מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון קמין

החורף מתקרב ונזכרתם שהקמין שלכם לא עובד עוד מהשנה שעברה? אז כנראה שהגיע הזמן לתקן אותומחייך. בטח תשמחו לדעת שלרוב, תיקון קמין הוא עסק לא מאוד מורכב ויכול להיפתר במהירות ובקלות יחסית. אז כמה יעלה לכם תיקון קמין ומה כולל התיקון? וגם – מה אפשר לעשות כדי למנוע מהקמין להתקלקל? כל התשובות במדריך לפניכם.

 תיקון קמין

 

 

תיקון ותחזוקה של קמינים

מצטערים להגיד לכם את זה, אבל כמעט כל תיקון קמין ידרוש מכם להביא בעל מקצוע כדי שיפתור את הבעיה. אבל כדי לא להגיע למצב הזה אנחנו ממליצים לא להזניח את הקמין ביום-יום, ולהשקיע קצת בתחזוקה שלו. לא משנה איזה סוג קמין יש לכם, מומלץ מאוד לנקות את הקמין לאחר מספר שימושים כדי למנוע הצטברות אפר ופיח (ובהמשך תבינו למה אתם לא רוצים שזה יקרה...). בנוסף, כדאי לקרוא לבעל מקצוע אחת לשנה-שנתיים כדי שינקה את הקמין ואת הארובה באופן יסודי, ובאופן כללי יוודא שהכל בסדר בקמין. מחיר ביקור כזה ינוע בין 350-500 ₪, בהתאם לסוג הקמין הספציפי שלכם, המצב שלו ומורכבות העבודה.

טיפ קטן מאיתנו: כדאי מאוד לבצע את הטיפול השנתי בקמין ממש לפני תחילת החורף, לפני השימוש הראשוני בקמין. הסיבה לכך היא שבתקופה הארוכה בה הקמין אינו מופעל ציפורים עלולות לקנן בתוך הארובה ולסתום אותה. ניקיון יסודי של הקמין והארובה לפני ההפעלה הראשונה שלו יחסכו מכם את הגילוי הלא נעים הזה.

ואם כל זה לא עזר ואתם בכל זאת צריכים לתקן את הקמין שלכם – מוזמנים להמשיך ולקרוא על התיקונים הנפוצים בקמינים, כדי שיהיה לכם את כל המידע לפני שאתם נפגשים עם מתקן הקמינים.


תיקון קמין עץ

סתימה בארובה

כדי שהתנור שלכם יהיה יעיל, ועל מנת לשמור על בטיחות, חשוב להקפיד לנקות את הארובות. העצים בקמין אולי מעניקים לקמין עץ מראה ייחודי ורומנטי, אבל הם גם אלה שגורמים ללא מעט בעיות בקמין. בעת שריפת העצים נוצרים הרבה אפר ופיח שמצטברים בקמין, ויותר גרוע מזה – בארובה. הבעיה מתחילה כשהאפר סותם את הארובה ומונע מהעשן לצאת, ואז צריך לפתוח את הסתימה בארובה. במקרה כזה תיאלצו לקרוא לבעל מקצוע כדי שיפתור את הבעיה, מכיוון שהתיקון דורש עליה לגג, וטיפול לא מיומן בתקלה עלול לגרום ליותר נזק מתועלת. מחיר תיקון כזה ינוע בין 350-1,000 ₪, בהתאם למורכבות העבודה והסיכון בה.

 תיקון קמין עץ

 

ויסות חמצן לא נכון

מה זה אומר בעצם? עוצמת האש בקמין עץ מושפעת בעיקר מכניסת החמצן לתא הבעירה של הקמין. כאשר נכנס יותר מדי חמצן, האש בוערת בעוצמה גבוהה מדי ושורפת את העצים במהירות, מה שגורם בעיקר לבזבוז הרבה כסף על עצים כל הזמן. לפעמים זה עלול לקרות פשוט כי הקמין כבר ישן או לא איכותי מספיק, ואז לצערנו אין יותר מדי מה לעשות בנוגע לכך. אבל יכול להיות שהתקלה נובעת מאיטום לא טוב של הקמין, ואז צריך לקרוא לבעל מקצוע שיאתר את התקלה ויאטום את הנקודה הבעייתית. מחיר תיקון כזה יעלה כ-450 ₪.


תיקון קמין גז

תקלה במבער

כמו שאתם יכולים לנחש, המבער הוא החלק שאחראי על הבערת האש בקמין הגז. מדי פעם קורה שהמבער נסתם בגלל האפר בקמין או פשוט מתבלה, מה שפוגע בהפעלת הקמין. אם מדובר בתקלה פשוטה יחסית, בעל מקצוע יוכל לנקות בעדינות את המבער ולפתור את הבעיה. אבל אם המבער כבר ישן ואי אפשר לתקן אותו, לא תהיה ברירה אלא להחליף למבער חדש.

 תיקון קמין גז

פיח על הזכוכית

לפעמים האש בקמין חזקה מדי ואז היא שורפת את דלת הזכוכית של הקמין והורסת אותה. אבל אל תמהרו לרוץ ולקנות דלת חדשה לקמין, כי מחירה גבוה מאוד ויכול להגיע ל-2,000 ₪. במקרה כזה תוכלו לקרוא לבעל מקצוע כדי שינקה את דלת הקמין באופן יסודי, והקמין יחזור להיות כמעט כמו חדש. מחיר ביקור כזה ישתנה בהתאם לגודל הקמין ומורכבות העבודה, אבל באופן כללי ינוע בין 300-800 ₪. אבל כדאי שתדעו שאתם לגמרי יכולים לנקות את הזכוכית בעצמכם – פשוט הוציאו את מסיר השומנים והכפפות מהארון ותתחילו לקרצףמחייך.


תיקון קמין נפט או סולר

נזילה של חומר הבעירה

לפעמים  ישנה בעיה באחד מצינורות הנפט או הסולר בקמין, או במיכל הדלק עצמו – דבר שמוביל לנזילה של חומר הבעירה מהקמין. לא משהו נעים במיוחד. אז למרות שאנחנו מבינים שאתם רוצים לתקן את העניין במהירות, כאן זה לא משהו שהיינו ממליצים להתעסק בו בכוחות עצמכם. כדי לא להסתבך עם בטיחות, עדיף להשאיר את העבודה לבעל מקצוע. בעל המקצוע יפתח את הקמין, יאתר בדיוק את מיקום הנזילה ויאטום אותה בעזרת חומר מתאים, ומחיר תיקון כזה  ינוע בין 400-500 ₪.


סתימה של הקרבורטור

קרבורטור, או בשמו הנוסף – הרגולטור, זה החלק בקמין נפט שמווסת את עוצמת האש. אבל גם הוא לא חסין לאפר והפיח שבקמין, ולפעמים קורה שהוא נסתם מהפיח ואז אי אפשר לכוון את עוצמת האש כמו שצריך, מה שלא רק מעצבן אלא יכול גם לבזבז הרבה מאוד חומר בעירה. התיקון פשוט יחסית, וידרוש מבעל המקצוע לפתוח את הסתימה.  מחיר תיקון כזה יעלה כ-350 ₪.


תיקון נזילה בצינור המוביל נפט לתוך הקמין, כלל ...
צילום: מיכל ב. לפיד.

מתקני קמינים מומלצים במידרג

דחיתם ודחיתם, אבל חלאס – הגיע הזמן לתקן את הקמין. אז כדי שלא תיפלו על מתקן קמינים חאפר, הכנו במיוחד בשבילכם רשימה של מתקני קמין מומלצים, ככה שכל מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור את מתקן הקמין הקרוב לביתכם ולהתחיל להתכונן לחורף הקרוב. אז שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון קמין?

מחיר של תיקון קמין משתנה בהתאם לתיקון הנדרש ובהתאם לסוג הקמין וינוע בדרך כלל  בין 800 ל-300 ש"ח.

מה כולל טיפול שנתי לקמין?

טיפול שנתי בקמין יכלול בדרך כלל ניקיון יסודי של הקמין והארובה ובדיקת תקינות כל המערכות בקמין.

איך מנקים את הזכוכית של הקמין?

הדרך הכי יעילה לניקוי דלת הזכוכית של הקמין היא באמצעות מסיר שומנים (רק וודאו שהקמין קר לגמרי כשאתם מתחילים לנקות אותו...). ואם אתם מעדיפים לתת למישהו אחר לעשות את העבודה, תוכלו לקרוא למתן קמינים כדי שינקה את דלת הקמין ביסודיות.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק