מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מצבות שיש

בחירת ועיצוב מצבה הוא תהליך לא קל, ובתקופה הרגישה שלאחר פטירת קרוב העיסוק במצבות עלול להיות לא פשוט. במאמר הבא אספנו עבורכם את כל המידע על מצבות שיש, כמה עולה מצבה כזו ומאיזה סוגי שיש ניתן לבנות מצבה.

מצבה משיש תורכי

 


מצבות שיש

באופן כללי, ישנם שלושה סוגי מצבות עיקריים: מצבות אבן, מצבות שיש ומצבות מאבנים מיוחדות, כמו גרניט או בזלת. למצבות שיש מראה ייחודי ומרשים והן נחשבות לעמידות וחזקות במיוחד, לכן ברוב בתי העלמין בארץ ניתן למצוא מצבות שיש רבות.

ישנם כמה סוגי שיש, אבל כשמתייחסים למצבות שיש הכוונה היא בדרך כלל לשיש טורקי, שכן זהו השיש הנפוץ ביותר לבניית מצבות בארץ. שיש טורקי מגיע לארץ מטורקיה, יש לו צבע מיוחד וגוונו אפור-כחלחל, לא אחיד, עם פסים שחורים ואפורים. מכיוון שמדובר באבן טבעית, לכל גוש שיש יש מראה מעט שונה ולכן כל מצבה משיש טורקי תיראה קצת אחרת וגווניה יהיו ייחודיים לה. כמו כן, בארץ ישנן מצבות מסוגי שיש אחרים כמו שיש סרדו, אבל הם נפוצים הרבה פחות.

מצבה כפולה משיש

 

 


יתרונות וחסרונות של מצבות שיש

היתרון המרכזי של מצבות שיש הוא החוזק והעמידות של המצבה. כאמור, שיש הוא חומר חזק במיוחד ולכן מצבות מאבן שיש יחזיקו מעמד לאורך שנים ללא סדקים ושברים באבן. עם זאת, חוזקו של השיש לא משפיע על יכולת עיבוד החומר ולכן אפשר ליצור מהשיש מצבות מיוחדות ומעוצבות בהתאם לרצונכם להנציח את יקירכם.

כמו כן, בניגוד לסוגי אבן מסוימים שלעיתים מעלים עובש או פטריות לאורך השנים, במצבות שיש זה כמעט ולא קורה והן נשארות נקיות לאורך זמן ולא דורשות תחזוקה כמעט.

עם זאת, מצבות שיש כן עלולות לאבד מהברק שלהן לאחר כ-10-15 שנים ולהיראות עמומות מעט. בנוסף, לעיתים מופיעים מעט כתמים צהבהבים על השיש, אך עם תחזוקה מתאימה זה יקרה רק לאחר שנים ארוכות.

חסרון נוסף של מצבות שיש הוא מחירן הגבוה. בגלל איכותו הגבוהה של השיש והעובדה שמדובר בחומר קשה לחיתוך, מצבות שיש יהיו יקרות יחסית ומחירן יהיה גבוה יותר מרוב מצבות האבן. בהמשך נפרט כמה בדיוק עולה מצבת שיש ומה משפיע על המחיר.

מצבת שיש זוגית

 


תחזוקת מצבות שיש

אמנם מצבות שיש לא דורשות תחזוקה רבה במיוחד, אבל בכדי לשמור על המצבה בצורה הטובה ביותר כן כדאי לנקות ולבצע חידוש מצבה מדי פעם.

מצבות שיש כדאי לנקות עצמאית באופן שגרתי (עם חומרי ניקיון רגילים) אחת למספר חודשים. בנוסף, אחת ל10-15 שנים כדאי לקרוא לקבלן מצבות כדי לבצע ליטוש וחידוש מצבה, שינקה אותה לעומק, ימנע הופעת כתמים (במידה שהופיעו יסיר אותם) ויחדש את ברק השיש.

 


מצבות שיש - מחירים

מחיר מצבות שיש נע לרוב בין 5,000-8,000 ₪, כתלות בעיצוב המצבה ושילוב האותיות  בה. כאשר מוסיפים עיצובים מיוחדים במיוחד המחיר יכול לעלות עוד יותר ולהגיע גם ל-12,000 ₪.

כדי שתוכלו להתרשם מטווח המחירים, אנחנו מצרפים הצעות מחיר אמיתיות של מצבות שיש:

  • בניית מצבת שיש טורקי עם אותיות חרוטות – 7,425 ₪.
  • בניית מצבת שיש טורקי עם חריטה ותמונה – 9,500 ₪.
  • תיקון מצבת שיש – 400 ₪.
  • חידוש פלטה ואותיות במצבת שיש – 1,200 ₪.
  • שיפוץ וליטוש מצבת שיש – 1,400 ₪.

קבלני מצבות מומלצים

בתקופה הרגישה שלאחר פטירת אדם קרוב חשוב במיוחד שקבלן המצבות שילווה אתכם יהיה אמין, רגיש ומקצועי, ויבנה את המצבה בצורה המתאימה ביותר עבורכם ועבורך יקירכם. כדי להקל עליכם מעט בתקופה זו, כאן מופיעים קבלני מצבות מומלצים מדורגים לפי חוות דעת וציונים מלקוחות קודמים, כדי שתוכלו לבחור את קבלן המצבות המתאים לכם.


טיפים נוספים

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק