מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון חלון חשמלי לרכב

יודעים מה השיר האהוב על גנבי הרכב? "תפתח חלון" של ריטה. חלון רכב תקוע שלא נפתח או נסגר יכול להיות צרה אמיתית. מעבר לחוסר הנוחות, אם החלון תקוע במצב פתוח הרכב שלכם הוא יעד אטרקטיבי ביותר לגנבים וזה הופך את התיקון לדחוף הרבה יותר. אז מה משפיע על המחיר של תיקון חלון חשמלי ברכב, על מה חשוב להקפיד ומה אסור לעשות? המדריך המלא לתיקון חלון חשמלי ברכב לפניכם.

חלון חשמל תקול ברכב

 


תקלות בחלון החשמלי ברכב

הרוב המוחלט של התקלות בחלון החשמלי ברכב נובע בגלל תקלה במנגנון החשמלי, ואז צריך לתקן או להחליף. החלפת מנגנון לא בהכרח יקרה יותר מתיקון מנגנון, אך לרוב היא לוקחת זמן רב יותר כי יש צורך להזמין את המנגנון הספציפי המתאים לרכב שלכם, וזה באסה להשאיר עם חלון תקוע כמה ימים. אך אין מה לדאוג, אם הלכתם לחשמלאי רכב אמין ומנוסה תיקון לא אמור להיות פחות יעיל מהחלפה.

בנוסף, יש מקרים בהם תקלות בחלון החשמלי יכולות להיגרם בעקבות בעיות בחיווט, בעיות במנוע, נתק חשמלי ועוד, אך נעסוק בהן בהזדמנות אחרתמחייך


כלל הברזל שאתם חייבים לדעת

ברגע שיש תקלה בחלון החשמלי ברכב, הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות בעצמכם הוא כלום. כן כן, קראתם נכון. אנחנו מלאים תקווה שאתם קוראים את המאמר הזה בדיוק כשהתקלה קרתה, ושלא הספקתם לשחק עם הכפתורים ולנסות לסדר אותה בעצמכם, כי מרגע שהמנגנון החשמלי תקול -  כל לחיצה, נגיעה או ניסיון הזזה של החלון יחמיר את הבעיה ואת המחיר שתצטרכו לשלם על התיקון. לדוגמא, יכול להיות שחלק קטן במנגנון זז מהמקום, וכשתנסו ללחוץ בכוח החלק יישבר ואז במקום פשוט להחזיר אותו למקום חשמלאי הרכב יצטרך להחליף אותו, לא חארם?

 כפתור לפתיחת חלון ברכב

חלון חשמלי ברכב לא עובד אחרי החלפת מצבר

אם התקלה בחלון התרחשה בדיוק אחרי שהחלפתם מצבר ייתכן שהחלון יצא מאיפוס ותוכלו לתקן זאת לבד. כשהחלונות יוצאים מאיפוס הם לרוב עדיין יסגרו בפקודה מהשלט (ייסגרו אוטומטית עם נעילת הרכב) או מכפתור השליטה של הנהג, אך לא יעבדו מכפתור החלון עצמו. אז מה עושים? כשהרכב כבוי אך הסוויץ' מסובב, פתחו את כל חלונות הרכב דרך מרכז השליטה שליד מושב הנהג והשאירו את הכפתורים לחוצים כלפי מטה במשך 10 שניות. לאחר מכן, בכל פעם העלו חלון אחד עד הסוף והשאירו את המתג לחוץ כלפי מעלה במשך 10 שניות. חשוב להדגיש שאם התקלה לא התרחשה בסמוך להחלפת מצבר אסור להתעסק עם החלונות, ואם קראתם את הפסקה הקודמת אז אתם בטח יודעים למה.


כך תשמרו על החלונות ברכב

כדי להימנע עד כמה שאפשר מתקלות בחלון החשמלי ברכב רצוי להקפיד לפתוח ולסגור את החלונות לפחות אחת לשבוע. אם למשל אין לכם ילדים ואתם לרוב משתמשים רק במושבים הקדמיים של הרכב, האבק יצטבר בחלונות האחוריים ועלול לאט לאט לפגוע במנגנון. גם אתם אוהבים את החיים הטובים ונוסעים תמיד עם מזגן ולא עם חלון פתוח, החלונות שלכם נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה. 


מה משפיע על מחיר תיקון חלון חשמלי ברכב

טווח המחירים עבור תיקון חלון חשמלי ברכב מאוד נרחב ומושפע בעיקר מסוג הרכב, מעלות חלקי החילוף ומזמינותם. בכל הנוגע לחלקי חילוף לחלון הרכב אין קשר ישיר בין מחיר הרכב למחיר החלק, כך שתיקון חלון חשמלי במרצדס לא בהכרח יהיה יקר יותר מתיקון חלון חשמלי בקיה פיקנטו. אפילו בין דגמים שונים של אותה יצרנית יכולים להיות פערים במחיר תיקון החלון. למרבה הצער, אין ממש חוקיות שיכולה לעזור לקבוע באילו מקרים התיקון צפוי להיות יקר יותר ומתי פחות, ורק לאחר שתגיעו לחשמלאי הרכב הוא יוכל לומר לכם מה יהיה גודל הנזק הכלכלי על תיקון הנזק בחלון.

 תיקון חלון חשמלי ברכב

מחיר תיקון חלון חשמלי ברכב

מחיר תיקון מנגנון של חלון חשמלי

ברוב המקרים אין צורך בהחלפה של המנגנון וניתן לתקן אותו. במקרים הפשוטים מחיר תיקון מנגנון חלון חשמלי לרכב ינוע בין 300-580 ש"ח. הנה מחירי תיקון חלונות חשמליים ברכב שנעשו לאחרונה על ידי לקוחות מידרג:

תיקון מנגנון בחלון חשמלי ברכב קיה ריו – 450 ש"ח.

תיקון מנגנון בחלון חשמלי ברכב מסוג פולקסווגן פולו – 580 ש"ח.

 

מחיר החלפת מנגנון של חלון חשמלי לרכב

אם כשניסיתם לפתוח או לסגור את החלון התקול שמעתם רעש שנשמע כמו רעש מכני, כנראה תצטרכו להחליף את המנגנון. במקרים הפשוטים מחיר תיקון מנגנון ינוע בין 400-600 ש"ח. המחיר כולל את העבודה ואת מחיר המנגנון החדש. לדוגמא:

החלפת מנגנון של חלון חשמלי ברכב מסוג מזדה 323 – 500 ש"ח.

החלפת מנגנון לחלון חשמלי ברכב מסוג קיה פיקנטו – 590 ש"ח.


חשמלאי רכב מומלצים

כדי שתוכלו לנסוע ברכב בכיף, עם אוויר צח שנכנס דרך החלונות, מעיף את השיער וגורם להרגיש כמו בתצוגת אופנה (או במקרה הפחות טוב עף על כל הפנים, אבל בואו נשאר חיוביים) סידרנו לכם רשימה של חשמלאי רכב מומלצים לתיקון תקלות בחלון החשמלי ברכב. איך אנחנו יודעים שהם מומלצים? כי לאחר כל תיקון חלון חשמלי ברכב או כל תיקון חשמל אחר, נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח ומבקשת ממנו חוות דעת על עבודת חשמל לרכב. כל חוות הדעת באתר מעודכנות ומאומתות!

 


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של תיקון מנגנון בחלון חשמלי?

בממוצע, תיקון מנגנון בחלון חשמלי יעלה בין 300-580 ש"ח. המחיר משתנה בעיקר לפי סוג הרכב. 

מה המחיר של החלפת מנגנון בחלון חשמלי?

בממוצע, תיקון מנגנון בחלון חשמלי יעלה בין 400-600 ש"ח. המחיר משתנה בעיקר לפי סוג הרכב. 

החלפתי מצבר והחלונות הפסיקו לעבוד. מה עושים?

הרבה פעמים בזמן החלפת מצבר המנגנון של החלונות החשמליים יוצא מאיפוס וניתן לתקן זאת לבד ובקלות. פותחים בעזרת מרכז השליטה שליד מושב הנהג את כל החלונות ומשאירים את הכפתורים לחוצים כלפי מטה במשך 10 שניות. לאחר מכן מעלים חלון אחר חלון עד הסוף ומשאירים את הכפתור לחוץ כלפי מעלה במשך 10 שניות. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק