מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת קמין עץ

קמין עץ הוא אחד הדברים שגורמים לנו לרצות לשבת בסלון עם המשפחה, לשתות שוקו חם כשבחוץ קר, ולהיות מהופנטים מהאש הבוערת. אז איך יודעים איזה קמין עץ להתקין? מתי כדאי לקנות עצים לקמין? וכמה בכלל יעלה לנו להתקין קמין עץ? הכנו לכם מדריך שיעשה לכם חורף לוהט 

יתרונות וחסרונות של התקנת קמין עץ

קמין עץ הפך להיות אחד מאמצעי החימום הפופולאריים ביותר לחימום הבית. האווירה הרומנטית ועוצמת החום הם רק חלק מהיתרונות שלו. אבל כמו כל דבר בחיים, לקמין עץ יש גם חסרונות. פירטנו לפניכם את כל היתרונות והחסרונות להתקנת קמין עץ בבית:
 

יתרונות של התקנת קמין עץ

ויהעלות- כשיוקר המחייה מכביד עלינו, ומחירי הגז והנפט נוסקים, קמין עץ הוא פיתרון זול ואידיאלי.

עלות החימום של קמין עץ נמוכה יותר מתנורי נפט וגז, ומחיר העצים נמוך אף הוא בהשוואה לחומרי הבעירה האחרים. לטווח הארוך, התקנת קמין עץ תחסוך לכם בעלויות החשמל בחימום הבית.

וי עוצמת החום – החום של קמין העץ גם חזק וגם טבעי, כך שהוא לא מייבש כמו מזגן או מפזר חום. קמין העץ מורכב מברזל שלוקח לו זמן רב להתקרר ולכן החום נשאר בבית למשך זמן ארוך. יתרון חשוב של קמין העץ, בהתחשב שתשתיות הישראליות, הוא שקמין העץ לא תלוי בחשמל, ולכן גם אם יש הפסקת חשמל בחוץ, הבית ימשיך להיות חם, נעים ומואר.

ויעיצוב הקמין- קמין העץ הוא פריט דקורטיבי לא פחות משהוא אמצעי חימום. קמיני העץ מגיעים בשלל עיצובים, החל ממודרני, דרך כפרי וקלאסי, ומשלל חומרים: שיש, מתכת, זכוכית, ברזל ואפילו קרמיקה מצוירת בעבודת יד.

 

 קמין עץ

חסרונות של התקנת קמין עץ

איקס קמין עץ דורש לא מעט התעסקות שכוללת הכנסת עצים לקמין, ניקוי הקמין ופינוי האפר. עם זאת, מבנה הקמין הופך את פעולת פינוי האפר לפשוטה יותר: לקמין העץ יש מגירת אפר מובנית שבה מצטבר כל האפר, וכל שעליכם לעשות זה לרוקן את המגירה. פינוי האפר אמור להתבצע אחת ליומיים.
כדי שהתנור יהיה יעיל, ועל מנת לשמור על בטיחות, חשוב להקפיד לנקות את הארובות.

איקס צורך בחלל לאחסון העצים להסקה, שתופסים לא מעט מקום.

איקס קמין עץ מסוכן בסביבה שבה יש ילדים קטנים. רצוי מאוד לקנות רשת מגן לקמין העץ, על מנת למנוע כוויות.

 

 קמין עץ

 


איך בוחרים קמין עץ להתקנה?

הבחירה של קמין העץ מושפעת מכמה פרמטרים: גודל הבית, גודל קמין העץ, ארץ ייצור הקמין, עיצוב קמין העץ וסוג הקמין.

::  גודל הבית - חשוב להתאים את קמין העץ לגודל הבית – לא תרצו שהקמין ייצר לכם סאונה בבית, אבל גם לא תרצו קמין עץ שיגרום לכם לגור בסוג של איגלו.

ככל שהבית גדול יותר, כך תצטרכו קמין עץ בעל תפוקת חום גבוהה יותר. תפוקת החום מיוצרת בקילוואטים, ונעה בין 8 - 18 קילוואט. כך למשל, לבית שגודלו 800 מ"ר תצטרכו קמין עץ שתפוקתו 8 קילוואט, ואילו לבית שגודלו 150 מ"ר תצטרכו קמין עץ בתפוקה של 15 קילוואט.

::   גודל קמין העץ - כשאתם מתאימים את קמין העץ לבית שלכם, עליכם להתחשב בגודל הקמין. ככל שהקמין מורכב מכמות רבה של ברזל, כך הוא יחמם יותר. אם הבית שלכם קטן ואין לכם צורך בחימום חזק כל כך, תוכלו לרכוש קמין עץ שהחלק הפנימי שלו עשוי ברזל ואילו החלק החיצוני עשוי פח.

חשוב לזכור שככל שהקמין עשוי יותר ברזל, כך משקלו עולה, ובהתאם לכך – גם מחירו.

::  סוג הקמין – פרמטר חשוב בעיצוב אך גם בתהליך ההתקנה הוא סוג קמין העץ. קיימים שני סוגים של קמין עץ: קמין עץ עומד וקמין עץ מובנה בתוך הקיר (ליבה). במידה והבית שלכם נמצא בשלבי בנייה, תוכלו להתקין את קמין הליבה, שתופס פחות נפח משטח החלל היות והוא נמצא בתוך הקיר. עם זאת, במידה והבית שלכם כבר בנוי, מומלץ להתקין קמין עומד, שכן, התקנת קמין עץ בתוך הקיר הוא תהליך מורכב, הכולל שבירת קירות ולא מעט כסף.

::  ארץ ייצור קמין העץ – כמו כל מוצר, גם את קמין העץ ניתן לרכוש בייצור כחול לבן או ייצור אירופאי. מתקיני הקמינים ממליצים לרכוש את הקמינים המיובאים מאירופה - קמיני העץ הללו איכותיים יותר היות והם עשויים יציקת ברזל אשר מפיקים את רמת האנרגיה הגבוהה ביותר משריפת העץ. לעומתם, רבים מהקמינים הישראלים מיוצרים במסגריות, ומפיקים פחות אנרגיית חום.

::  עיצוב קמין העץ – קמין עץ הוא פריט עיצובי המתווסף לבית כרהיט. העיצוב של הקמין משפיע על האווירה בבית. קמין עץ במראה כפרי למשל, ייצור אוירה רומנטית בבית. קיים מגוון עיצובים של קמין עץ אז תתפרעו. דבר אחד חשוב לזכור: ככל שהעיצוב של קמין העץ יוקרתי יותר, כך המחיר שלו עולה.

 

 קמין עץ

מחירי התקנת קמין עץ

עלות התקנת קמין העץ מתחלקת לשניים: עלות האביזרים (קמין העץ והארובה) ועלות ההתקנה.

מחירי קמין עץ

 מחירי קמין העץ תלויים בגודל הקמין, בארץ הייצור ובחברה ממנה קונים את קמין העץ, ובעיצוב הקמין. כמובן שקמין המיוצר באירופה יעלה יותר מקמין בייצור ישראלי.

מחיר מחיר קמין העץ מתחיל מ - 2000 ש"ח ויכול להגיע גם ל – 20,000 ש"ח.

מחירי ארובה לקמין עץ

מחיר הארובה לקמין נע לפי גובה הארובה. ככל שהבית שלכם גבוה יותר כך הארובה תהיה גבוהה יותר – ובהתאם לכך גם המחיר. כך למשל, בבית של שלוש קומות הארובה תעלה לכם יותר מארובה בבית של קומה אחת .

מחיר מחיר הארובה נע בין 150- 300 ש"ח למטר.

עלות התקנת קמין עץ

עלות התקנת קמין העץ תלויה בגובה הארובה ומורכבות ההתקנה. בבית בעל מספר קומות, או בבית בעל גג רעפים, התקנת הארובה תהיה מורכבת יותר. מחירי ההתקנה נעים בין 1500 – 4500 ₪.

מחיר עלות ההתקנה כולה, כולל הארובה וקמין העץ, נעה בין 4000 - 9000 ₪ כולל מע"מ, ויכולה גם להגיע ליותר.


אחריות על התקנת קמין עץ

האחריות על התקנת קמין עץ מתחלקת לשניים: אחריות מהמתקין על ההתקנה עצמה, ואחריות מהחברה על קמין העץ.

אחריות על התקנת קמין העץ משתנה בין מתקין למתקין ולרוב תקבלו בין שנה לארבע שנים.

אחריות על קמין העץ תינתן לרוב בין שנה לשנתיים.

 

 קמין עץ

 


עלויות חימום בקמין עץ

את העצים קונים במידת נפח הנקראת קוב. קוב עץ עולה בין 300 – 600 ש"ח, תלוי בסוג העץ. משפחה ממוצעת משתמשת בכ – 2 קוב לחודש, ולכן תשלם בין 600 – 1200 ש"ח.
מחיר בחישוב מהיר יוצא שתשלמו בעונה בין 2400 – 4800 ש"ח.

בחירת העצים לקמין

ראשית, חשוב לדעת כי בעת הפעלת הקמין יש להשתמש בעצים יבשים בלבד. עצים  לחים או רטובים יגרמו לקושי בהדלקת האש בקמין, לעוצמת חום נמוכה יותר ולעשן סמיך ושחור יותר מהארובה.

לכל עץ יש ערך קלורי – כלומר, כמות אנרגית החום שהעץ מפיק מהבעירה שלו. כשאתם בוחרים עצים, מומלץ לבחור את אלו עם הערך הקלורי הגבוה יותר. עצים אלו יעלו יותר, אבל יחסכו לכם לטווח הארוך היות ותצטרכו לקנות פחות עצים. כך למשל, עץ האקליפטוס הוא עץ בעל ערך קלורי גבוה, ולכן יחזיק מעמד לזמן רב יותר מעץ האורן הנחשב קל. מסיבה זו, העצים המומלצים ביותר להסקה הם עצי הזית והאיקליפטוס.

כדי לחסוך במחיר העצים מומלץ לרכוש עצים לחים כבר במהלך חודשי הקיץ ולהשאיר אותם להתייבש בגינה, במקום לקנות עצים יבשים בחורף – אז מחירם עולה משמעותית.

 

 קמין עץ

 


שיטות של חאפרים בהתקנת קמין עץ

לצערנו, כמו בכל תחום, לא חסרים מתקינים חאפרים שיעשו עבודה כושלת ויוציאו מכם עוד כסף. כך תדעו לזהות התקנה חאפרית של קמין עץ:

  • ארובת הקמין מטפטפת - מתקיני קמינים חאפרים מרכיבים את הארובה בצורה לא נכונה – מה שמוביל לנזילות של מים. במקום שהמים יכנסו לתוך הקמין ויתאדו, הם נכנסים לתוך הקמין. זה מוביל לחלודה ואבנית בקמין העץ ולהרס של הארובה.
  • עשן בתוך הבית – אם כבר בהפעלה הראשונה של קמין העץ נכנסו לתוך הבית גזים ועשן, תדעו שהמתקין שלכם התקין את הארובה הפוך. לעיתים ההתקנה ההפוכה תוביל לכך שקמין העץ לא יידלק כלל.
  • ארובות לא טובות לקמין – מתקיני קמין עץ חאפרים שרוצים לסגור עסקה בכל מחיר, יתפשרו על ארובות לא איכותיות בייצור מקומי. מומלץ לוודא עם מתקין הקמין מאיפה הוא מזמין לכם את הארובות ומה מחירן.

המלצות על מתקיני קמין עץ

התקנה של קמין עץ היא עבודה שדורשת ידע ומיומנות של מתקין קמינים מקצועי שיעשה עבודה טובה ובעיקר בטיחותית. כדי להקל עליכם את החיפוש, הכנו לכם רשימה של מתקיני קמין עץ מומלצים  לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. אחרי  כל התקנה של קמין עץ, נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח, מקבלת ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכנת את הדירוג באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה קמין עץ?

מחירי קמין העץ תלויים בסוג הקמין – קמין עץ ליבה (מובנה בתוך הקיר) זול יותר מקמין עומד. בנוסף מחיר הקמין משתנה בהתאם לעיצוב קמין, לגודל, לארץ הייצור ולחברה ממנה רוכשים את הקמין העץ. ככל שהקמין יהיה מעוצב, גדול ובטכנולוגיה מתקדמת יותר- כך יעלה המחיר. מחיר קמין העץ מתחיל מ - 2000 ש"ח ויכול להגיע גם ל – 20,000 ש"ח.

כמה עולה להתקין קמין עץ?

עלות התקנת קמין עץ תלויה בסוג הארובה, גובה הארובה ומורכבות ההתקנה. ככל שהבית גבוה יותר וככל שיש יותר קושי להתקין את הארובה על הגג (כמו בגג רעפים למשל), כך תצטרכו לשלם יותר. מחירי ההתקנה נעים בין 1500 – 4500 ₪.

מהם היתרונות של קמין עץ?

קמין העץ חסכוני יותר מאחיו (קמין הגז והנפט),עלויות החימום בו זולות יותר וגם עלויות העצים נמוכות. בנוסף, אי אפשר להתעלם מהעובדה שקמין עץ הוא פריט אסתטי שמוסיף לבית מראה כפרי ואוירה רומנטית.

מהם החסרונות של קמין עץ?

החיסרון של קמין עץ הוא ההתעסקות שהוא דורש – יש צורך להחליף עצים, לנקות את האפר ולנקות את הקמין. אבל אנחנו סומכים עליכם שלא תתעצלומחייך

מה המחיר של קוב עץ לקמין?

קוב עץ עולה בין 300 – 600 ש"ח, תלוי בסוג העץ. מומלץ לקנות את העצים כבר בקיץ ולהשאיר אותם במרפסת לייבוש. עץ יבש בחורף ייקר לכם את המחיר – ואתם לא רוצים שזה יקרה.

איזה עץ הכי טוב לקמין?

העצים המומלצים ביותר לקמין העץ הם עץ האיקליפטוס ועץ הזית, משום שהם בעלי ערך קלורי גבוה. המשמעות שהיא שהם יחזיקו מעמד לאורך זמן רב יותר.

איך מתקינים קמין עץ?

התקנה של קמין עץ עומד וקמין עץ ליבה היא מורכבת ודורשת מיומנות של מתקין קמין עץ מקצועי. המתקין מגיע אליכם לבית לפני ההתקנה, לוקח מידות, ממליץ לכם על סוג הקמין שמתאים לצרכים האישיים שלכם, ונותן לכם הצעת מחיר. כאן  תוכלו למצוא רשימה של מתקיני קמין עץ מומלצים.

מה המחיר של ארובה לקמין עץ?

מחיר הארובה לקמין עץ משתנה בהתאם לגובה הארובה. ככל שהבית שלכם גבוה יותר גם הארובה תהיה גבוהה יותר והמחיר יעלה. כך למשל, ארובה בבית של שלוש קומות תעלה יותר מארובה בבית של קומה אחת. מחיר ארובה לקמין עץ נע בין 150- 300 ש"ח למטר.

כמה עולה שימוש בקמין עץ?

קוב עץ עולה בין 300 – 600 ש"ח, תלוי בסוג העץ. משפחה ממוצעת משתמשת בכ – 2 קוב לחודש, ולכן המחיר יהיה בין 600 – 1200 ש"ח. ובחישוב מהיר, בעונה תשלמו בין 2400 – 4800 ש"ח.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק