מוקד מידרג: 1-700-707-233

חידוש מצבות

מצבות החשופות לשמש, גשם, אבק ובכללי – לכל נזקי הטבע – דורשות חידוש ותחזוקה מדי כמה זמן. נזקים שונים למצבה, החל מסדקים באבן ועד למחיקת האותיות, מצריכים עבודה של בעל מקצוע מיומן. כאן תוכלו לקרוא מהן עבודות החידוש הנפוצות, לראות תמונות של עבודות חידוש ולקרוא מהן עלויות השיפוץ הממוצעות של מצבה.

בונה מצבות מגלף את האבן

 


שיפוץ מצבות

נזקים בגוף המצבה – שיש ואבן

נזקים באבן המצבה יכולים להופיע לאורך השנים – סדקים, תזוזה של אבנים, כתמים קשים, עובש ופטריה. אם לא מדובר בלכלוכים קלים או תיקונים קלים שתוכלו להתגבר עליהם לבד, מומלץ מאוד להזמין בעל מקצוע לחידוש מצבות, כדי שלא תגרמו נזק למצבה.

תהליך העבודה על השיפוץ כולל את ניקוי המצבה בחומרים המותאמים לחומר ממנו בנוי גוף המצבה, תיקון ואיטום הסדקים ולעיתים אף ליטוש במקרה ששטח הפנים של האבן נפגע באופן בלתי הפיך. לאחר כל ליטוש של האבן, חשוב להקפיד על מריחת המצבה ב-2 שכבות של סילר ולבסוף שכבה אחת של ווקס על מנת לשמר אותה ולהגן עליה מפני נזקים עתידיים.

נזקים בכיתוב שעל המצבה

רוב הפניות לחידוש מצבות מגיעות בעקבות נזקים שנגרמו לכיתוב על המצבה – אותיות שהיטשטשו, זזו, נפלו ואפילו נמחקו לגמרי מהמצבה.

אז מה ניתן לעשות? במקרים בהם סוג האבן אינה טובה, האפשרות המומלצת היא פשוט להחליף את לוח האבן עליו מופיע הכיתוב. אין צורך להחליף את כל גוף המצבה, אלא רק את הפלטה העליונה עליה חקוקות האותיות. לרוב, מוחלפות אבנים מסוג גיר בלוח גרניט, שבו האותיות יישארו לאורך זמן.

האפשרות השנייה היא צביעה מחדש של האותיות וליטוש שכבה דקה של האבן להסרת הלכלוך. אפשרות זו טובה במקרים בהן האותיות חרוטות, והן עמוקות מספיק. לעומת זאת, במצבה בה האותיות בולטות, לא ניתן לבצע ליטוש. לאחר הליטוש חשוב למרוח את המצבה בשתי שכבות סילר ושכבת ווקס.


ניקוי מצבות

ניקוי של מצבות נדרש בעקבות הצטברות של חול, אבק, לשלשת ציפורים ופגעי מזג האוויר השונים. בנוסף, חומרים מסויימים המשמשים לבניית מצבות עלולים להעלות, באופן טבעי, כתמים לאורך השנים (תוכלו לקרוא על סוגי החומרים השונים כאן).

מה אתם יכולים לעשות בעצמכם כדי לשמור על המצבה לאורך זמן?

שלב ראשון הקפידו על ניקוי ותחזוקה שוטפת של המצבה – כדי לשמור על המצבה מפגעי מזג האוויר דאגו לנקות אותה אחת לתקופה. כששאלנו קבלני מצבות איך לנקות מצבה שהשחירה, הם המליצו לנקות אותה עם אקונומיקה על מנת להסיר את הלכלוך הבסיסי, או להיעזר בבעל מקצוע שישתמש בחומרים ייעודיים ומותאמים למצבה המסויימת שלכם. אם לא מדובר בלכלוך שגרתי ופשוט, לא כדאי שתתעסקו עם פעולות הניקוי בעצמכם. חומרי הניקוי עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך, וחשוב לטפל במצבה באופן המותאם לסוג החומר ממנה היא עשויה. לכן, לפני כל שימוש בחומרי ניקוי, חשוב מאוד להתייעץ עם בעל מקצוע אמין.

בכל אופן, לא כדאי לחכות עם הלכלוך זמן ממושך. ככל שיחלוף הזמן, הלכלוך יהיה קשה יותר לניקוי (לעיתים אף בלתי אפשרי) וידרוש פעולות חידוש נוספות כמו ליטוש המצבה - ומחיר ניקוי המצבה יעלה בהתאם.

שלב שני דאגו מראש למצבה עמידה – אם בתהליך בחירת המצבה תבחרו מלכתחילה בסוגי אבן או שיש חזקים ועמידים, זה יוכל למנוע או לפחות לדחות הרבה התעסקות בחידוש ותחזוקה אחר כך. קבלני מצבות המליצו על שיש גרניט, כעמיד ביותר לאורך זמן, כששאלנו אותם איזה שיש למצבה מומלץ.

 

 ניקוי מצבות

מחירים של חידוש מצבות

  • ניקוי מצבה – 250 – 500 ₪.
  • ניקוי וליטוש מצבה – 500 – 1,000 ₪.
  • החלפת לוח גרניט עם כיתוב – 1,000 – 4,000 ₪.

המלצות על חידוש מצבות

כפי שכתבנו, לפני כל חידוש או תיקון של מצבות מומלץ מאוד להיעזר בבעל מקצוע מנוסה ואמין. כאן במידרג בנינו רשימה של קבלני מצבות מומלצים, המתמחים בחידוש מצבות, על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל חידוש של מצבה, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

איך לחדש מצבה?

במצבה יכולים להופיע מגוון של נזקים לאורך השנים, כמו סדקים, פטריות וכתמים קשים. אם לא מדובר בתיקונים קלים, עדיף שתקראו לבעל מקצוע אמין שיחדש את המצבה, כדי למנוע נזקים של יד לא מקצועית. 

תהליך מקצועי של שיפוץ מצבה כולל ניקוי בחומרים מתאימים, איטום הסדקים ובמקרים שבהם שטח הפנים נפגע באופן בלתי הפיך – גם ליטוש של האבן. כדי לשמור על החידוש, חשוב להקפיד על מריחת המצבה ב – 2 שכבות סילר ושכבה אחת של ווקס.

חידוש כיתוב על מצבות

רבות מעבודות החידוש של מצבות נוגעות לחידוש הכיתוב – כיתוב שנמחק, היטשטש או אפילו אותיות שנפלו עם הזמן. במקרים כאלו יש שתי אפשרויות לחידוש של האותיות: במקרים בהם סוג האבן אינו איכותי, ניתן להחליף את כל לוח הכיתוב עליו מופיעות האותיות. בדרך כלל מדובר בהחלפה של אבני גיר בלוח גרניט, שהאותיות עליו נשמרות לאורך זמן. 

האפשרות השנייה היא צביעה מחדש של האותיות וליטוש של האבן. אפשרות זו מתאימה למצבות בעלות אותיות חרוטות ועמוקות מספיק. לאחר כל ליטוש חשוב להקפיד על מריחת המצבה ב – 2 שכבות סילק ושכבה אחת של ווקס לשימור החידוש.

איך לנקות מצבה?

במקרים שבהם המצבה מלוכלכת בכתמים קשים, לא מומלץ להתעסק בניקוי בעצמכם. את המצבה חשוב לנקות בחומרים המתאימים לסוג האבן ממנו היא עשויה; שימוש בחומרים לא מתאימים עלול לגרום לה נזק בלתי הפיך. לכן, התייעצו או הזמינו קבלן מצבות אמין שיוכל לחדש את המצבה על הצד הטוב ביותר. 

בכל אופן, חשוב לנקות את הלכלוך מיד ברגע שהוא מצטבר. ככל שעובר הזמן, הלכלוך נהיה קשה יותר להסרה וניקויו יעלה לכם יותר.

כמה עולה לחדש מצבה?

• ניקוי מצבה – 250 – 500 ₪.
• ניקוי וליטוש מצבה – 500 – 1,000 ₪.
• החלפת לוח גרניט עם כיתוב – 1,000 – 4,000 ₪.

כיצד אוכל למצוא קבלן מצבות אמין באזור שלי?

כאן באתר מידרג אספנו עבורכם רשימה של קבלני מצבות אמינים, שהתקבלה משיחות עם לקוחות קודמים של בעל המקצוע. לאחר כל חידוש מצבה, אתר מידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק