מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון חלונות חשמל לרכב - מחירים
החלונות החשמליים ברכב גאלו אותנו מעבודה פיזית קשה בכל פתיחה וסגירה של החלון (כן, היו ימים קשים). אבל כמו כל דבר חשמלי, גם החלונות ברכב הביאו איתם תקלות ומאז אנחנו מוצאים את עצמנו עם חלון שנשאר פתוח בנסיעה (או יותר גרוע- כשחונים ורוצים לרדת מהרכב), או חלון שבכלל לא נפתח. אז מה יכולות להיות התקלות בחלון החשמלי ברכב, איך מתקנים אותן ואולי הדבר החשוב ביותר – כמה זה יעלה? הכנו לפניכם מדריך מחשמל למחירי תיקון חלונות ברכב.

 תיקון חלון חשמלי לרכב

 


מה משפיע על מחירי תיקון חלון חשמלי לרכב?

יש כמה גורמים שישפיעו על מחיר התיקון של החלון שלכם ברכב:

  1. סוג התקלה בחלון – סוג התקלה בחלון תשפיע באופן ישיר על מחיר התיקון, אבל לא תמיד התקלה הקטנה היא גם הזולה. כך למשל, ישנם רכיבים במנגנון החלון החשמלי שהם רכיבים פשוטים או קטנים אבל לא ניתן להשיג אותם או שהם מאוד יקרים.
  2. סוג הרכב – ככל שהרכב יהיה יקר יותר, כך מחיר תיקון החלון החשמלי יהיה יקר יותר. כן, גם אם מדובר באותו רכיב בדיוק.
  3. האם מדובר בתיקון או החלפה של מנגנון החלון – לעיתים תגיעו לזגג הרכב עם בעיה בחלון החשמלי, ואז תגלו שלא ניתן לתקן את המנגנון ויש להחליף אותו. אגב, לא תמיד שיפוץ של המנגנון  יהיה זול יותר, ולעיתים דווקא החלפה של המנגנון תעלה לכם פחות.
  4. סוג המנגנון החשמלי לרכב – אם תצטרכו להחליף מנגנון לחלון החשמלי, יציעו לכם מספר אפשרויות שונות כשכל אחת מהן משנה את מחיר התיקון של החלון.

על כל אחד מהגורמים נרחיב ממש בפסקאות הבאות:


תקלות נפוצות בחלונות חשמל לרכב

החלונות החשמליים ברכב עובדים באופן די פשוט, ועל ידי שלושה חלקים: מנוע חשמלי, כבלים ותושבות. התושבות מחזיקות את החלון, הכבלים מחברים בין התושבות למנוע, והמנוע אחראי על התפקוד של החלון. אז איך זה עובד? כשאתם לוחצים על כפתור ההפעלה של החלון, המנוע פועל ובאמצעות התושבות מוריד ומעלה את החלון.

ואיפה הדברים יכולים להשתבש, ומה גורם לחלון שלכם לא להיסגר או להיפתח? יש שלוש תקלות נפוצות ביותר בחלון החשמלי ברכב:

  1. כבל קרוע במנגנון החלון – מדובר בתקלה הנפוצה ביותר בחלון החשמלי ברכב, ואם החלון שלכם לא מתפקד, זו כנראה הסיבה. הכבל עובד הרבה וקשה כי הוא זה שמקשר בין החלון עצמו למנוע. עם הזמן, וכתוצאה מבלאי טבעי, הוא נקרע. בגלל שהכבל הוא הגורם המתווך בין התושבות למנוע החלון, ברגע שהוא יקרע החלון פשוט לא ייפתח או ייסגר. 
  2. חלקי פלסטיקה שנשברים – עוד תקלה נפוצה בחלון חשמלי ברכב היא שברים בחלקי הפלסטיקה של החלון. הכוונה היא לא לכפתורי הפיקוד שאיתם אתם שולטים על החלון, אלא לחלקים פנימיים שמהווים חלק ממנגנון החלון. גם כאן, השברים קורים כתוצאה מבלאי טבעי, ופוגע בתפקוד החלון החשמלי ברכב. את החלקים הללו אי אפשר לרכוש בנפרד ולכן תיאלצו להחליף את כל המנגנון. מחירי המנגנון מפורטים בהמשך.

שימו לב ששמש וחום הורסים את חלקי הפלסטיקה בחלון, ולכן בימים חמים מאוד השתדלו לחנות את הרכב בצל.

  1. קצר חשמלי – החלון ברכב (בהנחה שהרכב שלכם יוצר בעשורים האחרונים) מופעל באמצעות רכיבים חשמליים, ובאופן טבעי, ברכיביים חשמליים מתרחשים קצרים או שריפה של פיוזים. זה אחד הגורמים העיקריים לכך שהחלון לא יעבוד. במידה והקצר החשמלי גרם לשריפה של המנגנון לחלוטין, לא תוכלו לתקן את הרכיבים ותיאלצו להחליף את המנגנון.
 הפעלת חלון חשמלי ברכב

 


מחירי תיקון חלונות חשמל לרכב

תיקון או החלפת מנגנון חלון חשמלי לרכב?

בתיקון חלונות חשמל ברכב הכוונה היא תמיד לתיקון המנגנון עצמו, כלומר לאחד מהרכיבים שציינו למעלה. כדאי שתדעו שבעולם החלונות לרכב שיפוץ המנגנון (כלומר פירוק שלו, תיקון החלקים והחזרתו למצב שמיש) היא לא תמיד אופציה ופעמים רבות תעלה על הפרק החלפת המנגנון של החלון. למה?

החלקים של המנגנון החשמלי לא תמיד זמינים ובמקרה שלא ניתן להשיג חלקים תיאלצו להחליף את המנגנון. בנוסף, החלקים שלו יקרים ולעיתים הפער בין מחיר השיפוץ של המנגנון למחיר ההחלפה שלו לא גדול, או אפילו יהיה אותו מחיר,  ולכן ישתלם לכם יותר להחליף למנגנון חלון חדש.

מעבר לכך, אם המנגנון של החלון נשרף לחלוטין לא ניתן לשפץ אותו ותהיו חייבים להחליף.

 

החלפת מנגנון חשמלי לחלון ברכב - מקורי, חליפי או משומש?

בהחלפת מנגנון של חלון חשמלי לרכב יש לכם שלוש אופציות:

  • החלפה למנגנון חדש מיצרן מקורי
  • החלפה לחדש מיצרן חליפי (מקביל)
  • החלפה למנגנון משופץ

ההבדל ביניהם משתנה באיכות ובהתאם לכך במחיר. היקר ביותר יהיה מנגנון חלון חדש לחלוטין מיצרן מקורי, ואילו הזול ביותר יהיה המנגנון המשופץ.

אז כמה יעלה שיפוץ לעומת החלפה של מנגנון החלון החשמלי ברכב, וכמה תעלה החלפה של חדש מקורי לעומת משופץ?

 

מחירי תיקון והחלפת מנגנון חשמלי לחלון ברכב

המחירים של מנגנוני החלון נעים בטווח רחב מאוד בהתאם לסוג הרכב, וככל שהרכב יקר יותר כך השיפוץ וההחלפה של המנגנון יהיו יקרים יותר.  כך למשל, ביונדאי מנגנון חלון חשמלי יכול לעלות בין 400-500 ש"ח, במאזדה 3 יעלה 500 ש"ח, במיצובישי 700 ש"ח, ואילו במרצדס יגיע לכאלף שקלים.

מחיר שיפוץ חלון חשמלי ברכב – 300-1,000 ש"ח

מחיר מנגנון חלון חשמלי משופץ – 300-500 ש"ח

מחיר מנגנון חלון חשמלי חדש חליפי – 500-1,000 ש"ח

מחיר מנגנון חלון חשמלי חדש מקורי – 1,000-2,000 ₪

 פיקוד חלון חשמלי לרכב

 


זגגירכב מומלצים בתיקון חלונות חשמל

אם החלון החשמלי ברכב לא נפתח או נסגר זו בעיה – אי אפשר להפעיל מזגן ויותר מזה, אי אפשר להחנות ולהשאיר את הרכב עם חלון פתוח כי זו הסתכנות בפריצה לרכב - ואז זה כבר יעלה ביוקר. לכן, כדאי במצב הזה לתקן את הרכב בהקדם, ואם כבר אז כדאי שיהיה אצל זגגי רכב מקצועי ומנוסה שיש לו המלצות מלקוחות קודמים. אז נחשו מה? ריכזנו לכם  זגגי רכב מומלצים  שיוכלו לתקן את החלון ברכב שלכם ותוכלו לקרוא המלצות עליהם מלקוחות קודמים. אז למה אתם מחכים? 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון חלון חשמלי לרכב?

בתיקון חלון חשמלי ברכב הכוונה היא לתיקון המנגנון שבו. שיפוץ המנגנון (פירוק שלו ותיקון החלקים בו) נע בין 300-1,000 ₪, תלוי בסוג הרכב.

חלון חשמלי ברכב לא עולה – מה עושים?

אם החלון החשמלי ברכב לא עולה או יורד, ככל הנראה מדובר בכבל שנקרע – זו התקלה הנפוצה ביותר בחלון ברכב. הכבל הוא חלק מהמנגנון שמפעיל את החלון החשמלי וכדי לתקן אותו תיאלצו להיעזר בזגג רכב.

חלון חשמלי ברכב לא עובד – מה עושים?

אם החלון החשמלי ברכב לא עובד, מדובר בתקלה במנגנון שלו. התקלה הנפוצה ביותר היא כבל קרוע או חלקי פלסטיק פנימיים שנשברו כתוצאה מהשימוש. כדי לתקן את המנגנון של חלון תצטרכו להיעזר זגג רכב

מה המחיר של החלפת מנגנון חלון חשמלי לרכב?

בהחלפת מנגנון חלון חשמלי לרכב יש שלוש אופציות: החלפה למנגנון חדש מקורי, החלפה למנגנון חדש חליפי או החלפה למנגנון משופץ. לכל אחת מהאופציות הללו יש השפעה על המחיר, והמחיר כולו נע בין 300-2,000 ₪, בהתאם לסוג הרכב.

איך מתקנים חלון חשמלי ברכב?

התקלות בחלון החשמלי ברכב הן תקלות במנגנון שלו. רוב התקלות בו נובעות מכבל קרוע, חלקי פלסטיקה שבורים או קצר חשמלי, ולכן כדי לתקן אותו תצטרכו להיעזר בזגג רכב.

אנשים שהתעניינו בתיקון חלונות חשמל לרכב - מחירים התעניינו גם בזה...אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק