מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום הן רהיט בעל מראה היי-טקי וחדשני, שמתאים כמעט לכל גינה או חצר כפתרון הצללה. השימוש באלומיניום, שהוא חומר קל ועמיד, מייצר פרגולות נוחות לתחזוקה, הנשמרות לאורך זמן. בטיפ הבא נפרט את היתרונות של בניית פרגולה מאלומיניום, דגשים חשובים לבנייה ומחירים של פרגולות אלומיניום.


פרגולות אלומיניום

פרגולות עשויות אלומיניום נחשבות לרהיטי גן עמידים ומסוגננים במיוחד. בניגוד למתכות אחרות, האלומיניום אינו צובר חלודה ובנוסף, נחשב למתכת קלה במיוחד. פרופילי האלומיניום נצבעים בשכבת צבע עבה, לרוב בעלת אחריות ותקן (ישראלי או אירופאי), כך שהפרגולה נשמרת כחדשה, ולא מצהיבה או מחלידה.

 פרגולות אלומיניום

בדיוק כמו בכל תחום אחר, גם בפרגולות, חשוב לתכנן מראש את בניית הפרגולה ולחשוב מראש על הדברים החשובים. אם תגדירו לעצמכם מה מטרת הפרגולה, תוכלו לבחון במדויק את הפרטים הרלוונטיים. למשל: אם הפרגולה נועדה ליצור הצללה מפני אור השמש, חקרו את הכיוון ממנו מגיע האור בשעות היום בהן אתם רוצים ליצור הצללה. אם היא נועדה להגן מפני רוחות, בדקו את כיוון הרוח.

תכנון מוקדם יוכל לסייע לכם גם בבחירת החומרים מהם תהיה עשויה הפרגולה, הכיסוי המתאים עבור הפרגולה ועוד נושאים שבמקרה הטוב קשורים לנוחות, ובמקרה הגרוע יכולים להיות קריטיים לבטיחות של הפרגולה שלכם. תכנון מוקדם של כל הדברים האלו יעזור לכם לבנות את הפרגולה המושלמת.


דגמי פרגולת אלומיניום

פרגולה עומדת

פרגולת אלומיניום עומדת היא פרגולה שנשענת על 4 עמודים עצמאיים. פרגולה עומדת היא יציבה פחות מפרגולה הנתמכת בקירות חיצוניים, ולכן חשוב במיוחד להשקיע ביציבות של היסודות ובחיזוק הפרגולה בצורה מתאימה.

פרגולה תלויה

פרגולה תלויה היא פרגולה המחוברת לקיר חיצוני או מבנה קיים. למעשה, הפרגולה התלויה מורכבת מ – 2 עמודים הנמצאים במרחק שווה מהקיר עליו היא נשענת. על העמודים מונחת קורת גשר (לפעמים מותקנת קורה מקבילה גם על הקיר החיצוני. בעל מקצוע טוב יידע לתכנן את שיטת ההתקנה המומלצת בכל מקרה לגופו). קורות אגדים מחברים בין הקיר החיצוני לבין קורת הגשר, ויוצרים פרגולה בצורת האות ח'.

הפרגולה המחוברת לקיר זקוקה לחיבורים וחיזוקים הולמים, שיתאימו לעומס שהקיר תומך בו. היא נחשבת ליקרה יותר מהפרגולה העומדת, אך ייתור העמודים בפרגולה זו אינו יוצר פער מחירים ניכר ביניהם. פרגולה תלויה גם מתאימה יותר למקומות קטנים, בהם אין מקום ל – 4 עמודים.


אלטרנטיבה לפרגולות אלומיניום - פרגולות ברזל

אופציה נוספת לבנייה של פרגולות מתכת, היא פרגולת ברזל. הברזל נחשב לחומר חזק במיוחד (בהשוואה לעץ או לאלומיניום) וזול. בניית פרגולה מברזל היא לרוב תחום ההתמחות של מסגרים.

למה חשוב לשים לב כשבונים פרגולה מברזל? ברזל, בניגוד לאלומיניום, הוא חומר שעלול לצבור חלודה עם השנים. לכן, חשוב להקפיד שהברזל שממנו בנויה הפרגולה עבר תהליך גילוון (ציפוי אבץ נגד חלודה). אם תוכלו לראות את הברזל לפני הצביעה, תבחינו שהברזל המגולוון הוא כסוף בבסיסו, בניגוד לברזל שלא עבר תהליך גילוון והבסיס שלו שחור.

בנוסף, חשוב להקפיד שהברזל יהיה צבוע בצבעים איכותיים, שיחזיקו מעמד לאורך שנים. יתרון נוסף שקיים לשימוש בברזל בתחום העיצובי, הוא שבניגוד לאלומיניום, ניתן לעבד את פרופילי הברזל וליצור עיצובים ייחודיים. העבודה עם ברזל נחשבת גם, באופן יחסי, ידידותית לסביבה.

 

 פרגולת ברזל

 

 

 


דגשים נוספים לבניית פרגולות מאלומיניום

  • התייעצו במהנדס – בניית פרגולה, ובייחוד בניית פרגולה מאלומיניום, שהוא חומר קל יותר מעץ או ברזל, היא עבודה הדורשת תשומת לב להיבט הבטיחותי. לכן, לפני שאתם מתחילים לבנות, חשוב להתייחס לכל הפרטים: עובי הפרופילים, ריתוכים מקצועיים ואיטום טוב (בייחוד בתפר שבין הפרגולה לקיר, במקרה הצורך). במקרה של פרגולה תלויה, חשוב גם לדאוג לתמיכה מלאה מהקיר עליו נשענת הפרגולה. לכן יש צורך להתאים את החומרים שאתם משתמשים בהם (אפילו ברגים) לעומסים שהם מקבלים.

    זכרו – מתקין הפרגולה הוא לא מהנדס! מתקיני הפרגולה אינם נדרשים לאישור ההתקנה על פי רוב (כשמדובר בפרגולות סטנדרטיות), אך אם חשובה לכם הבטיחות של הפרגולה, התייעצו עם מהנדס.

    המהנדס צריך להגיע פעמיים – לפני תחילת העבודה, כדי לתכנן את תהליך בניית הפרגולה; ובסיום העבודה – כדי לתת ביקורת והצהרת מהנדס. כמובן שמעורבות של מהנדס תייקר את עבודת בניית הפרגולה, אך הבטיחות מעל הכול. אם אתם מצויים בעיצומו של תהליך בנייה או שיפוץ של בית ממילא, תוכלו להיעזר בשירותי של הקבלן שכבר מעורב בתמונה.

  • אם החלטתם לבנות פרגולה מברזל – דאגו לוודא שהברזל אכן עבר תהליך גילוון. ברזל שאינו מגולוון יחליד מהר ויהרוס לכם את הפרגולה.

    ברזל מגולוון - איך מבדילים?

  • העובי של הפרופילים בהם משתמשים לבניית הפרגולה צריכים להיות בעובי של כ – 2 מ"מ. בבניית פרגולת אלומיניום (או פרגולה גדולה במיוחד) מומלץ להשתמש בפרופילים עבים יחסית, כיוון שמדובר בחומר רך וחזק פחות ממתכות אחרות. התייעצות עם מהנדס תוכל לסייע לכם במקרה של התלבטות.

  • פרגולה חשמלית – כיום קיימת אפשרות לשלב עבודה של חשמלאי בבניית הפרגולה שלכם, וכך ליצור גג פרגולה מתכוונן. גג הפרגולה החשמלית עשוי מרפפות נעות, הניתנות לכיוון באמצעות שלט או באופן ידני, כך שתוכלו לכוון את מידת ההצללה הרצויה או איטום מפני גשמים.

בכל אופן, אם אתם מתכוונים לבנות פרגולה חשמלית, מומלץ מאוד לערב את עבודת החשמלאי תוך כדי בניית הפרגולה, ולא לאחריה.


כיסוי לפרגולה מאלומיניום

:: רפפות – רפפות עבור פרגולות אלומיניום הן טרנד נפוץ. הרפרפות הן מעין פנלים הנעים על צירם, וניתנים לפתיחה וסגירה באופן ידני או, במערכות משוכללות יותר, במערכת חשמלית. הרפפות מאפשרות להתאים את מידת ההצללה ולהגן על הפרגולה מפני גשמים.

 רפפות אלומיניום

:: מחצלות במבוק – השיטה הכי פשוטה שתסתיר את האור מהפרגולה שלכם היא פרישת יריעה שעשויה מבמבוקים. המחצלות מגיעות בעוביים שונים, ובסוגי וגדלי במבוק שונים, כך שהיא מאפשרת התאמה על פי מידת ההצללה הרצויה. בכל אופן, עדיף לבחור בבמבוק מושחל, עם חוט פנימי.

:: סנטף – הסנטף הוא חומר העשוי מפלסטיק גלי, והוא מגיע בצבעים אטומים או שקופים. בסנטף קיים גם חומר UV המקנה הגנה מפני קרינה, והוא עמיד ומתאים מאוד לאקלים הישראלי. חשוב להקפיד על שיפוע של לכל הפחות 5 אחוזים, על מנת למנוע את חדירת הגשמים, ולוודא שהברגים של הסנטף הם ברגים מקוריים, הנמצאים באחריות החברה.

שיטה פופולרית נוספת היא להתקין על פרגולת האלומיניום מחצלת במבוק, ומעליה את הסנטף.

:: פוליגל – הפוליגל, בניגוד לסנטף, הוא חומר ישר ושטוח. כמו הסנטף, גם הפוליגל מגיע במגוון צבעים.

:: ברזנט – הברנזט הוא יריעה רחבה ואטומה למים, וגם הוא מגיע בצבעים ודגמים שונים. אם אין לכם מושג במה מדובר, כנראה שלא ראיתם הישרדות מחייך.

:: איסכורית – איסכורית היא כיסוי פח צבוע.

:: איסכורית מבודדת (פנל מבודד) – איסכורית מבודדת עשויה משתי שכבות איסכורית, שביניהן שכבה מבודדת.


מחיר פרגולות אלומיניום

מחיר פרגולות אלומיניום תלוי בגורמים רבים, כמו סוג הפרגולה, גודל (למרות שבבניית פרגולה גדולה, המחיר למטר קטן), גובה, עובי הקורות והגוון שלהן. משתנים נוספים שאינם קשורים ישירות למבנה הפרגולה, הם רמות הסיכון והקושי בעבודה. הנה טווח המחירים עבור בנייה של פרגולת אלומיניום:

:: מחיר פרגולת אלומיניום – נע בין 500 ₪ ועד ל – 1500 ₪ למטר רבוע.

:: מחיר פרגולת ברזל – נע בין 350 לכ – 1000 ₪ למטר רבוע.

:: הצללת יריעות במבוק – כ- 100 ₪ למטר רבוע, כולל התקנה.

:: כיסוי סנטף – בין 100 – 150 ש""ח למטר מרובע, כולל התקנה.

:: כיסוי פנל מבודד – כ – 100 ₪ למטר.

:: כיסוי פוליגל –כ – 200 ₪ למטר.


בעלי מקצוע מומלצים המתמחים בפרגולות אלומיניום

אחרי שלמדנו את כל מה שצריך לדעת על פרגולות אלומיניום, אנחנו יודעים שלא כדאי לקחת סיכונים, ועדיף לקרוא לבעל מקצוע אמין ומקצועי מחייך. כאן במידרג, אספנו עבורכם המלצות של לקוחות אמיתיים על בעלי מקצוע מומלצים, המתמחים בפרגולות אלומיניום. לאחר כל בנייה של פרגולת אלומיניום, אתר מידרג מתקשר ללקוח ומקבל ממנו חוות דעת על העבודה, כך שרשימת בעלי המקצוע מתעדכנת כל הזמן.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק