מוקד טלפוני: 1-700-707-233

קמין פלט

קמין פלט נכנס לשוק הישראלי רק בשנים האחרונות, אבל הוא כבר נחשב לקמין איכותי ואמין במיוחד, ויותר ויותר אנשים בוחרים להתקין אותו. אז מה זה קמין פלט בדיוק? כמה הוא עולה, ולמה צריך לשים לב לפני ההתקנה? כל התשובות בהמשך.

 קמין פלט

 

מה זה קמין פלט?

אם קמין עץ הוא קמין שמופעל על ידי עץ, קמין גז מופעל על ידי גז, אז קמין פלט מופעל על ידי פלט? התשובה היא כןמחייך. פלט (pellet) זה השם שניתן לגלילי עץ שעשויים מחומרים ממוחזרים – נסורת, שאריות עץ ושאריות ייצור ממפעלים, למשל. הפלט משמש את חומר הבעירה לקמין ובעזרת השריפה שלו מחממים את הבית. מכיוון שהפלט עשוי מחומרים ממוחזרים, קמין פלט נחשב לקמין ירוק מאוד ושומר על איכות הסביבה, ולכן רבים מחשיבים אותו ל"דור הבא" של הקמין הביתי.

חשוב להבין כי הפלט הוא חומר הבעירה של התנור, אבל הקמין עצמו מופעל באמצעות חשמל. כלומר, כדי להפעיל את הקמין צריך להכניס את שבבי הפלט אל תא האחסון של הקמין ואז שאר הפעולות נעשות באופן חשמלי על ידי שלט. בכל קמין ישנן מספר אפשרויות הפעלה – אפשר לבחור את הטמפרטורה הרצויה לחימום הבית, משך ההפעלה הדרוש, ובדגמים מסוימים ניתן לקבוע מראש מתי הקמין יידלק, ככה שתוכלו להגיע ישירות לבית חמים ונעים. לאחר שבחרתם את אופן ההפעלה הקמין יודע לבד כמה פלט עליו לשרוף וכל השאר נעשה באופן אוטומטי.

מכיוון שהקמין פועל באופן חשמלי, קמין פלט נחשב לבטיחותי במיוחד, שכן יש לו מערכות מתקדמות שמתריעות במקרה ויש תקלה כלשהי ואף ימנעו ממנו להידלק אם יש חשש לבעיה.


קמין פלט - יתרונות וחסרונות

יתרונות

וי הפלט עשוי מחומרים ממוחזרים ונחשב ידידותי לסביבה.

וי הפלט הוא חומר זול יחסית (אל דאגה, נרחיב על כך בהמשך) ולכן עלויות החימום בקמין פלט נמוכות ביחס לסוגי קמין אחרים. בנוסף, צריכת החשמל הדרושה לקמין איננה גבוהה (כחצי שקל לקילוואט-שעה), ולכן גם חשבון החשמל שלכם לא יתנפח יותר מדי.

וי הפלט הוא חומר שריפה מהיר מאוד ומחמם את הבית מהר, בדגמים מסוימים של קמין פלט ניתן לכוון את אפשרויות ההפעלה מראש, ואפילו להפעיל את הקמין מרחוק, מה שמתאים במיוחד לציבור שומרי שבת.

וי הקמין לא דורש תחזוקה רבה ביום יום (וגם על זה נדבר בהמשך קצת יותר).

וי בקמין פלט מותקנות מערכות ייחודיות שמונעות תקלות בטיחות.
 

חסרונות

איקס כדי שהתנור שלכם יהיה יעיל, ועל מנת לשמור על בטיחות, חשוב להקפיד לנקות את הארובות. החיסרון המרכזי של קמין פלט הוא שהקמין מופעל על ידי חשמל. אז במקרה ויש הפסקת חשמל (שדווקא אז כנראה ונרצה להדליק את הקמין) אי אפשר להפעיל אותו.

איקס אמנם הפלט מגיע ארוז בשקים קומפקטיים ונוחים, אבל בכל זאת נצטרך למצוא מקום אחסון בשבילם בבית.

איקס אחד השיקולים להתקנת קמין הוא הנראה הרומנטי של שריפת בולי העץ כאשר הקמין פועל. אבל מה לעשות, במקרה של קמין פלט זה לא ממש המצב.

 פלט

 


מה צריך לקחת בחשבון לפני שמתקינים קמין פלט?

כמו כל קמין, גם קמין פלט צריך להתאים לבית הספציפי שלכם. כדאי מאוד לדעת שלא כל קמין מתאים לכל בית – יכול להיות שאותו הקמין בדיוק יחמם מאוד בית מסוים וכמעט ולא ישפיע על בית אחר. הסיבה לכך היא שבעת התקנת הקמין צריך לקחת בחשבון את כיווני האוויר בבית ואת הגודל והמיקום של הקמין. ככל שהבית שלכם גדול יותר תצטרכו לקנות קמין חזק יותר, בעל תפוקת קילוואט-שעה (קוט"ש) גבוהה יותר. למשל, אם גודל הבית שלכם הוא 90 מטר רבוע תצטרכו קמין בעל תפוקת חשמל של 9 קוט"ש, ואם הבית שלכם בגודל 150 מ"ר תצטרכו קמין בעל תפוקה גבוהה יותר – כ-15 קוט"ש.

בנוסף, חשוב לדעת שצריך להתאים את סוג הפלט לדגם הקמין שבחרתם. ישנם כמה סוגים של פלט, שההבדלים ביניהם נובעים מהחומר ממנו הפלט עשוי ועובי הגלילים עצמם. לא כל הסוגים מתאימים לכל דגמי הקמינים, לכן כאשר אתם בוחרים קמין פלט חשוב להתייעץ עם בעל המקצוע בנוגע לסוג הפלט המתאים לדגם הספציפי שלכם.


תחזוקה של קמין פלט

הפלט הוא חומר בעירה איכותי במיוחד ובעת פעולת הקמין הוא נשרף כמעט לחלוטין. לכן בפועל בקושי נוצר אפר שצריך לנקות, מה שמקל משמעותית על תחזוקת הקמין – כל מה שיש לעשות הוא לרוקן את מיכל האפר בכל יומיים-שלושה. מעבר לכך מומלץ לבצע טיפול שנתי לקמין ולקרוא לבעל מקצוע כדי שינקה היטב את הקמין ויפתח את מעברי האוורור והארובה. טיפ קטן מאיתנו – כדאי לקרוא לבעל המקצוע קצת לפני תחילת החורף, כדי שלא תגיע למצב שבו תרצו להדליק את הקמין ותגלו שהוא לא עובד. זה עלול להיות מאכזב.

ומעבר לזה? קמין פלט יודע בעצמו מתי יש בעיה בארובה או כל בעיה אחרת ויתריע על כך מראש, כך שמה שנשאר לכם לעשות הוא להתקשר לבעל מקצוע כדי שיעזור לכם ברגע שמתעוררת תקלה כלשהי. שווה, נכון?

 תנור פלט

 


מחירים של קמין פלט

מחיר של קמין פלט מורכב משני גורמים – מחיר הקמין עצמו ומחיר ההתקנה.
מחירמחיר התקנת קמין ינוע לרוב בין 2,000-4,000 ₪, בהתאם לתוואי הבית ומורכבות התקנת הקמין והארובה.
מחירמחיר התנור עצמו משתנה בהתאם לדגם הרצוי לכם, וינוע בין 9,000 ₪ ל-30,000 ₪.

אבל מה לעשות, כאן עוד לא מסתיימות ההוצאות שלנו. מחיר הפלט עצמו משתנה בין הסוגים השונים ונע בין 30-80 ₪ לשק במשקל 15 ק"ג, שמספיק ל-24 שעות בעירה בערך. כלומר, עלות חימום לחודש עבור משפחה יעמוד על כ-500 ₪, זאת לעומת קמין עץ למשל, שעלויות החימום שלו נעות בין 600-1,200 ₪ בחודש (ואם אתם רוצים לדעת כמה יעלה לכם לחמם באמצעות סוגי קמין אחרים – כדאי לכם לקרוא את הטיפ שלנו על התקנת קמינים).


מתקיני קמין פלט מומלצים

אם החלטתם להתקין קמין פלט, כנראה שאתם רוצים למצוא מתקין קמינים מומלץ כדי שיבצע עבורכם את העבודה. קמין פלט צריך להתאים היטב לבית שלכם, וגם סוג הפלט צריך להיות מותאם לסוג הקמין, כך שכדאי להתייעץ בנושא עם מתקין קמינים איכותי ומקצועי, שיעשה את העבודה כמו שצריך. אז מזל שהכנו עבורכם רשימה של מתקיני קמין מומלצים, עם מאות חוות דעת וציונים מלקוחות קודמים. לאחר כל התקנת או תיקון קמין, צוות מידרג מתקשר ללקוח ומקבל ממנו חוות דעת על בעל המקצוע ומעדכן את הדירוג באתר – כך שהדירוג תמיד עדכני!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה קמין פלט?

מחיר של קמין פלט משתנה בהתאם לדגם שנבחר ונע בין 9,000-30,000 ש"ח.

מה זה קמין פלט?

פלט זה בעצם גלילי עץ העשויים מחומרים ממוחזרים, והם מספקים את חומר הבעירה לקמין פלט ונתנו לו את שמו :).

מה החסרונות של קמין פלט?

לקמין פלט יש חסרון מרכזי אחד, והוא שהקמין מופעל על ידי חשמל - מה שאומר שבמקרה של הפסקת חשמל אי אפשר להשתמש בקמין.

כמה עולה פלט לקמין?

מחיר של שק פלט במשקל 15 ק"ג נע בין 30-80 ש"ח, והוא מספיק ל-24 שעות הפעלה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק