מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת קמין גז

קמין גז מעלה מיד מחשבות רומנטיות על חדר חם כשבחוץ גשום וקר, אבל התקנה לא נכונה של קמין גז עלולה להיות מסוכנת. איך להכין את הבית לפי התקנת קמין גז? איזה סוגים של קמין יש? מה היתרונות והחסרונות של קמין גז, וכמה עולה קמין? כל התשובות במדריך!


יתרונות וחסרונות של התקנת קמין גז

יתרונות קמין גז

לקמין גז יש בעיקר יתרונות,גז מאפשר אווירה רומנטית, חימום ובערה נקייה ללא התעסקות  בעץ וניקיון הקמין. יתרון נוסף ומשמעותי של קמין גז על פני כל סוגי הקמינים האחרים הוא העובדה שהואניתן להדלקה פשוטה עם שלט ואפילו יש לו טיימר ותרמוסטט- כן כן, מה שקראתםמחייך. כך שאם חשקה נפשכם להגיע מהעבודה לבית חם – כל מה שתצטרכו לעשות זה לכוון את הזמן והטמפרטורה שתרצו, והקמין כבר יעשה את השאר. בנוסף, התרמוסטט מאפשר לקבוע טמפרטורה רצויה, וכמו מזגן – ברגע שהחדר יתחמם, הקמין יפסיק את זרימת הגז, ובעצם יחסוך 'שריפה' מיותרת של כסף.

 

חסרונות קמין גז

החיסרון היחיד של קמין גז, הוא המחיר שלו, עליו נפרט בהמשך, כך הדבר היחיד שתאלצו לתחזק בקמין גז – זה את חשבון הבנק מחייך.


איך לבחור איזה קמין גז להתקין?

אחרי שהכנתם את הארנק, הכנו לכם רשימה של 4 פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת קמין גז:

1. תפוקות החימום של קמין הגז

עם כל הכבוד לרומנטיקה ולאווירה, התפקיד המרכזי של קמין הגז הוא בסופו של דבר לחמם את הבית. קמיני גז מגיעים בגדלים שונים, ולכל גודל תפוקת חימום שונה ומחיר שונה.

בבחירת קמין הגז אתם צריכים לשאול את עצמם איזה שטח תרצו לחמם, ועד כמה חם אתם רוצים שיהיה בבית? האם אתם מהטיפוסים שאוהבים להתהלך בתחתונים ברחבי הבית בחורף, או שחימום בסיסי יספק אתכם?

קמיני הגז מגיעים בגדלים והספקי חימום הנעים בין 8 – 14 קילו וואט. מה זה אומר? קמין גז בעל הספק חימום של 8 קילו וואט למשל, יחמם בהצלחה חלל בגדול של 80 – 100 מ"ר. קמין גז בעל 9 קילו וואט יחמם 110 – 130 מ"ר, ואילו קמין גז גדול עם תפוקת חימום של 12 קילו וואט יחמם שטח של 140 מ"ר! כמובן, תפוקת החימום משתנה גם לפי מספר הפאות החשופות של הקמין – ככל שיותר צדדים שלו פונים אל החלל, ולא אל הקיר, כך תפוקת החימום שלו תעלה, וגם מחירו.

2. סוג קמין הגז ומיקומו

לפני התקנת קמין גז, חשוב להבין שיש שני סוגים מרכזיים של קמיני גז – קמין מובנה, מה שנקרא בילד - אין, וקמין עומד. לכל אחד מהסוגים יש שלל עיצובים וגדלים.

מבחינת טיב הקמין, מחיר הקמין עצמו והספק החימום, שני סוגי התנורים טובים באותה המידה – הבחירה ביניהם תלויה רק בכמה מקום יש לכם בסלון הבית, ואיזה עיצוב אתם אוהבים יותר.

 קמין גז

התקנת קמין גז מובנה (בנוי) - קמין גז בילד אין – כשמו כן הוא. הקמין מובנה בתוך נישה, צמוד לקיר גבס, קיר לבנים או כל אלמנט אחר. בבחירה בקמין גז מובנה, תצטרכו לקחת בחשבון שבמידה ונישת הגבס או הלבנים שבתוכנה תרצו להעמיד את קמין הגז לא קיימת – תאלצו להוציא סכום כסף נוסף לבנייתה.

התקנת קמין גז עומד - קמין גז עומד הוא קמין 'עצמאי' שעומד בחלל החדר, ואינו צמוד לקיר או נישה. התקנת קמין גז עומד, מתאימה בעיקר לבית עם חלל גדול בסלון, אחרת תעמידו פיל בולט במיוחד בחדר מחייך.

3. עיצוב קמין הגז

קמין גז הוא כבר מזמן אלמנט עיצובי בבית וקמיני גז מגיעים במגוון רחב מאוד של צורות ועיצובים – עשוי אבן, מתכת, זכוכית, בתוספת גזירי עץ מלאכותיים, בעיצוב קלאסי, מודרני, בצורה מרובעת, עגולה, נשען על קיר או תלוי באוויר - האפשרויות הן בלתי מוגבלות ותלויות בטעמכם האישי וכמה כסף תרצו להשקיע.

 קמין גז

אלמנט עיצובי משמעותי המשפיע על מחיר הקמין, הוא כמה צדדים שלו עשויים זכוכית ובעצם חושפים את מראה ה'אש' הבוערת. למשל, קמין גז שרק החזית שלו עושיה זכוכית, יעלה פחות מקמין בו יש שלוש פאות מזכוכית, שמאפשרות מראה יוקרתי יותר.

4. מחיר קמין גז

בפסקה הבאה נפרט בהרחבה על עליות קמין הגז, אך חשוב להבין שטווח המחירים של קמיני הגז הוא רחב מאוד ובנוי ממספר מרכיבים, לכן כדאי להחליט מראש איזה סכום ברצונכם להקצות ולפעול על פיו.


כמה עולה התקנת קמין גז

מחיר קמין גז מתחלק למעשה לשלושה מרכיבים - מחיר הקמין עצמו, מחיר ההתקנה של הקמין ומחיר החימום בגז:

::  מחיר קמין גז – כמו שאמרנו, לקמיני גז יש מגוון של גדלים ועיצובים, והמחירים נעים בהתאם. מחיר קמין גז מתחיל בממוצע ב- 7,000 ₪ ויכול להגיע גם ל- 35,000 ₪ עבור קמין גז מעוצב מזכוכית בגודל 2 מטר למשל.

 קמין גז

 

::  מחיר התקנת קמין גז- מחיר ההתקנה של קמין גז תלוי במורכבות המיקום וההתקנה. למשל, אם יש מספר קומות בבית וזוויות שונות, העברת הארובה תהיה מורכבת יותר. בממוצע, התקנת קמין גז תעלה בין 1500 ₪ - 3500 ₪.

::  מחיר חימום בקמין גז- מחיר החימום בגז, תלוי בכמה חם אתם רוצים שיהיה מחייך. בממוצע, בלון גז של 48 קילו מספיק לחימום טוב של דירה ממוצעת בגודל 150 מ"ר, במשך 10 שעות ביום, למשך 15 ימים. מכאן, שבחודש (30 יום) של חימום רציף בקמין גז תשתמשו בממוצע שני בלונים כאלו – מחיר כל אחד מהם כ- 550 - 750 ₪.


הכנת הבית לפני התקנת קמין גז

קמין גז דורש התקנה של תשתית גז נפרדת מהגז הביתי, עבור בלוני הגז והחיבור שלהם לקמין. את ההכנה של תשתית הגז ראשי לבצע טכנאי גז מוסמך בלבד. כאן תמצאו רשימה של טכנאי גז מורשים לפי מאות חוות דעת של לקוחות קודמים.

אם הבית שלכם נמצא בנייה או תחת שיפוצים, כדאי לתכנן את מיקום קמין הגז, הנישה ואת החורים עבור הארובה כבר בשלב זה וכך ולחסוך חציבות בקיר וכאב ראש בהמשך.


התקנת קמין מקצועית

קמין גז אומנם נחשב בטוח מאוד, אך עדיין מדובר במערכת של גז, ולכן חשוב מאוד לבצע את ההתקנה עם מתיקני קמינים מקצועיים ומנוסים ולשים לב למספר נקודות:

  • ארובה כפולה – כיום בקמין גז נהוג להתקין ארובה כפולה ולא ארובה סטנדרטית, וכדאי לוודא זאת עם המתקין. הסיבה היא האופן שבו פועל הקמין - קמין הגז 'שואף' אוויר צח עבור הבערה, ו'נושף' אוויר שנשרף. בכדי שהחמצן בבית לא ידלדל ולא יתמלא באוויר 'מלוכלך' מתקינים ארובה כפולה, בה בחלק אחד יוצא האוויר ש'נשרף' ובחלק השני נכנס אוויר צח מחוץ לבית.
  • בטיחות קמין גז- למרות הסטיגמה של גז כחומר מסוכן ומתלקח, קמין גז מודרני מצויד במערכת בטיחות משוכללת שמכבה את זרימת הגז ברגע שיש זיהוי של שריפה – וודאו כי מערכת הבטיחות קיימת בקמין הגז שבחרתם. בנוסף, כדאי לשים לב שאין חומרים דליקים בקרבת הקמין ותמיד להשאיר פתח קטן בחלון בבית לכניסת אוויר.
  • קמין גז עם תו תקן ממכון התקנים הישראלי – וודאו כי קמין הגז שרכשתם מאושר ובעל תו תקן ממכון התקנים הישראלי שמבטיח את בטיחותו ואיכותו.
  • אחריות על התקנת קמין גז- רוב קמיני הגז בישראל הם עמידים וחזקים ומגיעים עם שנה של אחריות מלאה מהיבואן. לגבי האחריות על תהליך ההתקנה של הקמין – לרוב מקובל לתת אחריות של 1- 3 שנים על ההתקנה עצמה.
  • חיבור קמין הגז לבלוני הגז- את התקנת הקמין והארובות יכול למעשה לבצע כל מתקין ולא נדרש לכך רישיון או הסכמה, אך את החיבור בין מערכת הגז לקמין ראשי לבצע אך ורק טכנאי גז מורשה! חלק ממתקיני הקמינים מחזיקים גם בתעודת טכנאי גז, אך לרוב בסוף ההתקנה יזמינו המתקינים טכנאי גז מורשה בעלות של כ – 300 ₪ לבצע את החיבור של נקודת הגז לקמין.

תחזוקת קמין גז

קמין גז לא מותיר אחריו שאריות עצים, פחם ופיח ולמעשה מדובר בבערה נקייה מאוד הדורשת תחזוקה מינימאלית. אחת לשנה, לפני כל חורף, רצוי להזמין טכנאי גז בכדי לנקות את הדיזות והארובה, לבדוק שאין נזילות גז ולמנוע סתימות. ניקיון ובדיקה של קמין הגז אחת לשנה תעלה לכם בממוצע 300 – 500 ₪, תלוי כמה זמן ייקח לנקות את הקמין.


המלצות על מתקיני קמין גז

קמין גז הוא קמין איכותי ופינוק אמיתי לחורף קר, אבל התקנה לא מקצועית ורשלנית עלולה להיות מסוכנת. לכן, חשוב מאוד לבצע התקנת קמין גז רק עם מתקיני קמינים וותיקים, מקצועיים והכי חשוב – מומלצים! כאן ריכזו עבורכם רשימה של מתקיני קמינים מומלצים, המתמחים בהתקנת קמין גז, לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים.  ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שביצעו התקנת קמין גז עם בעל המקצוע שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איך פועל קמין גז?

קמין גז משתמש בגז טבעי כחומר הבערה שלו, בניגוד לקמין סולר או עץ, ולכן הוא הרבה יותר נקי והתחזוקה שלו קלה. הגז זורם לקמין, ולאחר הדלקת הניצוץ, הוא בוער באמצעות החמצן המוזרם לקמין, ועולה אל הארובה.

איך מדליקים קמין גז?

הדלקת קמין גז לא דורשת שימוש בחומרי בערה או הדלקת אש, לחיצה אחת על מתג, ויש לכם בית חמים ונעים.

כמה צורך קמין גז?

קמין גז צורך בממוצע 1 ק"ג של גז בשעה של עבודה, ומיכל גז מכיל 48 ק"ג גז. בחורף ישראלי ממוצע צורכת משפחה כשני בלוני גז כאלו.

מה זה קמין גז ללא ארובה?

קמין גז שונה מקמין סולר או עץ, בגלל שהוא הקמין היחידי שניתן להתקין ללא ארובה כלל. למה זה טוב אתם שואלים? התקנת קמין גז ללא ארובה מאפשר התקנה של הקמין בנישות ופינות מיוחדות בבית, מבלי להתחשב בתכנון יציאת הארובה.

קמין גז או סולר?

לקמין גז וקמין סולר יש יתרונות וחסרונות רבים. בטיפ הבא על סוגי הקמינים השונים, נפרט על התכונות, המחירים והיתרונות והחסרונות של  כל סוגי הקמינים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק