מוקד מידרג: 1-700-707-233

חיתוך שיש

מטבח יש, כיריים יש, הם פשוט לא מתאימים אחד לשני. אבל כאן זה לא מערכת יחסים ואין שום צורך לקבל את הצד השני כמו שהוא! חיתוך שיש פשוט והכיריים או הכיור יתאימו לשיש כמו כפפה ליד. איך עושים חיתוך שיש? מי עושה אותו? כמה חיתוך שיש עולה? ומתי עדיף לוותר על החיתוך ולעשות הגבהת שיש? הרבה שאלות ויש תשובות להכל


מתי צריך חיתוך שיש?

חיתוך שיש אתם תצטרכו לרוב כשתרצו להתקין כיריים או כיור חדשים על מטבח קיים. כיום רוב הכיורים והכיריים גדולים יותר מהכיורים והכיריים של פעם, כך שהחור הקיים בשיש פעמים רבות לא מתאים למוצר החדש ויש צורך להרחיב אותו.

במקרה כזה יש לפנות לאיש שיש שיבוא לחתוך את השיש באופן מדויק ובכלים ייעודיים שלא יסדקו את השיש או יסבו לו נזק. לכל סוג שיש יש סוג מסור שמתאים לו ועל איש השיש להשתמש בלהב הנכון שיחתוך את השיש ביעילות ובקלות.

 חיתוך שיש

חיתוך שיש או הגבהת שיש?

לצורך התקנת כיריים יכול להיות שבמקרים מסוימים תבחרו לוותר על חיתוך השיש ולעשות במקומו הגבהת שיש. בהגבהת שיש איש השיש יכין מסגרת שיש במפעל עליה ינוחו הכיריים גבוה יותר מהמשטח כולו, ללא צורך להגדיל את החור הקיים בשיש.

היתרונות בהגבהה הם בעיקר בתהליך העבודה – כיוון שאין צורך בחיתוך והעבודה המשמעותית מתבצעת במפעל ולא בבית שלכם, נחסכים מכם האבק והלכלוך שמתלווים לחיתוך שיש.

יתרון נוסף הוא במקרים בהם צריך לחתוך גם את הארון מתחת לכיריים כדי להתאים את המקום לכיריים החדשות. ובמקרים מסוימים אנשים מעדיפים להימנע מחיתוך העץ, ועל כן הגבהת שיש לכיריים היא הפתרון.

החסרונות בהגבהת שיש הם בעיקר ברמה האסתטית. רבים מעדיפים חיתוך שיש כיוון שהיום הוא נחשב לאסתטי יותר – הכיריים יושבים באופן חלק על השיש ולא קוטעים את המשטח. קווים נקיים, זה מה שאנחנו אוהבים.

 חיסרון נוסף הוא בעיקר בשיש קיסר, שהוא בין משטחי השיש הפופולאריים בארץ. בשיש זה לכל יציקה יש מראה שונה, מה שאומר שאם תרצו לעשות הגבהה בצבע השיש שלכם, רוב הסיכויים שהגוון של ההגבהה החדשה לא יהיה בדיוק כמו גוון השיש הקיים שנוצק כבר לפני זמן מה.

אך לכך לרפי, איש שיש המדורג באתר יש פיתרון "במקרה בו צבע השיש במפעל לא תואם בדיוק את השיש של הלקוח, אני פשוט ממליץ לעשות את ההגבהה בצבע הכיריים – גרניט שחורה לכיריים שחורים, לבנה ללבנים ואפורה לנירוסטה". פיתרון יצירתי בהחלט והבחירה נתונה לטעמכם האישי.

מחיר הגבהת שיש לא מאוד שונה ממחיר חיתוך שיש (אותם נסקור בעוד רגע) ועל-כן כל מה שיכריע כאן הוא טעמכם ומידת הסלידה שלכם מאבק.

מחיר הגבהת שיש עומד על 500-700 ₪ כולל עלות השיש.


חיתוך שיש – מחירים

מחיר חיתוך שיש לכירייים

ההשפעות על מחיר חיתוך השיש נובעים מטיב העבודה וטיב החומר. מבחינת העבודה חיתוך שיש לכיריים הוא עבודה פשוטה יותר מחיתוך שיש לכיור ועל-כן גם זולה יותר. 

מבחינת החומר - קשיחות החומר משפיעה על מחיר העבודה. שיש גרניט ושיש דקטון הם חומרים קשים יותר משאר סוגי השיש. בגלל קשיחותם הם גורמים לבלייה מואצת ואפילו להרס של להב המסור, ועל כן עלות הלהב, בסביבות 200 ש"ח, נכנסת למחיר העבודה.

מחיר חיתוך שיש קיסר לכיריים עומד על 500-600 ₪.

מחיר חיתוך שיש גרניט או דקטון לכיריים עומד על 700-900 ₪.

מחיר חיתוך שיש לכיור

 חיתוך שיש לכיור

חיתוך שיש לכיור הוא עבודה מסובכת יותר כיון שבקצוות הפתח צריך ליצור באמצעות שיוף שיפוע עדין עליו מתיישב הכיור. זוהי עבודה עדינה ומורכבת שצריך לעשות במקצועיות, שכן השיפוע צריך להיות מדויק לסוג הכיור, אחרת יווצרו תקלות בעתיד. תאמינו לנו, כיור שקוע זה לא כיף.

כמו כן גודל הכיור גם הוא משפיע על מחיר חיתוך השיש - כיור גדול במיוחד או כיור כפול יעלו את מחיר העבודה.

חיתוך שיש לכיור סטנדרטי באבן קיסר עומד על 800-900 ₪.

חיתוך שיש לכיור סטנדרטי בשיש גרניט או בשיש דקטון עומד על 1000-1200 ₪.

גם לחיתוך שיש לכיריים וגם לחיתוך שיש לכיור, אם יש צורך בחיתוך עץ הארון שמתחת, הדבר יעלה את מחיר העבודה בסביבות 100 ש"ח.


המלצות על אנשי שיש

כדאי לא לתת לחאפר לחתוך לכם את השיש ולהשאיר אתכם גם עם חור בכיס. במידרג תוכלו למצוא רשימות אנשי שיש מומלצים עם חוות דעת של לקוחות קודמים. חכמת ההמונים חבר'ה, חכמת ההמונים.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק