מוקד טלפוני: 1-700-707-233

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי הוא פתרון חימום נוח ונעים, כזה שמחמם את כל הבית, לא מייבש את האויר ובעיקר - מאפשר ללכת יחפים. מצד שני- הוא לא זול. אז מה היתרונות והחסרונות של חימום תת רצפתי, כמה יעלה לחמם בו, ומה עדיף: חימום תת רצפתי על מים או חשמל?

חימום תת רצפתי

בשנים האחרונות מערכות חימום תת רצפתי הולכות ותופסות תאוצה כפתרון חימום איכותי שמחזיק מעמד לאורך שנים רבות. חימום תת רצפתי מבוסס למעשה על העובדה כי לגלי חום יש נטייה לעלות מעלה – ולכן אם הרצפה מפיצה חום, הוא מתפזר ברחבי הבית וייוצר תחושה חמימה אחידה ונעימה מחייך.

חימום תת רצפתי יכול להיות על בסיס מים, או חשמל – ולמעשה מדובר במערכת שמיושמת מתחת לריצוף. חשוב לציין כי התקנת חימום תת רצפתי מכל סוג היא עניין של תכנון מראש, והתקנת מערכת החימום נעשית בעת בניית הבית או בעת שיפוץ מסיבי שכולל הרמה של כל הריצוף. קחו בחשבון שבמקרה של שיפוץ, התהליך יקר בהרבה!

חימום תת רצפתי מאפשר וויסות של החום בכל חדר על ידי התקנת תרמוסטט, ולשתי שיטות החימום התת רצפתי – החשמלי ועל מים – יש יתרונות וחסרונות משלהם, בחלק הבא נפרט על כל שיטה בהרחבה.


חימום תת רצפתי חשמלי

חימום תת רצפתי חשמלי מיושם על ידי התקנת גופי חימום חשמליים מתחת לריצוף, ואלו מפיצים חום ברחבי הבית. 

 חימום תת רצפתי חשמלי

 

יתרונות וחסרונות של חימום תת רצפתי חשמלי

וי חימום תת רצפתי חשמלי הוא זול יותר להתקנה לעומת חימום תת רצפתי על מים. הוא לא נראה לעין, וקל לתפעול. החימום אחיד ושקט, לא מייבש את האוויר, והתחזוקה מעטה.

איקס עלות צריכת החשמל גבוהה יותר, ונדרשת המתנה ארוכה יחסית עד שהבית מתחמם – בין שעה לשעתיים מרגע ההפעלה, כך שלרוב פשוט לא מכבים את החימום הרצפתי והוא נותר דלוק כל היום במהלך החורף.

איקס  חיסרון נוסף של חימום תת רצפתי, למעשה מכל סוג – הוא העובדה שמדובר באמצעי לחימום בלבד, לעומת מזגן למשל שמשמש אותנו לחימום וגם לקירור. 

 

קרינה בחימום תת רצפתי חשמלי

בעבר החימום התת רצפתי החשמלי התבסס על טכנולוגיה שייצרה קרינה בכמות גבוהה. אולם מאז גברה המודעות לסכנות הקרינה, והחימום התת רצפתי היום עובד על טכנלוגיה חדשה ברמה נמוכה מאוד שאינה מסכנת חיים

 עוד על סוגי קרינה, בדיקת קרינה והפחתת החשיפה תוכלו לקרוא כאן.
 

התקנת חימום תת רצפתי חשמלי

כמו שאמרנו, תהליך ההתקנה של החימום התת רצפתי מתחיל כבר בתכנון הבית. מתקין החימום התת רצפתי מודד את כל החדרים, מתקין שכבד בידוד על מנת שהחום לא יתפזר לקומה מתחת או אל הקרקע, ופורש את גופי החימום על הרצפה בהתאם למדידה. לאחר מכן, מיושם הריצוף ומותקנים התרמוסטטים בחדרים השונים על מנת שתוכלו לווסת את רמת החום בכל חדר.
 

מחיר חימום תת רצפתי חשמלי

חשוב להבין שמחירו של חימום תת רצפתי חשמלי נחלק בעצם לשני מרכיבים – מחיר ההתקנה של חימום תת רצפתי, ומחיר השימוש השוטף, כלומר צריכת החשמל שנדרשת על מנת לחמם את הבית.

מחיר התקנת חימום תת רצפתי חשמלי

מחיר מחיר התקנת חימום תת רצפתי הוא זול בהרבה מהתקנת חימום תת רצפתי על מים, מכיוון שמדובר בהתקנה פשוטה יחסית. מחירי ההתקנה לחימום תת רצפתי נעים בין 120 -160 ₪ למ"ר, ותלויים בגודל הבית, מספר המפלסים ומורכבות הבנייה. למשל, בבית בשטח 100 מ"ר התקנה של מערכת חימום רצפתי חשמלית תעלה בין 12-16 אלף ש"ח. חשוב לקחת בחשבון כי עלות ההתקנה תלויה גם במספר החדרים והקומות בבית, וכל חדר דורש התקנה של בקר חום לוויסות הטמפרטורה, שעולה כ-300- 350 ₪.

מחיר הפעלת חימום תת רצפתי חשמלי

על המחיר הזול יחסית של ההתקנה של חימום תת רצפתי החשמלי, משלמים לרוב במחיר ההפעלה של המערכת. 
מחיר חימום בית בגודל של 100 מ"ר, למשך 6 שעות ביום, בחימום תת רצפתי חשמלי יעלה בממוצע 1,400 – 1,700 ₪!


חימום תת רצפתי על מים

חימום תת רצפתי על מים, מורכב ממערכת צינורות סגורה בה עוברים מים חמים ומחממים את הבית. הצנרת עשויה ממספר שכבות שמאפשרות זרימה אחידה, ללא חשש לנזילות. גם לחימום רצפתי על מים יש יתרונות וחסרונות אותם נפרט בחלק הבא.
  

יתרונות וחסרונות של חימום תת רצפתי על מים

לחימום רצפתי על מים יש מספר יתרונות ברורים: 
וי אחידות החום- החום שנוצר בחימום תת רצפתי הוא אחיד, נעים, אינו מייבש את האוויר וניתן לוויסות ובקרה.
וי השימוש במערכת זול מאוד - פירוט על עלויות חימום תת רצפתי בהמשך.

וייעילות - בחימום תת רצפתי אפשר להסב כל צנרת שנמצאת מתחת לריצוף, לצנרת מים שתחמם את הרצפה. בהרבה בתים ישנים למשל, ישנה תשתית צנרת חימום על סולר או גז, שניתן להסב לצנרת מים ולחסוך בעלויות החימום.

איקס החיסרון שיש לחימום תת רצפתי על המים, הוא מחיר ההתקנה של המערכת שיקר פי כמה ממקבילו החשמלי, והעובדה שאם לא חשבתם על ההתקנה של המערכת בזמן בניית הבית, כנראה שתאלצו לחיות בלי חימום רצפתי מחייך.
 


התקנת חימום תת רצפתי על מים

התקנת חימום תת רצפתי על מים יקרה משמעותית (ואפילו פי 2!) מזו החשמלית, והסיבה טמונה במורכבות ההתקנה והחומרים שמשתמשים בהם. כאן לא מדובר בגופי חימום פשוטים, אלא בצנרת מורכבת, עשויה מחומרים מיוחדים ועמידים שיחזיקו עשרות שנים, ימנעו אבנית וידאגו לזרימה נקייה של מים חמים בצינורות. כמו כן, על מנת למנוע מצב של נזילה שתטביע אתכם בסלון, הצינור אינו מולחם או מחובר – אלא מדובר בצינור אחד ארוך מאוד ורציף.

מערכת החימום התת רצפתי מגיעה לרוב עם אחריות לעשור. חימום המים נעשה ברוב המקרים על ידי משאבת חום בעלת אחריות ל 3- 5 שנים.

מחיר חימום תת רצפתי על מים

כמו החימום החשמלי, גם חימום תת רצפתי על מים נחלק לשני מרכיבים – מחיר התקנת המערכת ומחיר תפעולה, ובמקרה של חימום רצפתי על מים, העלויות מתהפכות – למה הכוונה?
 

 


מחיר מחיר התקנת חימום תת רצפתי על מים

מחיר התקנת מערכת חימום תת רצפתי על מים יקר משמעותית מזו על חשמל. התקנת מערכת חימום תת-רצפתי במים בבית ששטחו 100 מ"ר, תעלה בממוצע בין 19-23 אלף ש"ח. עם זאת, מדובר בהשקעה לטווח ארוך מאוד, ומערכת שהותקנה על ידי בעלי מקצוע איכותיים תחזיק עשרות שנים ותחסוך לכם כסף רב בהפעלתה.

מחיר מחיר צריכה של חימום תת רצפתי על מים

כשמדובר במחיר תפעול המערכת, חימום תת רצפתי על מים זול יותר משמעותית! משאבת החום עובדת באמצעות חשמל ודומה לצריכה החשמלית של מזגן 2 כ"ס. חימום בית בגודל של 100 מ"ר, בחימום תת רצפתי על מים במשך 6 שעות ביום, יעלה בין 450 -600 ₪ בחודש בלבד.
 

 חימום תת רצפתי מים

 


המלצות על מתקיני חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי, מכל סוג, היא מערכת חימום מורכבת שעולה כמה אלפי שקלים ואמורה לשמש אותנו עשרות שנים, לכן חשובה מאוד איכות ההתקנה והמקצועיות של המתקין. תתארו לעצמכם מצב בו יש תקלה ערב התקנה לא מקצועית שתדרוש הרמה של כל הריצוף בבית? כדי להימנע מחאפרים בתחום, ריכזנו עבורכם רשימה של מתקיני חימום תת רצפתי מומלצים, לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים, רק לאחר שביצעו התקנה של חימום תת רצפתי עם בעלי המקצוע שברשימה.

משפצים? כדי לדעת כמה יעלה השיפוץ שלכם, נסו את מחירון שיפוצים של מידרג


שאלות נפוצות לדף זה

מה ההבדל בין חימום תת רצפתי על מים לחשמלי?

חימום תת רצפתי חשמלי מיושם על ידי התקנת גופי חימום חשמליים מתחת לריצוף, ואילו חימום תת רצפתי על מים, מורכב ממערכת צינורות סגורה בה עוברים מים חמים ומחממים את הבית. להסבר מקיף, צירפנו תשובה בווידאו: 

 

חימום תת רצפתי פולט קרינה?

חימום תת רצפתי חשמלי פולט קרינה הנקראת 'שדה מגנטי חשמלי', ומכיוון שלרוב הוא עובד במשך כל היום, החשיפה אליו גבוה, במיוחד עבור ילדים, שנמצאים קרובים יותר לרצפה. 

כיום יש תקן אחיד לרמות הקרינה המותרות, ותהליכים שנעשים בעת ההתקנה שמפחיתים משמעותית את פליטת הקרינה.

כמה עולה חימום תת רצפתי?

חשוב להבין שמרכיבי המחיר נחלקים למרכיבי ההתקנה ומרכיבי ההפעלה של כל אחד מסוגי החימום התת רצפתי. מחיר התקנת חימום תת רצפתי חשמלי הוא זול בהרבה מהתקנת חימום תת רצפתי על מים, מכיוון שמדובר בהתקנה פשוטה יחסית, אך עלות ההפעלה שלו יקרה יותר.

איך עובד חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי חשמלי עובד קצת כמו פלטה של שבת - מתקינים מתחת לרצפה גופי חימום חשמליים המחממים את הבית.

חימום תת רצפתי על מים מורכב ממערכת צינורות המותקנים מתחת לרצפה בהם זורמים מים חמים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק