מוקד טלפוני: 1-700-707-233

חיפוי זכוכית למטבח

חיפוי זכוכית למטבח הפך בשנים האחרונות לנפוץ בגלל המראה המרשים של הזכוכית על הקיר והיתרונות הרבים שלה. אז למה באמת כדאי להתקין חיפוי זכוכית למטבח, באיזה סגנונות אפשר לבחור וכמה עולה כל הסיפור הזה? לפניכם מדריך זכוכית מפורט 


חיפוי זכוכית למטבח

תשכחו מקרמיקה או מבריקים, הדבר החם הבא בחיפוי מטבחים הוא חיפוי זכוכית. חיפוי זכוכית למטבח הכניס את הזגגים למתחם הבישול בבית והפך לחביב הקהל בשנים האחרונות. האפשרות לעצב את הקיר במטבח, לתת לו צבע, יוקרה ואלגנטיות, יחד עם תחושת הניקיון, הפכו את חיפוי המטבח למבוקש ביותר. אחרי הכל, אתם נמצאים במטבח כל כך הרבה זמן – למה שלא תיהנו מהמראה שלו?

עם זאת, חשוב לדעת כי למרות היתרונות הרבים של חיפוי הזכוכית למטבח, שעליהם נפרט בהמשך, יש לו חיסרון אחד בולט – המחיר. עלות חיפוי זכוכית גבוהה בהרבה מכל חיפוי אחר למטבח - קרמיקה, שיש או אבן קיסר.

 

 חיפוי זכוכית למטבח

חיפוי זכוכית למטבח - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת חיפוי זכוכית בצבע לאורך כל המטבח.
צילום: עינת פלוטקין, הרצליה.
חיפוי זכוכית במקום קרמיקה במטבח.
צילום: אבי כהן, ירושלים.
התקנת חיפוי זכוכית במטבח.
צילום: אבי כהן, ירושלים.
חיפוי זכוכית במטבח.
צילום: עינב כהן, יבנה.
חיפוי זכוכית באמבטיה.
צילום: רבקה פיין, נתניה.
התקנת חיפוי זכוכית במטבח.
צילום: כרמית מושיוף, פתח תקווה.
חיפוי זכוכית למטבח.
צילום: ניצה כהן, כפר סבא.
חיפוי סורגים לא תיקניים למניעת טיפוס של ילדים.
צילום: מתן אברהם, מבשרת ציון.
התקנת חיפוי זכוכית למטבח.
צילום: ג. ו. ראשון לציון.
התקנת חיפוי זכוכית במטבח בגדול 0.5X1.5.
צילום: אלונה אלויירו, בת ים.

למה כדאי חיפוי זכוכית למטבח?

לחיפוי זכוכית למטבח יש כמה יתרונות בולטים:

  • זכוכית עמידה - אם חששתם מהאפשרות שהזכוכית תישבר לכם כשתחבטו בה בטעות עם המצקת – זה לא יקרה. הזכוכית המותקנת בחיפוי המטבח היא זכוכית מחוסמת. זוהי זכוכית שעברה תהליך של חימום בטמפרטורה קיצונית, מה שהופך אותה לחזקה פי ארבעה מזכוכית רגילה, ובכך לבטיחותית. בנוסף, הזכוכית מגיעה בעובי של 6 מ"מ, ולכן עמידה. במידה ותרצו, תוכלו לבקש להתקין את חיפוי הזכוכית בעובי של 8 מ"מ, אם כי לרוב אין צורך.

  • ניקיון ותחזוקה פשוטים - יתרון נוסף הוא שקל לנקות את הזכוכית. הזכוכית לא מבליטה את הכתמים שיש עליה, לא צוברת אדי שמן וטיגון, וניתן לנקות אותה באמצעות מטלית לחה. בנוסף, חיפוי הזכוכית מגיע ביחידה אחת שלמה שמותאמת לקיר באופן מדוייק, מסיבה זו אין לה חריצים ולכן גם אין לכלוך שמצטבר.

  • מגוון רחב של עיצובים - עוד יתרון של חיפוי הזכוכית למטבח הוא האפשרות לעיצוב אישי ומגוון. החיפוי מגיע במגוון רחב וכמעט אינסופי של עיצובים, צבעים, תמונות ומרקמים. אפשר לצבוע את הזכוכית בכל צבע אפשרי וניתן להתאים אותה לגוון הקיר או צבע הארונות שלכם, ובעצם לעשות כל מה שעולה על דעתכם, החל מצבע לבן ומבריק ועד התמונה המשפחתית שלכם. מעבר לכך, הצבע לא יורד גם בשינויי טמפרטורה ולחות. חוץ מהעובדה שהצבע עמיד, התמונה מודפסת בגב הזכוכית ובעצם נמצאת ברקע ולא בחזית.

  • קל להתקנה - יתרון משמעותי נוסף הוא הפשטות של התקנת חיפוי הזכוכית במטבח. בניגוד לחיפויי מטבח אחרים, ההתקנה של חיפוי זכוכית דורשת רק הדבקה, ולוקחת בין שעה לשעתיים בלבד, לכן העבודה עצמה היא נקייה ולא תשאיר לכם מטבח מלוכלך.

  • מתאים לכל מטבח - אם שאלתם את עצמכם לאיזה מטבחים מתאים חיפוי הזכוכית, אז הוא מתאים לכולם, גם למטבחים ישנים וגם לאלו שבדרך לבנייה, בדיוק בגלל העובדה שההתקנה שלו כל כך פשוטה.

 חיפוי זכוכית בהיר למטבח

סוגי זכוכית לחיפוי במטבח

ישנן 2 זכוכיות המשמשות לחיפוי המטבח: זכוכית שקופה וזכוכית אקסטרה קליר.

זכוכית שקופה היא זכוכית שבה יש עופרת בכמות גבוהה, מה שמוביל לצבע ירקרק של הזכוכית. יש לכך השפעה כשמחליטים לצבוע אותה בצבע בהיר – הצבע הירקרק של הזכוכית ישנה את הגוון וישפיע על הצבע הסופי שתקבלו. לכן, אם אתם בוחרים בזכוכית שקופה, עדיף שתעשו זאת על צבע כהה.

זכוכית אקסטרה קליר לעומת זאת, עוברת תהליך של הוצאת העופרת, ולכן היא שקופה לחלוטין, מה שמאפשר לצבוע אותה בצבעים בהירים או צבעים שיראו באופן בולט על הקיר.

"זה מאוד תלוי במטבח שרוצים לקבל בסוף. זכוכית אקסטרה קליר מיועדת למי שאוהב צבעים חדים ובולטים. מי שמעדיף את הצבעים הדהויים שישתמש בזכוכית הרגילה." (מוטי, ציון 9.78)

 חיפוי זכוכית סגול למטבח

תהליך התקנת חיפוי זכוכית למטבח

לחיפוי קיר המטבח בזכוכית יש כמה שלבים. ראשית, אם אתם מתכננים מטבח חדש, יש לתכנן את נקודות החשמל והשקעים לפני. את הזכוכית עצמה חותכים בצורה מדויקת לפי הקיר, אולם לא ניתן לחתוך אותה אחרי תהליך החיסום ולכן כדאי לדעת מראש את כמות השקעים ומיקומם.

בשלב הראשון

תקבלו מהזגג דוגמאות לצבעים או הדפסים. יש זגגים שיגיעו אליכם לבית ויציגו לכם את מגוון העיצובים, ויש זגגים שכבר בטלפון יפנו אתכם לאתר אינטרנט שבו קיימים צבעים והדפסים רבים, שתוכלו לבחור מהם.

בשלב השני

אחרי שבחרתם דוגמא או צבע, הזגג יגיע ויקח מידות של הזכוכית. כמו שציינו, הזכוכית מגיעה בחתיכה אחת שלמה, עד שלושה וחצי מטרים.

בשלב השלישי

הזגג שולח את הזכוכית לחיסום ומשם לצביעה או הדפסה דיגיטלית, תלוי בבחירה שלכם. כמו שציינו, הצבע הוא צבע מיוחד, לא ניתן להסיר אותו, והחום, הלחות והאדים לא משפיעים עליו, היות ואוטמים את הזכוכית מכל צדדיה.

בשלב הסופי

לאחר שהזכוכית מוכנה, הזגג יגיע להתקנה של חיפוי הזכוכית במטבח. הזכוכית מודבקת באמצעות דבק מיוחד, שעמיד ללחות ועובש, וההתקנה (כולל הייבוש של הדבק) לוקחת מספר שעות.

 חיפוי זכוכית

מחירים של חיפוי זכוכית למטבח

המחיר משתנה בהתאם לבחירה שלכם, ויעלה ככל שתבחרו עיצובים מיוחדים ומורכבים. בנוסף, חיפוי זכוכית עם הדפסה ייקר עבורכם את המחיר, לעומת חיפוי זכוכית עם צבע.

מחיר ההתקנה כולל בתוכו את הזכוכית, ההדפסה ועלות חיתוך הזכוכית.

מחיר חיפוי זכוכית למטבח בצבע – בין 950-1200 ש"ח למטר, כולל מע"מ.

מחיר חיפוי זכוכית למטבח בהדפסה דיגיטלית – בין 1700 – 1300 ש"ח למטר, כולל מע"מ.

חיפוי זכוכית בצבע

 חיפוי זכוכית למטבח בצבע

חיפוי זכוכית בהדפסה

 חיפוי זכוכית למטבח בהדפסה

אחריות על חיפוי זכוכית למטבח

אחריות על חיפוי הזכוכית ניתנת לרוב לשנה, אבל לא כוללת שבר בזכוכית. גם אם בשנייה שהזגג עזב את הבית הזכוכית נשברה או נסדקה – לא תקבלו אחריות. יחד עם זאת, אין לכם מה לדאוג כי בשביל שהזכוכית תישבר תצטרכו ממש להתאמץ.

"הזכוכית היא לא זכוכית רגילה, אלא זכוכית ביטחון, היא לא נשברת בקלות. ב – 12 השנים שאני זגג לא קרה לי שנשברה זכוכית בחיפוי". (ליאור, 747 חוות דעת)


זגגים מומלצים

המטבח הוא חלק דומיננטי ובולט בבית, ומבלים בו לא מעט. לכן, אם אתם כבר בוחרים חיפוי זכוכית יקר למטבח, כדאי שהתוצאה תצא טובה שתאהבו אותה. בדיוק בגלל זה ריכזנו לכם רשימה של זגגים מומלצים שמתמחים, בין היתר, בחיפוי זכוכית למטבח. אחרי כל התקנה של חיפוי זכוכית נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח, מקבלת ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות, ומעדכנת את הדירוג באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה חיפוי זכוכית?

חיפוי זכוכית למטבח הוא הדבקה של זכוכית מעוצבת על קירות המטבח. את הזכוכית ניתן לצבוע בכל צבע ואף ניתן להדפיס עליה תמונות או ציורים בהדפסה דיגיטלית.

האם כדאי להתקין חיפוי זכוכית במטבח?

לחיפוי זכוכית יש יתרונות רבים: היא בטיחותית ובעלת עמידות גבוהה, היות ומדובר בזכוכית מחוסמת. שנית, היא קלה לניקוי ולא מבליטה את הכתמים שעליה. בנוסף, יש לה יתרון עיצובי – היא בעלת מראה נקי ואסתטי ומשדרת יוקרה, קיים מגוון רחב של צבעים ועיצובים, והיא מתאימה לכל סגנון עיצוב. מלבד זאת, החיפוי עשוי מיחידה אחת שלמה שמונעת חדירה של לכלוך לחריצים.

איך בוחרים חיפוי זכוכית למטבח?

בחיפוי זכוכית למטבח יש מגוון רחב של דוגמאות, טקסטורות, תמונות וצבעים. ישנם זגגים שיגיעו אליכם ויציגו לכם מניפת צבעים וחוברת דוגמאות שממנה תוכלו לבחור, ואילו יש זגגים שיפנו אתכם לאתרי אינטרנט שמהם תוכלו לבחור את הצבע המועדף עליכם.

איזה עובי צריך בחיפוי זכוכית למטבח?

העובי המינימלי המומלץ לזכוכית בחיפוי הוא 6 מ"מ, לרוב לא צריך יותר, אולם יש זגגים שמתקינים גם חיפויים בעובי 8 מ"מ.

כמה עולה חיפוי זכוכית למטבח?

העלות של חיפוי זכוכית למטבח משתנה בהתאם לסוג העיצוב שבחרתם. הדפסה דיגיטלית של תמונה תהיה יקרה יותר מצביעת הזכוכית.

צביעת זכוכית – בין 950-1200 ש"ח למטר, כולל מע"מ.

הדפסה דיגיטלית - בין 1700 – 1300 ש"ח למטר, כולל מע"מ.

איך מתקינים חיפוי זכוכית למטבח?

התקנת זכוכית למטבח מתבצעת בכמה שלבים:

בשלב הראשון - תקבלו מהזגג דוגמאות לצבעים או הדפסים של החיפוי.

בשלב השני - אחרי שבחרתם דוגמא או צבע, הזגג יגיע וייקח מידות של הזכוכית. הזכוכית מגיעה בחתיכה אחת שלמה, עד שלושה וחצי מטרים.

בשלב השלישי - הזגג שולח את הזכוכית לחיסום ומשם לצביעה או הדפסה דיגיטלית, תלוי בבחירה שלכם. הצבע הוא צבע מיוחד, לא ניתן להסיר אותו, והחום, הלחות והאדים לא משפיעים עליו, היות ואוטמים את הזכוכית מכל צדדיה.

בשלב הסופי - ולאחר שהזכוכית מוכנה, הזגג יגיע להתקנה של חיפוי הזכוכית במטבח. הזכוכית מודבקת באמצעות דבק מיוחד, שעמיד ללחות ועובש, וההתקנה (כולל הייבוש של הדבק) לוקחת מספר שעות.

מה זה זכוכית מחוסמת?

זכוכית מחוסמת היא זכוכית שחוממה בטמפרטורה קיצונית, ולכן חזקה פי כמה מכל זכוכית רגילה. היא עמידה לאורך זמן ובטיחותית מאוד.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק