מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון שריטות ברכב

בין אם חשבתם שתצליחו להיכנס לחניה ההיא והסתבר שטעיתם, ובין אם חזרתם אל האוטו וגיליתם שמישהו החליט להפגיש בין הדלת שלכם לשלו, תשמחו לשמוע שתיקון שריטות ברכב הוא הליך פשוט למדי, כולל שתי שיטות טיפול עיקריות וניתן לביצוע גם בבית. בקיצור, המדריך השלם לתיקון שריטות ברכב, עכשיו בחנויות. סתם, הוא ממש כאן, רק תגללו למטה.


סוגי שריטות ברכב

למרות ששריטות ברכב יכולות להיות מבאסות, דווקא עם רובן אנחנו יחסית חיים בשלום ובקושי רואים אותן, וגם את אלו שאתם כן רואים ניתן להסיר בקלות.

תיקון שריטות באוטו תלוי בעיקר בחומרת השריטה, כלומר, בכמות השכבות שהיא הצליחה לעבור: החל משכבת ההגנה הראשונית של הצבע, שכבת הצבע עצמה ועד לפח הרכב. כדי לגרום לשריטה להיעלם, צריך להבין באיזו שריטה מדובר:

רכב  שריטות קלות ברכב – השריטה קיימת רק בשכבת ההגנה של צבע הרכב, ועוד לא הגיעה לשכבת הצבע עצמה.

רכב שריטות בינוניות ברכב – השריטה עברה עד לשכבת הצבע עצמה.

רכב  שריטות עמוקות ברכב – המקרה הקשוח ביותר, בו השריטה עברה את שכבת הצבע והגיעה עד אל שכבת הפח הנראה לעין פתאום. רצוי וכדאי לתקן שריטות עמוקות תוך זמן קצר, בעיקר בגלל שחשיפתו של פח הרכב תוביל להופעת חלודה, ואנחנו לא היינו רוצים שזה יקרה לרכב שלנו.

איך תדעו בפועל אם השריטה שטחית או עמוקה? העבירו את הציפורן שלכם על פני האזור הבעייתי. אם הציפורן נעצרת בשריטה ולא ממשיכה בצורה חלקה, כנראה שמדובר על שריטה עמוקה.

 

סוגי שריטות ברכב

שיטות לתיקון שריטות ברכב

בגלל שיש כמה סוגי שריטות יהיו גם כמה סוגי תיקונים, כאשר שניים מהם הם התיקונים העיקריים והנפוצים במיוחד: 

דלי פוליש לרכב  תיקון שריטות ברכב בעזרת פוליש  – במקרה של שריטות קלות ובינוניות, פוליש לרכב יכול בהחלט לעשות את העבודה. פוליש הוא נוזל המכיל בתוכו חומר כימי שיכול להמיס מהרכב שכבת צבע מזערית, אשר תביא להסרה של שריטות שטחיות וכתמים קשים שהצטברו על הרכב. טיפול פוליש כולל שטיפה של הרכב, העברה של הפוליש בעזרת מכשירי ליטוש מיוחדים על אזור השריטה, ולאחר מכן מריחה של ווקס, המשמש כשכבת מגן לרכב ומוסיף ברק ונראות.  בסוף הטיפול, אתם תראו שהרווחתם גם רכב ללא שריטות וגם רכב נקי במיוחד. הידד!

צביעת רכב  תיקון שריטות ברכב בעזרת שיוף וצביעה – כשמדובר על שריטות עמוקות שחדרו אל מעבר לשכבת הצבע של הרכב, יש צורך תחילה להוריד את השריטה על ידי שיוף האזור. בשלב הבא הפחח ישים חומר יסוד אשר ימלא את השריטה, ויכין את החלק או את כלל המכונית לצביעה חדשה בשיטת "צבע בתנור", המתבצעת על ידי ריסוס צבע באמצעות אקדח בחדר אטום לאבק עם טמפרטורה קבועה. לעיתים, יש שריטות עמוקות עד כדי כך שגם שיוף וצביעה נוספת לא יצליחו להסיר אותן, אך כן יצליחו לטשטש ולהעניק לרכב מראה יותר אסתטי.


תיקון שריטות ברכב – מחיר

מחיר תיקון שריטות ברכב מתחיל מ 100-500 ₪ לתיקון שריטות קלות ופשוטות, ויכול להגיע עד 1,000 ₪ ויותר לתיקון שריטות עמוקות המצריכות שיוף וצביעה (לא כולל צבעים מיוחדים). חוץ מעומק השריטה, יש עוד שני גורמים שיכולים להשפיע על המחיר:

רכב גוון צבע הרכב – רוב הצבעים נחשבים לרגילים ללא תוספות מיוחדות, אך אם נפשכם חשקה דווקא במכונית בצבע פנינה תשלמו מעט יותר על תיקון שריטות. צבע הפנינה נחשב ליקר יותר בגלל האבקות המיוחדות שבו, ובהתאם לכך הוא יכול להוסיף למחיר הסופי עוד 100- 300 ₪. לדוגמה: מחיר תיקון שריטה עמוקה בדלת רכב כולל צביעה בצבע רגיל יהיה כ – 700 ₪, בעוד שאותו התיקון עם צבע פנינה יהיה כ – 1,000 ₪.

רכב אזור השריטה – אם למשל קיימת שריטה עמוקה באחת הפינות הצדדיות של פגוש הרכב, לא יהיה צורך בצביעה של כל הפגוש אלא רק בחלק הספציפי של השריטה. לדוגמה, מחיר תיקון שריטה עמוקה וצביעה בחלק קטן של הפגוש יהיה 400-500 ₪, בעוד שתיקון שריטה וצביעה של כל הפגוש יעלה כבר 1,000-750 ₪ ויגיע עד 1,300 ₪ אם מדובר על צבע פנינה.

 


תיקון שריטות ברכב לבד

נקודה כשמדובר על שריטה שטחית ברכב, שאלנו כמה פחחים איך לתקן שריטה ברכב בצורה עצמאית, והתשובות התחלקו בין שימוש בפוליש לשימוש בטינר לרכב. בגדול, שניהם יניבו פחות או יותר את אותן תוצאות, ותוכלו לקנות אותם בחנויות הרכב המקצועיות. במהלך העבודה, נקו קודם את חלק הרכב בעזרת מטלית מיקרו-פייבר לחה, טפטפו מעט מהחומר שקניתם על צמר גפן או ספוג והעבירו ביסודיות במשך דקות ספורות על אזור השריטה. לסיום, תוכלו למרוח משחת ווקס ייעודית לרכב על האזור, על מנת לתת לצבע הרכב ברק ומראה חדש.

נקודה כשמדובר על שריטות עמוקות יותר, תוכלו לקנות בחנויות המקצועיות ערכות לצביעת רכב הכוללות את צבע הרכב המתאים (קוד צבע הרכב נמצא בכל מכונית במיקום שונה: דלת הנהג, אזור ההגה וכו') וכלי צביעה, אשר בעזרתם תוכלו לעבור בצורה עדינה ויסודית על אזור השריטה. השיטה נחשבת לפחות מומלצת בעיקר בגלל שהצביעה תיראה נקודתית ולא אחידה כמו צביעה ע"י אקדח צבע במוסך פחחות.

החלטתם בכל זאת שאתם הולכים על תיקון שריטות בצורה עצמאית? צפו בווידאו טיפ המצורף, בו פחח מסביר על איך לתקן שריטות לבד בצורה מקצועית.

כוכביתחשוב לדעת -  שימוש מוגזם באחד החומרים שציינו או עבודה לא מקצועית אחרת תוביל בסופו של דבר לנזק ולהוצאה כספית גדולה הרבה יותר, כך שאם אתם חסרי ניסיון בתחום – מומלץ לפנות למוסך פחחות, גם לשריטה קטנה. 


מוסכי פחחות מומלצים לתיקון שריטות

לכל סיר יש מכסה, ולכל שריטה יש פחח! (או פסיכולוג, זה תלוי). אם אתם רוצים ללכת על בטוח, הכנו רשימה של מוסכי פחחות מומלצים, המדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיים. ככה לפני שתתקשרו למוסך כלשהו אנחנו ממליצים לקרוא את ההמלצות, החוויות ורק אז להתקשר למוסך בהצלחה😊


שאלות נפוצות לדף זה

אפשר לתקן שריטות ברכב לבד?

בהחלט כן. אם מדובר על שריטה לא רצינית במיוחד (כזאת שלא רואים את פח הרכב דרכה), תוכלו לקנות בחניות הרכב המקצועיות פוליש או טינר לרכב, לטפטפף בעדינות מהחומר על צמר גפן או ספוג ולעבור ביסודיות אל עזור השריטה. אם השריטה באמת עדינה, רוב הסיכויים שתצליחו להסיר אותה. במקרים יותר קשים ניתן לקנות גם ערכה הכוללת את צבע הרכב ומכחול, ולנסות לצבוע את אזור השריטה. 

מה המחיר של תיקון שריטות ברכב?

מחיר תיקון שריטות קלות ברכב במוסך פחחות יכול להתחיל מ- 100-500 ש"ח אם משתמשים בשיטת הפוליש, ולהגיע עד 1,000 ש"ח ויותר אם יש צורך בשיוף וצביעה. 

איפה עושים תיקון שריטות ברכב?

שירותי תיקון שריטות ברכב ניתן לעשות במוסכי פחחות מורשים. 

איך מתקנים שריטות ברכב?

שיטת התיקון תלויה בסוג השריטה. אם מדובר על שריטה קלה או בינונית, יהיה ניתן להסירה באמצעות פוליש מקצועי לרכב, אשר ימיס שכבת צבע מזערית מהרכב ובכך יעלים את השריטה. במקרים של שריטות קשות יותר, יהיה צורך לשייף את האזור ולאחר מכך לצבוע מחדש את החלק הבעייתי. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק