מוקד מידרג: 1-700-707-233

פחחות רכב

מי מאיתנו לא יצא או נכנס לחניה ופתאום שמע רעש שעשה לו קווץ' בבטן? שריטה מעץ, גדר או יותר מבאס – מרכב אחר, קורית לכולם אחת לכמה זמן, וזה עוד בלי להזכיר את המקרים בהם מישהו משאיר לכם מזכרת על האוטו. איתרתם את השריטה, את השפשוף, את העיקום ועכשיו מה? לאן הולכים, מתי כדאי להפעיל את הביטוח והשאלה החשובה מכל - כמה זה יעלה? הכול לפניכם.


פחחות רכב - תיקון שריטה

 פחחות רכב

קודם כל נגדיר כי למוסך פחחות רכב תצטרכו ללכת בכל תקלה שקשורה לשלדת הרכב – פגיעה בדלתות, בכנפיים, בפגוש, במכסה המנוע, בגג, במראות, בג'אנטים ובפנסים. לא כל המוסכים עושים עבודות פחחות רכב ולכן כדאי לברר מראש אם המוסך אליו אתם רוצים להגיע יכול לעשות בשבילכם את העבודה הרצויה.

לרוב לפני ההגעה למוסך לא ניתן לדעת בוודאות מה יהיה מחיר תיקון הפגיעה באוטו, אבל בכל זאת ננסה לתת לכם מושג.

הדבר הכי טוב שאתם יכולים להתפלל אליו (חוץ מלחזור בזמן) הוא מקרה של פגיעה בצבע בלבד. כדי לדעת אם מדובר בשריטה שטחית ללא פגיעה בפח, שמעלה את המחיר, אתם יכולים לבדוק את השריטה עם הציפורן – אם אתם מרגישים מדרגה כשאתם מגרדים אותה סימן שיש פגיעה בפח שדורשת יישור. אם אין, הפגיעה היא בצבע בלבד ויצאתם בזול.

בפחחות רכב מחיר תיקון שריטה בלבד, ללא ישור פח נע בין 600-1,100 ש"ח, ומשתנה לפי החלקים השונים ברכב. כאשר הפחח צריך גם ליישר את הפח בנוסף לתיקון הצבע הדבר יוסיף 200-300 ₪ למחיר העבודה.


החלפת חלקים בפחחות רכב

כשמדובר בפגיעה רצינית יותר, המחירים עולים ונכנסים משתנים רבים, על כן טווחי המחירים רחבים יותר. בתקלות בהן יש להחליף חלק ברכב יש בפניכם מספר אפשרויות:

  1. חלק מקורי מן היצרן
  2. חלק לא מקורי
  3. חלק מקורי יד שנייה

לא תמיד כל האופציות יהיו זמינות במוסך אליו תלכו, לכן כדאי לעשות קצת סקר שוק ולבדוק מה תהיה האפשרות הטובה ביותר בשבילכם.

רכבים חדשים אשר נמצאים פחות משנתיים על הכביש, מחויבים על פי הביטוח להתקין חלק מקורי בלבד. אם הרכב שלכם ישן יותר, כמו רוב המכוניות על הכביש, חלקים משומשים מקוריים או חלופיים לא מקוריים יהיו אפשרות זולה יותר, ולה יתרונות וחסרונות.

מחירו של חלק מקורי משומש יהיה לרוב כ50% - 60% ממחיר חלק מקורי חדש. יתרונו הוא איכות החלק והתאמתו המושלמת לרכב שלכם. החיסרון נמצא בעיקר בחלקי האוטו העשויים פלסטיק כמו הפנסים והכנפיים. לפלסטיק יש אורך חיים ולכן אם הוא כבר ישן יחסית הוא אולי יראה מעולה אבל מכה קטנה יכולה לשבור אותו ושוב תמצאו את עצמכם במוסך. במקרים של פנסים למשל, לפעמים הפלסטיק הופך לעכור בגיל מסוים והפנס כבר לא יאיר כראוי.

במקרים רבים חלק חלופי לא מקורי איכותי יעשה בשבילכם את העבודה, וכלל לא תרגישו בהבדל. אם הגעתם למצב בו אתם צריכים להחליף חלק תבדקו מה הכי כדאי גם מבחינת המחיר וגם לטווח הארוך והתייעצו עם הפחח מהי האפשרות הטובה ביותר בשבילכם.

מחיר תיקון חלקי הרכב משתנה בין סוגי החלקים ונע בין 700-1,200 ש"ח. תיקון חלקי זכוכית יעלה 200-300 ש"ח. 


פחחות רכב – צביעת רכב

צביעת רכב כוללת יכולה לתת לרכב שלכם מראה חדש ורענן, ולשדרג אותו לחלוטין. עם זאת, צביעת רכב היא עסק לא זול, ויכולה להגיע עד 20,000 ₪. הדבר מומלץ לרכבים שלא נמצאים הרבה זמן על הכביש וספגו נזקי שמש קשים או שריטות קשות. לחילופין, הדבר מומלץ גם לרכבי אספנות או לרכבים ישנים מאוד, שחידושם יכול להניב מראה וינטג'י ייחודי. אם מצב הצבע שלכם פחות או יותר תקין, ואתם רק רוצים רק לרענן את הברק שלו, תוכלו לעשות זאת בצורה חסכונית יותר, בעזרת פוליש ווקס לרכב


מתי לערב את הביטוח?

אחת השאלות הגדולות היא השאלה מתי לערב את הביטוח. קרתה תאונה קטנה או גדולה והאינסטינקט הראשוני של רבים מאיתנו יהיה לפנות אליו ישירות או להחליף את פרטי הביטוח עם הצד השני בתאונה, אבל חשוב לדעת שזה לא תמיד משתלם.

הכלל הבסיסי פשוט מאוד והוא לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית – במידה וההשתתפות העצמית גבוהה מהצעת המחיר של התיקון במוסך אליו הלכתם, לתקן את האוטו דרך הביטוח לא ישתלם. אם ההשתתפות העצמית נמוכה ממחיר התיקון עדיף לתקן דרך הביטוח, אך כדאי לוודא שהדבר לא יעלה את מחיר התשלומים הקבועים לביטוח, ועל כן לא משתלם בטווח הארוך.

בתאונות בהן מעורבים שני צדדים ואתם הצד הפוגע, רוב הפעמים ישתלם לתקן את הרכבים דרך הביטוח שכן בתשלום יחיד של השתתפות עצמית תתקנו את שני הרכבים.


מוסכי פחחות רכב מומלצים

במהלך ההתייעצות עם הפחחים אחת השאלות ששאלנו הייתה "כיצד ניתן לדעת שמוסך פחחות רכב מסוים עושה עבודה מקצועית?". התשובה שקיבלנו שוב ושוב הייתה "המלצות המלצות המלצות". ההסבר הוא שלאדם ללא הכשרה קשה מאוד לזהות עבודת פחחות שבוצעה כהלכה, בוודאי ברגעי היציאה מהמוסך, בה העבודה יכולה להראות מצוין, אך לא ניתן לדעת את איכותה (לאחר זמן מה כל אחד יכול להבחין באיכות שכן הזמן אומר את שלו בעבודות לא טובות).

בדיוק בגלל זה תוכלו למצוא במידרג עשרות חוות דעת מלקוחות כמוכם על מוסכי פחחות רכב ברחבי הארץ. לאחר כל ביקור במוסך, נציגה או נציג ממידרג מתקשרים ללקוח, מקבלים ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכנים את הדירוג באתר, כך שרשימת מוסכי פחחות הרכב המומלצים מתעדכנת כל הזמן.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק