מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מראות מעוצבות

המראה בבית היא כבר מזמן לא רק עוד אביזר שמשקף את דמותנו, אלא הפכה בשנים האחרונות לרהיט של ממש. למה לקנות מראה מאיקאה כשאפשר היום ליצור מראות מעוצבות בהזמנה מזגג? האמת שהסיבה העיקרית היא המחיר, אבל קצת פחות קניות באינטרנט החודש ויש לכם מראה מעוצבת בבית. אז ריכזנו לפניכם סוגים, אפשרויות, דוגמאות ומחירים של מראות מעוצבות. יש לנו תחושה שאחרי המדריך הזה אתם הולכים להתקשר לזגג הקרוב לביתכם

 מראות מעוצבות

 

 

 


מראות מעוצבות

מראות מעוצבות הן מראות שניתן להזמין מזגג באופן אישי, כך שיותאמו לטעם שלכם, לסוג החלל ולמידות. קיים מגוון של מראות מעוצבות כשהשוני ביניהם הוא במספר פרמטרים: צורת המראה, סוג המסגרת למראה, אלמנטים מודפסים על המראה ואופן התלייה. 

עיצוב צורת המראה

נכון שאנחנו רגילים למראות מלבניות, אבל במראות מעוצבות אתם מוזמנים לפתוח את הראש (או את הקטלוג מהזגג) ולבחור צורה חדשה: בין אם זו מראה עגולה, אובלית, מלבן אופקי, מראה מעוצבת בצורת לב, משושה ואפילו חלוקה של המראה למספר חלקים קטנים. 

חיתוך הזכוכית נעשה במכשיר מיוחד הנקרא CNC, וככל שצורת המראה תהיה מורכבת יותר לחיתוך, כך מחירה יעלה.

 

מראה מעוצבת עגולה

 מראות עגולות מעוצבות

 

 

 

מראה מעוצבת אליפסה

 מראות מעוצבות עגולות

 

 

 

מראה מעוצבת מחולקת 

 מראות מעוצבות לבית

 

 

מראה מעוצבת מלבנית במסגרת זכוכית

 מראה מעוצבת מלבנית

 

 

מראה מעוצבת עגולה עם נורות לד

 מראה מעוצבת עגולה

 

 

 

מראה מעוצבת מחולקת לפינת נטילת ידיים

 מראה מעוצבת לקיר

 

 

 

סוג המסגרת למראה

 העיצוב של המראה בא לידי ביטוי לא רק בצורה שלה, אלא גם בסוג המסגרת שלה. המראה יכולה להיות בצורה מלבנית סטנדרטית, אבל אם תבחרו מסגרת מעוצבת זה כבר ייראה אחרת. מסגרת מעוצבת למראה יכולה להיות  מעץ, אלומיניום, אבני קריסטל, אבני פסיפס, מתכת או אפילו מסגרת מעוצבת מזכוכית - בין אם באמצעות יצירת שקע במראה, ובין אם באמצעות חיתוך הזכוכית באופן מיוחד. 

 

מראה מעוצבת במסגרת זכוכית חתוכה

 מראה מעוצבת מסגרת זכוכית

 

 

מראה מעוצבת במסגרת זכוכית ומתכת

 מראות מעוצבות לחדר

 

מראה מעוצבת במסגרת עץ

 מראה מעוצבת

 

 

אופן תליית המראה המעוצבת

לאופי התלייה יש השפעה על העיצוב של המראה, ויש גם כאן כמה אפשרויות: אפשרות אחת היא להדביק את המראה ישירות על הקיר, זהו סגנון התלויה המוכר. אופציה נוספת היא לתלות את המראה על אביזרים דקורטיביים, שיותאמו לעיצוב ולמסגרת של המראה, והאופציה השלישית היא "מראה מרחפת" או "מראה צפה" – מראה שתלויה על הקיר אבל לא בצמוד אליו, אלא במרחק של 2 ס"מ ממנו, כך שהיא מעניקה תחושה שהיא באויר. מראה כזאת נפוצה במיוחד בחדרי אמבטיה, ולרוב מותקנת ללא מסגרת, כך שכל העיצוב שלה הוא סגנון התלייה שלה.

"בהתקנה של מראה מרחפת לרוב נדביק שתי חתיכות עץ בחלק התחתון האחורי של המראה, ואז היא נראית מרוחקת מהקיר. אני עושה את זה כמעט תמיד בחדרי אמבטיה כי יש שם אדים, ולרוב כשמתקינים מראה מודבקת צמודה לקיר בחדרים כאלה המסגרת שלה נאכלת מהר. במראה מרחפת לעומת זאת, המסגרת נאכלת פחות כי היא מתאווררת. מעבר לכך, המרחק בין המראה לקיר משאיר לנו פתח לתוספות, כמו התקנת התקנת נורות לד מסביב למראה", מסביר שלום, זגג בעל 115 חוות דעת באתר.

 

מראה מעוצבת מרחפת ללא מסגרת

 מראה מעוצבת לאמבטיה

 

 מראות אמבטיה מעוצבות

 

 

 

 מראה מעוצבת מרחפת

 

 

 מראות מעוצבות לחדר אמבטיה

 

 

 

אלמנטים גרפיים על זכוכית המראה

ניתן להדפיס על המראה המעוצבת, באמצעות שיטה הקרויה התזת חול, כל אלמנט גרפי שתבחרו. "תהליך התזת החול מקלף את הכספית של המראה בחלק האחורי שלה, וזה נותן אפקט של מט, כך שאפשר לראות את הציור, שאותו יוצרים משבלונה", אומר ירון, זגג בעל 158 חוות דעת באתר.

"אפשר לעשות ציור עדין בצד המראה, או שאפשר להשאיר ריבוע של זכוכית באמצע, בגודל 50 על 50, שיהווה את השטח של המראה, ובכל המסביב לעשות ציור כלשהו. ניתן לעשות הכל -  פרח, לב, נחל, אפילו תמונה משפחתית" מציין שלום.

"קיימים אינספור עיצובים למראות", מוסיף סרגיי, זגג בעל 186 חוות דעת. "אפשר למשל, להוריד את החומר  ציפוי המראה בחלק האחורי שלה, כך שאור יוכל לעבור, ואז להתקין נורות לד בתוך המראה. מה שנוצר זה מראה שיש בתוכה אור, וזה מעניק מראה יפה ודקורטיבי לחלל."

 

מראה מעוצבת בהדפסה

 מראות מסגרת מעוצבת

 

מראה מעוצבת בהדפסת ציור

 מראות קיר מעוצבות

 

מראה מעוצבת עם נורות לד

 מראות מעוצבות לחדר שינה

 

לאן מתאימות מראות מעוצבות?

מראות מעוצבות מתאימות לכל חלק בבית, החל מהאמבטיה, דרך הסלון ועד חדר השינה. ההבדל הוא בעיצוב עצמו – לחדרי האמבטיה יתאימו מראות ללא מסגרת, בתוספת נורות לד. בחדר השינה תוכלו להתקין מראה לארון הבגדים או תלויה על אביזרים ובסלון לשלב אותה עם מסגרת מיוחדת. מעבר לאלו, ניתן להתפרע בעיצוב, להתקין מראת ענק על קיר שלם או אפילו מראות לאורך כל התקרה (כן, נתקלנו גם בזה).

 

מראת קיר מעוצבת למטבח

 מראה מעוצבת לבית

 


הזמנת מראות מעוצבות

אז נניח שיש לכם בראש את מראת החלומות שלכם. איך זה בעצם עובד?

1. בשלב הראשון תתבקשו להחליט על מספר המראות שתרצו ומיקומן בבית – האם זו מראה לחדר השינה, מראה לחדר האמבטיה או מראה לחלל פינת האוכל?  לאחר מכן תצטרכו להחליט את החלק החשוב, שהוא העיצוב: האם תרצו את המראה עם מסגרת או בלי? מאיזה חומר תהיה המסגרת? האם אתם מעוניינים לקנות מסגרת בעצמכם או לעצב באופן מותאם אישית עם הזגג? ולבסוף, האם תרצו אלמנט מודפס על המראה? במידה וכן, הזגג יצור עבורכם סקיצה ויראה לכם אותה מראש. ניתן להתייעץ עם הזגג על דוגמאות או צורות שונות, אבל תוכלו גם להביא לזגג בעצמכם את הציור או התמונה שאהבתם.

"כשמדובר במראות בהתאמה אישית, אפשר לעשות הכל לפי הבקשה של הלקוח - ציור על המראה, מסגרת היקפית, גרפיקה, התזת חול-  כל ציור שלקוח יוציא מגוגל אפשר לעשות", אומר סרגיי.

2. לאחר שהחלטתם על סוג המראה ועיצובה, הזגג יקח מידות, יתן הצעת מחיר לפי כל הפרמטרים, ויתחיל את העבודה.

3. בשלב הבא הזכוכית תגיע למפעל, לחיתוך, או התזת חול לפי בקשתכם, ולבסוף הזגג יגיע אליכם להתקנה, ויתלה את המראה באופן שבו בחרתם.

אל תתביישו לבקש עצות מהזגג בנוגע להתאמה של המראה לחדר. לזגגים יש ניסיון רב בנוגע להתאמת המראה המעוצבת לחלל, ואם אתם לא עובדים עם מעצבת פנים צמודה, הם בהחלט יוכלו לסייע. "אני מציע ללקוחות לשלב את המראה המעוצבת ביחד עם משטח כיור, במקלחת למשל. אפשר לעשות במקום שיש זכוכית כך שהיא מתחברת למראה ויוצרת משטח אחיד, זה נותן מראה מאוד יפה", אומר שלום.

"שילוב של נורות לד במראה אני ממליץ בדרך כלל לתלות בחדרי אמבטיה ומראות עם ציורים עליהן תמיד יהיו מראות שתלויות בצמוד לקיר", מוסיף ירון.

 מראה מועצבת עם נורות לד

מחירי מראות מעוצבות

מחיר המראות משתנה בהתאם לעיצוב שתבחרו – כלומר למסגרת המראה, לשיטת התלייה על הקיר, אבל בעיקר לחיתוך הזכוכית. חיתוך CNC הוא חיתוך עדין ומדוייק המבוצע באמצעות מכשיר מיוחד, ועל כן מייקר את העבודה. לכן, כל צורה מיוחדת שתבחרו למראה (שהיא לא מראה מלבנית סטנדרטית) יעלה לכם יותר. 

בנוסף, יש שני סוגים של זכוכית למראה: זכוכית רגילה וזכוכית בלגית, שמותקנת במראה המכונה "מראה קריסטלית". זכוכית בלגית היא זכוכית שקופה יותר, עמידה יותר ונותנת מראה מדויק ולא מעוות במראה. כתוצאה מכך, היא גם יקרה יותר מזכוכית רגילה. עם זאת, קיים ויכוח בין הזגגים האם ניתן להבחין בהבדל בין זכוכית רגילה לבלגית.

"לרוב כשמדובר במראות עגולות אני ממליץ לקנות בחנויות כמו איקאה, ולא כאלה שמיוצרות באופן אישי, כי חיתוך CNC הוא מאוד יקר. אלא אם מדובר במידה ספציפית של מראה שאין להשיג בחנות, ואז באמת כדאי לפנות לזגג", אומר שלום. 

מחיר מראות מעוצבות מתומחר לפי מ"ר, ונע בין 450-600 ש"ח למ"ר 

תוספת של נורות לד למראה יעלה בין 650-700 ש"ח למ"ר

התקנת המראה בסגנון מרחף תייקר את מחיר העבודה כולה ב-150 ש"ח.

 

עיצוב מראות בחיתוך CNC

 

 עיצוב מראות בחיתוך CNC

זגגים מומלצים בהתקנת מראות מעוצבות

אם החלטתם להתקין בבית מראות מעוצבות בהתאמה אישית, כדאי שתעשו את זה עם זגג מקצועי ואמין שגם יעשה מראה שתחזיק מעמד לאורך זמן וכמובן שיוציא אתכם מרוצים. אז אל דאגה, ריכזנו לכם כאן רשימת זגגים מומלצים עם חוות דעת אמיתיות של לקוחות קודמים. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

איך לעצב מראה?

מראה מעוצבת תלויה בכמה אפשרויות עיצוב: האחת היא בצורת הזכוכית, שיכולה להיות עגולה, אובלית, מחולקת וכו', השניה היא המסגרת למראה שיכולה להיות מעוצבת בעצמה, השלישית היא אפשרות של הדפסת ציור או תמונה על המראה, והאחרונה היא אופן התלייה - המראה יכולה להיות צמודה לקיר, תלויה על אביזרים דקורטיביים או מרחפת. 

מה המחיר של מראה מעוצבת?

המחיר של מראה מעוצבת מחושב לפי מ"ר, והוא נע בין 450-600 ש"ח למ"ר.

איך מתקינים מראה מרחפת?

מראה מחרפת נתלית על הקיר באמצעות חתיכות עץ קטנות שמודבקות בגב התחתון של המראה. העץ מוצמד לקיר ולא נראה לעין, והמראה מרוחקת 2 ס"מ מהקיר, כך שנראה שהיא ממש מרחפת. 

מה המחיר של מראה מרחפת?

מחיר תליית מראה בצורה מרחפת יוסיף למחיר המראה 150 ש"ח

מה זה מראה קריסטלית?

מראה קריסטלית היא מראה העשויה זכוכית בלגית, שהינה חזקה, עמידה ומעניקה מראה מדוייק ולא מעוות. מראה קריסטלית תעלה יותר ממראה רגילה, עם זאת, חלק מהזגגים אומרים כי בלתי אפשרי להבחין בהבדלים ביניהן. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק