניתן לשחק עם הריפוד הזה לשילוב היתרונות שלו, יחד עם מראה של בד אחר.

ריפוד עור

העור נחשב לבד איכותי בעל עמידות גבוהה, המשרה תחושת יוקרה וכובד בסלון. בנוסף, העור הוא ריפוד טבעי ולכן הוא נוח לישיבה, גם לאורך זמן. ואולי הפרט הכי חשוב – העור נוח מאוד לניקוי, ומלבד העובדה שצריך לשמן אותו מדי זמן, הוא אינו דורש תחזוקה רבה.

 ריפוד ספות

עם זאת, תחושת הכובד של העור עלולה להיות גם החיסרון שלו: העור הוא בד אטום ולא נושם, ולכן גורם להזעה בישיבה ממושכת. בנוסף, העור נחשב לבד יקר, ובמקרה של שריטה בעור, כמעט בלתי אפשרי לטפל בה.

ג'קארד

הג'קארד הוא בד עבה וחזק, בעל מרקם מחוספס, הנוצר מאריגה רב-שכבתית. בד ג'קארד הוא קשה יחסית לניקוי, ואין לו שוק גדול בארץ.

זמש

הזמש הוא ריפוד שמתלכלך יחסית מהר וקשה לנקות אותו. בארץ, די נדיר למצוא ריפוד ספות מזמש.

עור טבעי או עור מעובד? בסרטון הבא היתרונות והחסרונות


תהליך ריפוד ספה

 ריפוד ספות

אז החלטתם ללכת על ריפוד הספות, וקיבלתם מספר טלפון של רפד ממידרג (מה, לא?!). מה קורה עכשיו? זה מה שהרפד עושה בתהליך ריפוד הספות:

קודם כל, כמובן, הרפד מוציא את הבד העליון שאתם מעוניינים להחליף. רפד שלא עושה את זה – הוא לרוב רפד לא מקצועי שיגרום נזק עתידי לספה שלכם (תכף נפרט ב"ריפוד ספות – שיטות של חאפרים", הישארו עימנו). לאחר מכן, הרפד יבדוק האם גם החלק הפנימי של הספה זקוק לתיקון: קפיצים של ספה ניתנים לתיקון, אך ספוג קרוע צריך להתחלף במילוי ספוג חדש.

לאחר תיקון הריפוד הפנימי של הספה, עוברים לריפוד החיצוני. הרפד מייצר שבלונות מהריפוד הישן שלכם, גוזר את הבד החדש לפי הצורה, ותופר לספה את הריפוד החיצוני.


תחזוקה נכונה של בדי ריפוד

  • ניקוי בדי ריפוד – אל תנסו לנקות את הספות שלכם לבד, אם אתם לא יודעים איך. ריפוד ספות, בייחוד מבדים טבעיים, עלול להיהרס בקלות על ידי ניקוי לא נכון, או שימוש בחומרי ניקוי מזיקים. אם אתם צריכים לנקות את הספה, כדאי שתקראו כאן על איך עושים את זה נכון, ובכל מקרה שאתם לא בטוחים – הזמינו בעל מקצוע.

  • שמרו על הספות שלכם – אל תניחו עליהם דברים כבדים, אל תשבו על הספה ללא חולצה, אל תאכלו או תעשנו על הספה. כל אלו יוצרים כתמי לכלוך ושומן, ועלולים אפילו ליצור קרעים בריפוד הספה.


שיטות של רפדים חאפרים

רפדים חאפרים יכולים לעבוד בשיטות שיגרמו נזק של ממש לספה שלכם. הנה כמה מהן:

ריפוד על ריפוד – אחת מהשיטות "לקצר זמנים" בריפוד ספות היא לא להוציא את הריפוד כלל מהספה הישנה. במקום זאת, בספות פשוטות, החאפרים פשוט ייקחו מידות של הספה, יתפרו לכם בד, וירפדו אותו על הבד הנוכחי. מעבר לכך שבריפוד כזה אין אפשרות לבדוק את הריפוד הפנימי של הספה – הספוג והקפיצים – במשך הזמן, הלכלוך עלול לחזור לספה ה"מחודשת" שלכם דרך הבד הישן.

 ריפוד ספות

ללקוח הממוצע אין דרך להבחין בכך שהרפד שם לו "ריפוד על ריפוד", אך במשך הזמן ייצא המרצע מן השק והריפוד הישן מהחדש. לכן, חשוב לעבוד עם רפדים אמינים.

  • ריפוד לא מקצועי – הקטגוריה הזו כוללת את כל הבעיות שתוכלו לראות בעצמכם לאחר שהספה תחזור אליכם מהריפוד, אבל זה כבר יהיה מאוחר מדי. ריפוד מלוכלך, תפרים לא טובים, מתיחות וכיווצים בתפירה או חוטים שיוצאים החוצה. כל אלו יעידו שהרפד שבידיו הפקדתם את הספה שלכם לא ממש שווה את התואר "בעל מקצוע".

  • חנויות שמחליפות בעלים – התופעה הזו נפוצה לא רק בתחום הריפוד, אך גם כאן היא יכולה לגרום לעוגמת נפש לא קטנה ולתחושת חוסר אונים. חנויות בדים שמוכרות לכם סחורה לא טובה, ולאחר תקופה, כשאתם מגיעים להתלונן, הם טוענים שהחליפו את "בעל הבית" ואין להם אחריות על מה שקרה כאן לפניהם. לכן, עבדו עם רפדים שנמצאים במקצוע לאורך שנים. בעל מקצוע המעוניין להמשיך ולהתקיים כזה, לא ינהג בחוסר אחריות כלפי הלקוחות שלו.


ריפוד ספות – מחירים

טבלה: מחירי ריפוד ספות

ריפוד ספה טווח מחירים
כורסת בד 750 – 2500 ש"ח
ספת בד דו - מושבית 2000 – 4000 ש"ח
כורסת עור 1700 – 3500 ש"ח
ספת עור דו - מושבית 3000 – 6000 ש"ח

כיוון שמחירי הריפוד משתנים מרפד אחד לאחר, חשוב לבדוק מראש מה כולל המחיר – בד, אחריות, והובלה של הספה מבית הלקוח וחזרה.


רפדים מומלצים המתמחים בריפוד ספות

בתחום ריפוד הספות חשוב במיוחד להיעזר בבעלי מקצוע אמינים, כיוון שכאלו שהם לא יוכלו לעבוד עליכם בקלות ולהיעלם ברגע שתגלו את הבעיה. לכן, אנחנו כאן במידרג, אספנו עבורכם רשימה של רפדים מומלצים, המתמחים בריפוד ספות. לאחר כל ריפוד של ספה, נציג ממידרג מתקשר ללקוח ומקבל ממנו חוות דעת ודירוגים על העבודה, כך שרשימת הרפדים המומלצים מתעדכנת כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מרפדים ספה?

קודם כל, הרפד מוציא את הבד העליון שאתם מעוניינים להחליף. רפד שלא עושה את זה – הוא לרוב רפד לא מקצועי שיגרום נזק עתידי לספה שלכם. לאחר מכן, הרפד יבדוק האם גם החלק הפנימי של הספה זקוק לתיקון: קפיצים של ספה ניתנים לתיקון, אך ספוג קרוע צריך להתחלף במילוי ספוג חדש.

לאחר תיקון הריפוד הפנימי של הספה, עוברים לריפוד החיצוני. הרפד מייצר שבלונות מהריפוד הישן שלכם, גוזר את הבד החדש לפי הצורה, ותופר לספה את הריפוד החיצוני.

כמה עולה לרפד ספה?

:: ריפוד כורסת בד – 750 – 2500 ש"ח
:: ריפוד ספת בד דו – מושבית – 2000 – 4000 ש"ח
:: ריפוד כורסת עור – 1700 – 3500 ש"ח
:: ריפוד ספת עור דו – מושבית – 3000 – 6000 ₪

איפה ניתן למצוא רפדים המתמחים בריפוד ספות באזור שלי?

כאן באתר מידרג ריכזנו רשימה של רפדים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל ריפוד של ספה, צוות האתר מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דירוג על העבודה של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת רפדי הספות המומלצים באזורכם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק