מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ריפוד כסאות

לא משנה אם החתולה שרטה לכם את הריפוד של הכיסא או שפשוט קיבלתם כיסאות עץ נהדרים בירושה מסבתא אבל פחות מתאים לכם כיסאות בצבע בורדו זקן בפינת אוכל, יש לכל זה פתרון – ריפוד מחדש של הכיסאות. אז מתי כדאי לעשות ריפוד חדש ומתי לא? האם אפשר לרפד כיסא לבד? איך בוחרים בדי ריפוד? וכמה כל זה עולה?
יושבים? אנחנו מתחילים.


מתי כדאי לרפד כסאות ומתי לא?

מתישהו מגיע השלב הזה שכבר אי אפשר להסתיר את הכתמים על הריפוד, לאחד הכיסאות מתנדנדת הרגל ובאחר הבד כבר מתפורר לכם בידיים. נכון, אתם יכולים לקנות כיסאות חדשים אבל לרוב אפשר פשוט לעשות ריפוד כיסאות חדש. 

האמת היא, שהרפדים כל כך מומחים בתיקון וחידוש של כיסאות, שחלקם מרפדים מחדש כסאות וינטג' גם בני 200 שנה. נשבעים. זה אומר שגם אם הכסא ממש ישן, עוד יש לו תקווה.

אבל יש מצבים שבהם מחיר ריפוד הכסאות גבוה יותר ממחיר של קניית כיסא חדש ואז לא משתלם לרפד מחדש את הכיסא. למשל אם אתם רוצים לרפד את הכיסאות + לצבוע את העץ בצבע אחר + לתקן כמה רגליים רופפות, אולי כדאי לחשוב על סיבוב בחנות הרהיטים הקרובה לביתכם, שם תוכלו למצוא כיסאות במחיר זול יותר. בהמשך לכך כדאי לדעת שכיסאות משרדיים לא שווה לרפד מחדש כיוון שלרוב, המחיר של ריפוד מחדש ינוע בין 300 ל-400 ₪ בעוד שרכישה של כסא משרדי חדש תעלה בסביבות 250-350 ₪.

כמובן שיש דברים שאין להם מחיר. יכול להיות שריפוד הכסאות הישנים של סבתא עולים 400 ₪, בזמן שקניה של אותם כיסאות בדיוק תעלה 300 ₪. אבל אתם יודעים איך זה, לפעמים נשלם כל מחיר בשביל להקל על הגעגוע.  

 כיסא קרוע שצריך ריפוד חדש

איך מרפדים כיסאות?

הזמן שלוקח לרפד כיסאות מחדש נע בין ימים ספורים לשבועיים, תלוי בבד שאתם בוחרים ובכמות הכיסאות שתרצו לרפד. בתקופת הזמן הזו קורים כמה דברים:

כיסא איסוף הכיסאות - רוב הרפדים פשוט יגיעו אליכם הבית לקחת את הכיסאות. בפגישה הזו הם גם יראו את הכסא ויתנו הצעת מחיר מדויקת בהתאם לעבודה, גם יראו לכם את הבדים לבחירה וגם, כמובן, יאספו את הכיסאות לרפדיה. יש גם רפדיות שתוכלו להביא אליהם את הכסא בעצמכם, אבל אנחנו אומרים - למה לטרוח כשהשירות כל כך נוח?

כיסא תיקון וצביעת כיסאות - אם הכיסא שלכם כבר לא ממש חדש, לפני שלב הריפוד עצמו הרפד יבצע תיקון לכיסא. לפעמים זה אומר רק לחזק כמה ברגים ולשייף איזה שביב עץ סורר ולפעמים מדובר בתיקון רציני יותר שכולל שיוף של העץ וצביעה מחדש, שנקראת גם "פוליטורה".

כיסא ריפוד כסאות - הריפוד עצמו מתבצע בשלושה שלבים עיקריים. בשלב הראשון מורידים את הריפוד הישן בעדינות, כדי לא לפגוע בשלד של הכיסא. לאחר מכן מגיע שלב החיתוך של הבדים החיצוניים והספוג הפנימי. לאחר שכל הבדים גזורים, הרפד יניח את הספוג על הכיסא, מעליו את הבד ואז הוא יהדק את הבד אל המושב. חלק מהריפודים, בעיקר כשמדובר בכיסאות וינטג' ישנים, נעשים בתפירה ולא בהידוק ואז המחיר גם יהיה קצת גבוה יותר. בשלב הזה הרפד יחזיר לכם את הכיסאות החדשים והמהממים שלכם.

תתחדשו מחייך

 ריפוד כסאות

בחירת בדים לריפוד כסאות

תכלס, הדבר הכי חשוב בריפוד כסאות הוא כמובן - בד הריפוד. אז איך בוחרים את הבד לריפוד?
יש שלוש אופציות. כמו שכבר אמרנו קודם, האפשרות הראשונה היא שהרפד יביא איתו מבחר של בדים או מניפה של בדים, שמתוכה תוכלו לבחור את הבד שאתם אוהבים.

האופציה השנייה היא שהרפד ישלח אתכם למספר חנויות בדים שהוא עובד איתן כדי שתוכלו לבחור שם את הבד. בשתי האופציות האלה, המחיר של הבד יהיה זול יחסית כיון שלרפד יש הסדר עם חנות הבדים. שימו לב ואל תסכימו לשום דבר אחר - כשאתם רוכשים את הבד דרך הרפד, אתם לא משלמים על הבד בנפרד, אלא כחלק מהמחיר הסופי של ריפוד הכיסאות.

האופציה השלישית היא לבחור בד בעצמכם. אתם יכולים לעשות יום כיף ולבחור בד בנחלת בנימין או להזמין בד מיוחד מחו"ל. המחיר כמובן יהיה יקר יותר, אבל בדרך הזו תוכלו לבחור את הבד הספציפי והייחודי שתמיד חלמתם עליו. כדאי לדעת שלא כל רפד יהיה מוכן לרפד כיסאות בבדים שלא נקנו דרכו. הסיבה העיקרית לזה היא שאם הבד לא נקנה דרכו, הרפד לא יוכל לתת אחריות על הבד, מחשש שהוא לא איכותי מספיק ויקרע לכם בהמשך. אם הרפד כן מוכן לרפד בבד שקניתם לבד, מחיר הבד ינוכה ממחיר הכיסא. לדוגמא: אם ריפוד כיסא עולה 250 ₪ והרפד משלם 100 ₪ מתוכם על הבד, המחיר שאתם תשלמו על ריפוד הכסא יהיה 150 ₪. אם זו האופציה שבחרתם, אתם חייבים לסכם את הפרטים הללו לפני, עדיף בכתב, כדי שלא ייצא מצב של אי הבנה. 

 בדים לריפוד כסאות

טיפ שני ועוד טיפ עלינו. אחד היתרונות הגדולים בכך שהרפד מביא לכם דוגמאות של בד ריפוד הביתה, היא היכולת שלכם לראות אם הבד באור הביתי שלכם, ליד שאר הריהוט. כך תוכלו להתאים את הריפוד המדויק לכיסאות שלכם.

אם בחרתם לקנות בד ריפוד לבד, לפני שאתם קונים את כל הבד, בקשו מהמוכר דוגמית של בד, קחו אותה הביתה ותראו בעיניים אם הריפוד נראה כמו שדמיינתם.


האם אפשר לרפד כיסא לבד?

לרפד מושבים של כיסאות לבד זו לגמרי אופציה אפשרית. אם יש לכם כלי עבודה בסיסיים, קצת סבלנות ואתם לא פרפקציוניסטים בטירוף - תוכלו לרפד את הכיסאות שלכם לבד. אתם כבר מכירים את התהליך - בוחרים בד, גוזרים ספוג ובד בגודל של המושב ומהדקים לכסא. אנחנו בטוחים שגם תוכלו למצוא לזה סרטונים ביוטיוב.

מתי כדאי לוותר על ריפוד כסאות לבד ולהעדיף רפד מקצועי?

  1. אם חשובה לכם תוצאה מקצועית ואחידה במיוחד או שאין לכם זמן ליום-יומיים של DIY, כדאי לשלוח את הרהיטים שלכם לרפד מקצועי.
     
  2. אם אתם רוצים לרפד את המשענת של הכיסא ולא את המושב, ריפוד לבד יהיה מסובך יותר, כיוון שבניגוד למושב של הכיסא שבו אפשר להדק את הבד לתחתית ואף אחד לא יראה פשלות נסתרות, בחלק מהמשענות יש צורך בריפוד אסתטי משני צידי הכיסא.
     
  3. אם מדובר בכיסא לא מרובע אלא עגול או בצורה שאינה סימטרית, יהיה לכם קשה יותר לרפד את הכיסאות בצורה מדויקת, כי הבד יכול ליצור קיפולים בניסיונות ההידוק אל הקרש.
 ריפוד כסאות לבד

מחירים של ריפוד כיסאות

המחיר של ריפוד כיסאות נע בין 100 ₪ ל-400 ₪, לא כולל מע"מ. מה גורם לפער הגדול  במחירי ריפוד כסאות? טוב ששאלתם.

דגש למחירים של ריפוד כסאות סוג וגודל הכיסא - הגודל הסטנדרטי של כיסא הוא ברוחב שנע בין 55 ל-50 ס"מ ובעומק מושב של 48-52 ס"מ. מחיר של ריפוד כיסא סטנדרטי ינוע בין 100 ל-300 ₪. אבל מה אם הכיסא שלכם גדול יותר? אז המחיר יטפס ויגיע ל-200-400 ₪.

דגש למחירים של ריפוד כסאות בדי ריפוד - כבר כתבנו מקודם שאם תבחרו את בד הריפוד לבד תשלמו יותר על הבד עצמו. מה שעוד משפיע על המחיר של ריפוד כסאות הוא כמובן סוג הבד. למשל: מחיר של ריפוד כסא בבד אריגה או בד פשתן יהיה זול יותר ממחיר ריפוד בעור.  

דגש למחירים של ריפוד כסאות ריפוד כיסא חלקי או מלא - בחלק מהכיסאות הריפוד נמצא רק במושב. בכיסאות אחרים תרצו לרפד גם את המושב וגם את המשענת. כיון שמדובר בריפוד כפול, המחיר למושב + משענת יהיה גבוה יותר.

כדאי לקחת בחשבון שאם תרצו תיקון כיסאות, צביעה או תוספות מיוחדות כמו כפתורים, המחיר יכול להיות יקר יותר ב100-250 ₪ לכיסא.

נסכם ונגיד שמחיר ריפוד מושב של כסא יהיה 100-300 ₪,  ומחיר ריפוד מושב + משענת של כסא יהיה 200-350 ₪, תוספות וכסאות מיוחדים - 300-400 ש"ח, לא כולל מע"מ. יש גם מקרים אחרים, ובתחום כמו ריפוד חייבים לקחת את הטווחים בערבון מוגבל ולהתייעץ עם הרפד ספציפית על הכסא שלכם. אל תדאגו, מהנתונים שלנו במידרג, על עשרות עסקאות קודמות, נספר שלקוחות מידרג שילמו בממוצע 301 ₪ על ריפוד כיסא יחיד ו-1428 ₪ בממוצע על ריפוד שישה כסאות אוכל.

 

אחריות על ריפוד כסאות

רוב הרפדיות נותנות אחריות של שנה לריפוד של הכיסאות. חלק מהרפדים יתנו אחריות גם לתקופה ארוכה יותר של שלוש שנים. כמו בכל דבר, זכרו לוודא לפני תחילת העבודה את זמני האחריות וודאו שיש לכם ראיה כתובה על זמן האחריות אליו התחייב הרפד.

 


תמונות של ריפוד כסאות

ריפוד מחדש של 6 כסאות פינת אוכל, כולל תיקון ...
צילום: א. א. פתח תקווה.
ריפוד מחדש של שתי כורסאות צ'רלי ושני כסאות ...
צילום: יורם באום, תל אביב.
תיקון כיסא עתיק שכלל חידוש רצועות מושב ופוליטורה. ...
צילום: מוטי דריאל, תל אביב.
חידוש ריפוד של כיסאות פינת אוכל.
צילום: א. ה. תל אביב.
תיקון כיסא נדנדה וכורסא כולל צבע וריפוד.
צילום: ורד ווקסמן, רחובות.
תיקון שתי ספות בעלות שני מושבים ושלושה מושבים ...
צילום: שושי כהן, נתניה.
ריפוד וחידוש 6 כסאות פינת אוכל.
צילום: מירב ו. מודיעין.
ריפוד מחדש של סלון פינתי מבד בגודל שניים ושלושה ...
צילום: יוסי ליאב, ירושלים.
ריפוד וחידוש עשרה כסאות בד עבור שולחן אוכל.
צילום: איתי אקרמן, גבעת שמואל.
ריפוד מחדש של כיסאות בפינת אוכל.
צילום: סתיו גולדנר, אשדוד.

רפדים מומלצים לריפוד כיסא

אחרי שיש לכם את כל המידע על ריפוד כסאות, אתם כבר בטח רוצים לשבת בנחת על הכיסא. זה בדיוק הזמן שבו תוכלו להיכנס למידרג ולקרוא חוות דעת על רפדים מומלצים. נציגי מידרג מתקשרים ללקוחות אחרי כל ריפוד כיסא ומבקשים מהם חוות דעת מילולית וציונים על פרמטרים שונים, כך שהדירוג באתר נשאר עדכני ממש כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

איך לעשות ריפוד כסאות לבד?

האמת שזה די פשוט. מסירים בעדינות את הריפוד הישן, גוזרים ספוג ובד בגודל של הכסא ומהדקים. 

רק נגיד שאם מדובר בכיסא עגול, אם אתם רוצים לרפד משענת או אם אתם פרפקציוניסטים במיוחד, אנחנו ממליצים לפנות לרפד מקצועי. 

כמה עולה לרפד כסא?

המחיר של ריפוד כסאות נע בין 100 ש"ח ל-400 ש"ח ותלוי בגודל הכסא, מצב ההבסיס של הכסא, סוג הבד והאם מרפדים רק את המושב או גם משענת. 

איך לבחור בד לריפוד כסאות?

יש שלוש אפשרויות לבחירת בדי ריפוד:

1. הרפד יביא אליכם הביתה מניפה של בדים או את הבדים עצמם, כך תוכלו לראות את הבד באור הביתי ולהתאים אותו לשאר הרהיטים. 

2. הרפד ישלח אתכם לחנות שאיתה יש לו הסדר במחיר. 

3. אתם יכולים לבחור ולהזמין את הבד בעצמכם, באינטרנט או בכל חנות בדים. כשאתם קונים את הבד לבדכם, וודאו עם הרפד שהוא מסכים לעבוד גם עם בדים לא שלו.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק