מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון סוככים

זרועות הסוכך נשברו? הבד נקרע? המנוע החשמלי הלך לעולמו? בקיצור, אתם צריכים תיקון סוככים. רגע לפני שאתם מרימים טלפון לאיש הסוככים, אנחנו כאן בשביל לעשות לכם קצת סדר בתקלות הנפוצות, וגם ניתן לכם כמה טיפים כדי להימנע מהן. מוכנים? כל מה שאתם צריכים לדעת על תיקון סוככים נמצא ממש כאן.


תיקונים נפוצים בסוככים

כשאנחנו מדברים על סוככים צריך לדעת שהרבה דברים יכולים להשתבש כתוצאה מבלאי טבעי של החומרים או מתחזוקה לא נכונה. בכל מקרה, כדאי לדעת שיש סיכוי סביר שסוכך בן 10 שנים יצטרך לעבור תיקון מסוים. מה כבר יכול להשתבש אתם שואלים? שאלה מצויינת. אז יש 4 תיקונים נפוצים בסוככים:

אחד תיקון המנוע החשמלי בסוכך.

שתיים תיקון זרועות הסוכך.

שלושתיקון המנואלה/ גיר ידני של הסוכך.

ארבע תיקון בד הסוכך.

סוכך זרועות

תיקון מנוע חשמלי בסוכך

אם יש לכם סוכך חשמלי ייתכן והמנוע יתקלקל. למה שזה יקרה? עייפות החומר קוראים לזה. במקרה של מנוע חשמלי אין תקלות ביניים ולא קיימת אפשרות לתקן את המנוע - אם המנוע עושה לכם בעיות, צריך להחליפו במנוע חדש. בהחלפת מנוע, כמו בהתקנת מנוע חדש, אתם תצטרכו לבחור בין שני סוגי מנועים - מנוע סיני ומנוע סומפי.

באופן כללי ניתן לומר שהמנוע של החברות הסיניות הוא הפשוט מבין השניים והוא מגיע עם אחריות ל-3 שנים. בניגוד אליו, מנוע סומפי מגיע עם אחריות ל-5 שנים ונחשב לאיכותי, מהיר ושקט יותר.

  • מחיר ממוצע של החלפת מנוע סיני בסוכך סטנדרטי (2X3) יהיה 1,500 ₪, כולל מע"מ.
  • מחיר ממוצע של החלפת מנוע סומפי בסוכך סטנדרטי (2X3) יהיה 3,000 ₪, כולל מע"מ.

תמונות של סוככים

התקנת סוכך חדש.
צילום: יונתן בן דור, זכרון יעקב.
התקנת סוכך זרועות במרפסת.
צילום: ענבר ג. כפר סבא.
התקנת סוכך זרועות חשמלי.
צילום: מ. פ. תל אביב.
התקנת סוכך שמש בגודל 3 מטר על 3.60.
צילום: יוני בן שטרית, הוד השרון.
התקנת סוכך למרפסת.
צילום: רבקה שביט, תל אביב.
התקנת סוכך מסוג מרקיזה בכניסה לבית.
צילום: בני וקנין, נתניה.
התקנת סוכך ידני.
צילום: מור ספרונג, הרצליה.
התקנה של סוכך קסטה 4x3.
צילום: אלכס רויכמן, רמת גן.
ייצור והתקנה של סוכך במרפסת.
צילום: רוזיטה סדובסקי, ראשון לציון.
התקנת סוכך זרועות בגודל 3.5 על 3 במרפסת ביתית.
צילום: בוריס סיקלייר, כפר סבא.

תיקון זרועות הסוכך

בניגוד למנוע הסוכך, במקרה של זרועות הסוכך הרבה יותר דברים יכולים להשתבש. כדאי לדעת שגם אם תצליחו לשמור על הזרועות ולהימנע מכל המזיקים, הבלאי הטבעי של הזרועות יעשה את שלו ויוכל להביא עליכם כל אחת מהתקלות המופיעות מטה. מה שנקרא, הזרוע עוד נטויה. תוחלת החיים הממוצעת של הזרועות היא 10 שנים, ויש סיכוי שבמהלכן תתקלו באחת מהתקלות הבאות:

 

אחדחריקות בפתיחה ובסגירה - בתוך זרוע הסוכך יש קפיץ שמאפשר את הסגירה והפתיחה שלו. לרוב הוא אמור לעשות עבודה שקטה ללא כל בעיה, אך לעיתים עשוי להיכנס אבק לתוך הזרוע ואתם תתחילו לשמוע חריקות בסגירת ובפתיחת הסוכך. מה אפשר לעשות?

אז ככה, הפתרון לטווח הקצר הוא ריסוס ספריי נגד חלודה לתוך המפרק של הזרוע. לעיתים רחוקות הספריי הופך את גוש האבק לאבן ואם תחזרו על הפעולה הרבה פעמים אתם תייצרו גושי אבנים בתוך הזרוע ובניגוד לאבק, זה כבר יגרום נזק. המלצה שלנו? אם הרעש נסבל מבחינתכם, עדיף לא לעשות כלום. אם החלטתם לרסס, אז רק לא להגזים עם כמויות ותדירות. 

מספר שתיים בעיה במתיחת הזרוע - עם השנים, הקפיץ שאחראי על מתיחת הזרוע עשוי להישחק והזרוע לא תמתח את הבד כמו שצריך. הייתם חושבים שבמקרה כזה אפשר להחליף רק את הקפיץ אבל לצערנו אין דבר כזה. הקפיץ מגיע יחד עם הזרוע ולכן תצטרכו להחליף אותה לגמרי. באסה. 

שלוש זרוע שבורה - אם בטעות השארתם את הסוכך פתוח בזמן רוחות וגשמים, ייתכן מאד שהזרועות ישברו. במקרה כזה, לא נותר לכם אלא להחליף את הזרועות. אתם כמובן יכולים לחבק את הזעם ולהגיד שאתמול היה טוב, אף פעם לא מזיק...

 

אם הגעתם למצב שאתם צריכים להחליף אחת מהזרועות, חשוב שתדעו שבדרך כלל מומלץ להחליף את שתי הזרועות יחד, מכמה סיבות:

דגם משופר דגמים חדשים של זרועות סוככים - בדרך כלל החברות מחדשות את הדגמים שלהן כל כמה שנים. אם תתקינו זרוע מדגם חדש יחד עם זרוע מדגם ישן, הדבר יכול ליצור חוסר איזון בפתיחה ובסגירה של הסוכך.

נורת אזהרה לזרוע השניה - אם הזרועות שלכם הותקנו יחדיו ועברו את אותן הרוחות סביר להניח שהן נמצאות במקום די זהה מבחינת בלאי. זאת אומרת שאם אחת מהן שבורה, גם השנייה כבר לא נמצאת במיטבה. כדי לחסוך את זה, מחליפים גם אותה.

כסף מחיר של תיקון זרועות - להתקין זרוע חדשה בסוכך זה עניין של לא מעט כסף. לא משנה אם מדובר בזרוע אחת או שתיים, הסיפור הזה לא יעלה לכם פחות מ1,500 ש"ח (כמובן, תלוי בגודל הזרוע). כאשר מתקינים את שתי הזרועות יחדיו הסיפור הרבה יותר זול ומשתלם.

 

מחיר החלפת זוג זרועות של 2 וחצי מטר יהיה 2,000 ₪, כולל מע"מ. אם אנחנו מדברים על זרועות סוכך בגודל של 3 וחצי מטר המחיר כבר יהיה 3,500 ₪. במקרים מסויימים ייתכן וכבר שווה לכם לקנות סוכך חדש, אז לפני שאתם מחליפים את הזרועות כדאי להתייעץ עם מתקין הסוככים.

סוכך זרועות בגינה

תיקון גיר ידני/ מנואלה בסוכך

אם יש לכם סוכך רגיל (ולא חשמלי) ייתכן והגיר הידני יתקלקל ולא ייתן לכם לפתוח ולסגור את הסוכך בצורה נוחה. הסיבה פשוטה - אנחנו משתמשים בגיר הידני בכל פתיחה וסגירה של הסוכך ועם השנים הוא מתבלה.

מחיר החלפת גיר ידני עבור סוכך בגודל 5 מטר הוא 650 ₪, כולל מע"מ. בסוככים גדולים יותר המחיר יכול להגיע ל800 ₪.


תיקון בד הסוכך

הבד של הסוכך אמנם נראה החלק הפשוט ביותר בכל האירוע, אבל תתפלאו, גם הוא יכול לעשות לכם בעיות. מעבר ללכלוך הרב שיכול להצטבר עליו, הבד מתבלה כתוצאה מהחשיפה לשמש ועם הזמן, כמו כולנו, הוא הולך ונראה פחות טוב. אז עכשיו תגידו, טוב נו, לא קניתי סוכך בשביל שיראה טוב. זורמים איתכם. ובכל זאת, כתוצאה מהבלאי תפרי הבד עשויים להיפתח וליצור חורים בסוכך שלכם כך שבכל מקרה תצטרכו להחליפו (אלא אם לא קניתם את הסוכך בשביל הצל 😉(. אין לכם יותר מדי מה לעשות נגד זה ובממוצע כל 7 שנים תצטרכו להחליף בד.

מחיר החלפת בד עבור סוכך זרועות נע בין 180 ל- 300 ₪ למ"ר ותלוי בגודל הסוכך. ככל שהסוכך יהיה גדול יותר, כך המחיר למ"ר יהיה נמוך יותר. לדוגמה:

  • מחיר החלפת בד בסוכך זרועות בגודל 2x3 יהיה 1,800 ₪, כולל מע"מ.
  • מחיר החלפת בד בסוכך זרועות בגודל 3x5 יהיה 2,700 ₪, כולל מע"מ.

 

בסוככי מרקיזה הסיפור יהיה יקר יותר. בניגוד לסוכך זרועות בו אפשר להחליף את הבד ברבע שעה של עבודה, את המרקיזה צריך לפרק לגמרי, לקחת למפעל ושם להחליף את הבד. לכן, גם העלויות יהיו הרבה יותר גבוהות - החלפת בד בסוכך מרקיזה בגודל 3 מטרים צפויה לעלות לכם 2,800. על כל מטר נוסף תאלצו לשלם עוד 1,000 ₪. 

סוכך מרקיזה עם בד אדום

איך להימנע מתיקון סוככים?

רגע אחרי שצללנו לתיקוני סוככים נפוצים, ננצל את הבמה כדי לדבר על דרכים להימנע מהתקלות. או במילים אחרות, מה אתם יכולים לעשות בשביל שהסוכך שלכם יישאר במיטבו וימשיך להציל אתכם ועליכם. בלי צל של ספק, היו פה יותר מדי משחקים מילים שקשורים להצללות (אתם עדיין צלולים?), אז בואו פשוט ניגש לעניין -

 

סגירת חלוןסגירת הסוכך – אמנם הסוכך נראה קשוח וחזק, אבל בתכל'ס רוב הסוככים לא מסתדרים טוב עם רוחות וגשמים ונשברים בקלות. עשו לעצמכם טובה וסגרו את הסוכך כל פעם שאתם לא יושבים מתחתיו, בטח אם יום סוער מתרגש לבוא לעולם. אגב, כדי לחסוך מכם את הטרחה הרבה בסגירת הסוכך, שווה לקנות כבר מההתחלה סוכך חשמלי שמאפשר סגירה פשוטה של הסוכך וחוסך תקלות בעתיד.

מה שכן, צריך לומר שבסוכך מרקיזה הסיפור קצת שונה. המרקיזה היא מוצר חורפי שנועדה להיות פתוחה ברוחות חזקות ובגשמים. בניגוד לסוככים האחרים, המבנה המעוגל של המרקיזה לא מאפשר לגשם להתנקז ולגרום לקריסה של הסוכך. בנוסף, דווקא אם נסגור את המרקיזה – הגשמים עשויים להתנקז בשיפולי הבד ולגרום לקריסתו. בקיצור, את סוכך המרקיזה מומלץ להשאיר פתוח בימי החורף הקרים.

ניקיון ניקוי הסוכך – עם הזמן מצטברים על הסוכך אינספור לכלוכים – החל מפירות של עצים ועד לציפורים שלא הצליחו להתאפק. ניקוי הסוכך יכול למנוע היערמות של הלכלוכים ולהאריך את חיי הסוכך. במידה והגובה מאפשר, מומלץ כל כמה חודשים לתת שפריץ של מים ולהעביר סמרטוט על הסוכך. באופן כללי, שווה לחשוב על מיקום הסוכך מלכתחילה ולא להתקין אותו בדיוק מתחת לעץ פיקוס 😊

בורג להתקנת קירוי לפרגולה בדיקת ברגים ותחזוקה שוטפת – אתם יודעים איך זה, עם השנים ברגים עלולים להתרופף במעט. כדי לשמור על הסוכך שלכם בריא ושלם כמה שאפשר, אנו ממליצים להזמין איש מקצוע פעם בשנה וחצי שיוודא שכל הברגים נמצאים במקום ושהכל עובד כמו שצריך.

איכות גבוהה סוכך איכותי - שימו לב לסוכך שאתם קונים, זו ההמלצה הכי טובה שנוכל לתת לכם. המחיר לפעמים עלול לגרום לנו לרצות לקנות סוככים פחות איכותיים, מחברה לא מוכרת ובלי אחריות. אנחנו מבינים שזה זול משמעותית אך לטווח הארוך זו פשוט טעות שסביר להניח שתשלמו עליה בריבית. סוכך איכותי עם התקנה נכונה ימנעו מכם הרבה עבודות תחזוקה בהמשך ויאריכו את חיי הסוכך. אנחנו לא אומרים לכם לבחור את הסוכך היקר ביותר, אבל כן כדאי ללכת למתקיני סוככים שאפשר לסמוך עליהם.

סוכך זרועות בגינה

אנשי סוככים מומלצים לתיקון סוככים

אם אתם כאן, כנראה שיש לכם צורך בתיקון סוככים, או שאתם סתם חובבים של ידע כללי ברמה מפחידה, תבדקו את זה. בכל מקרה, המלצנו לכם קודם ללכת על מתקיני סוככים שאפשר לסמוך עליהם. אמנם אין הנחתום מעיד על עיסתו אבל לקוחות קודמים דווקא כן יכולים, לכן ריכזנו לכם כאן רשימה של אנשי סוככים מומלצים לתיקון סוככים שדורגו על ידי לקוחות קודמים. לאחר כל תיקון סוכך, נציגי מידרג מתקשרים ללקוח ומבקשים ממנו לדרג את בעל המקצוע כך שהציונים באתר מתעדכנים תמיד.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להחליף בד לסוכך?

מחיר החלפת בד בסוכך זרועות נע בין 180 ל-300 ש"ח למטר. המחיר משתנה בהתאם לגודל הסוכך כך שככל שהסוכך יהיה גדול יותר המחיר למטר יהיה נמוך יותר. לדוגמה, מחיר החלפת סוכך סטנדרטי יהיה 1,800 ש"ח. לעומת זאת, המחיר של החלפת בד בסוכך מרקיזה בגודל 3 מטרים צפוי להיות 2,800 ש"ח, כולל מע"מ.

איך מתקנים סוכך זרועות?

לצערנו, אם הזרועות של הסוכך נשברו, אין אפשרות לתקן אותן ויש צורך להחליפן. חשוב שתדעו שגם אם נשברה רק זרוע אחת של הסוכך, מומלץ להחליף את 2 הזרועות על מנת למנוע חוסר סימטריה ותקלות בזרוע שאינה הוחלפה. עם זאת, אם הבעיה היא רק ברעשי פתיחה וסגירה של הזרועות, ניתן לרסס לתוך מפרק הזרוע ספריי נגד חלודה אך לטווח ארוך הדבר עשוי לעשות נזק.

איך מתקנים סוכך חשמלי?

המנגון של המנוע בסוכך חשמלי הוא כזה שלא מאפשר לתקנו. אם המנוע יתקלקל תאלצו להחליפו במנוע חדש. מחיר החלפת מנוע סיני בסוכך סטדנרטי יהיה 1,500 ש"ח ואילו החלפת מנוע סומפי תעלה 3,000 ש"ח.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק