מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מדחס מזגן לרכב

תקלה במזגן ברכב יכולה להיות מבאסת, ותקלה במזגן שנובעת מהמדחס יכולה להיות אפילו יותר מבאסת. אבל אנחנו לא פה כדי לבאס, אלא כדי לתת לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כשהמדחס מתקלקל. אז מה זה בכלל המדחס? מה גורם לו להתקלקל, מתי עדיף לשפץ ומתי להחליף, וכמה יעלה לכם כל הסיפור הזה? הכנו לכם היכרות מעמיקה עם מדחס המזגן ברכב.

 מדחס מזגן לרכב

מדחס מזגן לרכב

אז כמו שכבר הבנתם מהכותרת, המדחס (או קומרפסור) הוא חלק ממערכת המיזוג של הרכב. אם תהיתם מה התפקיד שלו ולמה אנחנו שומעים עליו כל כך הרבה, אנחנו כאן כדי להסביר:

המדחס של המזגן ברכב, בדיוק כמו המדחס של המזגן בבית, הוא החלק המרכזי והחשוב במזגן. התפקיד שלו הוא לקחת את הגז שקיים במערכת המיזוג, לדחוס אותו בלחץ גבוה לתוך המערכת, ולהעביר אותו ממצב צבירה של גז לנוזל.

במקביל, בזמן שהמערכת בפעולה, הוא גם אחראי לינוק את האוויר שכבר התקרר במזגן, ולהעביר אותו מחדש את התהליך. כך שלמעשה, הוא גורם לשינוי מצב צבירת הגז פעמיים – פעם אחת מגז לנוזל, ופעם שנייה להפך.

 

איך המדחס פועל?

המדחס מופעל על ידי המנוע והוא גם זה שמתחיל את כל פעולת המיזוג ברכב. המדחס מחובר למנוע באמצעות רצועות, וכשהמנוע דולק הוא מסובב את הרצועות שגורמות למדחס להסתובב. אבל המדחס לא יופעל עד שאתם לא תדליקו את המזגן ברכב. ברגע שתלחצו על כפתור ההדלקה של המזגן, המדחס יקבל פקודה חשמלית, ייכנס לפעולה, ויתחיל את כל תהליך הקירור.

הוא עובד ומבוקר על ידי מערכת חשמלית ולכן כל תקלה במדחס המזגן ברכב תצריך בדיקה ותיקון של  חשמלאי רכב.

 תיקון מדחס מזגן לרכב

תקלות נפוצות במדחס מזגן לרכב

המדחס הוא חלק מרכזי וחשוב במזגן ברכב, ואם המזגן לא נדלק או לא מקרר, זה פעמים רבות נובע מבעיה במדחס. למעשה, בעיה במדחס נמצאת במקום השני במצעד התקלות הנפוצות במזגן לרכב.

ואילו תקלות גורמות למדחס לא לעבוד?

  1. דליפה של גז מהמדחס – דליפה של גז היא תקלה נפוצה במערכת המיזוג. בגלל שהתפקיד של מדחס הוא לינוק ולדחוס גז, ברגע שיש דליפת גז המדחס פשוט לא יעבוד, וצריך להבין איזה חלק במדחס גורם לדליפה.
  2. תקלה ברצועה שמפעילה את המדחס – למדחס יש מעין סליל שמפעיל אותו, אם הוא נשחק או מתקלקל המדחס לא יכנס לעבודה.
  3. תקלה בשסתום הויסות של המדחס – למדחס יש שסתום ויסות שהתפקיד שלו הוא לקבוע את עוצמת הפעולה של המדחס כשמפעילים את המזגן. תקלה בשסתום תגרום למדחס לא לעבוד.
  4. המדחס התייבש – זה אולי נשמע מצחיק ביחס למכשיר שהוא חלק ממערכת המיזוג, אבל מדחס שלא עובד במשך תקופה ארוכה, בדרך כלל בכל תקופת החורף, יכול להתייבש וכתוצאה מכך לצאת משימוש.

 

 מדחס מזגן לרכב משומש

שיפוץ או החלפת מדחס מזגן לרכב?

כשיש תקלה במדחס המזגן, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: שיפוץ או החלפה של המדחס. בשיפוץ הכוונה היא לפירוק המדחס, תיקון או החלפה של רכיבים חשמליים או מכניים בתוכו, והחזרתו למצב שמיש.

בהחלפה יש שלוש אפשרויות: החלפה למדחס חדש מיצרן מקורי, החלפה למדחס חדש מיצרן חליפי (מקביל), והחלפה למדחס משופץ, שזה מדחס שעבר תיקון או החלפת חלקים במפעל, חזר למצב שמיש ומוכן למכירה.  

מתי כדאי לשפץ את מדחס המזגן ברכב ומתי להחליף אותו? ככלל, עדיף לשפץ את המזגן כל עוד עלות התיקון משתלמת, וזה תלוי במצב המדחס. במידה והתקלה במדחס פשוטה וזולה, והמדחס עצמו במצב טוב, עדיף לתקן. אך במידה ומדובר בתקלה מורכבת ויקרה לתיקון, או שעלות הרכיבים גבוהה, ישתלם יותר להחליף את המדחס.

ולאיזה מהמדחסים כדאי להחליף? המדחס החדש והמקורי הוא המדחס האיכותי ביותר אבל בהתאם גם היקר ביותר, ולכן עשו את השיקולים הכלכליים שלכם. מדחס חדש חליפי אמנם יהיה זול יותר, אך חשוב לדעת כי מדחסים אלו מגיעים מהמזרח ולרוב איכותם תהיה ירודה. מדחס מזגן משופץ לעומת זאת, יהיה זול יותר מהמדחסים החדשים ואיכותי יותר מהחליפיים.

 שיפוץ מדחס מזגן לרכב

מדחס מזגן לרכב – מחירים

הגענו לחלק שכואב לכל בעל רכב שהלך לו המדחס – המחירים. אז כמה הולך לעלות לכם הסיפור של מדחס מזגן ברכב?

שימו לב שמחיר המדחס משתנה מרכב לרכב, ואלו מחירים ממוצעים:

 כסףמחיר שיפוץ מדחס מזגן – 700-1,000 ש"ח

כסף מחיר החלפה למדחס משופץ – 1,500-2,000 ₪

כסף מחיר החלפה למדחס חדש חליפי – 1,700-2,100 ₪

כסף מחיר החלפה למדחס חדש מקורי – 2,000-3,000 ₪


חשמלאי רכב מומלצים בשיפוץ והחלפת מדחס מזגן לרכב

אנחנו מאוד מקווים שלא יגיע הרגע שבו תגלו שיש לכם בעיה במזגן של הרכב, ועוד יותר לא מאחלים לכם לגלות שהבעיה היא במדחס. אבל אם זה כבר קרה לפחות נוכל לעזור לכם עם חשמלאי רכב שיהיו הוגנים ומקצועיים – ריכזנו לכם רשימת חשמלאי רכב מומלצים שיודעים לעשות עבודה טובה בכל מה שקשור למדחס מזגן לרכב. איך אנחנו יודעים? כי בדקנו את זה עם הלקוחות הקודמים שלהם -  אתם מוזמנים לקרוא חוות דעת בעצמכם. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה מדחס מזגן לרכב?

המדחס הוא חלק מרכזי ממערכת המיזוג לרכב ותפקידו הוא לדחוס את הגז בלחץ גבוה אל המערכת, ולהפוך אותו ממצב צבירה של גז לנוזל. הוא למעשה מתחיל את כל פעילות המזגן ברכב ברגע שאתם מדליקים אותו.

כמה עולה מדחס מזגן לרכב?

מחיר של מדחס מזגן תלוי בסוג הרכב ובסוג המדחס – מדחס משופץ או חדש, ואם זה חדש האם זה מיצרן מקורי או חליפי. מחיר מדחס מזגן נע בין 1,500-3,000 ₪.

כמה עולה שיפוץ מדחס מזגן לרכב?

שיפוץ מדחס מזגן לרכב נע בין 700-1,000 ש"ח

כמה עולה החלפת מדחס מזגן לרכב?

מחיר החלפת מדחס תלוי בסוג המדחס- האם מדובר במדחס משופץ, חדש מקורי או חדש חליפי.

מחיר החלפת המדחס נע בין 1,500-3,000 ש"ח.

מה זה שיפוץ מדחס מזגן לרכב?

שיפוץ מדחס מזגן זה תיקון של המדחס על ידי פירוק שלו, החלפת רכיבים תקולים והחזרתו למצב שמיש.

איך עובד מדחס מזגן לרכב?

המדחס מחובר ברצועות למנוע, וכשהמנוע מסתובב הוא מסובב את הרצועות והמדחס נכנס לפעולה. ברגע שאתם לוחצים על כפתור ההדלקה של המזגן ברכב, המדחס יתחיל לפעול וכל מערכת המיזוג תיכנס לפעולה בעקבותיו.

מדחס מזגן לרכב לא עובד – מה עושים?

אם המדחס לא עובד לא תהיה לכם ברירה אלא לקחת את הרכב לחשמלאי רכב מנוסה שיבדוק האם ניתן לשפץ את המדחס או שצריך להחליף אותו.

איך בודקים מדחס מזגן ברכב?

 לצערנו, לא תוכלו לדעת בעצמכם האם התקלה במזגן ברכב נובעת מהמדחס, ותצטרכו להיעזר בחשמלאי רכב.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק