מוקד טלפוני: 1-700-707-233

סגירת חורף

סגירת חורף למרפסת היא לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה – היא גם ליהנות מהמרפסת כשקר וגם להישאר חמימים, גם לשתות קפה (או תה עם נענע) בחוץ כשיורד גשם אבל גם להישאר יבשים. היא גם לראות את הנוף אבל גם להרגיש את הבית. אז מה (עוד) היתרונות של סגירת חורף, איזה סוגים קיימים בסגירת חורף, מה יחזיק יותר ומה פחות, וכמה זה יעלה לכם? סגירת חורף – קווים לדמותה

 סגירת חורף למרפסת

 

בעלי מקצוע מומלצים בסגירת חורף באתר מידרג


למה כדאי לעשות סגירת חורף?

סגירת חורף מתארת שיטות שונות שנועדו להגן על מקומות פתוחים מפני פגיעות החורף. השיטות הללו נעות בין סגירת חורף קבועה, הבנויה ממתכת או אלומיניום, וסגירת חורף פשוטה יותר – מבדים. לרוב כשמדברים על סגירת חורף מדברים על הסגירה הפשוטה – למרפסת או לפרגולה, הנעשית באמצעות בדים.

למה כדאי בכלל לעשות סגירת חורף כזאת? סגירת חורף למרפסת עם אלומיניום היא סגירה שדורשת היתר מיוחד מהעירייה, ואם אתם אנשים שלא חובבים פרוצדורות – סגירת חורף מתקפלת או כזו הנעשית באמצעות בדים היא בשבילכם. היא לא דורשת היתרים היות והיא נחשבת "מוצר ארעי".

בנוסף, סגירת מרפסת מאלומיניום אורכת זמן רב יותר, דורשת עבודה מורכבת ויותר, ובהתאם לכך – גם עולה יותר.

מעבר לכך, במידה ואתם רוצים להשאיר לכם את האופציה לשיזוף במרפסת או לשתיית קפה בקיץ תחת קרני השמש, מומלץ להתקין סוכך למרפסת נגיד גשם, שכן, רוב סגירות החורף הנעשות באמצעות סוכך מרקיזה או סוכך מסך, ניתנות לפתיחה וסגירה חשמלית, כך שתוכלו לשלוט בסוכך לפי בחירתכם. ואם דאגתם – סגירת חורף באמצעות ברזנט שקוף, כמו שמשונית, מספקת הגנה מפני רוחות, גשמים וימי חורף סוערים.

ובאופן כללי למה כדאי לעשות סגירת חורף? סגירת חורף למרפסת או לפרגולה מאפשרת לכם לנצל את המרפסת לאורך כל השנה, גם בימי החורף – וכך בעצם לשבת בחוץ אבל להרגיש בפנים. בנוסף, אם יש לכם במרפסת סגירת חורף תוכלו להוסיף אמצעי חימום לתוך החלק המקורה, וכך ליהנות מרעש הגשם שבחוץ ומהחום שבפנים. ובינינו, חוץ מקמין, מה יותר רומנטי מזה?

 סגירת מרפסת לחורף

סוגים של סגירת חורף

סגירת חורף יכולה להיעשות באמצעות מספר שיטות, והבחירה תלויה בצורך שלכם ובסוג ואיזור המגורים שלכם.

סגירת חורף בסוכך מרקיזה

סגירת החורף הנפוצה ביותר במרפסות ונעשית בדרך כלל בבנייני קומות, ששם יש לרוב איסור על סוכך קבוע. המרקיזה היא סוכך שמזכיר בצורתו מטריה, הוא נפתח בצורת רבע עיגול על המרפסת וניתן לקיפול. בסגירת חורף באמצעות מרקיזה מותקנות זרועות אלומיניום שמאפשרות את הקיפול של הסוכך, הן בצורה ידנית על ידי משיכת חבל, והן באופן חשמלי באמצעות שלט.

סגירת חורף על ידי מרקיזה מספקת הגנה מפני הגשם והשמש, ומאפשרת שלבים שונים של פתיחה וסגירת הסוכך.

חשוב לשים לב להשאיר את המרקיזה פתוחה בימים גשומים על מנת לגרום לניקוז של המים, זאת כדי לא ליצור עומס על זרועות האלומיניום, שיכולות לקרוס מעומס המשקל.

 סגירת חורף

 

 סגירת חורף מרקיזה

 

סגירת חורף בסוכך מסילות

סגירת חורף בסוכך מסילות מתאימה בעיקר לגינות, חצרות ומרפסות גדולות בבתים פרטיים, שכן הוא מאפשר לכסות שטחים העולים על 12 מ"ר. בסגירת חורף כזו, תשתית הסוכך מורכבת ממסילות אלומיניום המותקנות לכל אורך הקירוי, פועלות באמצעות מנגנון חשמלי ומאפשרות קירוי של שטחים גדולים ונרחבים. המסילות המתכווננות של הסוכך מאפשרות שליטה חשמלית על מידת הפתיחה והסגירה שלו.

סוכך המסילות הוא הסוכך האידיאלי לסגירת חורף היות והוא נחשב חזק ויציב, ועמיד ברוחות וגשמים. עם זאת, לא מתאים למרפסות בבנייני קומות.

קחו בחשבון שעלות סגירת חורף בסוכך מסילות תעלה לכם לא מעט, בעקבות צורתו ושטח הכיסוי שלו.

 סגירת חורף מסילות

סגירת חורף בסוכך קבוע

סוכך קבוע הוא סוכך שאינו ניתן לקיפול או הזזה, הוא נשאר בצורתו ללא שינוי, ולכן מתאים למקומות שבהם נדרשת הצללה או הגנה מפני גשמים לאורך כל ימות השנה.

הסוכך הקבוע הוא סוכך שלרוב מספק קירוי להצללה בלבד – הוא מונח מעל החלון או המרפסת בצורת קשת, המזכירה מעט את המרקיזה, ומספק הצללה. אבל היתרון שלו הוא שניתן להוסיף לו סגירת חורף – הסוכך בנוי משלדת ברזל או אלומיניום, מצופה בבד שמשונית שעמיד לגשם, ומאפשר סגירה הרמטית של כל המרפסת. סגירת חורף כזאת תספק לכם עמידות טובה והגנה מפני מזג אויר חורפי וקשה.

 סגירת חורף ברזנט שקוף

 

סגירת חורף קבועה

סגירת חורף בסוכך מסך

בסגירת חורף באמצעות סוכך קבוע או סוכך מסילות ניתן להוסיף סוכך מסך – זהו בד אטום, הנגלל כלפי מעלה ומטה ומאפשר הצללה, ובנוסף מגן מפני רוחות וגשמים.

היתרון הגדול של סוכך מסך הוא שבעוד שהסוככים האחרים מעניקים סגירה בחזית, סוכך המסך מתאפשר גם בצדדים.

את סוכך המסך ניתן להתקין עם מנגנון ידני או חשמלי, לפי בחירתכם.

 

בד לסגירת החורף- שמשונית P.V.C

השמשונית הוא בד חזק ביותר, אטום, עמיד לגשמים ורוחות, ומונע חדירת מים לחלוטין. למרות שכיום קיים שימוש גם בבד דראלון או "רב חוזק", המספקים הצללה והגנה מפני גשמים אף הם, אנשי הסוככים וההצללה המדורגים באתר מידרג המליצו פה אחד על השמשונית.

"רב חוזק הוא סוג של שמשונית, זה בעצם חיקוי של השמשונית, אבל הוא פחות טוב, הרבה פחות עמיד והרבה פחות חזק." (הרצל, ציון 9 באתר מידרג).

"יש שימוש בכל מיני סוגים של בדים אבל אני ממליץ על השמשונית -  זה יותר מתאים לתנאי מזג האויר, אבל בעיקרון מחליטים לפי הסגירה -  בסגירה קבועה או במרקיזות מומלץ להשתמש בשמשונית בגלל שזה עמיד, איכותי וחזק." (זוהר, ציון 9.7 באתר מידרג).

 

חלונות ודלתות בסגירת חורף

בסגירת חורף קבועה ניתן לבחור בד שמשונית שקוף וליצור בו מעין חלונות ודלת. אפשרויות אלו ניתנות רק במרפסות גדולות, בפנטהאוזים או בפרגולות, שבהן החלל רחב וגדול, ובהתאם לכך גם יריעת הבד.

 לחלונות אפשר להוסיף דוגמאות כך שייראו כמו סוג של חלון בלגי, וניתן לבחור את סוגי הסגירה- סגירת רוכסן, סקוץ', קשירה או אפילו חלון שלא נפתח בכלל. בנוסף, במידה ומבנה המרפסת מאפשר, ניתן להוסיף פתח ביריעה, שישמש כדלת כניסה, כך שתקבלו תחושה יותר ביתית ואסתטית. עם זאת, שימו לב שיצירת חלונות תייקר עבורכם את המחיר, היות והיא מחייבת הלחמות רבות בבד. 

 סגירת חורף שמשונית למרפסת

מחירים של סגירת חורף

מחיר סגירת חורף לפרגולה או למרפסת תלוי במנגנון הסגירה (ידני או חשמלי), בסוג הסגירה וכמובן בגודל החלל.

מחיר סגירת חורף באמצעות מרקיזה ידנית – 400-500 ש"ח למ"ר, כך שסגירת חורף במרפסת סטנדרטית של 4X2 תעלה בין 2400-3000 ש"ח.

מחיר סגירת חורף באמצעות מרקיזה חשמלית – 550-600 ש"ח למ"ר, כך שסגירת חורף במרפסת של 4X2 תעלה לכם בין 3,300-3,600 ש"ח.

מחיר סגירת חורף בסוכך קבוע – 300-500 ש"ח למ"ר, המחיר כולל את יריעת השמשונית. סגירת חורף במרפסת סטנדרטית תעלה לכם בין 1800-3000 ש"ח.

מחיר סגירת חורף בסוכך מסך – מחיר סוכך מסך למרפסת הוא בין 400-500 ש"ח למ"ר. המחיר המינימלי להתקנת סוכך מסך הוא 2,500-3,000 ש"ח. 

מחיר סגירת חורף בסוכך מסילות - תעלה כ- 1000 ש"ח למ"ר.


מתקיני סוככים מומלצים בסגירות חורף

אם החלטתם לעשות סגירת חורף למרפסת, כדאי שתעשו את זה יחד עם מתקין סוככים אמין, מקצועי ואחד שידאג שהסוכך יחזיק מעמד לאורך החורף ולא יביא להצפה במרפסת שלכם. זאת בדיוק הסיבה שריכזנו לכם מתקיני סוככים מומלצים שמתמחים בסגירת חורף. איך אנחנו בטוחים שהם טובים? שאלנו את הלקוחות הקודמים שלהם.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה סגירת חורף?

המחיר של סגירת חורף משתנה לפי גודל החלל שאותו תרצו לסגור ולפי סוג הסגירה. 

מחיר סגירת חורף באמצעות מרקיזה ידנית – 400-500 ש"ח למ"ר. 

מחיר סגירת חורף באמצעות מרקיזה חשמלית – 550-600 ש"ח למ"ר. 

מחיר סגירת חורף בסוכך קבוע – 300-500 ש"ח למ"ר, המחיר כולל את יריעת השמשונית. 

מחיר סגירת חורף בסוכך מסך – בין 400-500 ש"ח למ"ר. 

מחיר סגירת חורף בסוכך מסילות - תעלה כ- 1000 ש"ח למ"ר.

האם צריך היתר לסגירת חורף?

היתר נדרש במקרים בהם סגירת החורף היא קבועה ,אולם סגירת חורף בסוככים ויריעות שמשונית היא סגירה שנחשבת ארעית ועל כן לא דורשת היתר מהעירייה.

מה זה שמשונית?

שמשונית P.V.C זהו הבד המומלץ לסגירת החורף, היות והוא אטום, חזק ועמיד לרוחות ולמזג אויר גשום.

איך עושים סגירת חורף?

על מנת לסגור סגירת חורף תצטרכו לקבוע עם בעל מקצוע בתחום הסוככים והצללה שיגיע אליכם ויתאים לכם את הסוכך לסוג המבנה שלכם. כך למשל, בבניין מגורים ניתן לעשות רק סוכך מרקיזה, ואילו במרפסת בבית פרטי תוכלו לעשות סגירת חורף באמצעות סוכך מסילות או סגירה קבועה. לאחר שהוחלט על סוג הסגירה, תתבצע העבודה שלוקחת מספר ימים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק