מוקד טלפוני: 1-700-707-233

סוכך למרפסת

שוחחתם על סוכך למרפסת והגעתם לכאן? יופי! אם אתם רוצים סוכך למרפסת זה המקום להיות בו. הכנו לכם מאמר שיפרט מה זה סוכך למרפסת, איך תדעו אם לבחור זרועות או מרקיזה, מה המחיר של הדבר הזה ואיך עובדת ההתקנה של סוככים. לא מסוגלים כבר להגות את האות ח'? גם אנחנו. בואו פשוט נתחיל.


סוכך למרפסת – לפני שמתחילים

אז החלטתם שאתם רוצים סוכך למרפסת? מגניב! רצתם לטלפון להתקשר למתקין הסוככים? רגע רגע!  יש כמה דברים שכדאי שתדעו לפני שאתם מתקשרים.

יש כל מיני סוגים של סוככים למרפסת, והם מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות – אלה שמתקפלים ואלה שלא. יש מגוון סוגים של סוככים מתקפלים: מרקיזה, סוכך מסך, זרועות ומסילות. אנחנו נעסוק רק בסוככי מרקיזה וזרועות כי הם הנפוצים ביותר להתקנה במרפסת.  יש סוג אחד של סוכך למרפסת שלא מתקפל והוא סוכך קבוע, ונדבר גם עליו! נשמע כמו הרבה פרטים? אל חשש. תוך 3.5 דקות (ספרנו!) אתם מבינים כל מה שצריך. 


סוכך למרפסת - תמונות

התקנת סוכך זרועות חשמלי.
צילום: דרור אלבז, רמת גן.
התקנת סוכך זרועות חשמלי בחצר של בית פרטי.
צילום: ד. ק. מודיעין.
התקנת סוכך זרועות בגודל לבית 5X3 מ"ר.
צילום: איסי חזן-פוקס, ירושלים.
התקנת סוכך חשמלי גדול ברוחב של 6 מטר.
צילום: קובי רז כפיר-אל, פרדס חנה-כרכור.
החלפת בד עבור שלושה סוככי זרועות קיימים והחלפת ...
צילום: יוסף גולן, הרצליה.
התקנת סוכך זרועות.
צילום: י. ק. הרצליה.
החלפת בד לסוכך חשמלי.
צילום: עירית ברטל, רעננה.
התקנת סוכך זרועות חשמלי לעסק.
צילום: איתמר אפגין, בקוע.
התקנת סוכך זרועות ידני במרפסת.
צילום: יוליה אובלבסקי, פתח תקווה.
התקנת סוכך עם מנוע חשמלי (4 מטר על 2.5) במרפסת ...
צילום: טל לוי, רחובות.

סוכך למרפסת – מרקיזה

סוכך מרקיזה עשוי מזרועות אלומיניום וצורתו כמו חצי גליל. 

יתרונות של סוכך למרפסת | וי יתרונות – מרקיזה תעשה לכם צל נפלא בקיץ, והיא גם הסוכך המתקפל שהכי מתאים לחורף כי היא סגורה משלושה כיוונים – מלמעלה, מקדימה ומשני הצדדים, מה שמאפשר קירוי מושלם מגשם! כך שאם אתם מחפשים סוכך למרפסת גם לקיץ וגם לחורף, סוכך המרקיזה היא פתרון נהדר עבורכם.

עד כאן נשמע שמרקיזה היא הסוכך המושלם למרפסת, נכון? אבל מה לעשות שבחיים לא הכול מושלם – וכך גם המרקיזה.

חסרונות של סוכך למרפסת | איקס חסרונות – שטח הכיסוי של המרקיזה למרפסת לא יכול לעבור את ה-3 מטר לעומק בשל צורתו המיוחדת, ולכן הוא יתאים רק למרפסות לא גדולות במיוחד. כאן אולי גם המקום להזהיר שכדאי להשאיר את המרקיזה סגורה ברוחות חזקות וגם בשלג. 

סוכך זרועות איזה בד מתאים? אפשר להתקין על סוכך המרקיזה את כל סוגי הבדים, אבל הבד הנפוץ ביותר לסוכך הזה הוא בד השמשונית אשר עמיד בקירוי מפני גשם, וגם עושה אחלה צל.

מחיר מחיר - מה לגבי המחיר? כמו התקנת כל סוכך למרפסת, מחיר התקנת סוכך מרקיזה הוא לא עניין זול – מדובר ב-600 ₪ לכל מטר היקפי (מטר היקפי הוא האורך של ההתקן של הסוכך למרפסת שמותקן על הקיר + פעמיים העומק של הסוכך). תוכלו להעמיק עוד בנושא מרקיזה למרפסת, להבין טווח מחירים ושיטות התקנה במדריך הספציפי שלנו בנושא מרקיזה למרפסת.  אם תרצו גירסה מקוצרת, צפו בסרטון שמסביר איך מתקינים סוכך מרקיזה למרפסת (ספוילר -זה לא פשוט ויש סיבה שזה עולה לא מעט). 

 

 

וגם תוכלו ליהנות מכמה תמונות של התקנת סוכך מרקיזה למרפסת בשביל לשטוף קצת את העיניים:

 מרקיזות בבניין | סוכך מרקיזה למרפסת
 סוכך מרקיזה למרפסת
 מרקיזה למרפסת - מבט מבחוץ | סוכך למרפסת
 מרקיזה במרפסת | סוכך למרפסת
 שתי מרקיזות מעל מרפסת | סוכך למרפסת
 
 מרקיזה לבמרפסת של בניין | סוכך למרפסת

 


סוכך למרפסת – זרועות

סוכך זרועות הוא סוכך למרפסת שעשוי מזרועות אלומיניום מתקפלים.

יתרונות של סוכך למרפסת | וי יתרונות - סוכך זרועות הוא הסוכך למרפסת הנפוץ ביותר לשימוש בקיץ הישראלי. יש לו מנגנון קיפול נהדר שמאפשר קיפול מלא, ושטח הכיסוי שלו יכול להגיע גם ל-7 מטר, כך שהוא מתאים גם למרפסות גדולות.

חסרונות של סוכך למרפסת | איקס חסרונות - חשוב להגיד שאם אתם מחפשים סוכך למרפסת שגם יגן עליכם מגשם, סוכך הזרועות פחות מומלץ כיוון שהוא מאוד רגיש לרוח, ואם היא חזקה מאוד היא ממש יכולה לשבור אותו.

סוכך זרועות | מידרג תוספים לסוכך הזרועותאפשר להתקין על סוכך הזרועות תוספים כמו קסטה שמייפה את האזור הנגלל שלו או שבשבת רוח שהיא מין חיישן שיכול לסגור את הסוכך למרפסת ברוח חזקה. חשוב להדגיש שבתוספות האלה הרבה פעמים כל המוסיף גורע. מה הכוונה? הקסטה ממש מייקרת את מחיר הסוכך למרפסת, ומתקיני סוככים מעידים שהיא בעייתית כי היא אוגרת בתוכה את הלכלוך שנתפס על הבד, מה שיוצר בעיות במנגנון. שבשבת הרוח לכאורה עוזרת בסגירת הסוכך, אך החיישנים לא תמיד אמינים וזה משכיח מאיתנו את הצורך המהיר בסגירת הזרועות ברוח, מה שמוביל לאינספור תקלות ולעיתים לשבר שלא ניתן לתיקון. 

סוכך זרועות איזה סוג בד מתאים? גם על סוכך הזרועות אפשר להתקין את כל סוגי הבדים – אבל הבד המומלץ הוא בד הדראלון שנושם יחסית, אבל גם נותן הגנה לא רעה מגשם.

מחיר מחיר - מחיר סוכך למרפסת זרועות, בלי תוספים, בגודל של 2 מטר וחצי על 3 מטר הוא כ-4,000-5,000 ₪ בממוצע. רוצים לדעת עוד על מחיר סוכך זרועות? יש לנו הכול כאן, וגם, כמובן, הרבה תמונות של התקנת סוכך זרועות למרפסת:

 מרקיזה למרפסת לעומת סוכך זרועות
 סוכך, סוככים, זרועות
 סוכך זרועות פסים | סוכך למרפסת
 סוככי זרועות ירוקים | סוכך למרפסת
 סוכך זרועות מקופל | סוכך למרפסת
 סוכך זרועות במרפסת
 סוכך זרועות על רקע הים | סוכך למרפסת
 סוכך זרועות עם פסים צהובים | סוכך למרפסת

סוכך קבוע למרפסת

מיותר לציין שסוכך קבוע הוא, כן כן – קבוע! והוא עשוי קונסטרוקציה של ברזל מגלוון.

חסרונות של סוכך למרפסת | איקס חסרונות - בניגוד לשאר הסוככים הוא לא ניתן לקיפול, כך שמדובר בהצללה קבועה. אז אם אתם אנשי הצל - כאלה שלא צריכים את הקיפול של הסוכך למרפסת בשביל שמש מדי פעם, כנראה סוכך קבוע הוא בול בשבילכם, רק אל תשכחו לצאת מדי פעם החוצה בשביל לספוג קצת ויטמין Dמחייך

שימו לב! חיסרון נוסף וחשוב - לפעמים התקנה של סוכך למרפסת כזה דורשת אישור מהעירייה, ובהתאם לכך זה גם גורר בדרך כלל תוספת תשלום בארנונה. הסוככים המתקפלים למיניהם לא מצריכים אישור מיוחד ולא תשלום נוסף בארנונה.

יתרונות של סוכך למרפסת | וי יתרונות - החיסרון שלו הוא גם היתרון שלו –מדובר בסוכך למרפסת שיעמוד בכל תנאי מזג האוויר. הייעוד שלו הוא גם הגנה מגשם וגם הצללה. אפשר גם לבחור לסוכך הקבוע מגוון עיצובים – גליים, מקומרים או ישרים, ויש שיגידו שהוא סוכך למרפסת שיפה יותר מהסוככים המתקפלים האחרים.

סוכך זרועות איזה בד מתאים? הבד המומלץ לסוכך הקבוע הוא שמשונית מכיוון שהוא הבד העמיד ביותר משאר הבדים. 

מחיר מחיר - מחיר התקנת סוכך למרפסת קבוע הוא כ-500 ₪ למטר.

 סוכך קבוע למרפסת
 סוכך קבוע למרפסת
 סוכך קבוע מעל כניסה לבית
 סוכך קבוע למרפסת
 סוכך קבוע כחול | סוכך למרפסת

סוגי בד לסוכך למרפסת

בטח תשמחו לדעת שאפשר להתקין על הסוכך למרפסת שלכם כל מיני סוגי בדים. סוג הבד לסוכך  קריטי בעיקר בגלל תכונות הבדים. למשל, חלקם טובים יותר להצללה כי הם עשויים מבד נושם, וחלקם טובים יותר לקירוי מפני הגשם כי הם עשויים מבד אטום שעמיד במיוחד לגשם.

 יש שלושה סוגי בד עיקריים שמתקינים על סוכך למרפסת:

סוכך זרועות בד שמשונית (pvc)

בד שמשונית עשוי מחומר pvc שהוא דמוי ניילון קשיח. הוא אטום לגשם היא הטובה ביותר מבין שאר סוגי הבדים, אבל זה גם אומר שהוא פחות נושם מהם. אם אתם צריכים בעיקר סוכך למרפסת שיגן עליכם מהגשם, בד השמשונית הוא לגמרי הבד המומלץ בשבילכם.

סוכך זרועות בד דראלון

בד הדראלון הוא בד שהאריגה שלו צפופה והוא מצופה חומר טפלון שמשפר את האטימות שלו. הוא נחשב לבד נושם יחסית, וגם דוחה גשם (כלומר הוא מגן מפני גשם – אבל עד מידה מסוימת, ייתכן שבגשם שוטף הוא יטפטף). יש שיגידו שהוא יפה יותר מבד השמשונית, אבל החיסרון שלו שהוא מתבלה ודורש החלפה בדרך כלל כל 3 שנים בערך.

סוכך זרועות בד רשת

בד רשת הוא ובכן... בד שנראה כמו רשת. כלומר, יש לו חורים ממש קטנים שנותנים "אפקט קירור" לסוכך למרפסת.  בזכות האפקט הזה, בד הרשת מעולה להצללה בקיץ, ופחות מתאים לקירוי בחורף כי הוא לא אטום ולא יגן מפני גשם.


סוכך למרפסת – מנגנון הפעלה

יש שתי אופציות של מנגנוני קיפול – חשמלי או ידני.

המנגנון הידני הוא הדיפולטיבי (ברירת המחדל), ובעזרת תנועות סיבוביות של מוט מנואלה (מעין מוט שמתחבר למקום ייעודי בסוכך), הסוכך למרפסת ייפתח וייסגר.

המנגנון החשמלי פועל באמצעות מערכת חשמלית ובלחיצה על מתג או על השלט, הסוכך למרפסת יתקפל או ייפתח בצורה אוטומטית.

אז מה עדיף? תלוי מאוד. בסוככים גדולים, ובעיקר בסוככי זרועות, אין כל כך ברירה אלא להזמין מנגנון חשמלי בגלל כובד הסוכך. בסוככים קטנים לעומת זאת, אין צורך בכלל במנגנון חשמלי כי פעולת הסיבוב היא קצרה ופשוטה. ותכלס – פשוט תשאלו את המתקין מה עדיף, הוא יידע להגיד מה נכון לכל סוכך למרפסת כזה או אחר.

 
 פתיחת סוכך זרועת במנואלה

מתקיני סוככים מומלצים

אז הבנו שסוכך למרפסת הוא עסק לא פשוט מבחינת מחיר והתקנה, אז בטח תשמחו לשמוע על מתקין סוככים מומלץ. אז אם ידעתם ואם לא, זה ממש הקטע של מידרג – לדרג בעלי מקצוע, בהם גם מתקיני סוככים מומלצים, לפי חוות דעת של לקוחות קודמים בדיוק כמוכם. אחרי כל התקנת סוכך, נציג מידרג מתקשר ללקוח כדי לקבל חוות דעת, והדירוג מתעדכן אוטומטית באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה סוכך מרקיזה?

סוכך מרקיזה הוא סוכך מתקפל עשוי מוטות אלומיניום. צורתו כחצי עיגול והוא טוב להצללה בקיץ ולקירוי מפני גשם בחורף. הייחודיות שלו היא שהוא סגור מכל הכיוונים ומהווה סגירה לא רעה לחורף במרפסות בבנייני קומות.

 

 

מה זה סוכך זרועות?

סוכך זרועות הוא סוכך עשוי זרועות אלומיניום מתקפלות. שטח הכיסוי שלו רחב - הוא יכול לכסות עד 7 מטר לעומק, והוא מתאים בעיקר להצללה בקיץ.

 

 

איך מתקינים סוכך?

את הסוכך למרפסת מתקין בעל המקצוע בלבד. אי אפשר להתקין סוכך למרפסת לבד, וזה אפילו יכול להיות מסוכן. תוכלו לבחור מתקין סוככים בין רשימת מתקיני הסוככים שבאתר מידרג. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק