מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שירותי דרך

שירותי דרך יכולים לחסוך לנו זמן ונסיעה למוסך במקרה של רכב שלא מתניע, גרירת רכב, פנצ'ר, העברת טסט ואפילו החלפת מצבר. כמה יעלו שירותי דרך בסיסיים? מה עדיף לא לבצע אצל ניידת שירותי דרך? וכמה יעלה להיפטר מכאב הראש של העברת טסט לרכב? הכל בטיפ הבא.


שירותי דרך בסיסיים

תקלות ובעיות ברכב, כידוע, מגיעות בתזמון הכי גרוע . ניידות שירותי דרך ישמחו לחסוך לנו נסיעה או גרר למוסך ולתקן את התקלות השונות במקום, בתשלום כמובן. שירותי דרך ברמה הבסיסית כוללים טיפולי 'עזרה ראשונה' בתקלות נפוצות שבטוח נתקלתם בהן לפחות פעם אחת.

 

שירותי דרך - הרכב לא מניע

נכנסנו לרכב, כיבינו את האזעקה (לא צריך להעיר את כל השכונה) הכנסנו מפתח לסוויץ' ו....כלום. יש כמה אפשרויות מרכזיות לרכב שלא מניע: פיוז שרוף, מצבר שהתרוקן או שפשוט נגמר הדלק. אתם יכולים לנסות את מזלכם ולהתניע את הרכב עם כבלים של מתנדב שיעצור לעזור, במקרה הטוב – תצליחו. במקרה הרע – זה הזמן להזמין ניידת שירותי דרך.

ניידת שירותי דרך תוכל לטפל בבעיות בסוויץ', בפיוזים, באלטרנאטור, בסטרטר, להחליף מצבר או לספק לכם דלק. בכל המקרים, מלבד החלפת המצבר, מחיר שירותי הדרך יהיה בין 150 ₪ ל - 250 ₪ ותוכלו לנסוע לדרכם. על החלפת מצבר נפרט בהמשך הטיפ.

 

שירותי דרך - החלפת גלגל

נסענו לתומנו בכביש ומסמר סורר או בור בכביש פינצ'רו לנו את הגלגל. נכון שרוב האנשים יודעים להחליף גלגל בעצמם, אבל יש מקרים שבהם נצטרך בכל זאת להזמין ניידת שירותי דרך. למשל, אם אין לנו גלגל רזרבי, אם עצרנו בשול כביש צר שמסוכן להחליף בו גלגל, או שפשוט מעולם לא טרחנו ללמוד לעשות את זה.

ניידת שירותי דרך תבצע עבורנו החלפת גלגל במחיר של 150-250 ₪, תלוי כמה רחוק הניידת נאלצה לנסוע כדי לחלץ אותנו מהצרה.

 

איך לבדוק לחץ אוויר בצמיגים?

 

שירותי דרך - פריצת רכבים

לא משנה אם שכחנו את המפתחות בתוך האוטו או איבדנו אותם – כנראה שנאלץ להזמין ניידת שירותי דרך כדי לפרוץ את הרכב. לפני הזמנת פורץ רכבים התעניינו בוותק שלו, בניסיון והאם יש בידיו תעודת יושר משטרתית.

הזמנת ניידת שירות לפריצת הרכב אמורה לעלות לכם בממוצע 150-300 ₪. המחיר תלוי בסוג הרכב ובמערכת ההגנה שיצטרך פורץ הרכבים לעקוף מבלי לנפץ את השמשות. אם הזמנתם את ניידת השירות בשעה לא שגרתית - צפו לעלייה במחיר.

 

מכונאי רכב מסביר על התקלות השונות ברכב

איזו נורה שנדלקת דורשת עצירה מיידית בצד? ועם איזה נורות נוכל להמשיך לנסוע עד לטיפול בבעיה? מכונאי רכב מוסמך מסביר.


שירותי דרך מתקדמים

שירותי דרך מתקדמים דורשים בדרך כלל מכשירים מיוחדים שלא נמצאים בכל ניידת שירות לרכב. שירותי הדרך האלו נעשים בבית או במקום שבו נתקענו – ובעצם מחליפים את המוסך.

 

החלפת מצבר עד הבית

החדשות הרעות: קמתם בבוקר, וכשנכנסתם לרכב גיליתם שהוא לא מתניע והנורה של המצבר דולקת בצבע אדום מאיים.

החדשות הטובות: תרחיש האימים הזה לא חייב להיגמר בביקור במוסך ובבזבוז של יום עבודה .

חברת שירותי דרך מציעות החלפת מצבר בבית הלקוח או איפה שאתם תקועים. חשוב להבין שהמחיר במקרה הזה יתחלק לשני מרכיבים: מחיר המצבר, ומחיר הקריאה והעבודה של הנציג. מחירי המצברים משתנים לפי מספר האמפר, ומצבר לרכב פרטי יעלה בממוצע בין 500-800 ₪.

מחיר קריאת השירות והעבודה של המוסך הנייד, נע בין 200-300 ₪ לביקור, תלוי במרחק של ניידת שירותי הדרך מכם.

 

איש מקצוע מסביר על תחזוקה נכונה של מצבר

 

דיאגנוסטיקה – תיקון בעיות מחשב ברכב

מחשב הרכב אחראי על מערכות כגון המנוע, כריות האוויר, מערכת הבלמים, בקרת אקלים, הגיר ועוד. כמספר המערכות – כך גם מספר התקלות האפשריות. חלק מהתקלות במחשב הרכב ניתנות לתיקון במוסך בלבד, ואת חלקן תוכלו לתקן גם עם ניידת שירותי דרך. השלב הראשון הוא לזהות את התקלה!

ניידת שירותי דרך מבצעת דיאגנוסטיקה על ידי סורקי תקלות הממפים את כל מערכות הרכב. עבור בדיקת דיאגנוסטיקה תשלמו 200-400 ₪.

במידה וניידת שירותי הדרך יכולה לטפל בבעיה, ברוב המקרים, יגבו מכם תשלום עבור התיקון אך לא עבור הבדיקה. במקרה והבעיה דורשת מוסך ואי אפשר לטפל בה בשירות דרך – תצטרכו להוסיף למחיר עלויות גרר או חילוץ.

 

החלפת בלמים וטיפול 10,000 בבית

יש חברות שירותי דרך המציעות גם לבצע החלפת בלמים או טיפולי 10,000 בבית הלקוח. קחו בחשבון שהשירות אומנם חוסך זמן – אך בעלי מקצוע בתחום טוענים כי טיפולים מורכבים מהסוג הזה, עדיף לבצע דווקא במוסך הרגיל ולא להתפתות לשירותי הדרך שיגיעו עד אלינו. הסיבה טמונה ביכולת של המוסך לבחון את הרכב על כל מרכיביו, במיקום בטיחותי יותר עם כל הציוד הנדרש.

 

מכונאי רכב מסביר על החלפת בלמים ברכב


העברת טסט לרכב

בכל שנה מגיע הרגע שבו צריך להעביר את הרכב טסט, ואז צריך לקחת נשימה עמוקה ולפנות זמן והרבה אנרגיות. חברות שירותי דרך מציעות להגיע אליכם מתי שנוח – לבית או למשרד, להתמודד עם מכון הרישוי במקומכם.

מחיר העברת טסט מבית הלקוח נע בין 250-450 ₪, תלוי כמה רחוק אתם גרים ממכון הרישוי. חשוב לשאול את נציג חברת שירותי הדרך – האם 96 השקלים שמשלמים כאגרה למכון הרישוי כלולים במחיר – ברוב המקרים התשובה היא לא.

 

מה קורה אם הרכב לא עובר טסט?

במקרה המצער מאוד שהרכב שלכם לא עבר טסט, נציג חברת שירותי הדרך יצור אתכם קשר ורק לאחר אישור שלכם יוכל לקחת את הרכב למוסך. אבל על התיקונים תצטרכו כמובן לשלם לפי עלויות המוסך. כאן תמצאו רשימה של מוסכים מומלצים.


המלצות על בעלי מקצוע בתחום שירותי דרך

ניידת שירותי דרך יכולה לחסוך לנו הרבה זמן, אבל לא כדאי ליפול על חאפר ולגלות שטיפול רשלני ברכב עלה לנו ביוקר. לכן, ריכזנו עבורכם רשימה של ניידות שירותי דרך מומלצות, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שירות דרך לרכב מהחברה שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה שירותי דרך?

ניידות שירותי דרך הן ניידות שמגיעות אליכם למקום הרכב ומתקנות את התקלות שיש בו במקום, ובכך חוסכות לכם את הגרר למוסך.  בין השירותים שמבצעים בשירותי דרך: החלפת מצבר, החלפת בלמים, הכנת רכב לטסט, החלפת סטרטר ואף שירותי גרירה למוסך.

כמה עולה החלפת מצבר לרכב?

החלפת מצבר באמצעות ניידת שירותי דרך תעלה לכם בין 500-800 ש"ח והשירות עצמו יעלה בין 200-300 ש"ח.

כמה עולה פריצה לרכב?

ניידת שירות לפריצת הרכב תעלה בין 150-300 ש"ח

כמה עולה החלפת גלגל?

החלפת גלגל באמצעות ניידת שירותי דרך תעלה בין 150-200 ש"ח

איך בודקים לחץ אויר בצמיגים?

מכונאי רכב מסביר איך בודקים לחץ אויר בצמיגים

 

מה זה דיאגנוסטיקה לרכב?

מחשב הרכב אחראי על ניהול של מערכות רבות ברכב, וכדי לזהות תקלה באחת המערכות האלה יש לבצע דיאגנוסטיקה לרכב באמצעות מחשב שעובר על כל המערכות ובודק היכן התקלה.

עבור בדיקת דיאגנוסטיקה באמצעות שירותי דרך תשלמו 200 ₪ – 400 ₪.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק