מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת פנס לרכב

פנס שנשבר, פנס שהתלכלך או פנס שהתקלקל – לא חסרות סיבות שיצריכו החלפת פנס לרכב. אבל לפני שתיגשו למלאכה, כדאי שתבינו קודם מתי מדובר בבעיה בפנס עצמו ומתי זאת סתם נורה שנשרפה, איך מתבצע תהליך ההחלפה, כמה יעלה לכם להיעזר במוסך פחחות ועוד הסברים מתבקשים על החלפת פנס לרכב. 


מתי צריך להחליף פנס לרכב

אנחנו לא רוצים להעליב את אוכלוסיית פנסי הרכב, אבל במקרה של תקלה שצצה בפנס - לרוב תצטרכו להחליף אותו באחד חדש ולא לתקן אותו (אלא אם התקלה נמצאת בנורת הרכב עצמה, תכף נדבר על זה), כאשר יש שלושה מצבים עיקריים בהם תצטרכו להחליף:

פנס פנס שבור – טוב, זה אולי קצת ברור, אבל אם הפנסים שלכם נשברו לא תהיה ברירה אלא להחליף אותם. פעם פנסי הרכב היו עשויים מזכוכית, ואחת הסיבות שגרמו להחלפתם בפלסטיק נובעת מכך שהזכוכית שבירה יותר, ובהתאם לכך היא נמצאת בסיכון גבוה יותר להתנפץ במקרה של מכה או תאונה. למרות זאת, עוצמה רבה יכולה לגרום גם לפלסטיק להישבר, ולהביא לכך שסדקים ושברים ימצאו את דרכם אל פנס הרכב שלכם במקרה של פגיעה חזקה, אשר תצריך החלפה מלאה של הפנס. 

 

פנס  פנס עכור – זוכרים שאמרנו שהפנס עשוי מפלסטיק? אז חוץ מהמידע המעשיר הזה, פלסטיק עלול להתבלות עם הזמן כתוצאה ממזג האוויר והשמש הישראלית, ובהתאם לכך לדהות, להאיר בצורה פחות טובה ובכך לסכן את הנהג וחבריו לכביש. ברוב המקרים ליטוש פנסים אמור לפתור את הבעיה, אך יש מקרים קשים בהם הפנס כבר עכור עד כדי כך שלא נותרה ברירה אלא להחליף אותו באחד חדש.

 

פנס  פנס מקולקל – לפעמים הפנס עצמו עשוי פשוט להתקלקל ולצאת מכלל שימוש, אם זה בגלל כשל בייצור שגורם לו להיות פחות אטום לחדירת מים וליצירת אדים בפנס, או במקרים נדירים יותר בהם הנורה שבפנס לא מתאימה לסוג הרכב ובכך גורמת לתקלה רצינית גם בפנס עצמו. או במילים אחרות – אם הפנס פשוט הפסיק לעבוד כנראה שתאלצו להחליף אותו בחדש.

 

פנס רכב שבור

מי יכול להחליף פנס לרכב

כשמדובר על החלפת פנס לרכב, עומדות לפניכם שתי אופציות: או להיעזר בשירותים של מוסך פחחות, או להחליף לבד. החלפת פנס לרכב היא לא הליך מסובך במיוחד, כך שלמי שיש ידיים טובות והיכרות עם הרכב, הדבר אפשרי במיוחד ויוזיל לכם את העלות הכללית בכמה מאות שקלים.

תוכלו להזמין מחנויות חלקי חילוף לרכב פנסים חדשים או משומשים, להצטייד במברג, ולפרק את הפנס הישן לפי ההסבר שניתן תכף בתהליך החלפת פנס לרכב. אם בחרתם ללכת על שיטת עשה זאת בעצמך הקפידו על כל השלבים, בצעו אותם בעדינות ואפילו התייעצו עם מוסכניק.

חשוב להדגיש, לא כל המכוניות דומות ויש כאלו שתהליך פירוק הפנס וההרכבה שלו קצת יותר מסובכים ודורשים ידע וכלים מיוחדים (כמו ברכב סיטרואן למשל, הדורש פירוק של הטמבון עצמו בשביל להגיע אל הפנסים), כך שבמקרה הזה אולי עדיף לפנות ישירות למוסך. 


תהליך החלפת פנס לרכב

אז בין אם תעשו את זה בעצמכם או במוסך, תהליך החלפת פנס לרכב יתבצע כך:

אחד תחילה, מכבים הרכב ומוצאים את המפתחות.

שתיים מוצאים את הברגים הצמודים לפנסי הרכב, כאשר אל הפנסים הקדמיים מגיעים על ידי פתיחה של מכסה המנוע, ואילו אל הפנסים האחוריים מגיעים על ידי פתיחה של תא המטען.  

שלוש לאחר פירוק הברקים מושכים בקלות את הפנס עצמו, ומנתקים אותו מכבל החשמל המחבר אותו לרכב.

ארבע תהליך ההרכבה של הפנס החדש דומה לשלבים אלו, וכולל את חיבורו של הפנס החדש לכבל החשמל, חיבור והרכבה של הפנס עצמו אל הרכב והברגה חזרה של כל הברגים המחברים.

 

תהליך החלפת פנס לרכב

החלפת נורה בפנס

אם הפנס לא מאיר בכלל או מאיר בצורה חלשה למרות שהוא אינו עכור במיוחד, כמעט בטוח שהסיבה לכל הבלגן היא לא בעיה בפנס עצמו, אלא דווקא בנורת הפנס, שהחליטה להישרף דווקא עכשיו. תשמחו לשמוע שהפתרון במקרה הזה הוא פשוט וקל יחסית, ומצריך רק הוצאה של הנורה השרופה והחלפתה בחדשה, בתהליך שתוכלו לבצע לגמרי לבדכם (נורה עולה 10-40 ₪ בחנויות השירות לרכב) או במוסך פחחות, אשר לרוב ייתן את השירות כעבודה על הדרך, או שיגבה 50-80 ₪. תהליך החלפת הנורה עצמו כולל:

אחד מכבים את הרכב ומוציאים את המפתחות, כמו בהתהליך החלפת פנס. 

שתייםפותחים את מכסי המנוע/ תא המטען ומשחררים את הברגים בדפנות הצמודות לפנסי הרכב. 

שלוש מושכים מעט את הפנס ופותחים את מכסה הפלסטיק של בית הנורה. משחררים את חוטי החשמל, משחררים את קפיץ המנורה ומוציאים את השרופה.

ארבע בסיום ההחלפה, מרכיבים חזרה על פי אותם השלבים רק בהילוך אחורנית.

 

החלפת נורה בפנס רכב

 


החלפת פנס לרכב – מחיר

מחיר החלפת פנס לרכב במוסך מורכב מעלות העבודה + מחיר הפנס עצמו, אשר משתנה בעיקר בהתאם לסוג הרכב, (יש גם פנסים עם נורות מיוחדות שהמחיר שלהם עשוי להגיע גם ל-5,000 ₪).  מחיר החלפת פנס סטנדרטי מתחיל ב- 400 ₪ ויכול להגיע עד ל-2,000 ₪ לרכבי יוקרה. לעומת זאת, מחיר החלפה של פנס משומש (אופציה נפוצה ומקובלת) יהיה 200-400 ₪ לפנס.   

בשביל לתת לכם תמונת מצב יותר מפורטת, הינה כמה מחירים אמיתיים ששילמו לקוחות מידרג על החלפת פנס לרכב במוסכי פחחות, כולל מע"מ:

אוטו שעבר צביעת רכב  מחיר החלפת פנס קדמי ברכב מסוג מאזדה היה 300 ₪.

אוטו שעבר צביעת רכב  מחיר החלפת פנס אחורי ברכב מסוג אופל היה 351 ₪.

אוטו שעבר צביעת רכב  מחיר החלפת פנס ברכב מסוג פורד היה 650 ₪.


מוסכי פחחות מומלצים

זה נכון שאפשר להחליף פנס לבד, אבל אתם אין לכם ראש להתעסק עם זה ואתם רוצים עבודה שתחזיק במשך שנים וללא בעיות, יכול להיות שיהיה כדאי לפנות למוסך פחחות מורשה. בשביל זה, ריכזנו רשימה של מוסכי פחחות מומלצים, המדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים אמיתיים שנאלצו גם הם להחליף את פנס הרכב.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה החלפת פנס לרכב?

מחיר החלפת פנס לרכב מתחיל ב-400 ש"ח לפנס ויכול להגיע גם ל-2,000 ש"ח לפנס של מכונית יוקרה. לעומת זאת, אם תבחרו להחליף לפנס משומש, המחיר לפנס יהיה רק 200-400 ש"ח. 

איך מחליפים פנס לרכב?

בשלב הראשון כבו את האוטו והוציאו את המפתחות. בשלב הבא, יש להוציא את הברגים הצמודים לפנסי הרכב, כאשר אל הפנסים הקדמיים מגיעים על ידי פתיחה של מכסה המנוע, ואילו אל הפנסים האחוריים מגיעים על ידי פתיחה של תא המטען.  לאחר פירוק הברקים מושכים בקלות את הפנס עצמו, ומנתקים אותו מכבל החשמל המחבר אותו לרכב. תהליך ההרכבה של הפנס החדש דומה לשלבים אלו, וכולל את חיבורו של הפנס החדש לכבל החשמל, חיבור והרכבה של הפנס עצמו אל הרכב והברגה חזרה של כל הברגים המחברים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק