מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון מראה לרכב

תיקון מראה לרכב מתחלק לשניים: או שמתקנים עכשיו, או שמתקנים מיד. אנחנו לא רוצים להלחיץ או משהו, פשוט מעבר לכך שנסיעה עם מראות לא תקינות היא נסיעה לא בטוחה, אתם עשויים גם לקבל קנס משוטר ואפילו דרישה לרדת מהכביש. אבל אל דאגה, במדריך הבא נסביר מהן התקלות הנפוצות, איזה שיטות תיקון מראה לרכב יש וכמה זה הולך לעלות לכם.


מראה לרכב

לפני שנתקדם לסוגי התקלות הנפוצות ושיטות לתיקון המראה ברכב, כדאי שנבין קודם ממה מראת הרכב והתיקון שלה מורכבים. חוץ מזגוגית המראה עצמה, חלק נוסף וקריטי בכל הסיפור הוא בעצם בית המראה. אם לא הכרתם את הביטוי עד עכשיו, בית המראה מתייחס למעשה לכל המכלול המרכיב את מראת הרכב, החל מהציר המחבר אותה לרכב, המנגנון החשמלי שלה, שאחראי בלא מעט מהפעמים גם על יכולת הכיוונון והתאורה, וחלקי הפלסטיק – המגנים על כל הנעשה מבחוץ, ומשמשים כמעטפת לבית המראה.

 

מראה לרכב

שיטות תיקון מראה לרכב

כשאנחנו אומרים תיקון מראה לרכב, לאיזו מראה אנחנו בעצם מתכוונים? ובכן, "מראה מראה שעל הקיר, איזו מראת רכב הכי תיפגע מהקיר?" – המראה הצדדית, חד משמעית!

צחוק בצד, רוב הבעיות הקשורות לתיקון מראה לרכב נובעות מכך שהמראות הצדדיות בולטות החוצה, וכך הן חשופות יותר לפגיעות ונזקים. זאת לעומת המראה הפנימית, שמוגנת בתוך הרכב עצמו וחשופה רק לתאונות רציניות יותר. אז אחרי שהבהרנו את הנקודה, עכשיו אפשר לדבר על התקלות הנפוצות במראות ועל שיטות התיקון המתאימות:

 

תיקון מראה לרכב שנסדקה

לא פעם יכול לקרות שזגוגית מראת הרכב תחטוף מכלה קלה או תיסדק ותשבר בגלל חצץ ואבנים קטנות שקפצו מהכביש תוך כדי נסיעה. גם אם מדובר רק על סדק קטן, אנחנו מדגישים שכדאי לגשת למוסך ולהחליף את המראה השבורה כמה שיותר מהר, מכיוון שכל עיוות קל באחת ממראות הצד יכול לפגוע בראיית הנהג ולנסיעה מסוכנת.

רכב אופן התיקון במקרים אלו יכלול פירוק של זגוגית המראה הסדוקה והרכבה של זגוגית חדשה.

 

מראה שבורה

 

תיקון בית מראה לרכב שהתפרק

בגלל שהמראות הצדדיות בולטות בצידי הרכב, הן חשופות יותר לתאונות שיכולות להוביל להתפרקות של אחד החלקים, כשל במנגנון החשמלי, ניתוק חלקי של בית המראה מהציר המחבר לרכב או אפילו יציאה מהמקום והרס של כל המכלול.

רכב אופן תיקון במקרים אלו משתנה בהתאם לנזק, ויכול לכלול הברגה פשוטה במקרה קל בו ציר בית המראה יצא מעט מהמקום, אך לרוב ידרוש פירוק, החלפה והרכבה של בית מראה חדש.

 

בית מראה לרכב שהתפרק

תיקון מראה לרכב – מחיר

טווח המחירים של תיקון מראה לרכב הוא רחב במיוחד, ומושפע מסוג התיקון אך בעיקר מסוג הרכב, שכן תיקון זהה ברכבי יוקרה יכול לעלות כמה אלפי שקלים יותר, למשל כמו במקרה של רכב BMW בו החלפת בית מראה חדש יכול להגיע למחיר של 15,000 ₪. אבל מה לעשות שלרובנו אין רכבי יוקרה, ולכן בואו נדבר על מכוניות סטנדרטיות:

מחיר  מחיר החלפת זגוגית מראה לרכב נע בין 100-1,000 ₪, ולרוב יהיה 100-150 ₪.

מחיר מחיר תיקון והחלפה של בית מראה חדש נע בין 300-5,000 ₪, ולרוב יהיה 700-800 ₪.

בשביל לתת לכם קצת יותר מושג על טווח המחירים האמיתי, הנה כמה דוגמאות למחירים ששילמו לקוחות מידרג במוסכי פחחות על תיקון מראה לרכב:

:: תיקון זכוכית במראה פנימית לרכב היה 150 ₪.

:: מחיר החלפת מראה צדדית ברכב מסוג יונדאי I30 היה 200 ₪.

:: מחיר החלפת מראה צדדית ברכב מסוג יונדאי I10 היה 500 ₪.

:: מחיר התקנת מראה חדשה ברכב מסוג סקודה היה 1,000 ₪.

 

איך אפשר להוזיל תיקון מראה לרכב

טיפ קטן מאיתנו – אם בא לכם לנסות להוזיל את המחיר של תיקון מראה לרכב, תשאלו את המוסכניק אם יש אפשרות להחליף או להתקין חלק של מכונית משומשת שפורקה, במקום חלק חדש מהניילונים. לרוב המוסכים יש חלקים משומשים של מכוניות שכבר לא איתנו היום, וההתקנה שלהם יכולה להוריד משמעותית את המחיר הסופי שתשלמו ולהגיע אפילו לעד כמה מאות שקלים פחות בהתקנת בית מראה חלופי.

 


תיקון מראה לרכב

אם הגעתם עד לכאן, תנו לנו להדגיש שוב מה החשיבות של תיקון מראה לרכב. כל מי שעבר טסט יודע שהחלק הכי חשוב הוא להסתכל במראות - וזה לא סתם. המראות מאפשרות נסיעה זהירה ובטוחה, ככה שאם באחת מהן יש תקלה כלשהי, אפילו סדק קטן, הנסיעה תהפוך בן רגע למסוכנת יותר לכם ולסביבה, ולכן חשוב ללכת למוסך כמה שיותר מהר בשביל לתקן את הנזק. בנוסף לזהירות המתבקשת, גם החוק בישראל מחייב נהיגה עם מראות תקינות, ככה שאם יתפוס אתכם שוטר יש סיכוי לא רע שתקבלו הערה, קנס וגם לעיתים דרישה לרשת מהכביש באופן מידי.


מוסכי פחחות מומלצים

תיקון מראה לרכב זה משהו שאסור לדחות, וגם לא משהו שמומלץ לנסות לעשות לבד בבית. אם אתם מתלבטים לאן ללכת, הכנו רשימה של מוסכי פחחות מומלצים, המדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים אמיתיים. תוכלו לעבור על הרשימה, לקרוא את חוות הדעת וההמלצות בצורה ישירה ולהחליט בהתאם במי להיעזר.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון מראה לרכב?

מחיר תיקון לרכב מושפע מסוג התיקון וסוג הרכב, ומתחיל מ-100 ש"ח להחלפת זגוגית ויכול להגיע עד 800 ש"ח ויותר לתיקון והחלפה של בית מראה חדש. 

 

איך מתקנים מראה של רכב?

אם מדובר על סדק או שבר בזגוגית המראה בלבד, התיקון יתבסס על פירוק המראה השבורה והרכבה של זגוגית חדשה. אם מדובר על בית מראה שהתפרק בצורה כזאת או אחרת, התיקון משתנה ויכול לכלול קיבוע והברגה של החלקים שהתפרקו, או פירוק והרכבה של בית מראה חדש במקרה בו לא נותר ברירה אלא להחליף. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק