מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פחחות רכב - מחירים
לא משנה אם זו שריטה קלה או פגיעה רצינית בכנף של הרכב, אם עברתם תאונה, כנראה שתצטרכו להגיע למוסך לתיקון פחחות ברכב. לצערנו, לא נוכל למנוע את תיקון הפחחות, אבל כן נוכל לעזור לכם לדעת – כמה עולה לתקן שריטות ברכב? מה המחיר של החלפת חלק ברכב? וכמה עולה צביעת רכב? כל התשובות לפניכם.


מחירים של תיקוני פחחות

מחירים של תיקוני פחחות נעים ממאות שקלים ויכולים להגיע עד אלפי שקלים. הסיבה העיקרית לפער במחירים היא עוצמת הפגיעה בפח. תיקון של מעיכה או שריטה שטחית בפח הוא פשוט יחסית – מקלפים את הצבע, ממלאים בחומר מיוחד (כמו שפכטל לרכבים) את השקע שהשריטה יצרה וצובעים מחדש תוך שעתיים.
לעומת תיקון של שריטה ברכב, תיקון של פגיעה בפח יכול להיות מורכב וארוך מאוד. התיקון כולל קילוף של הצבע, יישור של הפח באמצעות מכשירים שונים, מילוי של המקומות הפגומים וצביעה מחדש. עבודת פחחות מורכבת יכולה לקחת כמה שעות ולפעמים אפילו כמה ימים. שעות העבודה הרבות מתבטאות במחיר. כך למשל, תיקון שתי שריטות שטחיות יעלה כ-800 ₪, ותיקון פחחות עקב פגיעה בכנף ודלת יעלה 2,000-2,500 ₪.

פחחות לרכבעלות תיקון של שריטה שטחית: 500-1,000 ₪.

פחחות לרכבמחיר תיקון מכה רצינית בפח: 1,200-1,500 ₪.

פחחות לרכבמחיר תיקון בדלת או כנף:  900-1,200 ₪.

פחחות לרכבתיקון פח במכסה מנוע וגג נחשבים לתיקונים מורכבים יותר ולכן המחיר שלהם יהיה בין 1,500-1,600 ₪.  
 

כל מחירי תיקוני הפחחות לא כוללים מע"מ. 

 תיקוני פחחות ברכב

 


מחירים של צביעת רכב

עלות צביעת רכב ותיקוני צבע משתנה מאוד ותלויה בשני דברים:

  1. סוג וגודל הרכב – ההבדל בין רכבים קטנים לרכבים גדולים הוא מהותי מאוד כשמדובר בצביעת רכב. למשל, מחיר של צביעת רכב מיני כמו קיה פיקנטו יעלה כ- 4,000-6,000 ₪ בזמן שצביעה של רכב גדול כמו מיצובישי אאוטלנדר יהיה יקר יותר בכ-20% ויעלה 5,000-7,000 ₪.
     
  2. סוג הצבע לרכב – יש כמה חברות שמייצרות צבעים לרכבים וההבדל במחירים שלהן לא משמעותי. מה שמשנה את המחיר של הצבע הוא - האם מדובר בצבעים רגילים (שנקראים צבעים מטאלים), או שאתם רוצים לצבוע את הרכב בצבעים מיוחדים כמו צבעי פנינה או צבעים עם נצנצים. מיכל צבע לרכב (שמספיק בדרך כלל לצביעה של חלק אחד) עולה כ-800 ₪. צבעים מיוחדים ייקרו את צביעת הרכב בעוד 100-300 ₪ למיכל.

איך תוכלו לדעת שהצבע שמוסך הפחחות שלכם משתמש בו הוא צבע איכותי? קבלו שני טיפים על חשבון הבית מחייך.

קודם כל, חשוב לוודא שהמוסך צובע את הרכב בתנור. צביעה בתנור מאפשרת ייבוש מהיר ואחיד של הצבע ששומר על איכות הצבע לאורך שנים. דבר שני, מוסך פחחות שצובע את הרכב בצבעים איכותית ייתן לכם אחריות של 3 שנים ומעלה על צביעת הרכב.

מחיר ממוצע של צביעת חלק אחד ברכב ינוע בין 600-1,000 ₪.

צבע לרכבמחיר צביעת כנף: 600-700 ₪.

צבע לרכבמחיר צביעת דלת: 600-800 ₪

צבע לרכבמחיר צביעת פגוש: 800-1,000 ₪.

צבע לרכבמחיר צביעת מכסה תא מטען: 800-1,000 ₪

צבע לרכבמחיר צביעת רכב שלם מתחיל מ-4,000 ₪ ויכול להגיע עד ל-20,000 ₪.


כל מחירי צביעת הרכב לא כוללים מע"מ. 

כוכבית אם צבע הרכב שלכם תקין, ואתם רוצים לרענן את מראה הרכב ללא צביעה, תוכלו לעשות זאת בצורה חסכונית יותר, בעזרת פוליש ווקס לרכב


מחירים של החלפת חלקים ברכב

בחלק מהמקרים, הפגיעה בפח של הרכב תהיה כל כך קשה שלא תהיה ברירה אלא להחליף את החלק הספציפי שנפגע. בהחלפה של חלק ברכב יש שתי אופציות: להחליף לחלק משומש במצב טוב או לחלק חדש. ההבדל במחיר בין חלק משומש לחלק חדש יכול להגיע עד 1,000 ₪ והבחירה תלויה בעיקר בכם. מה שחשוב לדעת הוא – אם תרצו למכור את הרכב, חלק שהוחלף יוריד את ערך הרכב.

החלפת חלק ברכבמחיר החלפת דלת: 1,000-4,000 ₪

החלפת חלק ברכבמחיר החלפת טמבון (פגוש) קדמי או אחורי: 1,500-4,000 ₪

החלפת חלק ברכבמחיר החלפת מכסה מנוע: 1,000-3,000 ₪.

החלפת חלק ברכבמחיר החלפת דלת תא מטען: 1,500-4,000 ₪.


כל מחירי החלפת החלקים ברכב לא כוללים מע"מ.

 החלפת חלק ברכב

האם אפשר לתקן שריטות ברכב לבד?

אנחנו יודעים, לתקן שריטות ברכב לבד זה דבר מפתה ביותר. אתם בטח חושבים "זו שריטה ממש קטנה, רק נתיז עליה קצת צבע והכל יסתדר". בלי מוסך, בלי לשרוף יום, בלי לשלם מאות שקלים. אבל האמת היא שתיקון שריטה לבד יכול לעלות לכם ביוקר. למה? כי פגמים בצבע ובפח יכולים לגרום לרכב להיכשל בטסט.

מתי כן אפשר לתקן שריטות ברכב לבד? אם מדובר בשפשוף ברכב, כלומר – אם רכב אחר השתפשף ברכב שלכם והשאיר עליו שרידי צבע בלבד, בלי פגיעה בפח עצמו, תוכלו לתקן את זה לבד.

איך מתקנים שריטות לבד?

קונים טרפנטין (חומר שממיס צבע) ומנקים את שאריות הצבע בעדינות. אם מדובר על חלקי פלסטיק כמו המגן הקדמי, אפשר לשפוך מעט מים חמים ולהמיס את הצבע. כלומר, כל עוד מדובר רק בצבע או לכלוך על הרכב, אפשר לתקן לבד. אם מדובר בפגיעה בפח – אל תקחו את ההימור הזה. פשוט גשו למוסך.

 תיקון פחחות

מחירי פחחות - מתי להפעיל את הביטוח על תיקון פחחות לרכב?

נכון, לפעמים תיקוני פחחות יכולים להיות גבוהים מאוד, מה שגורם לאנשים לרצות להפעיל את הביטוח, אבל לפני שאתם רצים להפעיל את ביטוח הרכב על תיקון פחחות או צביעה לרכב, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

  1. גובה השתתפות עצמית – לכאורה, אם עלות ההשתתפות העצמית נמוכה מהצעת המחיר של המוסך, כדאי לתקן דרך הביטוח. אבל, שימו לב: כל תביעה של ביטוח הרכב נספרת ונשמרת אצל הביטוח. אם תתבעו את הביטוח כמה פעמים (לפעמים אפילו פעמיים מספיקות), יש סיכוי שבפעם הבאה שתרצו לחדש את הביטוח, חברת הביטוח תעשה לכם בעיות או שתעלה את המחיר בעשרות אחוזים. קצת מעצבן, אבל כדאי להכניס את זה לכלל השיקולים שלכם.
     
  2. מי הצד הפוגע - אם מדובר בתאונה של שני רכבים ואתם הצד הפוגע, כנראה שישתלם לכם לתקן את הרכב דרך הביטוח כי בתשלום אחד של השתתפות עצמית, תוכלו לתקן את שני הרכבים.
 מתי להפעיל ביטוח רכב

מוסכי פחחות מומלצים

עכשיו כשאתם יודעים מהם המחירים של תיקוני פחחות, זה הזמן לבחור את מוסך הפחחות שיעשה את התיקון בצורה המקצועית והאמינה ביותר. איך בוחרים? צוות אתר מידרג אסף מאות חוות דעת מלקוחות, בדיוק כמוכם, על צביעה ותיקונים שביצעו מוסכי פחחות. לכם רק נשאר לקרוא את חוות הדעת ולבחור את המוסך שהכי מתאים לכם. 

ושיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה צביעת רכב?

עלות של צביעת חלק אחד ברכב יתהיה 600-1,000 ₪, לא כולל מע"מ. המחיר של צביעת רכב שלם יכולה להתחיל מ-4,000 ש"ח ולהגיע עד 20,000 ש"ח. 

כמה עולה פחחות רכב?

המחירים של פחחות רכב משתנים מאוד בהתאם לפגיעה ברכב. תיקון של שריטה קלה יעלה כ-500-1000 ש"ח ותיקון של פגיעה רצינית בפח יכול להגיע לאלפי שקלים. 

איך עושים פחחות רכב?

תיקון פחחות מתחיל בקילוף של הצבע. לאחר מכן, הפחח יישר את הפגיעה באמצעות מכשירים שונים, ימלא את השקעים שנוצרו ברכב בחומר מילוי ויצבע את הרכב מחדש.

כמה עולה לתקן שריטות ברכב?

תיקון שריטה קלה יעלה 500-800 ש"ח, תיקון של שריטה מורכבת יותר יכול להגיע גם ל-1,000 ש"ח. 

כמה עולה לצבוע רכב?

עלות של צביעה תלויה בסוג הרכב וסוג הצבע. בגדול, המחירים נעים מ1000 ש"ח לצביעה של חלק בודד ויכול להגיע עד עשרות אלפי שקלים לצביעת רכב שלם. 

האם כדאי להפעיל ביטוח על תיקון פחחות?

על אף הנטיה להפעיל ביטוח בגלל המחירים הגבוהים של תיקוני הפחחות, כדאי לקחת שני דברים בחשבון: 

1. מה גובה ההשתתפות והאם הוא שווה את המחיר של הפעלת הביטוח 

2. מי הצד הפוגע - אם זה אתם, יש סיכוי טוב שמשתלם להפעיל את הביטוח וכך לשלם על תיקון שני הרכבים במחיר של הפעלת ביטוח אחת. 

לעוד מידע, כדאי לקרוא את המאמר שלמעלה. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק